50+ nurgake
rööpad
 
oskar 16. märts 2020, kl 16.50
Ma ei leia kusagilt infot selle kohta kus ja kes leiutas nipi, et võib raudteerööpad kokku keevitada ja midagi hullu ei juhu. Mäletan kusagil 5-6 klassi füüsikaõpikus olid pildid kus rööpad olid kõveraks läinud, sest olid päikese käes paisunud, ei oldud jäetud paisumispilusid rööbaste vahele. Olen kuulnud, et selle mehe üle oldud irvitatud ja naerdud, et näe loll ei tea füüsikaseadusi, metall soojenedes paisub ja külmas aheneb. Mis nipiga ta küll eiras füüsikaseadusi ja tegi ära mida teised pidasid võimatuks. Internetist leian küll firmasid kes rööpaid kokku keevitavad aga mitte rohkem. Ehk on praeguses koroonaviirusest põhjustatud karantiinis mõnel targemal aega otsida internetist sellele küsimusele vastust ja siia fail või sait postitada.
Aitäh.
 
oskar 17. märts 2020, kl 22.34
sõber saatis selle video:

https://forte.delfi.ee/news/teadus/video-raudtee-termiitkeevitus-rootsi-moodi?id=66396582

saan aru, et nipp on keevitussegus, 37% alumiiniumi mis on elastne.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!