Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
toimetulek
 
kuidas teie? 28. september 2007, kl 13.27
?
Jahh,vääris küünlaid!Mulle oli see suureks koormaks,mida ma enam ei jaksanud vedada...
Tagasiteed-enne valin tõesti surma!(sorry)
 
Marta 28. september 2007, kl 13.30
Aga mina ei saa aru, miks üksikul inimesel söögi peale palju raha läheb. Ei leia nii väikseid leibu või saiu, et need mul hallitama ei läheks.Kui ostan ohikuid, siis 4 hommikut pean neid sööma(4 tk. pakis). Viilutatud sinkide vorstidega sama, hommikusöögi ajal vaevalt veerand pakki läheb ära. Määrdejuust või margariin on peaaegu kuu aega üks karp. Kurki, tomatit, paar viilu korraga. Ja sel päeval ma neid toiduaineid enam ei tarbi. Lõunasöök väljas süüa ja õhtusöök üksikul naisel paarsada grammi salatit, kõrvale kasvõi paneeritud liha, kala või ma ei tea, kasvõi grillvorste kaks tükki. ei pea ju ennast lõhki õgima. Kolm aastat pidin toime tulema 30 krooni päevas ja ära elasin, suitsetan ka veel. Vot alkoholi peale tõesti raha ei lähe.
 
oi 28. september 2007, kl 13.35
Kõik ei ole nii väikese isuga,mina söön küll rohkem,töökoormus suur ja liigun ka kõvasti,nii sureks nälga!Suitsu küll ei tee ja alkoholi ei tarbi.
 
imestaja 28. september 2007, kl 13.52
keegi siin kirjutas, et juba rinnahoidja maksab 200 krooni, muuseas on täiesti võimalik osta 85-95 krooniga ja seejuuures pole sugugi kehvamad, ega ei pea kallist poest ostma. No ja säästukast saab toitu odavamalt. Ei saa aru, miks peaks kallima poe omanikule täpselt sama kauba eest rohkem maksma. Kas peaks häbenema, kui käid odavamas poes? Sugugi mitte, egas inimene ela teiste elu, et peaks teiste arvamus tähtis olema, no ja lõpuks müüakse kaltsukates sageli täiesti uusi riideid, ka on kaubamajas allahindlused.
 
oota 28. september 2007, kl 13.55
Kolm aastat 30.- päevas..mhh,paneb mõtlema,pakk suitsu mis juba maksab..siis 13 krooni toidule-tehke järgi ja värvige punaseks!
Kuidas saan väljas(lõuna)süüa..see on tassi kohvi tee hind...
 
kuidas teie? 28. september 2007, kl 14.00
imestaja
Ei mind tõmba kallid poed,ikka vaatan kust odavamalt saab!aga pesuga on nii,et kui ei ole seda sobivat suurust ja lõiget,peab mujalt ostma,rinnahoidja peab istuma,toit võib olla erinev.Kauplustes(Anttila)saab tihti uue ja kalli riide juba 99.-kvaliteetne,hästiistuv.Kaubanduses on üllatavaid leide.
 
Marta 28. september 2007, kl 14.27
Suitsupakk läheb 4-5 päeva peale, mitte pakk päevas ja kohvi jõin kas kodus või tööl. Kohvikud unustasin sel ajal ära... Lihtsalt tahan öelda, et saab hakkama kui peab.Aga selge see, et kolmanda aasta lõpuks olin hullumaja kandidaat valmis. Selle eest praegu jääb raha ülegi, kuigi palk pole eesti keskmine.
 
Ka yks naine 28. september 2007, kl 14.27
asi ju pole rinnahoidja hinnas,vaid elus ja põhimõtetes yldse.Olen ise ka raskeid aegu pidanud yle elama ja kõige rohkem on vajaka jäänud just lihtsalt inimlikust mõistmisest.
 
oota 28. september 2007, kl 14.31
Marta

Mida tahad öelda,et nälgige terviseks?Et olge närvihaiged?

Iga naine leiab lisatööd õhtuti,pooled naised käivad koristamas,isegi õpetajad!Aga nii nälgida...kas on õige?
 
Marta 28. september 2007, kl 14.41
Tahan öelda, et 2700 pole sugugi nii väike summa, et üksi sellega välja ei tule, ainult seda. Mul on näiteks nii pingeline töö, et lisatööd pärast ametliku tööpäeva lõppu ei jõuaks lihtsalt füüsiliselt teha. Ja ma ei saa aru, et ma nälgiksin, 3 söögikorda päevas on normaalne. Stressis polnud mitte näljast, vaid pidevast raha peale mõtlemisest.
 
oota 28. september 2007, kl 14.43
Ju oled väga sale inimene!Mina kaalun 95 kg ja selle toiduga välja ei tuleks.Pole ka vajadust,mul pole sellist probleemi,kahju inimestest,kel raske.
 
alla 40 28. september 2007, kl 15.07
Minu kogemus.

1. Elasin mitte Tallinnas, lahutasin. Mul on seal mittetallinnas küll oma laenudeta tore korter, aga kuna lapsel on sihiks ülikooli ust kulutama hakata, siis korterit ei müünud.

Panin netti kuulutuse oma "näitajatega" (haridus, vanus, harjumused), et üürin 1 mugava toa hinnaklassis ca 3000. Selle sain ja olen rahul (korteris elav perenaine on sinuvanune), kuigi vahel on raske, kuna olen harjunud suures privaatsuses elama. Ühesõnaga, olen rahul.

2. Laptopi järelmaks (mis ühel päeval on välja ostetud) + mobiili kõnearved EMT-s 1200 krooni.

3. Kuupilet 230 (või 250, peast ei mäleta) krooni.

Kokku ca 4500 krooni, kui järelmaksu ei oleks, siis ligi 1000 vähem, ca 3500 siis.

4.Sinu skaalal 8300 netopalk miinus 3500 = 4800 krooni söögiks ja muuks elamiseks.

Märkusena: sõbranna ostab kostüüme tehasepoodidest, sealt saab komplekti kätte 200-500 krooni pintsak ja 200 seelik, pluusid samas hinnaklassis.

Minu erinevus sinust laiemas plaanis on see, et sissetulek on üle 2 korra suurem, lisaks muid tulusid. Ehk annavad minu kulud teemaalgatajale ideid.
 
kuidas teie? 28. september 2007, kl 15.12
Hakkan tegelema tõesti odavama korteri otsimisega,sealt saan suure kokkuhoiu!:)Tänan kaasavestlejaid.Meeldivat nädalavahetust teile kõigile,olgu päike teiega!:)
 
minu lugu 28. september 2007, kl 15.25
kui kuidagi ei saa, siis......kuidagi ikka saab.
Oli hea töö, oli tervis, oli perekond ja sõbrad, oli KÕIK.
Äkki olin fakti ees, et pean minema päeva pealt operatsioonile.
Asi oli tõsine, paranemine läks visalt ja ma olin olin sllises seisus, et tööl käia ei jaksanud ja pension veel kaugel. Siis tuli teine ja veel kolmaski operatsioon.
Pidage meeles, KUI KAOB TERVIS, KAOB KÕIK. Kaovad ja muutuvad isegi need, keda olin väga kalliteks sõpradeks pidanud.Sõbrad ja sugulased tahavad pidu, külaskäike, vastuvõtte.
Mu kõrvale jäi toeks mu kõige kallim, mu ustav pere: abikaasa ja mu kaks koolipoistest poega.

Haarasin õlekõrrest tänu ühe arsti soovitusele - GNLD ja ta vähiprogramm! Ma olin valmis tegema kõik, et vähk pidama saada.

Jah, aga see 3-2-1 vähiasjad olid minu jaoks kallid. Tähendab, tooted polnud kallid, mul oli raha vähe. Samas teadsin, ise tellides sain neid 25% odavamalt, nii sain neid endale osta hulgihinnaga.
Vähk jäi seisma, neljandat operatsiooni ei tulnudki.
Hakates neid endale vajalikke tooteid tellima ei osanud ma arvata, et sellest KUJUNEB MULLE TÖÖ + igal kuul mõni pensionike veel lisaks.

Ma ei tea, kuidas on homme, aga täna olen ma jälle rivis. Ja sõpradest suhtlen vaid nendega, kes jäid mures mu kõrvale. Olgu iga inimese elus võimalus, kas või vähihaiguse hinnaga, et oskaks oma tuttavate seast vahukulbiga üle käia. Jäi mu sõprade, kursuskaaslaste raudvara.
Tänulik neile surmani!
Pole midagi kallimat siin ilmas perekonnast, headest sõpradest ja headest inimsuhetest.

Nüüd olen terve ja GNLDst on saanud mulle töö, võin seda tööd teha surmani, mingit koondamise hirmu pole, võin pidada nii pikka pausi kui tahan ja millal tahan, teen millal on tuju ja tahtmist.

Jah, mul on majandus-kõrgharidus, aga mul pole mitte kunagi olnud nii mõnusat ja tasuvat tööd. Olen vaba oma tegemistes ja ei pea pigistama krooni enne peost andmist, saan pensioni, ja GNLD on mu kindel pensionisammas. Ja milline sammas veel!Kõik on riskivaba, kui ma ei tee midagi, siis ma ka ei saa midagi, aga ma ka ei kaota midagi.
Meie, kes me oleme sotsialismi karastusega ja selle karastatusega ja võimalustega võimalus elada kapitalismi tingimustes, on patt kurta elu üle. Kodus kurtmisega ei muutu midagi, ainult närvid lähevad läbi endal ja kuulajatel.

Mulle on öeldud, et mul pole raha, et alustada.
Kas diivan on? -On.
Kas TV on? -On.
Soovitan: müüge diivan ja TV maha, on teil raha ja on aega. Tehke mingi pööre oma elus, muutke midagi. Haarake elul sarvist ja te näete, mis hakkab juhtuma. Ja siis majanduslikult kosununa ostke uuesti tagasi palju kobedam TV kui ka uhkem diivan.

Jätan aadressi, kui kellelgi on mingi muu hea ettevõtmine, löön meeleldi kaasa. Ja saab mulle ka,kes tahab, hästi või halvasti öelda, palun!
Armastan seda maad ja armastan elu. Reibast meelt kõikidele!
 
alla 40 28. september 2007, kl 15.25
Mõned meelelahutusnõuanded ka. Jalutuskäigud vanalinnas (ja muudes põnevates miljööväärtuslikes ja -väärtuseta paikades), Pirital (osta kõnnikepid ja mine mere äärde kõndima või jooksma), Kadrioru pargis ja miks mitte ka šokikäigud mägedesse, jälgi www.tallinn.ee saidilt üritusi (nende seas on ka tasuta asju), raamatukogud.. jne jne.

Ja lõpuks... muidugi tasub mõelda, kuidas lisaraha teenida.
 
Väikesepalgaline 28. september 2007, kl 15.39
alla 40-le: mis on tehasepood?

Töökoht peaks siis riided kinni maksma, kui NÕUAB.
Minul kulub toidule kuus umbes 1000 krooni. (saaks ka viinamarjade ja šokolaadita odavamalt läbi, aga... süüa ikka tahaks enne pikka nälga)
 
alla 40 28. september 2007, kl 15.46
Väikesepalgaline, nii nad neid poode nimetavad, kus jääke müüakse. Näiteks Veerenni serva peal on üks (Baltman, CHR, Bastion, vms), st mitte Veerenni tänaval vaid mingi ristuv tänav, mis jääb Veerenni tänava ja Lõunakeskuse vahele. Olen paar korda kaasas käinud ja pole tänava nime vaadanud. Bastioni omad on kusagil mujal.

Ei oska praegu ammendavalt vastata, kuna pole ise huvitatud, lihtsalt kuulan teiste naiste jutte ja olen paar korda kaasas käinud paaris kohas.
 
Ideederikas:) 28. september 2007, kl 16.04
Ostsin just väga mugava Lauma rinnahoidjs 80.- Jah, soodukas oli. On kadavamaid rinnahoidjaid. Mina ostan 30.- sukkpükse. Sooduka v kohe algava osturalli ajal saan sama hinnaga 2 paari. Loomulikult on ka 200.- Ehk leiab ka 2000. sukkpükse Londonist ;)))
Nägin just 80.- üliilusaid ja pidasin neid lollilt kalliks (ei teeni ma muidugi ka säärtega raha- kui teeniks, küll siis ostaks ka 80.- sexy). Ma usun, et saab ka rinnahoidjata käia. Mina nt kodus ja vabal ajal tahangi ilma olla.( aga noh...jah)
Kui käia pükstega, siis sukkpükstele raha peaaegu üldse ei kulu.
Hommikusöök: pudru (neljaviljapudru) 1 pakk maksab 14 krooni ja saab läbi 3-4 nädalat. Teelusikatäis mett. (purgitäie ostsin 60.- ja saan läbi 2-3 kuud) Kohv- pakk 45.- (Jacobs Grönung kõige parem ja kõige kangem) Ka 2 nädalat?
Ülehommikuti muna 1,5.- krooni (tähtsad toiduained)
Vahel harva sai juustuga (priiskamine)
Lõunaoode: 4 õuna (pregu tasuta), šokolaaditükk.
Lõuna: 15-20 krooni (nt 300 gr krabiriisisalatit ja viineripirukas. Ükski supp ei lähe kallimaks. Piim.
Kellakuuetee: Tee 20.- (terve kuu). 2-3 saia moosi v meega, kala, kanafileega vms. Selga küpsis?
Õhtul peab vaene kõvasti sööma: Praetud latikafilee- 1 kg 40.- (eile just ostsin, väiksed latikad , soodukas) Jätkub 1 nädalaks.
Üleeile: Suvikõrvitsa-küüsaluguhautis hakklihaga - 15.- Säästusai maksab umbes 3 krooni ja jagub pooleks nädalaks.
Midai ahju v PANNKOOGID! Suur kuhil 5 krooni (muna 2, jahu 1kr, vesi pooleks piimaga- 1 kr)) krooni? Piim (kallis, aga peab!- 2-3 krooni)

Suvel palju kama.

Nii et hommikusöök: 2-3 krooni
Oode- 1 kroon
Lõuna 15-20 krooni
Kellakuuetee 4 krooni)
Õhtusöök -10- 15 krooni
 
Hakkliha kiidan! 28. september 2007, kl 16.08
300 gr (12 krooni) hakklihast saab palju head ja odavat toitu tervele perele. Hakkliha-köögiviljahautis9 Hakklihasupp. Hakklihakaste. Hakkliha kapsaga. Kapsarullid (riisihakklihatäidisega) jne
 
to ideederikas! 28. september 2007, kl 16.16
Aga kui tohib küsida,kas teed füüsilist tööd terve päeva nagu mina ja saad sellise toidportsjoniga söönuks??
Aga ma suurem naine,ma ei saa odavat rinnahoidjat näiteks,kuigi ostan pesu ju üle mitmete kuude..
Kuidas tulevad toime need,kes ei saa koju sööma..
 
To kuidas teie? 28. september 2007, kl 16.25
No näete nyyd jõudsine siis nii kaugele välja,ikka söögini ja hakklihani ja ikka need rinnahoidjad.Enam ei huvita...
Ka yks naine.
 
Kokkuvõte 28. september 2007, kl 16.36
Lõppude lõpuks on teemaalgataja rahasumma ikka väga väikene ja mis elu see on, kui kogu aeg nuputad, kas täna lõunat saab või mitte. Selline ongi liiga paljude reaalsus. Pole maakohtades ja väikelinnades töökohti ja vanus dikteerib tervise ja töö valikuvõimalused.

Tean ka inimesi, kes teevad jäätmetest seakõrvanaharulaadi, soolavad kilusid, röstivad leivatükke pooleks eluks ja mida veel, aga elementaarne toimetulek peaks igas vanuses eesti kodanikule garanteeritud olema. Pole ju teemaalgataja mõni joodik või tööpõlgur. Inimene töötab ja toimetab, aga toimetulek pole garanteeritud. Siin on paras soovitus Toompeale ja tööandjatele mõtelda oma riigi inimeste ja töökollektiivi tervisele ja elule. Ime siis, et pool riiki mujale tühjaks jookseb. Üks tuttav just läks ja ei jõua ära kiita. Sama amet, aga töötingimused briljantsed ja raha saab, vähemalt seanaharulaadist ei pea elatuma. Just helistas ja ütles, et tunneb end üle pikkade aastate jälle inimesena.
 
kena proua 52 28. september 2007, kl 16.46
No nii väike see sissetulek ühe inimese peale ka ei ole, üüri odavam korter ja ela, transport tuleb odavam kui kaugelt sõidad. Toit vali tervislikum ja saadki doavamalt...Kuidagi eputamisena tundub aga ise endale teed...
 
mõtlik 28. september 2007, kl 17.49
loen siin ja mõtlen, mida siis teeksite, kui oleksite töövõimetu ja pension poolteist tuhat krooni
 
to mõtlik 28. september 2007, kl 17.54
see ei olegi normaalne, et nii väikesest rahast elama pead. Kui loen siit, saan aru, kui tublid on Eesti inimesed. Üle mõistuse tublid ja pika kannatusega! Jõudu, muud ei oska öelda. Olge enese üle uhked!
 
noh 29. september 2007, kl 00.28
Mul käib koristaja kodu koristamas 1x nädalas ja saab korra eest 400 krooni. Kord nädalas käia pole vist palju ja iga nädal riideid ehk ei osta. Selline on ka võimalus.
 
rinnahoidja 29. september 2007, kl 01.32
neil kel tarvis seda asja pärast,ei saa omale lubada 90 kroonist.mudel tähtis.rinnatekitajaid kõik kohad täis,neid vahtkummi omasid.
 
üks paljudest 29. september 2007, kl 02.53
Mul on olemas kõik. Jah, KÕIK, sest tuli vabadus ja sellega tulid kõik võimalused.
Mulle meeldib elada vabas Eestis, armastan seda maad, seda kohta on maailmas ainult üks.
Eestlane pole rändrahvas, tahan käia ja tulla koju.
Tubli eesti naine on alati hakkama saanud, kasvatanud tublid ja töökad lapsed, andnud hariduse ja tõekspidamised emapiimaga neile ellu kaasa. Ja kasvatab tütardest Naised ja poegadest Mehed.

Ainult...raha võiks natuke rohkem olla.
Virisemise eest ei maksta.

Lisa ON vaja teenida, ja võimalusi selleks ON - meil kõigil - tehes lisa ei minda pensioni kallale, mis on suur pluss.
Olge avatud ja lahtiste silmadega.

Ei tule karta suuri väljaminekuid, karta tuleb väikeseid sissetulekuid.
Naine teeb kodust kodu, on kasin, usin ja väärikas. Kõige raskem on tänapäeval noortel peredel. Me ei saa neid aidata majanduslikult, aga saame olla ise endaga toimetulevad vanemad, anda noortele tunde ja teadmise - me oleme alati nende jaoks olemas, meie juurde võib tulla rõõmus ja mures.
 
irw 29. september 2007, kl 09.35
sa , üks paljudest, olid kunagi kindlasti kommunismi-leninismi rahvaülikooli lektor
 
ka üks paljudest 29. september 2007, kl 10.29
Ja kui oligi, mis siis? Jumala õiged sõnad ja üks tragi perekonnainimene, kes ei otsi meest vaid ütleb, et oleneb endast kui paksult saad võud leivale pakka. Kas üldse saad, ikka oleneb endast.

Kas ise olid katlakütja?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!