Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
toimetulek
 
n 30 + 29. september 2007, kl 10.40
Autor: üks paljudest
Aeg: 09-29-07 02:53

Naine teeb kodust kodu, on kasin, usin ja väärikas. Kõige raskem on tänapäeval noortel peredel.


Nojah. Minu meelest on 50+ naisel, kes on koduta jäänud, kellel pole minevikust kaasa tuua midagi materiaalset ja kes ei oma haridust ega töökogemust, mis tagaks kohe kõrge palga, ka väga raske 0-st alustada. Selles kontekstis pole 8300 netos sugugi paha.

Ärge nüüd kiunuma hakake, et oma viga, et varem haridust ei omandanud või oma sissetuleku eest hoolt ei kandnud. Müüjat poes, telelefoniinfoteenust, laseteaednikku ja õpetajat vajate te kõik.
 
üks paljudest 29. september 2007, kl 10.57
Käed,jalad on tal otsas, silmanägemine ka olemas.
Naine 50+ on noor piisavalt, et oma eluga hakkama saada, teemaalgataja on ka hakkama saanud, ta küsis vaid, kuidas teistel?
Hakkan ikka küll kiunuma: miks siis ühel 50+ ei ole midagi materiaalset, pole haridust, pole töökogemust?
Mida ta on teinud see 50+aastat?

Jah, 50+ enam ENNAST ei müü. Tibid, mõelge sellele.

Ja kui vaja, tuleb teha igasugust tööd. Võib ju küüned lühemaks lõigata. Ja inimesi vajatakse pidevalt.
 
n 30 + 29. september 2007, kl 11.07
to üks paljudest: minu meelest on teemaalgataja see, kes kunagi kirjutas, et tuli joodikust mehe juurest ära. Ja teema 1. lause on, et "Lahkusin kodust." Sinu asi, kallis üks paljudest, pole kiunuda, mida ta need aastad teinud on. Elu on keeruline ja mitmepalgeline. Näiteks elad üksi ja maja põleb maha, kuid arvestatavaid sääste ei ole, sest oled toetanud oma täiskasvanuelu alustavaid lapsi näiteks... võimalusi on palju.
 
n 30 + 29. september 2007, kl 11.14
Veel, miks pole töökogemust. Pole ju keegi väitnud, et ei ole. Teemaalgataja palk on staazika õpetajapalga lähedane. Kusagilt peavad tulema ju need 4000-5000 netos teenivad lasteaiakasvatajad. Lasteaiakohtaedega on on meil kitsas, eksole, juba lapse sündides tuleb ta lasteaiajärjekorda panna.

Paljud riigiametite hästiharitud spetsialistitd saavad vähem palka kui teemaalgataja. Notaribüroo juristid teenivad 10-ka kätte ja paljudes büroodes sedagi mitte.

Seda loetelu võiks jätkata.
 
huvitav 29. september 2007, kl 16.34
Minu lugu autorile oleks küsimus. Mis sõbrad need küll olid, kes kuuldes, et sõbrannal on vähk, ta hülgasid.
Kui minule aastaid tagasi see ootamatu diagnoos kaela langes, siis mind küll ei hüljanud keegi, ei mu mees, ei mu lähedased, tuttavad ega sõbrannad. Pigem olid kõik veelgi rohkem minu jaoks olemas kui enne. Pealetükkivus polnud muidugi meil kellelgi suhtlemisel kombeks. Ju siis polnudki õiged teekaaslased ja parem ka kui nad läksid teist erinevat teed.
On küll elus nii, et mingil eluperioodil ei taha ise enam mõne inimesega suhelda kelle varem delikaatsekt välja kannatasid, aga sõpru ega lähedasi ikka rasketel hetkedel ei jäeta.
Eks inimesi ole muidugi igasuguseid ja
põhjuse lahkuda leiab ka igaüks oma eneseõigustustest.
Eks see terake tõde, et olgu sul sõpru ja olgu sul neid vähe pea paika-kvaliteet või kvantiteet. Elu igavene küsimus...Olge terved ja jääge terveteks, ka hingelt!
 
vastus huvitavale n30-lt 29. september 2007, kl 16.57

Kust Sa loed, et ta mees ja pere ta kõrvale ei jäänud?
ma lugesin veelkord:

...Mu kõrvale jäi toeks mu kõige kallim, mu ustav pere: abikaasa ja mu kaks koolipoistest poega...

ja siis ma loen:

...Olgu iga inimese elus võimalus, kas või vähihaiguse hinnaga, et oskaks oma tuttavate seast vahukulbiga üle käia. Tänulik neile surmani!
Pole midagi kallimat siin ilmas perekonnast, headest sõpradest ja headest inimsuhetest. ...

Kas pole selge sõnaga öeldud, et jäi pere ja ... Jäi mu sõprade, kursuskaaslaste raudvara?
 
teemaalgataja 29. september 2007, kl 21.27
n30 ja +

Mul on haridus ja töökogemus ,see ei kuulu aga linnas olevasse valdkonda!Ka maal elades on vaja haridust ja eriala-mitte ainult müüjatel!
Pole ma ju virisenud,hädaldanud,küsisin,kuidas teised saavad hakkama!
Olen elutöö teinud,kolm last koolitanud ja korralikeks inimesteks kasvatanud.Küll saan iseendaga hakkama,ma ei haletse neid,kes vinguvad,et tööd pole-tööd on,kui vaja,tuleb teha ka mittemeeldivat tööd,et elada,peret toita.
Õnneks on minul nüüd meeldiv töö ja teen seda hea meelega.
 
teemaalgatajale 29. september 2007, kl 22.25
Anna sellele n30+'ile andeks.

Sa ei virisenud, et ei saa hakkama, Sa vaid küsisid, kuidas lood teistel. Vastuseid oli heasoovlikke ja ka teistsuguseid.

Oled arukas naine, et kodust ära tulid. Igal kannatusel on piir. Eks algus on raske, aga midagi poleks ju muutunud kui Sa ise poleks seda sammu teinud.
Õnne Sulle uue elu alustamisel ja soovin, et leiaksid hea, ustava ja hooliva sõbra. Jagatud mured on poole kergemad.
 
n 30 + 30. september 2007, kl 10.00
Kas 50 + vanuses juhtub midagi arusaamisega?? Enda melest ma kaitsesin sind - et pole ju juttu olnud, et sul töökogemust ja haridust ei ole, ja et ka haritud ja töökogemusega naised ei pruugi saada megapalkasid (tsiteerin ennast: eile kl 11:14 - "Veel, miks pole töökogemust. Pole ju keegi väitnud, et ei ole. Teemaalgataja palk on staazika õpetajapalga lähedane. Kusagilt peavad tulema ju need 4000-5000 netos teenivad lasteaiakasvatajad.")

Ahjaa, mina kirjutasin Sulle ka oma nõuanded kommenteerija "alla 40" all.

/ahhetab
 
teemaalgataja 30. september 2007, kl 11.11
Kahjuks hommmikuks on nii,et pean vabandama,mitu kommentaari vahelt puudu..
EI VAIDLE,ET PALGAD ON NIISUGUSED NAGU ON,LIHTSALT JUHTUSIN SELLISESSE TÖÖVALDKONDA,MILLEKS MA OMA ÜLLATUSEKS AVASTASIN-SEE ONGI MINU ALA!:)
Ja teenisin välja üpriski ruttu parema palga,mind tõsteti nö. kõrgemaasse astmesse.Polnud mul alguses ju midagi kerge,ainuke lohutus oli suur südamerahu,kui rahulikult ma üle pikkade aastate magasin...see oli ja on hea tunne!Ehk leian minagi veel toreda partneri,kes mind mõistab ja mind vajab.Kes teab...

Ilusat päikeselist pühapäeva !:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!