Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
50+ nurgake
Eesti on õigusriik?
 
viimasele 02. juuni 2010, kl 08.39
mitte alati, pigem sel juhul, kui trauma tekitaja ei ole pereliige ega kuulu ka sõprade hulka.Kõige tõenäolisemalt aga siis, kui tekitaja on tuntud inimene, kellel võib ka raha olla.
Tegelikult ei ole mitte keegi öelnud, et on õige minna võõrasse korterisse, enamus naabreid isegi EI JULGE minna üksi napsitavaid noorukeid korrale kutsuma.Tuleb kutsuda politsei,küllap edaspidi nii ka tehakse.
Üks ema arvas, et poisist ei saa nüüd kirurgi ega klaverimängijat.Ega ei saa küll, sest klaverimängu ei hakata õppima 17 aastaselt , vaid palju varem.Ka kirurgi ameti jaoks peab alustama sellest, et lõpetada kõigepealt keskkool, see tagab võimaluse minna ülikooli.Kooli pooleli jättes paraku ei saagi mitte kellekski prestiizhseks.Ja see on tänu vanematele, kes ei leia oma laste suunamiseks ega õpetamiseks aega.
Ehkki ma ei väida, et hoolimata kõigeks ei võiks poisist asja saada.Saab küll, kui tal endal tahtmist on.
 
Banoonia 12. märts 2023, kl 22.27
Eesti riik ei jaksa enam kolonialismi vahendavaid tegelasi üleval pidama. Tuulepargid meres mis Eestile elektrit tootma ei hakka aga eestlased maksavad peale. Pankade hiigelkasumid. Mingi väike seltskond saab hiigelkasumid kolonialismi vahendamise eest ja teised jäävad järjest vaesemaks. Olid kunagi kadakasaksad siis Kremli saadikud ja nüüd globalismi vahendavad Reformierakond, E200 ja sotsialistid, kõik nad tegelevad kolonialismiga. Neist kõige leebemad olid Kremli saadikud, neid sai lollitada, nende endi teadmisel koguni. Kõigile jagus ja jäi ülegi, kuna polnud veel ahnuse ja kurjuse tõusulainet.
 
to Banoonia 16. märts 2023, kl 02.50
mis pagana kolonialismismiga? mida sa üldse undad? mine näksi krmli peeru edasi
 
------------------------------------------- 21. märts 2023, kl 11.42
Kui riik reedab mind
kas mina siis endiselt ustav
- - -
riik sa kauaigatsetud
lauldud loodetud loodud
sõimatud saavutatud
riik mu pikendus tihendus
riik mu rahvuse tähendus
õhuke vaba ja oma
riik mu mõte ja sõna
tuleb tulebki tubaje
kas ta küsib kas lubame
tuleb mehega kahasse
naise pähe ja kehasse
- - -
naistella on ilu
mõõga asemella
aga küll tuleb ka mõõk
kenasse kitsasse kätte
- - -
kui riik reedab end

(-----)
 
viimasele 22. märts 2023, kl 02.47
sa elad raudselt vales riigis. mine proovi aastake ugandas või põhja-koreas elada. ja peale seda kuulaks su - riik mind reedab ja muu blää-bää.
on ikka lameajaulisi siin riigis, kes pole iial oma külast kaugemal käinud ja arvavad, et maailma keskpunkt on nende ukselävi. minge ometi ja reisige maailmas ringi, elage aastake-paar mõnes teises riigis ja siis tulge siia uuesti rääkima.
üks vääramatu jõud on inimeste rumalus ja enesekesksus. ei viitsta süveneda mitte millessegi, kõiges oma elu äpardustes süüdistatakse keda iganes, aga enda poole ei hakata isegi vaatama.
 
riigireeturile siis 22. märts 2023, kl 07.17
sa elad raudselt vales riigis. ok venemeelne riigireetur ok . ja sina ei ole või mine proovi aastake ugandas või põhja-koreas elada. ja peale seda kuulaks su - riik mind reedab ja muu blää-bää. eks mine proovi siis ok orav ok venemeelne pederast riik ei reeda meid pole kõrgeid makse ja riik hoolib vanadest ja puudega inimestest . ei hooli ju sa sitane venemeelne timurollo ja alar2010 ristsugutisest värdjas. on ikka lameajaulisi siin riigis, kes pole iial oma külast kaugemal käinud ja arvavad, et maailma keskpunkt on nende ukselävi. sorry ,et olen patrioot ja sellest riigist hoolin . sorry ,et sa ei hooli . sina sitt ei tea minust miskit sina ei tea kus ma olen käinud ja kus ma pole seega teeskle edasi timurolloalar2010. minge ometi ja reisige maailmas ringi, elage aastake-paar mõnes teises riigis ja siis tulge siia uuesti rääkima. ma ei pea maailmas ringi reisima ma ei ole maailma rändur. ma ei ole riigireetur ma ei ole sina . mina armastan seda riiki ma ei pea kuhugi reisima. ma ei pea olema riigi reetur nagu sina. üks vääramatu jõud on inimeste rumalus ja enesekesksus. ei viitsta süveneda mitte millessegi, kõiges oma elu äpardustes süüdistatakse keda iganes, aga enda poole ei hakata isegi vaatama. rääägi enda rumalusest reetur. räägi enda eest riigi reetur räägi oma öise vahtkonna sõpdare ja surematu polgu sõprade eest . sa ei tea minust midagi sa reetur pedofiil zoofiiil ahistaja jälitaja. su plaan ei õnnestund siis ega õnnestu ka nüüd.
 
Järvamaalane 23. märts 2023, kl 02.43
Mine vabatahtlikult ravile!
 
juba vastasin sellele sa liba järvamaalane 23. märts 2023, kl 06.50
sa oled netihiiiro. ootan sind endiselt duellile. igal ajal igas kohas.
 
vaataaga 27. märts 2023, kl 15.30
Minge jah kõik need vanamehed, kes veel alles ugandasse ja sinna koerasse eks ole. propagandistid olete.
 
Õiglane riik ehk Nõukoguse Liit 2 06. aprill 2023, kl 14.35
Vaat vaja on õiglast riiki mitte õigusriiki mis meil on. Õigusriik on esimese eestile näha küll kel raha sel õigus aga õiglane riik on teise eesti töölisklassi jaoks. Õiglase riigi peamised tunnused on miinimum ja maksimum palga kõige rohkem kolmekordne vahe ja inimese mitteekspluateerimine teise inimese poolt. Noh ütleme et riigi esimesel sekretäril võib ka aastas korra neljakordne vahe olla preemia näol. Vat see oli ka Nõukogude Liidu üks kokkuvarisemise põhjuseid et see vahe oli suurem ja tekitas inimestes ebaõigluse tunnet. Ja ka poliitilised ja muidu vastalised hea küll tapma ei pea aga kui tahavad mingu läände aga tagasi enam ei tule ja ei mingeid kontakte kodumaaga ka. Muidugi jah majandusele see hästi ei mõju aga ega neist vastalistest suuremaid töötajaid ikka ei ole ja hakkavad ausas nõukogude ühiskonnas muidu ussitama. Siis ei saaks loll lääs ka öelda et me jälle ebahumaansed oleme. Muidugi kes relva tõstab need armutult maha tappa. Ka võiks meditsiin haridus ja vähemalt bussiühistrantsport tasuta olla. Ja ega ma eraettevõtluse vastu ei ole aga ise teed ise saad. Ikka oma kümmne küünega mitte ei kasuta teiste küüsi. On palju töid mida saab ise teha näiteks korstnapühkija juuksur plekksapp või ka ehituses kus saab üksi teha. Ja kui teenib kolmest korrast rohkem hea küll ärgem karistagem ettevõtlikku inimest aga peab tähelepanelikult jälgima et ei kasutaks abijõudu. Aga jah muidugi kui on masstööstus ja suurtootmine siis on ikka riiklik. Muidugi nendel niinimetatud eraettevõtjatel kui tahavad pensioni ja tervisekindlustust siis peaksid midagi ka maksma. Noh võib ka ilma kui nad ei taha aga siis seda ei saa ka. Läänelt võiks ainult tehnoloogiaid üle võtta kasvõi spioneerides teadmisi rotti pannes. Aga kultuurist pole sealt midagi võtta see mürgitab ainult ausa inimese meelt ja hinge. Ka riigikorterid erineva suurusega et saad elamise töö lähedale et ei peaks teede peal aega raisates niipalju oorama kui praegu. Ühisköögiga ühiselamukortereid popeks vaja igal korteril olgu köök sisse ehitatud. Ka hooldekodudes võiks ühetoalised olla. Ega ennem need tööst tulenevad pahed(streik kutsehaigused tööõnnetused tööpuudus jne) senikaua ei lahene kuni inimkond ise peab tööd tegema Selline tulevikunägemus seoses praeguse majanduskriisiga. Et miks on asjad nii nagu nad on. Esiteks mis on inimkonna põhiprobleemiks aegade algusest peale. Olgu see siis orjanduslik feodaal kapitalistlik või sotsialistlik kord. See on töö. Et inimesed peavad tööd tegema. Ja selle väärastunud vorm et ühed inimesed peavad teiste inimeste jaoks tööd tegema. Miks tekkis Nõukogude Liit. Sellepärast et ühed inimesed ei tahtnud enam teiste heaks tööd teha. Miks lagunes Nõukogude Liit. Sest need teised inimesed ei tahtnud enam ise tööd teha vaid et need esimesed inimesed nende jaoks tööd teeksid. Miks tekivad sõjad. Sest need esimesed inimesed tahavad teiste inimeste tööga loodud väärtusi hõlpsalt endale saada. Miks tekivad kutsehaigused. Jällegi töö tagajärjel ka ületunnitöö. Muidugi loevad ka töötingimused. Miks tekib teatud liiki kuritegevus. Sest osa inimesi tahab hüvesi selleks vajalikku tööprotsessi vahele jättes. Sotsialismis ei ole rahul need kes ise ei viitsi tööd teha ja tegeleks ekspluateerimisega ja kapitalismis ei ole rahul jälle ekspluateeritavad. Aga kujutame ette et kui inimesed saaksid tarbida selleks midagi tegematta. Kas sa läheksid vargile mingit asja võtma kui selle niisama saaksid. Vaevalt sellisel juhul on ju vargus palju aeganõudvam ja tülikam. Ka tööst tingitud haigusi ei oleks enam. Tähendab inimkond tuleks eraldada tööprotsessist. Aga sellisel juhul kes toodaks inimeksistentsiks vajalikke väärtusi. Nõukogude Liidul oli selline nägemus nagu kommunism. Et selline tegur nagu raha kaoks vahelt ära ja et inimene saaks otse töö läbi neid tarbimisväärtusi. Aga sellisel juhul on ikkagi vaja arvestussüsteemi palju iga inimese kohta neid tarbimisühikuid tuleks vastavalt tööpanusele mille arvestuse praegu korraldab raha. Muidugi kui kõik inimesed oleksid ausad ja teeksid ilma rahata tööd. Aga see ei ole inimloomusele kohane. Kõigepealt hakkaksid viilima osa inimesi et miks ma ikka niipalju tööd teen saan ju nagunii ilma rahata. Ja kui mida rohkem inimesi hakkab nii mõtlema seda rohkem süveneb defitiit. Tähendab on vaja süsteemi mis toodaks tarbimisühikuid ilma inimese osaluseta või siis väga minimaalse osalusega. Selle süsteemi peavad looma robotid. Kommunismi ei oleks tulnud siis pigem juba robotism. Muidugi jah see võib olla küll et kapitalism mis on tänu konkurentsile kiirem jõuab enne robotismini kui sotsialism aga miinus on see et ta on ebainimlikult ebahumaane. Ja kus meil kiiret on päike paistab veel miljardeid aastaid. Robotid võiksid toota kõik vajaliku ja kui on toodetud tarbimisest rohkem võiks osa neist ka seista. Muidugi peaks olema rahvaarv maakeraga tasakaalus ja kasutatama ainult taastuvenergiat sest robotid võivad ju toota ükskõik kui suure tarbijaskonna jaoks ükskõik kui suures mahus kuid probleem tekib millest toota. Muidugi kas roboteid saab kasutada kohe igas sektoris (haridus teadus meditsiin) aga tehisintellektiga ja inimese organismi siirdavate nanorobotitega kes teab. Kuigi jah ajaloos siiani ei olegi inimkond suutnud ellimineerida tööst tulnud pahesid sest ei ole suudetud seda süsteemi luua aga tulevikus kindlasti. Mis jääb siis inimese osaks. Inimesed saavad tegeleda hobidega. Sport muusika näitlemine loomistöö teadus aga ka enda ühiskonnaelu korraldamisega. Ja nii see paradiis maapeale tulebki nagu Jehoova tunnistajad kuulutavad. Sest mis see maapealne paradiis muud ongi kui et inimene saaks ilma tööta ära elada.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!