Pille Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Esialgu ei ole veel müügist mõelnud. Notar ei anna
> telefoni teel mingit nõu, tuleb ikka aeg panna ki
> nni ja siis rääkida. Aga ikkagi küsimus. Mida see
> pärandi vastu võtmine tähendab. Kas seda saab teha
> ainult notari juures?
> Kui on kehtiv testament,
> siis miks mul on vaja veel minna notari juurde ja
> raha maksta?
> Ja kui on olemas ka pärijad, siis
> kas mul on vaja pärijatele midagi maksta või aita
> b, et on testament. Ja kas kehtib ainult notari ju
> ures tehtud testament või siis ka käsikirjas kirju
> tatud.
Notar ei saagi antud juhul telefoni teel eriti mingit nõu anda. Tõesti tuleb minna kohale, teha avaldus pärimise algatamiseks. Siis teeb notar vajalikud järelepärimised andmebaasidesse, vaatab mis seal testamendis öeldud on ja siis saab ta sinu küsimustele vastata. Jah, pärimisega tegelb ainult notar. Ja tõesti, ainult testamendist ei piisa, et pärijaks saada, tuleb see pärimine notari juures ka ära vormistada, siis alles saad tegelikult päritava vara omanikuks (selle nö oma nimele).
MIs puutub teistesse pärijatesse, see kõik oleneb mitmest asjaolust. Kas on sundpärijaid, kas testamendis on sulle pärandatud kogu vara jne. jne. jne. Ka neile küsimustele saab vastata ainult notar peale testamendiga tutvumist ja teiste võimalike pärijate välja selgitamist.
Sobib ka käsitsi kirjutatud testament, aga sellel peab olema kindlasti kuupäev ja see ei tohi olla vanem, kui 6 kuud. On veel mõned nüansid, aga neidki selgitab notar, kas see testament on kehtiv või mitte. Sest notarisse pöördumisest sa ei pääse.