Õigusabi
Pärandus
 
Pille 17. jaanuar 2017, kl 20.17
Kui ma saan päranduseks korteri, siis mida ma tegema pean kui saan selle testamendiga. Kas on olemas pärandusmaks?
 
nii 17. jaanuar 2017, kl 20.42
Pille Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kui ma saan päranduseks korteri, siis mida ma tege
> ma pean kui saan selle testamendiga. Kas on olemas
> pärandusmaks?

Lähed notari juurde, kes sulle kõik ära seletab. Pärandusmaksu eestis ei ole.
 
ametnik 17. jaanuar 2017, kl 21.42
Ei, pärandimaksu ei ole.

Lähed notari juurde, maksad notaritasu, saad selgitused ja abi, registris kantakse sind korteri omanikuks.
 
Olete te kindlad? 17. jaanuar 2017, kl 21.54
Kas siiski pole see päris nii. Midagi oli sissekirjutusega ja müümisel tulumaksuga, aga jah, parim info notarilt.
 
jah kindel 17. jaanuar 2017, kl 22.05
Olete te kindlad? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas siiski pole see päris nii. Midagi oli sissekir
> jutusega ja müümisel tulumaksuga, aga jah, parim i
> nfo notarilt.

Mis sissekirjutus... mis müügilt??? Kes siin müügist üldse rääkis? Misasja sa jahud, kui sul absoluutselt antud teemas teadmisi pole. Ei ole siia vaja jälle agentuuri NSR (naised saunas rääkisid).
 
kirjuta 17. jaanuar 2017, kl 22.13
vajalikud on notari juures tehingud, saan aidata

arnoteeksi@hotmail.com
 
suva 17. jaanuar 2017, kl 22.34
Helista suvalisele notarile, saad kohe lahenduse oma probleemile, pole siin mingeid abimehi vaja.
 
vaja teada 17. jaanuar 2017, kl 22.54
to jah kindel 17. jaanuar 2017, kl 22.05

kangesti (nina)targad kõik, ma tahaks kah teada, nii möödaminneski.
Miks arvad, et sinu "sisukas" postitus on asjalikum minu omast?
 
ametnik 18. jaanuar 2017, kl 08.45
Pärandi vastuvõtmise järel ei ole mingit maksu (nn pärandimaksu).
Jah, notari juures vormistamine maksab.

Hoopis ise asi on, kui edaspidi soovitakse seda (siis juba oma) korterit müüa.
Müümisel ei ole oluline, kas korter on saadud päranduseks, kingituseks või ise ostetud.
Oluline on, et riigile tulumaksu maksmata (muidu nõuab riik 20% tulust kui kinnisvara müüd) saab müüa oma eluaset ja 1 tehing 2a jooksul.
St
kui müüd korteri ja tulumaksu ei maksa, siis järgmise korteri/maja müüd mitte varem kui 2a hiljem kui tahad müüa tulumaksuvabalt. Muidu maksad 2. tehingult tulumaksu 20%

Müügil ei ole oluline kui kaua sa seda kohta elukohana kasutasid (st ei, ei pea olema 2a...kui sa pole nüüd üleeelmisel ja eelmisel aastal n korterit müünud
siis
võid juba paar kuud pärast saamist korteri kui elukoha müüa kui vaja on, tulumaksuvabalt9
ja
pole ka sätestatud, kuidas sa vajadusel(kui MA küsib) tõestad, et see oli sinu elukoht: oled seal aadressil registris või ei, maksad seal makse st lepingud sinu nimel...tunnistajad...selge on see, et kui on kehtiv üürileping ja üürnikud sees enne müüki, siis ei saa see olla sinu elukoht.
 
Pille 18. jaanuar 2017, kl 09.20
Esialgu ei ole veel müügist mõelnud. Notar ei anna telefoni teel mingit nõu, tuleb ikka aeg panna kinni ja siis rääkida. Aga ikkagi küsimus. Mida see pärandi vastu võtmine tähendab. Kas seda saab teha ainult notari juures?
Kui on kehtiv testament, siis miks mul on vaja veel minna notari juurde ja raha maksta?
Ja kui on olemas ka pärijad, siis kas mul on vaja pärijatele midagi maksta või aitab, et on testament. Ja kas kehtib ainult notari juures tehtud testament või siis ka käsikirjas kirjutatud.
 
jah kindel 18. jaanuar 2017, kl 10.17
vaja teada Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> to jah kindel 17. jaanuar 2017, kl 22.05
>
> k
> angesti (nina)targad kõik, ma tahaks kah teada, ni
> i möödaminneski.
> Miks arvad, et sinu "sisukas"
> postitus on asjalikum minu omast?

Sest sinu postitus oli täielik mõttetu pläma ja vajalik oli seda parandada, et küsija ei arvakski, et sinu postituses võiks mingit tõelevastavat infot olla. Veelkord, pärimisse ei puutu absoluutsel ei mingid sissekirjutused, ega ammugi mitte võimalik müük tulevikus.
 
jah kindel 18. jaanuar 2017, kl 10.24
Pille Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Esialgu ei ole veel müügist mõelnud. Notar ei anna
> telefoni teel mingit nõu, tuleb ikka aeg panna ki
> nni ja siis rääkida. Aga ikkagi küsimus. Mida see
> pärandi vastu võtmine tähendab. Kas seda saab teha
> ainult notari juures?
> Kui on kehtiv testament,
> siis miks mul on vaja veel minna notari juurde ja
> raha maksta?
> Ja kui on olemas ka pärijad, siis
> kas mul on vaja pärijatele midagi maksta või aita
> b, et on testament. Ja kas kehtib ainult notari ju
> ures tehtud testament või siis ka käsikirjas kirju
> tatud.

Notar ei saagi antud juhul telefoni teel eriti mingit nõu anda. Tõesti tuleb minna kohale, teha avaldus pärimise algatamiseks. Siis teeb notar vajalikud järelepärimised andmebaasidesse, vaatab mis seal testamendis öeldud on ja siis saab ta sinu küsimustele vastata. Jah, pärimisega tegelb ainult notar. Ja tõesti, ainult testamendist ei piisa, et pärijaks saada, tuleb see pärimine notari juures ka ära vormistada, siis alles saad tegelikult päritava vara omanikuks (selle nö oma nimele).

MIs puutub teistesse pärijatesse, see kõik oleneb mitmest asjaolust. Kas on sundpärijaid, kas testamendis on sulle pärandatud kogu vara jne. jne. jne. Ka neile küsimustele saab vastata ainult notar peale testamendiga tutvumist ja teiste võimalike pärijate välja selgitamist.

Sobib ka käsitsi kirjutatud testament, aga sellel peab olema kindlasti kuupäev ja see ei tohi olla vanem, kui 6 kuud. On veel mõned nüansid, aga neidki selgitab notar, kas see testament on kehtiv või mitte. Sest notarisse pöördumisest sa ei pääse.
 
Pille 18. jaanuar 2017, kl 10.44
Aitähh.
jah kindel, kõik selge.
 
maniila 18. jaanuar 2017, kl 15.00
Kõik kinnisvaraga seotu tuleb notari juures kinnitada. ka kinkeleping, ost-müügileping jne. ise kõike seda läbinud. notaritasud on üsna soolased, paraku.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!