Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Rahamured
Soovin pakkumisi refinantseerimislaenuks.
 
niisama 02. jaanuar 2017, kl 23.31
Moblanumbritest.
EMT väljastas tõesti 7 kohalisi 90-ndatel. Näiteks 50 36 XXX. Samas Radiolinja väljastas sel ajal 8 kohalisi. Näiteks 56 56 XX XX.
EMT täna Telia, Radiolinja Elisa.
 
nax 35 02. jaanuar 2017, kl 23.48
Ka ebastabiilne isik võib omada 7 kohalist tel nrt ja vägagi stabiilne isik võib omada 8 kohalist tel nr-t.
On sellel mehel alles ilmaasjadest arusaam.
põikpäine ta olnud vist eluaeg ja tundub, et selleks jääbki.
sama loll arusaan neist numbritest, kui arusaam sellest, et naine PEAB olema vähemalt 10 aastat noorem, parem kui 15, veelgi parem kui 20 aastat noorem.
Ei taha küll ilkuda, kuid noore naise said, aga kas ka oma soovitud 3 uut titte jääb juba küsimärgi alla.

Mees, ela ikka tunnete, mitte numbrite järgi!
 
Ardi Soovik 03. jaanuar 2017, kl 08.08
Ma ei vaidle vastu, et ka ebastabiilselt isikul võib olla 7 kohaline mobiilinumber. Aga nende hulk on suhteliselt väike võrreldes 8 kohaliste numbriomanikega. Ja Radiolinja ei väljastanud, või väljastas väga vähe 7 kohalisi numbreid. Q.GSM (tänane tele2) väljastas samuti alul (2)55 xx xxx.
Tollal soetas omale mobiilne edumeelsem ühiskonnakiht ja need ei olnud nii laialdaselt levinud.
 
Hääd uut Ardi! 03. jaanuar 2017, kl 21.47
Kuidas kuuseäri sel jõuludel hooajal läks?
 
Ardi Soovik 03. jaanuar 2017, kl 22.40
Head uut aastat sullegi! Kuusemüük läheb aasta-aastalt ikka kehvemini, eks kunstkuused on andnud oma panuse. See ongi niisugune hooajaväline tegevus, millega ma sisustan oma aega, kui põhitööd pole.
Hetkel tegelen kohtuasjadega, andsin 2 üürivõlglast kohtusse ja kohus tahab 6-daks lisadokumente, sobran arhiivi ja skännin arvutisse. Tegu siis korteriühistuga mille esimees ja asjaolude sunnil olen (keegi teine ei tahtnud omale seda vastutust). Väike kopik kukub ka selle töö eest, ei saanud enam vabatahtliku tasustamata tööga seda tööd teha.
Siis edasi plaan natuke metsa teha ja müüa, et saada võlakoormat väiksemaks. Ja juba helistavad ka põhitöö kliendid, eile näiteks oli 3 helistajat, kes maad kuulasid.
 
lugeja ja imestaja 03. jaanuar 2017, kl 23.50
loen siin ja imestan, et mitte midagi pole ardikese kõrvade vahel aastatega muutunud. Kahjuks ei ole suutnud teda muuta ka noor naine.
Sa Ardi vist ei lähe isegi peldikusse, lootmata sealt kasu saada. Õnneks varsti terendab sulle ju suisa 15 000 raha "sülle kukkuda" - saad kõik oma võlad tasutud.

ja taas küsimus tele nr-te kohta? Kas see ei ole edumeelne ühiskonna kiht, kel pikem tel number mobiilide algusajast? Tean nii mõndagi lugupeetud ja tuntud inimest, kel pikk mobiili number juba 20 aastat olnud. Aga sinu mõttemaailma ei suuda keegi muuta! Pähh, polegi minu ega teiste asi seda muuta!
 
Ardi Soovik 04. jaanuar 2017, kl 00.06
Aga kust ma tean, et see konkreetne nr on 20 aasta tagant. 8-kohalised lähevad ju kõik korduvkasutusse.
 
Ardi Soovik 04. jaanuar 2017, kl 01.59
Üks aasta tagune määrus ka, mille põhjal on mobiiltelefoni nr. 8 kohaline va. enne 1.01.2005 välja antud numbrid, mis kehtivad kasutusaja lõpuni.
§ 19. Rakendussätted
(1) Enne 2005. aasta 1. jaanuari reserveeritud ja kasutusel olevate seitsmekohaliste mobiiltelefoninumbrite pikkus säilitatakse numbri broneeringu lõppemiseni järgmistes numeratsioonialades:
1) 50;
2) 510, 511, 512, 513, 514, 515, 516, 517, 518;
3) 5195;
4) 52;
5) 550, 551, 552, 553, 554;
6) 557, 558;
7) 5640, 5641, 5642, 5643, 5644;
8) 5651, 5652, 5653, 5654, 5655;
9) 5658, 5659.
https://www.riigiteataja.ee/akt/13062395?leiaKeh...



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Ardi Soovik 04.01.2017 02.08.
 
m39 04. jaanuar 2017, kl 22.37
Kõik jutt telefoni nr. kohta Ardil õige, kuid kahjuks on tänaseks ka paljud 7 kohalised algsed lepingulised numbrid ka inimeste kätte jõudnud, kel endal sel ajal polnud telefonigi, kui neid numbreid jagati. Sajandi alguses tean nt, et Emt võlglaste suhtes pani numbri kinni ja andis aega kuni pool aastat numbri tagasi saamiseks. Kui võlga ei tasutud, siis läks nr. uuesti mingiaeg käibele ja nii sattusid need algusaastate numbrid ka nende inimeste kätte, kel endal polnud telefonigi sel ajal. Tean hetkel mitut tuttavat, kel 50-52 algava numbriga telefnr. on!
Ise ostsin oma esimese mobla, milleks oli Ericsson GA628 EMT-st 98 aasta juunis ja sain valida numbitega, mis algasid 51##### ja olen seda siiani, ainult nimi muutus!
 
Ardi Soovik 05. jaanuar 2017, kl 07.50
Nagu ma tollest määrusest aru saan, siis al.1.01.2005 enam 7 kohalisi mobiilinumbreid ringlusesse ei lasta.
Seega peaks iga 7 kohaline mobiilinumber olema ühe ja sama isiku(firma) käsutuses. Ka minu esimene telefon oli 628, samuti 98 aastast, aga sügisest ja numbriks siis 5280616. Operaatoreid olen aga vahetanud, pärast numbriliikuvuse algust korduvalt. Hetkel Tele2.
 
ńonii 05. jaanuar 2017, kl 16.25
Parafraseerides Toe Tagi laulusõnu, siis ka see aasta sa:
pappi ei saagi, pappi ei saagi
kulutused tõusevad taevani
ja sa pappi ei saagi, pappi ei saagi
naine ajab naabrimehele jalad laiali
 
m39 05. jaanuar 2017, kl 16.40
Mind on ka kümneid kordi üritatud meelitada teiste operaatorite poolt üle tulema, kuid olen siiani truu EMT-le(Telia). Kuna ma olen pikaaegne topelt+ klient neile, siis tehakse mulle aeg-ajalt häid soodsaid pakkumisi ,nt tehnikat ostes.
Ostsin kunagi kõrvale teise telefoni jaoks korra ka Simpli kõnekaardi ja laadisin sinna 50 euri peale. Tegin mingi kuu jooksul 2 lühikest kõnet, mõlemad umbes minuti-paari pikkused. Umbes paari kuu jooksul tahtsin veel helistada, kuid telefonile oli saadetud sõnum, et teil kõneaega alla 1 euri ja laadige veel peale, et helistada. Läksin siis Teliasse küsima, et WTF, ma pole ju samahästi kui rääkinudki selle 50 euri eest, kuid raha kõnekaardilt kadunud. Ometi polnud 6 kuud möödas, et tuleb taas laadida. Nad ei teadvat midagit öelda, ainult moka otsast mökitsid midagit. Peale seda vikasin kõnekaardi minema ja rohkem ei taha seda petu värki. Kusjuures ma pole ainuke, kel sedasi kõnekaardilt raha minema kadunud. Hiljuti sõber kurtis, et tal sama jama olnud kunagi, et laadis peale ja ei rääkinud midagi ja kuu pärast oli kaart tühi. Meenutas vaid, et oli mingi kõne vastu võtnud, kus keegi ei rääkinud! Ilmselt mul oli sama case. Küll aga ei saa aru, miks operaatorid sellise pettuse peale õlgu vaid kehitavad. Seda enam tunnen end kindlalt lepingulise kliendina, kus arvetel kõik ilusti kirjas.
 
n 40+ 05. jaanuar 2017, kl 17.59
minul simpel kaart sellest ajast, kui need turule tulid. Oli see 1996 või 1997? Ei mäletagi enam täpselt.
Kogu aeg sama nr, raha iseenesest pole sealt kordagi maha läinud.
Sooviku arvates ebausaldusväärne isik, kuna sel kaheksakohaline number. Muidu olen ka lugupeetud, haritud ja igati toimetulev inimene, oman püsivat töökohta ja sissetulekut.
 
Ardi Soovik 06. jaanuar 2017, kl 09.07
n 40+ Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> minul simpel kaart sellest ajast, kui need turule
> tulid. Oli see 1996 või 1997? Ei mäletagi enam täp
> selt.
> Kogu aeg sama nr, raha iseenesest pole se
> alt kordagi maha läinud.
> Sooviku arvates ebausa
> ldusväärne isik, kuna sel kaheksakohaline number.
> Muidu olen ka lugupeetud, haritud ja igati toimetu
> lev inimene, oman püsivat töökohta ja sissetulekut
> .
Paraku kasutab enamjagu sulisid ka 8 kohalist tel.nr-i ja seega oled nendega ühes pundis. Vähemalt telefoninumbri järgi ei ole võimalik eeldada, et sa oled lugupeetud, haritud ja igati toimetulev inimene. See pundist, mis kasutab 7 kohalist tel. nr on aga ajaga kukkunud välja makseraskustes ja oma telefoninumbrit mingil põhjusel muuta soovivad isikud, seega järelejäänust valdav enamus on usaldusväärsed, ka sulitempe tegevast 7-kohalise numbri omanikust jääb 12+ aasta jooksul mingigi jälg netti.
 
pähh 07. jaanuar 2017, kl 10.14
Ardi Soovik Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Eks pean vist midagi maha müüma. Panin ühe Keila j
> õega piirneva elamukrundi müüki. http://www.kuldne
> bors.ee/search/kinnisvara/krundid-ja-maavaldused/r
> aplamaa-kaiu/search.mec?pob_post_id=80621633&pob_a
> ction=show_post&pob_cat_id=10778&pob_browser_offse
> t=0&pob_view_language_id=et&search_X_cat_ids=10674

ei taha keegi su rämpsmaad. Lõpuks peadki peale maksma, et risust lahti saada. Suur investor ja ärimees.....
 
8kohalise tel nr omanik 07. jaanuar 2017, kl 19.38
Ardi Soovik Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Nagu ma tollest määrusest aru saan, siis al.1.01.2
> 005 enam 7 kohalisi mobiilinumbreid ringlusesse ei
> lasta.
> Seega peaks iga 7 kohaline mobiilinumbe
> r olema ühe ja sama isiku(firma) käsutuses. Ka min
> u esimene telefon oli 628, samuti 98 aastast, aga
> sügisest ja numbriks siis 5280616. Operaatoreid ol
> en aga vahetanud, pärast numbriliikuvuse algust ko
> rduvalt. Hetkel Tele2.
noh, nagu näha, ei ole sinagi stabiilne - hüpled ühe operaatori juurest teise juurde, Samas mõni oma 8kohalise (aastast 1995) on sinu arusaama järgi ebastabiilne ja ebausaldusväärne, kunas tollal mõni operaator andiski algusest peale 8-kohalisi telefoni numbreid (algavad 55ja ja vist on täna tele2, kui ma ei eksi)

Sina ainult õigustad oma tobedaid kiikse läbi aastakümnete.
 
Ardi Soovik 07. jaanuar 2017, kl 19.52
8kohalise tel nr omanik Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ardi Soovik Kirjutas:
> -------------------------
> ------------------------------
> > Nagu ma tolles
> t määrusest aru saan, siis al.1.01.2
> > 005 enam
> 7 kohalisi mobiilinumbreid ringlusesse ei
> > l
> asta.
> > Seega peaks iga 7 kohaline mobiilinumbe
>
> > r olema ühe ja sama isiku(firma) käsutuses.
> Ka min
> > u esimene telefon oli 628, samuti 98 a
> astast, aga
> > sügisest ja numbriks siis 528061
> 6. Operaatoreid ol
> > en aga vahetanud, pärast n
> umbriliikuvuse algust ko
> > rduvalt. Hetkel Tele
> 2.
> noh, nagu näha, ei ole sinagi stabiilne - hü
> pled ühe operaatori juurest teise juurde, Samas mõ
> ni oma 8kohalise (aastast 1995) on sinu arusaama j
> ärgi ebastabiilne ja ebausaldusväärne, kunas tolla
> l mõni operaator andiski algusest peale 8-kohalisi
> telefoni numbreid (algavad 55ja ja vist on täna t
> ele2, kui ma ei eksi)
>
> Sina ainult õigustad
> oma tobedaid kiikse läbi aastakümnete.
Aga ma ju ei tea pelgalt telefoninumbri järgi, et tal seesama number on olnud 20aastat, see number võib olla eile putkast ostetud stardipakett, mis homme, peale mingit pettust prügikasti visatakse, ehk nn ühe teema telefon.
Aga 7 kohalise numbri puhul olen ma üsna kindel, et see tel. nr on ka sama isiku käes poole aasta pärast.
 
Kord 08. jaanuar 2017, kl 18.16
Minu jaoks on kõige soliidsemad 50 numbrid, aga vaevalt tel. numbri järgi saab midagi otsustada.

Ardi on igal juhul sõnapidaja äripartner ja laenu võib talle ka anda, kirjutan seda omast kogemusest.
 
8numbriga 12. jaanuar 2017, kl 22.11
Misasi? Päriselt on keegi, kes usaldusväärsust määrab telefoninumbri pikkuse järgi? Ja mina arvasin, et mind ei üllata enam miski... Tähendab - keegi, kes on suutnud sellist lihtsat asja nagu telefoninumber üleval pidada rohkem kui paar aastat on automaatselt usaldusväärne isik? Hahhhahahhaha, tore. Ma loodan, et oled rahul oma eluga selles väikeses mustvalges maailmas, milles sa elad. Enamus petiseid on 8kohalise numbriga? :D Sulle ei tundu, et lihtsalt enamus tänapäeval kasutuses olevaid numbreid on 8-kohalised lihtsalt? Seega on loogiline, et enamus petiseid neid kasutab. Samamoodi ka enamus edukaid ärimehi, enamus toredaid pereemasid, enamus koolipoisse, enamus lauljaid või enamus kokkasid...
 
yxikmees 12. jaanuar 2017, kl 22.30
8numbriga Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Misasi? Päriselt on keegi, kes usaldusväärsust mää
> rab telefoninumbri pikkuse järgi? Ja mina arvasin,
> et mind ei üllata enam miski... Tähendab - keegi,
> kes on suutnud sellist lihtsat asja nagu telefoni
> number üleval pidada rohkem kui paar aastat on aut
> omaatselt usaldusväärne isik? Hahhhahahhaha, tore.
> Ma loodan, et oled rahul oma eluga selles väikese
> s mustvalges maailmas, milles sa elad. Enamus peti
> seid on 8kohalise numbriga? :D Sulle ei tundu, et
> lihtsalt enamus tänapäeval kasutuses olevaid numbr
> eid on 8-kohalised lihtsalt? Seega on loogiline,
> et enamus petiseid neid kasutab. Samamoodi ka enam
> us edukaid ärimehi, enamus toredaid pereemasid, en
> amus koolipoisse, enamus lauljaid või enamus kokka
> sid...
Ok, väljendasin valesti. Kelmid kasutavad suhtarvult rohkem 8 kohalisi numbreid võrrelduna kogu kasutatavatest 8kohalistest mobiilnumbritest. 7 kohaliste seas on kelmid suht haruldane nähtus
 
?????? 13. jaanuar 2017, kl 14.55
tel nr pikkus näitab kas on kelm?

üsna debiilne väide
 
yxikmees 13. jaanuar 2017, kl 17.56
?????? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> tel nr pikkus näitab kas on kelm?
>
> üsna debi
> ilne väide
See on sinu väide, mitte minu oma. Mina väidan, et 7 kohalise numbri omanik suure tõenäosusega pole suli.
 
8kohalise numbriga telefon 13. jaanuar 2017, kl 22.45
> Ok, väljendasin valest
> i. Kelmid kasutavad suhtarvult rohkem 8 kohalisi n
> umbreid võrrelduna kogu kasutatavatest 8kohalistes
> t mobiilnumbritest. 7 kohaliste seas on kelmid suh
> t haruldane nähtus
Kust see statistika, et 8-kohalistes rohkem sulisid?
Pakun, et suhtarv suht sama, sest 7 kohalisi nr-d on vähem,
Töötan igapäevaselt nn pättidega ja nii uskumatu kui see ka pole, on üllatavalt palju ka sealsetel klientidel 7 kohalisi tel nr-d. MOTT!
 
Kesksuvine Päkapikk 14. jaanuar 2017, kl 19.17
Tere.
Lugesin ka teemat ja imestan, kui mürgised ja pealiskaudsed osad kommenteerijad on. Ma ei hakka ei Ardit ega ka kedagi teist kuhugi lahterdama, aga panen siia kirja oma mõtted:
Mis on selles halba, et Hr. Soovik siin laenu refinantseerimist palub? Miks võtavad osad kommenteerijad endale õiguse ta selle põhjal idioodiks tembeldada?
Juhul, kui mul oleks hetkel 20000 vaba raha ja mul ei oleks sellega midagi targemat teha, kui 8-9% intressi teenima panna, siis mis selles halba on, et see Ardile laenata? Vaataksin Ardi kinnistud üle, minimaalse väärtusega 25000- (kiirmüügihinnaga) kinnistu läheks tagatiseks ja notariaalne laenuleping selle kohta. Kas keegi kaotaks midagi? -Ei! Kas keegi võidaks midagi? Jah! Ardi hoiaks kokku 1000 eur intressikulusid (nagu ta arvestanud on) ja mina teeniksin kokkulepitud protsenti oma seisvale rahale. Las mees rabeleb füüsilist tööd teha ja laenu kinni maksta. Kui rabeleda ei suuda, müün tagatiseks olnud kinnistu ja kõik on õnnelikud (va Ardi). Probleem võib muidugi olla selles, et ei ole piisavat tagatist, või tagatisel juba on hüpoteegid. Aga selle saab ju kõik välja uurida.
Aru ma ei saa, et mis puutub sellesse teemasse tema lapsed või naine või kui palju ta kellelegi elatist maksab, kui suur on tema laenukoormus? Kui maksab sellist elatist, nagu väidab, siis tubli mees ju! Suudab selle laenukoormuse all vastu pidada- andku minna ja võtku juurde, kui vaid saab ja oskab ning tagatist leidub! Ise küll nii ei teeks, aga kes olen mina seda temale ütlema, et tema sellepärast külahull on, kui nii teeb ja et ta ei tohi laenu paluda? Võibolla tõesti, arvan samuti, et Ardi võtab liiga suuri riske ja see tema "kaardimajake" võib väiksemagi tagasilöögi puhul kokku kukkuda, aga- who the fuck cares. Ei ole minu asi teda õpetada ega ka muretseda sellepärast, kui hästi või halvasti tal läheb.
Mobiilinumbrist rääkides: kui inimesel on juba ligi 20 aastat olnud sama number, siis seletab see tema kohta nii mõndagi just kokkulepetest ja stabiilsusest. Muidugi ei ole ainuke tähtsus sellel, et kas see on 7 või 8- kohaline, kuid esmasel vaatusel on see hea argument.
Võrdlus umbes sama: kõik islamiusulised ei ole terroristid, aga kõik terroristid (no ok, vähemalt 90%) on islamiusulised.

Ardile jõudu oma "investeeringutega" majandamises ja kõigile teistele: vaadake maailma vahepeal ka ilma silmaklappideta ja pritsige vähem mürki!
 
pensionieelik 14. jaanuar 2017, kl 21.43
ardi, kui sa tahad, et su tulevasel naisel oleks 7-kohaline moblanumber, siis peaks ta olema vähemalt 45+ vanuses, kui mitte rohkemgi või... saanud selle moblanumbri seoses sellega, et ta vanaisa või vanaema ära suri ja ta tema moblapaketi üle võttis.

praegustel 30-stel EI SAA olla 7-kohalisi numbreid eriti, eelkõige sellepärast, et nad olid siis alles imikud või lasteaialapsed, kui neid numbreid väljastati, aga alaealisi 90ndatel mobiilifirrmad lepingulisteks klienbtideks ei võtnudki.

mis aga puutub usaldusväärsusesse, siis minu meelest on usaldusväärsem pigem kasvõi 10-kohalist moblanumbrit omav ontlik kodanik, kui 7-kohalist numbrit omav mitmeid kordi abielus olnud 6 lapse isa, kes oma isikliku elu juba aastakümneid veebis avalikuse ette laob.
 
maria 14. jaanuar 2017, kl 21.48
võin öelda, et ma ise sain muide juba 1997a 8-kohalise numbri, kui praeguse tele2 eelkäijalt oma esimese poolekilose mobiili ja sellega seotud lepingu omandasin. olen ebastabiilnme ja ebausaldusväärne seetõttu?
 
pähh 14. jaanuar 2017, kl 22.35
Ainuke ebausaldusväärne debiil siin teemas on Soovik. Kes pealegi kustutab kõik postitused, kus tema tõelist palet avatakse.
 
mis te räägite 18. jaanuar 2017, kl 21.24
Kas Ardi on kõikvõimas, et suudab kustutada, mis tema kohta kirjutatakse? Te ise olete peast segased või debiilid, nagu teile meeldib öelda.
 
nonoh 19. jaanuar 2017, kl 10.25
mis te räägite Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas Ardi on kõikvõimas, et suudab kustutada, mis t
> ema kohta kirjutatakse? Te ise olete peast segased
> või debiilid, nagu teile meeldib öelda.

Enne sõimlemist tee selgeks, kuidas asjad käivad. Väga lihtne on lasta omale mittemeeldivad postitused kustutada.
 
yxikmees 09. veebruar 2017, kl 10.03
Nii, võib teema lukku panna, sest rahamuret praegu enam pole. Müüsin ühe metsakinnistu, tõsi mis moodustas veerandi kogu minu metsamaast, maha ja maksin laenu tagasi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!