Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Tõde vene selgeltnägijate tuleproovist.
 
Nõiake 15. detsember 2018, kl 13.09
Siin on link, sealt leiab inimeste tunnistusi, kes osalesid tuleproovi võtetel jms.
Veelkord saate veenduda, et see on võlts ja show.
https://news.rambler.ru/starlife/41434002-eks-sotrudnik-razoblachil-shou-bitva-ekstrasensov/?utm_source=head&utm_campaign=self_promo&utm_medium=news&utm_content=news
 
Palun 15. detsember 2018, kl 15.20
tõlget. :)

Ise hakkan ka arvama juba, et kõik lavastatud.
 
Nõiake 15. detsember 2018, kl 18.33
Põhimõte on selles, et on stsenaarium , kui nõid esiemse duubliga õieti ei tee, siis
tehaks ekordus jne. Nõiad seal nagu näitlejad,
kellel rohkem raha, see ka võidab. või parem leping ja sposnsorid.
 
Vastik vanamutt. 15. detsember 2018, kl 18.35
Ei lähe nõid telekasse,
milleks on vaja õigel nõial võistelda?
Nõidus pole kunagi sallinud kära ja avalikkust.
 
geiger 17. detsember 2018, kl 13.11
Jamajutt! Keegi püüab kõiges väest halvustada saadet ja otsib ning traageldab kokku erinevaid juhte ning püüab luua muljet nagu kõik on vale ja pettus. Mis võib olla on see, et neile tõesti poetatakse midagi ette, et saade tuleks sujuvam. Tavaliselt on selliste "paljastavate" lugude taga inimesed kelle maailm piirdub vaid 3 mõõtmega ja ei oma õrna aimugi kõrgematest maailmadest. Kuna saade on kõigile siis sellised nähes neile täiesti uskumatuid ja seletamatuid lugusid, tormavadki kõike eitama ning välja naerma.
 
Jo 17. detsember 2018, kl 17.54
Vastik vanamutt. Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei lähe nõid telekasse, milleks on vaja õigel nõial võistelda?
> Nõidus pole kunagi sallinud kära ja avalikkust.

Ma nüüd ei tea, kui "õige" või "vale" keegi kuskil on, pealegi inimesi on ilmselt ka selles valdkonnas nii ekstraverte kui introverte, aga pakun variante, miks minnaks:
1. Edevus. No see on paljudel selle alla inimestel siiski vaieldamatu loomuomadus. Kõik need suled ja litrid ja tuled ja viled. On see halb? Ei pruugi. Pealegi paabulindusid on tihtilugu üksjagu huvitavam väliselt vaadelda kui tuvisid. Ja tv on meil mis eesmärgil? Edevus on suur liigutama-panev jõud ja mitte üldse mitte vaid meelelahutustööstuses.

2. Soov ennast proovile panna. Iga võistlus on siiski ekstreemsus ja stress. Stressis produtseerime tihtilugu suuremaid saavutusi nii füüsises kui mentaalis. Teha midagi avalikult on üleüldse väljakutse. Avalikult ämbrisse astumine nõuab samuti julgust.

3. Aidata abivajajaid. Osadel on see punkt ehk esikohal.

4. Kasu. Antud saade omab hiiglaslikku reitingut. Kui oled nähtaval, oled kuulus. Kuulsus on tihtilugu sünonüüm võimule. Osadele sellest ka piisab. Lihtsalt suurendatud tähelepanust. Kuigi teisalt seesama kuulsus võib kaasa tuua ka raha. Sellel kõigel on muidugi oma kõrvalnähud, kuid olla kuskil väikeses oblastinurgas kohaliku küla kaardimoor või avada metropolis oma nn. vastuvõtukabinett, on suuuuuuuur vahe.

5. Miks mitte minna. Kas midagi teha või tegemata jätta, on tihtilugu inimese seiklus-või uudishimu nn. algprogrammis. Need programmid on ilmselgelt kõigil erinevad.

Ilmselt on veel faktoreid.

Kas see kõik on pettus?
On. Aga mitte kõik.
Lõppude lõpuks me vaatame ka täiesti näpust imetud stsenaariumitega filme ja ikka elame kaasa, analüüsime tegelasi, teadlikult või mitte, püüame aru saada, oletada, ehk ka õppida või teha kohandusi iseenda jaoks. Või lihtsalt puhata. :)
 
Q1 17. detsember 2018, kl 18.17
Jaa ,aga see probleem tuleneb sellest nagu Jõuluvana korrutamine pidevalt, niipalju kümneid aastaid, raamatud, filmid, et lõpuks tekkib fenomen "mina küll seda jõuluvana ei usu" või "no muidugi Jõuluvana on lollus aga kift oleks ikkagi kui see poleks nii" või lastele kes küsivad imestunult "kas siis jõuluvana on Päris?" ja vastatakse "eino kuidas võtta?".
Ehk täiesti olematust asjast on saanud lõpuks Asi...:)
 
Jo 17. detsember 2018, kl 18.32
Oh. Mis mõttes on jõuluvana olematu asi? Et nagu polegiii üldse olemas???
Ja seda öeldakse mulle alles nüüd???
Jeezuz. :((((
 
Q1 17. detsember 2018, kl 18.41
Noovat. Seda ma tahtsingi selgitada Nüüd Jo-l täiskasvanuna tekkis sellest teadasaamisest suur šokk. Niiet milleks see kõik?...:)
 
Jo 17. detsember 2018, kl 18.56
"Š" tähe küljest seal "šokis" kustutame katuse ära. Saame "soki".
Soki riputame kamina külge. Sinna tuleb hommikul komm. Ja see on siiski fakt.
Muu huunjamuunja "on-ei ole, reaalne-irr" tegelt ei uvita.
:P
:)
 
Q1 17. detsember 2018, kl 19.02
Ma tükk aega otsisin klaviatuuril kuidas ess-ile seda kriipsu pähe saada:) koguaeg tuli sokk...ja sellest mis sinna sisse peaks panema:)
 
Jo 17. detsember 2018, kl 19.15
Ära sa kosta. Pealegi Sul, Q1, on ju niigi kõik illusioon. Üks pettus ees või taga, jõuluvana rahvateatrist, jeezuz testamendist või mõni selgeltnägija tv-st - sisuliselt ei tohiks sind üldse morgendada.
Samas... mis on illusiooni enda ilusioon?
Või kas petjat pettes saame summaks tõe?
Samas kui peegli peegeldus on küll hoopis lõpmatu hulk peegleid...

(Mõtlen ka kusjuures hoopis kommidest : )
 
Q1 17. detsember 2018, kl 19.30
Sa oled valesti aru saanud. Q1-l on ikkagi kõik reaalsus. Ja ega mind midagi ei "morgendagi":)
Illusiooni enda illusioon on reaalsus. Pahurpidi pööratud särk näiteks kui hommikul pahuralt seda keerad. Peegli peegeldus ei ole lõpmatu hulk peegleid vaid ....Tühjus.
PS: eino jõuluaeg ju...kes meist siis kommidest ei mõtleks....)
 
Jo 17. detsember 2018, kl 19.46
Mingi kommi moodi asi aint? Morgendab? :)

Kuigi mind võib muidugi see va kommimorgendus ka südasuvel tabada...

Tühjusest tahan ka rohkem teada. Seda enam, kui tühjus on ilmselt "see, mida pole"?
Samal ajal kui Kõik On. Eriti Mina.
Hea küll: Sina. Oled.
 
Q1 17. detsember 2018, kl 19.55
Mitte, sina oled, vaid Mina Olen. Siin on ikkagi päris suur ja oluline vahe. Kas sipelgas saab nii väita? Ei usu nagu...:)
 
Küsimis 18. detsember 2018, kl 01.22
Q1, palune defineeri "Mina Olen"
Mis see tähendab?
 
Jo 18. detsember 2018, kl 11.13
Mitte, möö, vaid mää...:)
 
Mina Olengi 18. detsember 2018, kl 14.32
Ma ei viitsi taaskord sisse logida.
Annan oma vastuse.

Mina Olen- on ajalisi ja ruumilisi piire ületav, iseendas arenev, mõtteline intellekt- mille reaalne rakendumine füüsilises vormis- väjendub moraalsete väärtuste jaotamise tulemustena langetatavates otsustes.

Mina Olen
 
Mina Olengi 18. detsember 2018, kl 14.59
Ma võin muidugi ka omapoolse "esoteerilise" definitsiooni panna aga see vajab tasakaalukat sõnastamist.
 
Q1 18. detsember 2018, kl 16.29
..."Q1, palune defineeri "Mina Olen" Mis see tähendab?"...
Sa tahad Jumala selgitust sellise küsimusega ju...:)
No eks ma proovin.
Ainult Üks eksisteerib - Kõrgem Mina, Hetk, Teadvus, Jumal, Mina Olen... Kuidas kellelegi meeldib Teda/Seda nimetada.
Aga ennem pead taipama Iseennast, siis momentaalselt meenub Sulle Jumala Nimi...:)
 
Jo 18. detsember 2018, kl 16.40
Jo Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mitte, möö, vaid mää...:)

Keegi "Jo" veel siin 11.13 olnud?
No tuleb siis pingil rohkem ligistikku istuda, et kõik ära mahuks.

Mina olen MinaOlengi mõiste "Mina Olen" tema(oma)poolse esoteerilise mõiste selgitamisest aga samuti huvitatud.
See eelmine def. oli sisuliselt rakendatav ka ehk nn. tavakodanikele justkui. Kes vähegi aja- ja ruumi mõiste suhtes liiga lineaarselt hääletatud pole.
 
Q1 18. detsember 2018, kl 16.45
Heh....see "mitte möö, vaid mää"...ükskõik kes ka selle kirjutas oli omamoodi päris tabav...:)
 
Mina Olengi 18. detsember 2018, kl 17.35
Nii absurdne, kui see ka tundub, ei ole ma ometigi esoteeriline inimene.
Ma isun teadusesse ja loogilistesse seostesse ning mõttekäikudesse. Vastasel juhul oleks ma petis ja ei suudaks oma sõnu kaitsta.

Püüan siis siia panna kõiki esoteerikuid rahuldava definitsiooni väljendile "Mina Olen"

"Ma olen loogiline paratamatus mis on sündinud tühjuse ja mittemillegi vastandina. Tühjuse ja mitte millegi vastandina olen ma kõik ja kõikjal. Peale mind on tühjus ja mitte midagi. Seega ainult Mina Olen.
 
Q1 18. detsember 2018, kl 19.40
Ah ära hakka...:) Jumal ei saa olla paratamatus. Siis oleks Ta piiritletud. Jumala vastand ei ole Tühjus, Tal puudub Vastane. Peale Mind ei ole mitte tühjus või mitte midagit, vaid sellist "asjagi" ei eksisteeri väljaspool Mind...:)
 
Jo 19. detsember 2018, kl 02.03
Esoteerikast.
".. Sõna tuleb vanakreeka sõnast esōterikos 'sisemine'. Vastand: eksoteeria (väline, kõigile avatud teadmised)".

Ehk siis kõik, kes püüavad tavaolmest pisutki oma sisekosmose poole liikuda praktiliselt nö. klassifitseeruvad. Salajane ja salapärane, peidetud või "vaid siseringile" pole see asi laiemas ulatuses juba ammu.
Teadus aga ongi paljus muutunud uueks esoteerikaks.

Viimaste seletuste peale seoses terminiga "Mina Olen" aga paar küsimust.
Näiteks teemal Kõrgem Mina ja Jumal. Ilmselt mitte "versus".
Pole neid siiani taibanud päris kokku sulatada (välja arvatud kõige oleva ühtsuse valemi kaudu. Mis on universaalne lahend, kuid ka mõnevõrra mainstream).
Ehk siis olen olnud veendumusel, et üks tuleneb küll teisest, kuid olemuslikult pole sellegipoolest samane.
Q1
Kas elukas nimega "Kõrgem Mina" pole pigem seotud iga eraldi hinge individuaalsete omaduste ja arenguga? Ühisnimetajatest seega sissepoole liikudes. Või õigemini välja. :)

Teiseks jah, see Mina Olengi vastandus jäi ka mul nata kipitama. Kõik versus mitte kui midagi. Vastandus. Kaasnevalt duaalsus. Jumalal. Nagu päriselt? :)

Väljend "paratamatus" aga..
Paratamatust reeglina vastandatakse justkui terminile "vabadus".
Mina Olengi, sinu kui Jumala determineeritus avaldub milles?
 
Mina Olengi 19. detsember 2018, kl 02.07
Q1, valgusta mind oma definitsiooniga.
 
Jo 19. detsember 2018, kl 02.08
Ma ise arvasin, et jumalatel rohkem selline värk:
https://i.pinimg.com/236x/f1/c6/df/f1c6df116f28049e580621803dbefbf3.jpg

Pole otselink, peab avamiseks kopeerima. Vabandused.
 
Onu Pähh 20. detsember 2018, kl 12.10
Taas lalised sõnu, millest ise ka aru ei saa.
Näidake ühte tervemõistuslikku inimest, kes sellsit definitsiooni kiidab?
Kui olete võimelised, siis arutleme selle jaburuse läbi?
Esmalt pange kirja, mis on intellekt.


Mina Olengi Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma ei viitsi taaskord sisse logida.
> Annan oma v
> astuse.
>
> Mina Olen- on ajalisi ja ruumilisi
> piire ületav, iseendas arenev, mõtteline intellekt
> - mille reaalne rakendumine füüsilises vormis- väj
> endub moraalsete väärtuste jaotamise tulemustena l
> angetatavates otsustes.
>
> Mina Olen
 
Vaataja 20. detsember 2018, kl 15.56
Meil on Kerrod ja teised,
palju neid tuleproovist..
kuid veel keegi neist, pole reaalselt suutnud ühtegi kadunut üles leida..
või midagi reaalset teha....
kõik leiavad põhjusi, et mitte teha...
Aga telekas näe leiavad inimesi sadade kilomeetrite tagant...
Ma ei tea, kuid vene keeles peaks olema leitav, kuid üks petis tuleproovist vahele jäi.
Kadusid venemaal jõe ääres ema ja kaks last.. kutsuti siis see suur tegija tuleproovist
see käis tähtsa näoga ringi,,, midagi pobises ja räägib, et ema lastega rööviti ära, ainult auto
jäeti jõe äärde, et muidu elus....
Samal ajal tuleb kaadrusse päästeameti tuuker ja ütleb, et leiti uppunuslt altvoolu, ema ja lapsed..
Siis see tuleproovist jooksis, nii et vähe ei ole....
Seega, kui tahate, et teist lolle tehakse, vaadake tuleproovi.
Kui ei taha lolliks jääda, otsige normaalne nõid, kes tõesti oskab ja teeb.
Muuses 22 detsember on täiskuu.
Super aeg, aastaga kogunenud halvast vabanemsieks, puhastuseks ja muuks!
Olge siis tublid ja kena Jõuluaega...
 
Onu Pähh [logimata] 20. detsember 2018, kl 18.52
Tore näha, et inimesed on hakanud rääkima ja seega mõtlema.
Minu ravi kannab vilja, minu seeme võrsub.
Seetõttu mind polegi vaja, ma eksisteerin sõnadejoana, mis teie suust tuleb- minu seemned teie suus. Näete siis, vanasti oli vaikus ja uriinia naljkad ja nõid Mariija kontaktide küsimus, nüüd aga algeline arutlus, et telesaated jm esoteerika on pettus. Ilma minu kohalolekuta. Vat see on alles kingitus.

Aga mõelde nii ,et kui telesaates on esoteerikud petised, siis mõelge samm edasi, et kas nad siis mujal ei ole petised või? Ega pettur ei vaja telekat et petta, tema petab igal pool, kasvõi puuõõnes.

Head arutlust.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!