Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
mõlgutused...
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 19.10
Ma tean, et me kõik oleme mõtisklenud selle üle, kas meil on saatus või mitte...
Osad väidavad, et kõik on juhuslik...teised jälle , et kõik on saatuse poolt ette nähtud ja kolmandad ei oska midagi pakkuda või siis arvestavad variandiga , et osa me elust võib olla juhuslik ja osa saatuse kätes... mis see siis õigesti on, juhuslikus või mitte?
Kas tõesti kõik on juhuse kokku sattumus, et me just kohtume teatud inimestega ja teeme just selliseid otsuseid nagu me teeme?
Või tõesti on meie elutee juba ette määratud ja ükskõik mis otsuseid me oleks teinud , oleks Finish koguaeg sama olnud ning me pole enda elu juhtijad? kes siis on? Oleks ju parem mõelda , et me oleme iseenda peremehed ja meie töö ja vaev saab kord tasutud sama väärse tasuga...kuid elu ei pruugi alati õigalen olla...või siiski on parem mõelda, kui oled põrunud , et juu vist see oli minu saatus...olla see kes ma olen, väikese palganumbriga, keskmise naise/mehega, keskmise välimusega, keskmiste abmitsioonidega...
Noor inimene , kes tahab saada kord kuulsaks ja rikkaks, usub saatusse, et just tema saatus on saada kellegiks ``suureks`` ning hiljem , kui unistused kukuvad läbi, arvame , et meie saatus oli mitte saada siiski selleks ``suur`` kujuks. Vahepeal tundub mulle, et me samas ei usu saatusse, kuid ikka süüdistame seda...süüdistame läbikukkumise , mida tõlgendame kui saatust ja samal ajal väidame, et kõik on juhuslik.

Kui me sünnime, valime endale vanemad, välimuse,elu mida hakkame elama ja ümbruskonna...elu on kui spiraal ja iga järgneva eluga liigume spiraalist ülespoole või ,kui meil on mõni tugevam patt kaelas, maksame me selle eest, teatud ebaõnne või puuetega järgmises elus, nii kaua kui saame oma veast aru ja lunastame selle. Enesetapp pole lahendus , me lihtsalt peame oma õppusesaama ja edasi liikuma. ...

Tänan tähelepanu eest, lihtsalt see oli väike katkend mu mõtetest...
 
alu 10. veebruar 2008, kl 19.20
ossa poiss, kus nyyd pani!

mine ytle mõnele puudega inimesele ka, et ta maksab eelmises elus tehtud pattude eest.
 
alu 10. veebruar 2008, kl 19.22
aga yldiselt on taassyndide rattas nii, et naisena elatakse pärast seda, kui on elatud lehmana ja pole veel elatud inimesena.
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 19.24
sa oled väga ``madala laubaline`` inimene, kahjuks on sinusuguseid liiga palju aga Õnneks on ka mõni teistsuguse mõtlemisega kodanik ka, kes ei mõista kohe kõigi üle kohut ja ei pritsi kõiki oma lolli-süljega:)
OLE MÕNUS.
 
Kaun 10. veebruar 2008, kl 19.29
 
alu 10. veebruar 2008, kl 19.31
kuule, loll syljepritsimine on ikka see, kui öelda, et puudega inimene on syydi mingites eelmises elus tehtud "tugevates pattudes".

nii loll annab ikka olla. nii loll pole isegi keskmine 4kymbine mitte.
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 19.35
Kahjus tundub, et sina ei tea alternatiivmeditsiinist , ei ööd ega Mütsi:)...järelikult sa ei usu eelmistesse eludesse, iga tehtud teo eest me peame ju vastutama...on põhjus ja tagajärg.
Ning sinu labane jutt on ikka tavalisele eesti oskustöölisele täitsa kohane:)
Päikest!
 
puudega 10. veebruar 2008, kl 19.38
Aga mina just nii mõtlengi, et lunastan oma patte, mis eelmistes eludes tehtud. Nii on võibolla puudega ka kõige kergem leppida. Muidu tunduks mu saatus nii ebaõiglane.
 
alu 10. veebruar 2008, kl 19.38
sina ajad jälle maxima turvanaise juttu. tyypiline.

ikkagi soovitaksin - mine aja oma juttu näiteks mõnele ratastoolis olevale inimesele.

rootsis võid selle eest ysna pikaks ajaks kinni minna.
 
alu 10. veebruar 2008, kl 19.41
veel yks kyssa siinsele filosoofile.

mis sa arvad, kui synnib puudega laps, kas see on karistuseks sellele lapsele või hoopis vanematele? või kõigile, kaasa arvatud vanavanematele ja vendadele-õdedele?

kui karistatakse puudega inimest mingite mystiliste eelmises elus tehtud pattude eest, siis miks karistatakse vanemaid?

jooksis kinni?
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 19.41
Tänan hoiatuse eest, kallis kaasmaalane:)
Aga võibolla on tõesti kergem nii võtta oma ``ebaõiglast`` saatust, kui oled puudega või kuidagi mahajäetud või mingit muud moodi halvas seisus, et olen teinud eelmises elus midagi ebasobivat ja nüüd ma pean selle eest vastutama...
Kas sina pole nii mõelnud?:D..(ürita momendiks normaalsel mõelda)
 
alu 10. veebruar 2008, kl 19.44
mõlguta mu eelmisele kysimusele midagi vastuseks.

sa kyll pole enam fertiilses eas, aga keda oleks siis karistatud, kui sa oleksid siiami kaksikud sünnitanud?
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 19.44
nagu ma enne kirjutasin..me ise valime kuhu me sünnime ja kuidas...ja järelikult on need vanemad ka midagi teinud , et peavad nüüd end ohverdama sellele puudega lapsele...
ei jooksnud kokku..:)
 
alu 10. veebruar 2008, kl 19.46
sa jehoova tunnistajaks hakkamisele pole mõelnud? argumendid on teil sarnased.

äkki lööks selle patuse raipe hoopis maha, synnib kohe uuesti ja kenamana?
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 19.47
Kas sa mõtled uusi nõmedaid küsimus?
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 19.48
Mul , ega kellegil teisel pole õigus kedagi tappa..siis saaksin mina karistada ...:)
 
alu 10. veebruar 2008, kl 19.49
aga võiks ju ennast ohverdada. hakkaks puudega inimesi siit vaevaorust päästma.... see poleks ju nii suur patt?
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 19.54
Sa tundud vaimsepuudega olema:)
 
alu 10. veebruar 2008, kl 19.55
ok. paistab, et nyyd jooksis filosoofil kuplialune pentium2 kokku.

veel yks kyssa - kas sa ei arva, et rumalana syndimine on karistus?
 
alu 10. veebruar 2008, kl 19.56
aga miks peab siis ymbritsevaid oma "filosoofiaga" karistama?
 
molu 10. veebruar 2008, kl 19.59
alu
nii räägi meile alu, mis pattu su vanemad on teinud, et nad sellise vääraka, nagu sina on saanud. arvatavasti ei karistata ainult sind ja su vanemaid vaid tervet su suguvõsa millegi väga ränga eest. sellist imbetsilli nagu alu, annab ikka taluda.
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 19.59
Kindlasti pole, Rumalad lähevad keset teed , rist kaelas ja karjuvad rõõmuga, kelkides : MA OLEN LOLL!
 
alu 10. veebruar 2008, kl 20.00
oi, kuldsed sõnad topaas! veel algatavad nad selliseid teemasid.
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 20.01
Tänapäeval tundub, et ongi uhke olla LOLL, tundub , et isegi sina oled uhke selle üle...no muidugi , peaasi et ise rahul ollakse:P
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 20.02
Vähemalt keegi meist lausub kuldseid sõnu:):D
 
alu 10. veebruar 2008, kl 20.03
jataks nyyd selle "ise oled loll" filosoofilise vaidluse? vastaksid mõlgutades mu eelnevatele kysimustele?
 
lumi 10. veebruar 2008, kl 20.07
Topaas
Viilmaal on see asi hästi selgelt ära seletatud
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 20.08
Kas pole mitte me maal sõnavabadus..?
Aga miks pead sina ümbritsevaid oma rumalajutuga ja agressiivsete küsimustega piinama?
Ja kui sa võtad filosoofiat , kui piinamisinstrumenti, siis tundub, et sul pole enam kuhugi vaimselt areneda..:)
 
Topaas 10. veebruar 2008, kl 20.11
Jah, ma tean...aga kas see pole imelik, et Viilma suri autoõnnetuses, ise oli ta kõike teadja ja arukas naine`?...ta mainis , et sellistes õnnetustes surevad need, kes on midagi valesti teinud....mida ta siis valesti tegi? Hakkas mõtlema liiga palju materialismile?
 
teistele 10. veebruar 2008, kl 20.11
Mis juhtuks, kui keegi Alule enam ei vastaks? Alu läheks siit minema koos oma risustava tähelepanuvajadusega.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!