Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Müstika nurgake
Hoiame foorumi "alu"-st puhta
 
ettepanek lugejatele 11. veebruar 2008, kl 19.08
Nagu paljud teisedki, rõõmustasin ka mina selle yle et Mystika nurgake avati, ja tundub et siin on koos palju erksalt mõtlevaid ja huvitavaid inimesi. Kuni eilse päevani oli Mystika nurgakest rõõm lugeda, inimesed kajastasid oma huvitavaid kogemusi ja pakkusid mitmekesiseid teadmisi. Viimase päeva jooksul aga on selle nurgakese Delfi tuntud foorumihuligaan "alu" avastanud ja yritanud siin nii palju lagastada kui võimalik. Kes alut ei tea, selle teadmiseks et tegemist agressiivse ja äärmiselt pahatahtliku kommenteerijaga, kes alati solvavaid ja negatiivseid kommentaare kirjutab, ja Delfist abi ja nõu otsijaid parastab. Näiteks, kui mõni naisterahvas mõne oma eraelu probleemi kohta nõu pärib, siis võib "alult" kuulda et paras kah lollile, vana 4-kymbine narts kindlasti, jne. Teiseks meelistegevuseks on alul leimavaid teemasid algatada a la "mina paneks kõik 4-kymbised mutid humaansuse huvides magama". See postitaja on väga järjekindel, ja on Delfis teisi sõimavate, halvustavate ja parastavate kommentaaride sepitsemises endale elutegevuse leidnud. Eriti aktiivne on ta Feministi nurgakeses, kus järjekindlalt naisi sõimamas kaib. Nyyd on ta tee siia leidnud.

Nagu ka lugeda võite, arutab keegi eelmise teema pystitaja selle yle kes alu on ja millised tema elukogemused on. No on selge kõigile kainelt mõtlevatele inimestele et need kogemused on väga kurvad olnud, ja pole seejuures tähtis kas see inimene on osa-aegne lao-vaht Pärnumaal, vastutusvõimetu grupi peal indiviid, või isegi tuntud pedofiil MV (kõiki neid teooriaid on esile toodud inimeste poolt kes alu vaidavad tundvat). Selge on see et tegemist äärmiselt kibestunud ja pahatahtliku inimesega, kelle vaimne tase on selgelt puudulik. Aga agressiivsust jaab tal kahjuks ylegi, ja Delfil modedel oleks juba ammu aeg arvukatele kaebustele selle kommenteerija suhtes reageerida, ja teda siit foorumitest blokeerida.

Teeksin ettepaneku selle pahatahtliku kommenteerijaga mitte vaidlustesse laskuda (nagu mõnes eelmises teemas on tehtud), ja selle fooruminurgakese positiivset energiat mitte negatiivsusega määrida. Eriti oluline on see just siin Mystika foorumis, kus palju tugeva energia ja laialdaste teadmistega inimesi koos on. Arvan et targeim on mitte sellele provotseerijale reageerida, ja vahest peaks ka mõtlema grupipalve koostamisele mille Delfi moderaatoritele saata et see huligaan ja negatiivse energia looja lõpuks Delfist blokeerida. Mida arvate teie?
 
alu 11. veebruar 2008, kl 19.14
tore on see, et puhastaja teeb ise uue teema alust!

mystika!

kordan veel - alust te lahti ei saa, sest selle nime all kirjutab vähemalt neli inimest. ja tulevad uued.

aga kurjad inimesed toob alu alati välja. nagu sinugi, teemaalgataja - keelaja, käskija, pooja ja laskja.

soovitan sul selle nurgakese alu postitused läbi lugeda. ja siis loe läbi vastused talle. kes meist on kuri, õel ja mentaalselt väärastunud? (ma ei räägi feministi nurgakese alust.)

vaata peeglisse, teemaalgataja, vaata peeglisse. kes on kaunim ilma peal?
 
XY 11. veebruar 2008, kl 19.16
Autor: Tiina
Aeg: 08-11-07 15:48

Autismispektrihäired / Pervasiivsed arenguhäired
Infantiilne autism, lapse autism, Kanneri sündroom, autistlik sündroom - sünonüümid
Retti sündroom
Aspergeri sündroom, autistlik psühhopaatia, autistlik isiksusehäire - sünonüümid
Muud autismisarnased seisundid.
Taustategurid.

Peetakse neuropsühholoogiliseks häireks.

Pooltel juhtudel on näha pärilikkust,

täheldatakse loote-, sünnitus- või esimese eluaasta aegset ajukahjustust.

Diagnostilised kriteeriumid (Gillberg&Gillberg):
Sotsiaalsus häiritud (kontakt omavanustega), võimetus mõista sotsiaalseid suhtlemissignaale, situatsiooni sobimatu käitumine - eriti psüühilise koormuse, ehmatuse korral, empaatiavõime puudumine
Erihuvid (välistavad muu tegevuse, korratakse stereotüüpselt, teadmine sisaldab vaid fakte, ei suudeta teha järeldusi, luua seoseid)
Rutiinilembesus - vajadus sisse seada teatud päevakorda, seda ka ümbritsevatele peale suruda, teha stereotüüpseid liigutusi, korrata teatud häält või valgusefekti välja kutsuvat tegevust.
Toidu(-serveerimis)eelistused - kuni anorexia nervosa. Joomisest keeldumine.
Ülimalt puudulik hügieen / Üksikutel puhtusehullus
Kõne- ja keeleprobleemid
kõne hiline areng,
normaalse või normist varasema arengu puhul teravdatud huvi märgi vastu - hakkab väga varakult lugema,
väliselt perfektne kõne- ja keelekasutus, kõne kui kommunikatsioonivahendi puudumise taustal, iseloomulik intonatsioon või aktsent,
puudulik arusaamine keelest, eriti ülekantud tähendused, iroonia, kõnelised stereotüübid,
ehholaalia
Probleemid mitteverbaalses kommunikatsioonis (zestide ja miimika puudumine, kohmakas (situatsiooni mittesobiv) kehakeel, hälbelised näoilmed, iseäralik pilk)
Motoorne kohmakus (hüpo- või hüpertoonus, robotlik kõnnak)
Negativism - nurisevad, halvustavad.
Agressiivsus - autoagressiivsus ja hirmuäratavad raevupursked, mille maandamine on keerukas.
Ei mingit nalja, irooniat, mõistukõnet ega sõnaohtrust! Ei raevupurske ajal ega tavaolukorras! Mitte suhelda verbaalselt, vajadusel kinni hoida.
Tajuhäired - Tavapärasest erinev reaktsioon teatud helidele, maitsetele, valgusefektile. Tavapäratu puutetundlikkus.
Regressid - (iseloomulikum eelkoolieas). Olukorra muutumise või rutiinide lõhkumise korral - vallandub ärevus, agressiivsus, oskused kaovad. Nt Varem käia ja kõnelda osanud laps on mõlemad unustanud ja käitub nagu imik.
Puudulikult arenenud eksekutiivsed funktsioonid (võime planeerida eesmärgini viivat strateegiat.
Selle taga on hälbeline ajatunnetus - tajuda asjade toimumise järjekorda ning hälbeline põhjuslike seoste tunnetus. Vihmamees sõiduteed ületamas.
Tsentraalse koherentsuse puudumine - suutmatus kujutada tervikut. Terviku asemel nähakse üksikasjade kogumit.
Ebaadekvaatsus ümbritseva olukorra hindamisel, ebaadekvaatne enesehinnang
Tunnused avalduvad varakult - unehäired, rahutus, toitumis- ja kommunikatsiooniprobleemid juba imikuna. Kõik ülaltoodud tunnused ei pea olema esindatud. Sümptomid ei kao elu jooksul. Diagnoosida on raske, kuna Aspergeri sündroom avaldub nn multisümptomaatilisena. Asperger-isikud erinevad suuresti üksteisest. Põhiline ravi on pedagoogiline treening ja mõjutamine.

Prognoos:

Autismist ega Aspergeri sündroomist ei paraneta. Pooled neist jäävad endasse sulgunuiks - suhtlus on neile ebameeldiv. Eemaletõmbunuina võivad nad realiseerida oma eriandekusi (teadlasetüüp).

Kaasnevad haigused ja probleemid:
ATH (aktiivsuse ja tähelepanu häire)- impulsiivsus ja motoorne üliaktiivsus või "äraolev" olek (raskused ühelt tegevuselt teisele minekul).
Tikid ja Gilles de la Tourette` sündroom - esineb ligi pooltel Aspergeritel mingil eluperioodil.
Epilepsia - tugev korrelatsioon
Depressioon - levinuim valediagnoos (väline pilt - vaene miimika, ükskõikne olek), samas võib ka lisanduda.
Maniakaal-depressiivne meeleoluhäire - tugev pärilik seos. Sugulastel sageli diagnoositud. Esineb ka Aspergeritel.
Enesetapukatsed - huvi- ja kiindumus surma, elu mõtte üle juurdlemise vastu.
Alkoholi- ja uimastisõltuvus - oletatakse suuremat sõltuvust eakaaslastega võrreldes.
Katatoonia - omapärane kehahoid - võib esineda erinevatel eluperioodidel.
Skisofreenia - tõenäoline valediagnoos. "Kas sa hääli kuuled?"


vasta sellele teatele
Re: Täielik tõde alust
Autor: just see
Aeg: 08-11-07 16:04

Üksikutel puhtusehullus
suhtlemissignaale, situatsiooni sobimatu käitumine - eriti psüühilise koormuse, ehmatuse korral, empaatiavõime puudumine

Erihuvid (välistavad muu tegevuse, korratakse stereotüüpselt, teadmine sisaldab vaid fakte, ei suudeta teha järeldusi, luua seoseid
Rutiinilembesus - vajadus sisse seada teatud päevakorda, seda ka ümbritsevatele peale suruda, teha stereotüüpseid liigutusi, korrata teatud häält või valgusefekti välja kutsuvat tegevust. Üksikutel puhtusehullus
Kõne- ja keeleprobleemid Motoorne kohmakus (hüpo- või hüpertoonus, robotlik kõnnak)
Negativism - nurisevad, halvustavad.
Agressiivsus - autoagressiivsus ja hirmuäratavad raevupursked, mille maandamine on keerukas.
Ei mingit nalja, irooniat, mõistukõnet ega sõnaohtrust! Ei raevupurske ajal ega tavaolukorras! Mitte suhelda verbaalselt, vajadusel kinni hoida.
Tajuhäired - Tavapärasest erinev reaktsioon teatud helidele, maitsetele, valgusefektile. Tavapäratu puutetundlikkus


Tsentraalse koherentsuse puudumine - suutmatus kujutada tervikut. Terviku asemel nähakse üksikasjade kogumit.
Ebaadekvaatsus ümbritseva olukorra hindamisel, ebaadekvaatne enesehinnang

Vot napoleon kõik see on sinus 100% olemas,
nii, et otsi oma tabletid üles ja ära kobise ega rõhitse siin rohkem.
 
alu 11. veebruar 2008, kl 19.18
oi, XY, selles võib nyyd kyll kindel olla, et 95 protsenti sinu copy-paste teksti sõnadest jääb sulle arusaamatuks.

päikest!
 
sama 11. veebruar 2008, kl 19.18
Ma tegin juba päev tagasi vihjamisi ettepaneku, et keegi alule ei vastaks. Sest kui keegi talle enam ei vasta, siis pole tal siin enam midagi teha. Ka siia teemasse hüppab ta varsti provotseerima ja tahaksingi loota, et mitte keegi talle tähelepanu ei osutaks. Mina näiteks ei loe ta kommentaare juba ammu enam, nii kui näen, et selle haige poolt kirjutatud, nii enam edasi ei loe ja lähen järgmise postituse juurde. Las ta kraaksub tühja.
Kuidas selle moderaatoriga siis ühendust saab? Vahest siin kustutatakse ka teemasid, kui asi midagi liiga tõsist puudutab. Selline igapäevane tahtlik mõnitamine ja risustamine peaks samuti keelatud olema.
 
Piret 11. veebruar 2008, kl 19.21
Alu on kaunim ilma peal.
Ma muuseas ei usu ,et selle nime all kirjutab 4 inimest,4 on küll Alu lemmiknumber. Kirjastiil on neljal üks.
Kuna ma olen neljakümbine,lähen nüüd humaansuse huvides ära magama.
 
teadmiseks 11. veebruar 2008, kl 19.21
Teadmiseks teistele--tegemist on kindlasti ühe inimesega sest kirjastiil alati täpselt seesama, ja ühesugune sisupuudus ja lollus vaatab vastu igast postitusest mis alu nime alt tuleb. Seda "4 inimest" keerutab ta nüüd jälgede segamiseks, sest teda on juba blokeerida ja vastutusele võtta püütud.

Nõustun teemaalgataja ettepanekuga.
 
alu 11. veebruar 2008, kl 19.22
"alu teemasid ma ei loe ja tegin ettepaneku teda ignoreerida" etc. aga ikka maandub ta siia. ikka kommenteerib ja sellega ise läbustab.

kullakesed, moderaator peaks peast sõge olema,kui ta alu blokeerib. esiteks - mina olen siinse nurga yks viisakamaid kommenteerijaid (lugege läbi oma postitused, unustades, et need on teie enda kirjutatud). teises, vaadake mitu postitust oleks selles nurgas ilma alu pihta suunatud sõimuta. klikkide arv loeb, kullakesed!

päikest!
 
no 11. veebruar 2008, kl 19.23
siin nyyd kyll üks ja sama inimesekene segast peksnud...
 
alu 11. veebruar 2008, kl 19.24
kui ma poleks yks aludest, siis ma kahtlustaks, et keegi moderaatoritest on alu (muide, kes teab?) - ikka foorumi postituste arvu huvides...
 
no 11. veebruar 2008, kl 19.26
mõtlen, et alu endast ise teema püstitanud. Nii on.
 
sama 11. veebruar 2008, kl 19.28
No suva see a-ga algav vaevatu. Kuidas moderaatoriga kontakti saab?
Ausalt öeldes ei oleks seda isegi vaja teha, kui me ei tekitaks siin tahtmatult olukorda, kus iga kolmas teema on sellele vaevatule keskendunud. Mõelge, milline hulk tähelepanu, assaraks - muidugi on temasugusel siin hea olla.
 
alu 11. veebruar 2008, kl 19.29
tunnistan ausalt yles - mina pole selle teema autor.

mulpole NII haiglast tähelepanuvajadust, et hakkaksin end yhe hullu risustaja (ALU!) nime paistel soojendama.
 
alu 11. veebruar 2008, kl 19.31
kui ettepanekute tegemiseks läks, siis peaks foorumi puhtuse huvides siiski blokeerima iga kommenteerija, kes reageerib sõnadele "alu" või "4kymbine".

just sellised kommenteerijad on kõige hullemad risustajad ja off topic läbustajad.
 
kontakti saada 11. veebruar 2008, kl 19.34
Yheks võimaluseks moderaatoritega kontakti saada on saata e-kiri Delfi Naistenurga toimetajatele aadressil woman@delfi.ee (toimetajad: Küllike Zukker, Triin Soomets), või siis aadressil delfi@delfi.ee (või mõlemal korraga). Seda tehes lisage see netilehekylje aadress siin foorumis kus alu parajasti kedagi sõimab, et nad teaksid kellest jutt on. Teiseks võimaluseks oleks pystitada siia foorumisse teema pealkirjaga: Delfi Moderaatoritele, palve.
 
alu 11. veebruar 2008, kl 19.42
teate, tglt mulle meeldib, et just mystika nurgakeses (mille asukatest end suur osa nõiaks peab), nõiajaht käima läheb!

aga selgitan teile veelkord teie probleemi - kelle peaks moderaator blokeerima, kui alude postitused erinevate IP-aadresside alt tulevad? blokeeritakse kõik alud? siis on teiegi ligipääs delfi naistekale kahtluse all, sest nagunii olete alu nime all mõne labase libakommentaari kirjutanud (stiilis "olen väikese tilliga pedofiil, kes kargab oma ema").

päikest!
 
huumorinurk 11. veebruar 2008, kl 19.48
Alule selgituseks--kui tema negatiivsed kommentaarid teiste suhtes ja pidev leimamine niikaugele kyllalt hairivaks muutuvad, kyll siis ka vahendid leitakse selle isiku tuvastamiseks ja tema "IP-aadresside" blokeerimiseks. Tean paljusid kes juba Feministi Nurgakese lugemisest loobunud v6i seda kaaluvad, sest alu-sugused on iga teema ara risustanud. Sama ahvardab nyyd Mystika Nurgakest, ja midagi peab ette v6tma. Vaevalt et Delfigi endale seda lubada saab et pidevalt lugejaid kaotab alu-suguste m6llamise t6ttu.

Ja ei, mitte igayks pole avaldanud siin kommentaare stiilis "olen väikese tilliga pedofiil, kes kargab oma ema", nagu alu vaidab. Kurb, et see lause alule nii loomulik tundub...
 
to alu 11. veebruar 2008, kl 19.50
Ei maksa modesid alahinnata, seda on ju näha, kes kui palju aluna komment. on
 
alu 11. veebruar 2008, kl 19.55
dzeez! aga miks te siis alu ei ignoreeri? miks te vastate?

kui avameelitsemiseks läks, siis mina alustasin algupärase alu libana - et teda mõnitada. selle peale kargas mulle kallale bande 4kymbiseid, kes ilmselt ei tunneks irooniat ära ka siis, kui see neile jalaga näkku lööks. teate, daamid, naljakas oli.

yhe minu väikese provokatsiooni peale siin tormas mulle kallale vähemalt kolm neljandikku selle nurga pysiasukatest (umbes kolm inimest seega - erinevate mittenimede all).

minu postitusi ei loeta, reageeritakse ainult alu nimele. tõeline pavlovi koera efekt.

see on ju naeruväärne, daamid?
 
veelkord 11. veebruar 2008, kl 20.00
Teiste sõimamine ja leimamine, foorumi teemade risustamine ei ole "naljakas" vaid on huligaansus. Selle teostajad blokeeritakse, foorumi eluterve eksisteerimise huvides.
 
suslik 11. veebruar 2008, kl 20.02
no mida te rabelete nagu tummad leilis? kes nüüd kelle elu huvitavaks teeb? mitte ei saa aru!
 
alu 11. veebruar 2008, kl 20.04
to veelkord

veelkord - jää mingi yhe nime juurde, ka see on foorumikaaslaste respekteerimise/mitterespekteerimise keiss.

ja taaskord. daamid tormasid koos topaasiga mulle kallale eelkõige seetõttu, et ma julgesin köögivilusoohvjat ("puudega laps on oma puudelisese ära teeninud eelmises elus tehtud pattude eest ja tema vanemad samuti" etc) kritiseerida.

yks 4kymbine posija hakkas mind pärast seda ähvardama (tglt huvitav, millega?). teine tormas modesid appi kutsuma - ise absoluutselt nurga temaatikasse mittepuutuvat läbuteemat pystitades.
 
alu on 4 inimest? 11. veebruar 2008, kl 20.06
Kui need alu postitused tõesti neljalt inimeselt tulevad nagu ta siin vaidab, on tegu grupiviisilise ja systeemipärase huligaanitsemisega, mis eeldab pahasoovliku vandenõu koosseisu. Seda enam oleks moderaatoritel põhjust huvi tunda selle isiku ja tema delfist eemaldamise vastu. On ju alu ise tunnistanud siin et tema eesmärgiks on teisi kommenteerijaid häirida, vihale ajada, ja muul moel stressi põhjustada, sest see temale "naljakas" tundub.
 
alu 11. veebruar 2008, kl 20.11
tegelikult ma vist enam ei jaksa.

sellise inimliku lolluse, õeluse, sotsiaalse kurjuse ja misantroopia hulka, mis alu kommentaaridele vastu paiskub, poleks ka kõige halvemas unenäos osanud ette kujutada. ok, ma saan aru, et siin produtseerib seda yksainus nimevahetaja.

aga ikkagi - järgmises teemas hakkab ta mõne meeleheitel ja stressis inimese unenägu seletama - "see tähendab su lähedase surma" või midagi sama toredat.

nimevahetaja, meie vandenõu nimi on "terve mõistus". võta see vastutusele!
 
erapooletu 11. veebruar 2008, kl 20.16
Ju ma pole siin nii suur püsikas, et alu-t igas teemas kommimas pole märganud. Tegelikult pole üldsegi juhtunud tema kommentaare lugema, va. see teema siin.
Aga olen hulgaliselt märganud teisi kommijaid õelutsemas ja vaenu õhutamas, kes pole teps mitte alu nime kandnud.
Mulle kipub seda teemat lugedes mulje, et kiputakse nägema alu silmis pindu, aga enda silmis palki ei nähta!?
 
alu 11. veebruar 2008, kl 20.23
veel polegi tulnud kommentaari teemal, et alu kommenteerib "erapooletu" nime all?

päikest!
 
alu 11. veebruar 2008, kl 20.26
puhastajatele veel.

kuni siin on teema "peeter oja", seni võiksite oma musimulgud kinni hoida. seal laimatakse ja mõnitatakse reaalselt eksisteerivat inimest tema pärisnime all. teema on kustutamata.

lillekesed-puhastajad, ae!

päikest!
 
erapooletu 11. veebruar 2008, kl 20.27
Küll jõuavad veel alu! Ära nüüd nii õhku ka täis mine. Märkasin siiski allpool ühte sinu teemat. Ei erine see siinsest kuigivõrd. Ehk siis saan õelda järgmise vanasõna: pada sõimab katelt, ühed mustad mõlemad!
 
plä 11. veebruar 2008, kl 20.27
päikest päikest
 
to erapooletu 11. veebruar 2008, kl 20.34
Lugesin kah seda teemat siin nagu seda teistki mille alu algatas ja ei saa sinust aru. Kas tahad öelda et selle teema autor käib nagu alugi süstemaatiliselt huligaanitsemas foorumites, süütuid nõuküsijaid sõimates ja alandades, ja teemasid püstitades et kõik naised tuleks põlema panna? Minu arust hoopis vastupidi, hea et keegi sellistele huligaanidele vastu hakkas ja selle välja ütles mida siin paljud mõtlevad.
Kui ma päris kindlalt ei teaks et sa alu teise nime all oled, siis imestakski.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!