Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kirjandus ja teater
Tõlkemälu kasutamine
 
jolie bazar 26. veebruar 2015, kl 19.46
See küsimus on pigem tõlkijatele-toimetajatele. Kui paljud teist kasutavad ilukirjanduse tõlkimisel tõlkemälusid? Küsimus tekkis sellest, et ma panin hiljuti ise ühe terminiga pange. Tõlkemälu oleks vist aidanud, kuna tegu oli näpukaga, tegelikult oli termin tuttav.
 
tere tali 26. veebruar 2015, kl 20.52
huvitav, mismoodi see tõlkemälu sind näpuka puhul aidanud oleks? aidanud oleks ta ainult siis, kui see termin oleks sul varem õigesti tõlgitud olnud ja sa oleks kasutanud sama mälu, kus see termin sul oli, ja sa oleksid teadlikult seda terminit otsinud mälust. mina olen ilukirjandust vähe tõlkinud, aga alati ilma mäluta, sest tõlkida on tulnud kas paberraamatust või pildifailist. aga võimalusel tõlgiksin ka mäluga.
 
jolie bazar 27. veebruar 2015, kl 00.32
See oli ka mulle huvitav, mismoodi tõlkemälu aidanud oleks. Ma pole ise nimelt kunagi tõlkemälu kasutanud, ma lootsin, et see on tsipa lihtsam, toksid korra mällu ja järgmine kord pakub programm sulle sama teksti peale juba ise sama tõlget, seda ei peaks ise otsima. Muidugi eeldab see tõlgitava teksti saamist failina või skännimist.
 
Kägu-Albert 15. märts 2015, kl 23.10
Vanadest tõlkemäludest ilukirjanduse puhul suurt kasu ei ole, eriti kui sa seda autorit varem tõlkinud ei ole. Küll aga on kasu sellest, kui kasutad tõlkeprogrammi ja sama teksti tõlkimisel kogunevat mälu. Mul jookseb näiteks tõlkeprogrammis guugli masintõlge kogu aeg paralleelselt kõrval ja see annab päris tihti vaimukaid sünonüüme ja ideesid.
 
delfi kana 17. märts 2015, kl 20.42
oi, guugli translaator annab vahel täitsa üle mõistuse vaimukaid vastused. astusin ükskord mingile autojupile eestikeelset vastet otsidest ka sealt läbi, ja vastuseks sain "logard" :D
 
Tõlkur 10. jaanuar 2022, kl 16.36
https://translate.google.com
https://www.translate2018.eu/#/text
https://translate.yandex.com
https://www.online-translator.com/translation
https://www.bing.com/translator
https://neurotolge.ee
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!