Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Üksikvanem
Alimendid eksmehe uue naise kaudu.
 
Marju 13. august 2015, kl 20.12
Eksmehel on oma firma, mis paraku läks pankrotti. Hetkel maadleb oma ettevõtte võlgadega.
Eksmees maksis alimente ilusti, aga nüüd siis ei ole midagi enam maksta. Alimente kohtu kaudu määratud ei ole, on suuline kokkulepe, et maksab.
Eks on uuesti abielus naisega, kellel on hea ametikoht.
Kui ma nüüd annan eksmehe kohtusse, kas siis kohus saab nõuda, et eks maksaks kohe raha, kuna eksmehel ju on siiski teatud mõttes sissetulek olemas. Uue naise raha on ju ühisvara nende abielus.
Kas uue naise sissetulek on ka minu eksmehe sissetulek?
 
ohjaah 13. august 2015, kl 20.44
nõuda saad ikka. ega kohus ei küsigi kust lapsevanemal on raha võtta oma lapse kasvatamiseks. küll mees siis midagi välja mõtleb - kas hakkab tööle, küsib naise käest või kogub võlgasid. mis sina sellepärast muretsed. ta täiskasvanud inimene.
 
Hei! 13. august 2015, kl 20.45
Kuidas uus naine asjasse puutub? Kust sa üldse sellise asja peale tuled, et sulle ja lapsele (lastele) täiesti võõras inimene peab alimente maksma? Käib tööl, teenib raha ja maksab võõrale naisele alimente! Uskumatu!
 
no kui kõik on ühine 13. august 2015, kl 21.07
no kui kõik mehega on ühine sel uuel naisel ja abielus ka, siis võib neid alimente maksta küll. Sõpra ju aidatakse hädas.
 
OMG 13. august 2015, kl 21.08
Aga sinu eksmehe uue naise sõbranna naabrimees on miljonär, võiks hoopis temalt nõuda.
 
ha veel 13. august 2015, kl 21.44
mehe vanematel on ka õigus elatist nõuda
 
rumal naine 13. august 2015, kl 21.52
ära mõtle nii palju. nõuad mehelt, küll ta ise teab kust raha saab. suur mees, hambad suus.
 
Cätlyyn 13. august 2015, kl 21.55
Minul on sama mure et tahan et eks mind toetaks,aga lapsed elavad tema juures ja nõu ande telefon ütles et ma ei saa midagi Mu sõbrad ei saa ka mind peale palgapäeva palju toetada sest neil on omad naised Ma palusin et ta teeks midagi minu heaks aga ta saatis mind pikalt ja ütles et tal on kulud
Kas ma saaksin toitja kaotus pensioni ja eksi oma lapsed üljanud meeste ulka panna
 
sina mine 13. august 2015, kl 22.00
 
einoh 13. august 2015, kl 22.15
ütle, et sa ei mõelnud seda päriselt :D
 
pärisraha 13. august 2015, kl 22.39
ainult päriselt mõtlemine ja asjadele ametliku käigu andmine tagab ka positiivse ja õiglase lahenduse. ses mõttes mehe teema, kuskohast raha hankida.
 
Cätlyyn 13. august 2015, kl 22.45
Te olete vastikud ma tõesti palusin abi ja ületasin ennast ja mul on õigus saada toetust eks käis ja remontis ainult pmst ahju ära aga ta ei anna mulle raha puude jaoks räägib aint oma kuludest lastega aga mees peab oma eks naist toetama ma saan vaevu kokku te mõelge mis maksab sigaretipakk ja kui ma tantsima lähen siis on vaja ka asju palju maksab kohtu kase et talle toitja kaotus pensjon peale panna
 
kuri 13. august 2015, kl 23.13
haige naine...kusi eks mehe naise lastelt samuti midagi...uhh kui haiged naised..;)
 
pole lugu, kas haiged või mitte 13. august 2015, kl 23.24
lapsele on elaturaha vaja igapäevaselt. laps ei saa söönuke minevikus ja ette tulevikus, ses mõttes pole vahet, kelle raha see täpselt on. mehel on kohustus ja see kuulub seadusejärgsele täitmisele.

muu on puhas emostioonidest kantud luule.
 
Kuidas seadus on? 14. august 2015, kl 13.57
Mul tekkis aga küsimus, kuidas siis seadus on?
Minu meelest on nii, et kui mees peaks surema, siis on uue naise kontol olev raha mehe ja uue naise ühisvara ja mingi summa pärib sellest ju mehe laps. Juhul kui muidugi mees ja uus naine ei ole mingit testamenti ja abielu lahusvaralepingut teinud. seega kui seda asja nii vaadata, siis on ju küll eksmehel raha olemas.
Tegelikult oleks päris huvitav teada,kuidas seaduse järgi selle asjaga on. Kas uuele naisele võib tekkida kohustus maksta mehe eksnaisele raha, näiteks kui mees on töötu, töövõimetu, pankrotis jne?
inimlikust seisukohast on muidugi ebaõiglane, kuid seadused ongi tihti ebaõigalsed.
 
Tooni 14. august 2015, kl 15.17
Kuidas seadus on? Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mul tekkis aga küsimus, kuidas siis seadus on?
>
> Minu meelest on nii, et kui mees peaks surema, si
> is on uue naise kontol olev raha mehe ja uue naise
> ühisvara ja mingi summa pärib sellest ju mehe lap
> s. Juhul kui muidugi mees ja uus naine ei ole ming
> it testamenti ja abielu lahusvaralepingut teinud.
> seega kui seda asja nii vaadata, siis on ju küll
> eksmehel raha olemas.
> Tegelikult oleks päris h
> uvitav teada,kuidas seaduse järgi selle asjaga on.
> Kas uuele naisele võib tekkida kohustus maksta m
> ehe eksnaisele raha, näiteks kui mees on töötu, tö
> övõimetu, pankrotis jne?
> inimlikust seisukohas
> t on muidugi ebaõiglane, kuid seadused ongi tihti
> ebaõigalsed.

-.---------------

sellist seadust ei ole

kuid on aga seadused mille alusel saab uus naine, eriti sis kui ta eiole abikaasa nõuda mehe täisealistelt lastelt nt mehe üürikulusid viidates, et mees on tema üürnik, saab lasta end ka vormistada hooldajak smehele ja vajaudusel nõuda mehe lastelt kov kaudu oma nn vaeva tasumist.
 
Seadus on olemas 14. august 2015, kl 23.21
Marju Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Eksmehel on oma firma, mis paraku läks pankrotti.
> Hetkel maadleb oma ettevõtte võlgadega.
> Eksmee
> s maksis alimente ilusti, aga nüüd siis ei ole mid
> agi enam maksta. Alimente kohtu kaudu määratud ei
> ole, on suuline kokkulepe, et maksab.
> Eks on uu
> esti abielus naisega, kellel on hea ametikoht.
>
> Kui ma nüüd annan eksmehe kohtusse, kas siis kohus
> saab nõuda, et eks maksaks kohe raha, kuna eksmeh
> el ju on siiski teatud mõttes sissetulek olemas. U
> ue naise raha on ju ühisvara nende abielus.
> Kas
> uue naise sissetulek on ka minu eksmehe sissetule
> k?

Las kohus otsustab. Mis abi sa siit foorumist soovid?

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/riigikogu-vottis-vastu-seaduse-mis-pitsitab-elatisrahavolgnikke?id=70822547
 
teemaalgatajale 15. august 2015, kl 20.20
mis sinu igakuine sissetulek on?
 
pole oluline 16. august 2015, kl 01.15
pole ju oluline, palju või vähe teemalagataja ise teenib ja milline on tema sissetulek. sel pole ju laste isalt nõutava ja seaduses ettenähtud laste elatusrahaga mingit seost.
 
lollile milfile 17. august 2015, kl 21.28
anna kohtusse ja asi klaar. uue naise rahakotis sobrada on ikka väga nõme.
 
vastuseks Cätlyyn 28. august 2015, kl 22.42
10+ huumori eest! Asjad on ikka päris hapuks läinud kui teised seda tõepähe võtsid.
Teemapüstitaja kerjamismanööver on sama jabur muidugi. Kui lapse isa juurde nii lolli jutuga minna võid lastest ilma jääda. Ilmselt pole peas kõik korras
 
ära ähvarda midagi 30. august 2015, kl 05.47
sa eelmine popkorn ära ähvarda midagi. see mehetohlakas pole neid lapsi ju tahtnud ei nüüd ega enne.
ses mõttes jah kohtusse ja toetusrhad lased määrata ja siis jagagu omavahel, kes kelle kannikaid sööb. leivakannikaid, ma mõtlen.
 
aina paremaks läheb... 04. september 2015, kl 15.22
Kust tulevad sellised arvamused, et eksmehe uus abikaasa peab mehe võlgu ja kohustusi kinni maksma?
Ja et naine sissetulek = mehe sisetulek. :D
Normaalne naine ei jäta abielludes asju juhuse ja mehe "saamatuse" hoolde, pigem valib juba abielludes varalahususe.
Ja nii ei saa keegi naine rahakoti ligi, mehe kohustused ei võrdu tema abikaasa kohustustega.

Kui mehel pole hetkel tööd ja firma on pankrotis, siis peab mees minema tööd otsima ja siis saab oma kohustusi taas korralikult täita.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!