Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Pärandus
 
sabagat2ht 09. oktoober 2010, kl 20.02
kahetsusega pean tõdema, et härra nopib vaid enesele sobivad sõnad lausest välja, ilma kogu mõttesse süvenemata

* * * * * * * * * * * * * *
tihti tähti taevas nähti
 
hr.noh 09. oktoober 2010, kl 20.05
Muidugi võin ma sellele küsimusele uuesti vastata, aga kas on mõttet. Te mõtlete "surevad puud" maali. Kindlasti ei soeta ma oma koju midagi, mis näib suremise moodi. Võibolla pakute välja maalide nimetusi, siis võin teile soovitada mis või kus. Praegu niiviisi välja pakkuda maale ei ole mõtekas, sest nagu te teate, on neid väga palju:)
alissandra 09. oktoober 2010, kl 20.06
La-femme, mul siin hoopis teine parool kui seal nendel saitidel.
 
sabagat2ht 09. oktoober 2010, kl 20.08
ikkagi ei rahulda need vastused mind, rohkem mahlakust kuluks marjaks ära, tänan tähele panemast;P

* * * * * * * * * * * * * *
tihti tähti taevas nähti
 
hr.noh 09. oktoober 2010, kl 20.10
Te mõtlete "mahlakad" maale. Need kindlasti riputan tahakambrisse:)
 
hr.noh 09. oktoober 2010, kl 20.11
Tänan teid kena õhtupooliku eest. Nüüd pean kahjuks teie meeldivast seltskonnast lahkuma. Kena õhtu jätku teile:)
 
sabagat2ht 09. oktoober 2010, kl 20.16
just, mõte oli natüürmordist, kolme viinamarjaga;P

* * * * * * * * * * * * * *
tihti tähti taevas nähti
la-femme 10. oktoober 2010, kl 10.44
Šotimaal Glasgow lähedal kloostris elab nunn, kes kasvas üles lastekodus. Oma bioloogilist ema ta siiani ei teadnud. Kristliku kasvatuse ja hariduse saanud tütarlaps otsustas oma elu pühendada Jumalale.
Tema ema oli tegelikult sakslannast rändtsirkuseartist, kes tõi lapse ilmale Šotimaal. Samas ta kohe ka loobus oma tütrest. Hiljem sai naisest bordellipidaja Austrias Steinmarkis, kus ta 75-aastasena suri. Tema ainus järeltulija leiti Šotimaalt nunnakloostrist.
Nunn oli just saanud 55 aastat vanaks, kui talle tuli teade pärandusest.

Mis te arvate, kas nunnast sai nüüd bordellipidaja? Oh, ei!
Kinnitamata andmetel ei ole nunn oma pärandi – siiani edukalt tegutseva bordelli - üle just rõõmus. Ta ei kavatse seda isegi vaatama minna, vaid püüab bordelli võimalikult ruttu maha müüa. Saadud raha annetab ta heategevuseks.
 
Rexx 10. oktoober 2010, kl 11.12
la-femme on kuidagi väga hästi kursis igasuguste pärandusasjadega üle maailma. :)
la-femme 10. oktoober 2010, kl 11.23
Ma olen igasuguste asjadega kuidagi väga hästi kursis, mitte ainult pärandusasjadega. ;)))
Olen hirmus uudishimulik!
 
Rexx 10. oktoober 2010, kl 11.39
tore on viibida targa ja informeeritud inimese seltskonnas. jääb ehk endalegi mõni tarkus külge.:)
la-femme 10. oktoober 2010, kl 11.56
Seda ma kartsin, et kõlab enesekiitusena, kuigi mõeldud oli naljana!:))
diip 11. oktoober 2010, kl 20.44
Mina tean ka asju:) Täna sain teada, kuidas Windowsis (enamikus kohtades) kirjavahemärke saab panna. Tuleb Num Lock sisse lülitada ja kasutada numbrilist klaviatuuri (Numeric Keypad). Hoiad all Alt-klahvi ja toksid koodi. Mõttekriips on alt-0151, jutumärgid alt-0147 ja alt-0132, ülakoma (vist) alt-0146, kuni-kriips (nagu 1950–1960) alt-0150:) Nüüd tuleb veel välja selgitada, mis kohtadesse need käivad sõnade vahel;)
la-femme 11. oktoober 2010, kl 21.24
See on kasulik teave küll, aga kas vanal meetodil pole siiski lihtsam?
diip 11. oktoober 2010, kl 21.32
Milline see vana meetod on?
 
panther 11. oktoober 2010, kl 21.48
Hmm, diip ma kasutan neid märke juba aastaid ja seda programmis InDesign. Jutumärgid peaks olema ühtpidi alt +0147 ja teistpidi kinni tsitaadil siis alt+0148 kuigi sa oled leidnud selle 0138 alt isegi. Üldse on mul kogu klaver lühi- ehk kiirkäskude alla pandud, et ei peaks kogu aeg otsima kuskilt menüüdest ja settingutest jne. Ajavõit on tohutu kui kiire peaks olema.:)))
alt+0150 ehk siis lühem kriips tõlgendatakse sõnana "ja", kasutatakse näiteks "lehekülg 5–6", mis tähendab antud juhul siis "lehekülg 5 ja 6". Pikema kriipsu ehk siis 5—6 puhul võib seda lugeda siis lehekülg 5 kuni 6 nagu sa vägagi nutikalt juba olid avastanud kasutades seda aastaarvude vahel.:)))

Varemalt oli ka ž ja š pandud vastavalt alt+0157 ja alt+0154, aga nüüd kasutan Glyphsi ja võtan sealt erinevad pr.keelsed ja näiteks läti-leedu tähed, mida niisama lihtsalt teha ei saa ja läbi ei tule naljalt.
Usun loomulikult, et need copy ja paste on kõigil selged kui ctrl+c ja paste siis ctrl+v jne jne. Rääkimata neist F11st ja muudest millel oma funktsioonid kõigil.
Usun, et sa ei kulutanud just eriti palju aega selliste kombinatsioonide avastamiseks...:)))

Olgu, mis ma pläkutan siin, aitab ka tänaseks. Kobin ka voodisse.:)) Õhtut ja ööd kõigile!
la-femme 11. oktoober 2010, kl 21.52
Vana meetod? No ikka shifti abil.
diip 11. oktoober 2010, kl 21.57
Shiftiga ei saa ju kõiki märke kätte.
diip 11. oktoober 2010, kl 22.08
Tee joodud ja sängi poole marss. Head ööd!
la-femme 11. oktoober 2010, kl 22.18
Aga mul pole kõiki vajagi!:)

Head ööd, diip!
 
Rexx 11. oktoober 2010, kl 22.30
kui eesti keeles kirjutada, siis peaks ju piisama nendestki tähtedest, mis klaviatuuril olemas.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!