Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Sõnamaraton
la-femme 06. märts 2011, kl 11.11
Kas tundus veidi naiivne olevat see Jumala peale lootja? Vist küll.
Ometi on selliseid inimesi tänapäevalgi. Meie endi keskel.

Juhtusin kuulma sotsiaalteemalist valimisdebatti, milles räägiti toetustest. Osales ka kristlike demokraatide esindaja. Tema sõnavõtt hämmastas mind.
Mitte et ma inimese vaateid halvustaksin, vaid see, et niiviisi esinedes toob ta oma erakonnale rohkem kahju kui mõned teised utoopiliste lubadustega.
No pole ju tõsiseltvõetav selline sõnavõtt:


"Kui neid lubadusi kuulata, siis need on kõik väga head ja kui neid oleks võimalik täide viia, siis Eesti võiks ikka hõisata täiesti. Aga kuna majanduslik olukord on väga raske, siis me vaatame neile sellise pilguga, et ei saa ju neid täita. Kristlikud demokraadid on pisut erinevad teistest erakondadest, sest neil on lootus kellegi peale - see on lootus meie Taevaisa peale. Tema käest tuleb kõik rikkus ja vara, ilma temata ei tule midagi. Nii on piiblis kirjas. Ja meile on antud lubadus, et küsides me saame abi ja kes iganes tema poole hüüab, ta tõttab appi. Ja see lootus meil on, see usk meil on ja sellepärast me loodame kõige paremat Eesti rahvale!"

Tuleb meelde vanaema loetud salmike:

Kas on linnukesel muret,
kust ta saab, mis ta sööb?
Kas ta nälga sureb?
Tema loodab Looja peale,
hüppab seal, oksa peal,
tõstab rõõmsalt hääle!

__________________
 
Rexx 06. märts 2011, kl 14.32
loota ikka võib, olgu selleks siis jumal või keegi muu, aga ise peab ikka ka midagi tegema oma lootuste täitumiseks.
 
-frukt- 06. märts 2011, kl 14.36
einoh, see vanaema salm on väga eluterve lähenemisega:)

tänapäeval on nii palju negatiivset stressi. lihtne tõde, et pole vaja üle-ega ilmaaegu muretseda, kuna negatiivsus tekitab negatiivsust juurde, on murede alla ära kadunud.

kui lõpetada muretsemine, on kohe kergem tunne ja on rohkem positiivset energiat probleemidega tegelemiseks.

ma arvan, et seda see kristlike demokraatide esindaja silmas pidaski. mitte, et jumal tuleb probleeme lahendama, vaid ta annab nendega toimetulemiseks jõudu.
 
-frukt- 06. märts 2011, kl 14.38
et mind mingiks agitaatoriks ei peetaks, siis kõigile teadmiseks, et ise hääletasin hoopis teise partei poolt.
 
Rexx 06. märts 2011, kl 14.42
ma küll nende juttu ei kuulnud, kuid siitloetu põhjal arvaksin, et nende osa piirdub vaid jumala poole palvetamisega.:)
 
-frukt- 06. märts 2011, kl 14.44
kui see vaid palvetamisega piirdub, mis mõtet siis üldse parteid teha?
 
Rexx 06. märts 2011, kl 14.44
samas olen kuulnud, et selline suur ühispalvetamine tekitab võimsa sünergia, millega võib mõningaid asju korda saata, kuid riigijuhtimiseks see siiski ei kõlba.
 
-frukt- 06. märts 2011, kl 14.46
ja kui nüüd veelgi täpsemalt seda asja uurida, selgub, et usk ja riik tuleb hoida lahus( mitte minu, vaid piibli enda seisukoht)
 
Rexx 06. märts 2011, kl 14.46
kui see partei saab riigikokku, siis on võimalik 4 aastat hea raha eest palvetada ja pärast veel eripensioni saada:)))
 
-frukt- 06. märts 2011, kl 14.51
Rexx, su mõttekäik on täitsa loogiline, kuid ülimalt ebakristlik!
 
-frukt- 06. märts 2011, kl 14.52
...samas, mida kõike pole kristluse sildi all tehtud...
 
Rexx 06. märts 2011, kl 14.55
ma ei olegi kristlik!
 
-frukt- 06. märts 2011, kl 14.55
...siit ikkagi järeldus, et iga kingsepp jäägu oma liistude juurde...
 
-frukt- 06. märts 2011, kl 14.57
Rexx, ka mina ei ole kristlane, kuid olen üritanud neist sotti saada.
 
-frukt- 06. märts 2011, kl 14.58
aga praegu lummab mind hoopis feng shui:)
 
Rexx 06. märts 2011, kl 14.59
ehk keegi ei peaks lendama kõrgemale, kui ta tiivad kannavad, aga kui ei proovi lennata kõrgemale, siis ei saagi teada oma tiibade kandvust.
 
Rexx 06. märts 2011, kl 15.03
ka feng shui on meile tegelikult võõras. ehk peaksime otsima oma algse maausu juuri, kuid karta on, et need on liiga sügavale maasse peidetud.
 
-frukt- 06. märts 2011, kl 15.18
võibolla olen jälle reklaami ohvriks langenud. kuid sellest feng shuist on väga palju huvipakkuvaid artikleid, ja neid lugedes tunned kui õige see kõik on:)

maausu propagandat pole silma hakanud ja ise pole ka selles vallas teadmisi otsima hakanud, kuna feng shui toob kõik nö. taldrikul kätte:D
 
Anja 09. märts 2011, kl 12.49
Tihti otsitakse abi teistest kultuuridest ja usunditest, kuid siiski arvan, et eestlane jäägu ikka oma liistude juurde..;b feng shui huvitas mind samuti kunagi ammu ja jõudsin lõplikule järeldusele, et kui sul on sisemine harmoonia, on seda ka väljast näha. Idamaad on lihtsalt selles kasvanud ja see kuulub nende sajanditevanuse kultuuri juurde. Eestlane aga otsib ja otsib ja otsib..oma kultuuri oma traditsioone, kuid neid on häbiväärselt vähe ja ikka domineerib soov kedagi jäljendada..ilmselt ikka see pikk okupatsioon on laastavalt mõjunud. Jjäägu ikka eestlaseks, kas või ebaharmooniliseks..:)) Eestlasele ikka omane põrgulik huvi musta maagia vastu..:DD
la-femme 10. märts 2011, kl 21.05
-frukt- Kirjutas:
-------------------------------------------------------

> tänapäeval on nii palju negatiivset stressi. lihtne tõde, et pole vaja üle-ega
> ilmaaegu muretseda, kuna negatiivsus tekitab negatiivsust
> juurde, on murede alla ära kadunud.

> kui lõpetada muretsemine, on kohe kergem tunne ja on
> rohkem positiivset energiat probleemidega tegelemise jaoks.
.......................................................................................................

Pole see sugugi ainult tänapäeva probleem. Juba vanad hiinlased muretsesid
ülearu.


Vihm ja päike

Kunagi ammu-ammu elas maailmas üks vana naine. Tal oli kaks poega. Vanem poeg oli värval, kes värvis lõuendit, aga noorem meisterdas vihmavarje.
Kui sadas vihma, oli ema vanema poja pärast mures.
„Kogu aeg kallab,“ kurvastas ta. „Mu vanem poeg ei saa värvitud lõuendit kuivatada. Niisugune elu pole midagi väärt!“
Kui ilm selgines, hakkas ema muretsema jälle noorema poja pärast:
„Kogu aeg paistab päike! Nii ei saa mu noorem poeg ühtegi vihmavarju müüa. Kuidagi ei vea.“
Ema oli õnnetu nii vihmasel kui ka ilusalt päeval. Ja varsti ei saanud ta enam mure pärast süüa ega magada.

Kord sattus linnakesse rännumees Jiao, kes oli vaene, kuid nupukas noormees.
Ta palus naise majakeses öömaja. Kogu aeg sadas vihma ning naine nuttis kibedasti vanema poja käekäigu pärast.
Saabus hommik, päike tuli välja - ja naine hakkas kurtma noorema poja pärast.

Seda nähes otsustas Jiao naist aidata.
"Vaata," rääkis ta," ilmaga on ikka nii, et vahel on selge ja vahel sajab vihma. Praegu paistab päike ja su vanem poeg saab kõik oma kangad ära kuivatada ning maha müüa. Õhtuks aga jõuavad pilved siia, hakkab vihma sadama, kõik tulevad vihmavarje ostma ning ka su noorem poeg saab oma kaubast lahti."

Naine jäi mõttesse. Võõral noormehel on õigus!
Sellest ajast saadik rõõmustas ema vihma ajal: „Küll on hea ilm! Mu noorem poeg müüb kõik oma vihmavarjud ära!“
Aga kui päike paistis, oli ta jälle rõõmus: „Oh kui hea! Mu vanemal pojal kuivavad nüüd lõuendid ilusti ära.“

Ja elu läks rahulikult edasi.

Hiina muinasjutt
 
Rexx 10. märts 2011, kl 21.13
sageli ongi nii, et lihtsaid asju ei osata näha, selleks peab tulema keegi teine, kes oskab näidata asju õige nurga alt.
 
R 10. märts 2011, kl 23.37
On ka nii:
Vist oli Nipernaadi?: "Väljusin metsast, minu ees avardus laskuv viljapõld. Nägin all talu, minu kodu. Aialipid lahti, tükati mädand. Aiavärat lääbakil. Alles pikalt ära olles märkad
seda, mida muidu ei taha märgata."
Et, siis
la-femme 11. märts 2011, kl 22.59
Hr. noh-nohhike veeretas jutu sujuvalt soojale kohale. On minulgi üks lugu sel teemal välja pakkuda, küll pisut teisest ooperist.



Ärge külmetage!

Üks mees tahtis endale hästi sooja kohta saada. Otsis, kuni leidiski.
Istus oma soojal kohal tükk aega, kuni järsku tuli hirm peale:aga mis siis, kui see armas soe koht ära jahtub? Ta laskis meisterdada suuremat sorti kohvikannusoojendaja ning tõmbas selle endale peale.
Aga et pärast tööpäeva lõppu keegi seda sooja kohta vakantseks ei peaks, jättis ta soojendaja oma kohale ka siis, kui teda ennast kohal polnudki.

Leiutisest oli väga palju abi: nüüd ei teadnud ta alluvad kunagi, kas mees oma soojal kohal oli parajasti tööl või mitte. Nad töötasid kogu aeg hoolega ning nende liigutused muutusid kiiremaks ja rütmilisemaks.

Aga loo moraal on hoopis kusagil mujal!
Esiteks - ärge iial huupi ütelge, et soojal kohal istuv mees ei tee tööd.
Sest kohvikannusoojendaja alt lihtsalt ei paista välja, et ta töötab.

Teiseks - satiirikute arvates on soojal kohal istujad tavaliselt jämedad ja puust peadega. See mulje on aga ekslik, sest need jämedad ja puust peadega ongi needsamad soojendajad, mille all istujad asuvad. Muidugi, kui ikka asuvad, sest ega alt ju välja ei paista.

Priit Aimla
 
nohhike 11. märts 2011, kl 23.02
ma täna ei loe Su juttu läbi, sest silm nii palju ei seleta...a hr.noh...kas te ei arva...et ta võiks näiteks mu kaksikvend olla?:PPP
la-femme 11. märts 2011, kl 23.05
Hea küll, loe siis homme, ma ei pahanda!:)))
Lisa väike selgitus ka, miks täna silm ei seletanud.))

Head ööd!
 
nohhike 11. märts 2011, kl 23.11
silm on täna ähmane:P...vist mingi silmapõletik...peab nabaarsti poole pöörduma:P
la-femme 12. märts 2011, kl 10.01
Unimüts läks vist uuesti magama!
Diip, mul on ka mõned küsimused, tohin?

Kõigel on algus ja lõpp.
Kas armastus on ikka piirideta?

Ühel on täpsusemaania, teisel täiusehullus.
Kumb on parem?


Kumb saab rohkem petta:
kas see,
kes usub poolt ja saab kolmveerandiga petta
või see, kes
usub veerandit ja saab poolega petta

Viimast küsimust ma olen siin juba esitanud, aga keegi ei vastanud.
Teed seda ehk sina kui kuulus asjade äraarvaja?
alissandra 12. märts 2011, kl 10.15
Hommikust! petta saab see, kes usub kõike.:)
diip 12. märts 2011, kl 10.18
la-femme Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kõigel on algus
> ja lõpp.
> Kas armastus on ikka piirideta?

Mis mõttes algus ja lõpp? Ajas, ruumis?

Võibolla saavad algus ja lõpp ka lõpmatuses paikneda;)

> Ühel on täpsusemaania, teisel täiusehullus.
> Ku
> mb on parem?

Täiusehullus sisaldab täpsusemaaniat. Kui pidada neid positiivseteks nähtusteks, on täiusehullus parem. Kui lugeda neid negatiivseteks, on parem täpsusemaania.

> Kumb saab rohkem petta:
>
> kas see,
> kes usub poolt ja saab kolmveerandiga
> petta
> või see, kes
> usub veerandit ja saab p
> oolega petta

See teeb ju sama välja:)
diip 12. märts 2011, kl 10.23
Ää, mis ma räägin, 3/8 on rohkem kui 1/8, nii et esimene saab rohkem petta. Aga õiget juttu on mõlemal juhul 1/8.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!