Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Sõnamaraton
 
-frukt- 14. september 2011, kl 07.46
katiakene möllab neh, eks see suvi võtab veel viimast.

kohe meenub eelmise aasta suvetorm, mis isegi kirikutornitipu jugama pani, siis meenub mitmeaastatagune talvetorm, mis mere üle ajama pani, aga ei meenu ühtegi niihirmsat sügistormi.

niiet julgelt sügisele vastu:D
alissandra 14. september 2011, kl 09.32
Kui Estonia põhja läks oli ikka paras torm küll, vähemalt mere ääres.
 
VagrantCat 14. september 2011, kl 10.38
hommik(katiake puhumas puulatvades)
tundub, et kõik on oma koha peal maa küljes kinni, tore!
mulle tulid selle jutu peale silme ette pärnu uputus ja mererohi puutüvedel. sisemaa inimesena halan, et suur vesi kaugel aga murest, et meri tuppa murrab, olen prii.
 
z 15. september 2011, kl 21.01
Teeme korrutamist, tärnide asemele tuleb numbrid leida.

1 * 2 x * *
--------
– * 0 8
* 0 *
* *
--------
6 * 8 *
 
VagrantCat 15. september 2011, kl 22.23
6588?
---------------------------
.I-II
.|..|
III-IV
.|..|
.V-VI

kui III-V=9, siis
II-IV=?
III-IV=?
I-III-V=?

need punktikesed esimesel kujundil on selleks, et asi puntrasse kokku ei jookseks, võtmeks oleks....visualiseerimine:)
 
z 15. september 2011, kl 23.17
Jah, 122 x 54.

Kas andmeid ei ole puudu ülesande juures?
 
VagrantCat 15. september 2011, kl 23.32
ne-a, esimene kujund on mul selline kööbakas, paluks kujutada seda ette väga sümmeetrilisena ja punktideta.

ma rõhutan, see ei ole matemaatika:)
 
z 15. september 2011, kl 23.54
II-IV=8
III-IV=9
I-III-V=9
 
z 16. september 2011, kl 00.16
Niisiis, horoskoobid... http://www.elu24.ee/553164/sunnikuu-naitab-karjaarieelistusi/

Naljakas, olen kuulnud väiteid, et kõik katsed astroloogiale teaduselist alust leida on läbi kukkunud. Kuidas need siis läbi kukkuda said?
 
VagrantCat 16. september 2011, kl 00.19
eip:) panen veel täiendava joonise, täpukesed roooma nr-ga asendada.

¤-¤
|.|
¤-¤
|.|
¤-¤
-----------------------
kaks keskmist punkti on konstruktsiooni kooshoidmiseks.
tegelikult on asi tunduvalt lihtsam kui esmapilgul tundub:)



Toimetatud 1 kord(a). Viimati VagrantCat 16.09.2011 00.27.
 
z 16. september 2011, kl 06.46
Hommik ongi vist õhtust targem;)

II-IV=6
III-IV=0
I-III-V=3
 
cato blanco jne... 16. september 2011, kl 10.14
:) 603 on v ä g a g i õige!

mõtelge digitaalkella number 8 peale....
 
puupea 16. september 2011, kl 11.06
kas lahenduste käike puust ja punasena ei saaks näha, tarkpead?
krt, miks mina nii loll olen!
 
cato blanco jne... 16. september 2011, kl 11.39
ainult esimene kord süsteemi läbi näha on raske:)
tegemist ei ole matemaatika v miinusmärkidega.
------------------------------------

.I-II
.|..|
III-IV
.|..|
.V-VI

kui III-V=9, siis
II-IV=?(võtad ära kriipsu II ja IV vahelt)=6
III-IV=?(....III ja IV vahelt)=0
I-III-V=?(...ülevalt alla kriipsud ära esimesel real)=3
-------------------------
see on nr 8:

¤-¤
|.|
¤-¤
|.|
¤-¤
-------------------------

kujuta ette digitaalkella näitu....nr 3.

¤-¤
...|
¤-¤
...|
¤-¤

punktideta jookseb kujund hunnikusse kokku....
----------------
küsimuse sain sellest mängust:
http://www.games2rule.com/play/mugein/4078

väga lihtne(irw), otsi üles võti, mis avab ukse ja muudkui marsi edasi, elegantselt tehtud mäng mu meelest. kui t e a d, jooksed kõik toad läbi paari minutiga...
tõe huvides - selles rooma nr-tega toas istusin terve i g a v i k u .
----------------have fun!
 
z 01. oktoober 2011, kl 16.11
Lauaarvuti videokaardi ventilaator teeb aeg-ajalt koledat häält. Mõtlen, kas osta uus jahutus või uus kaart. Vahe on paarkümmend eurot. Kavalam on ikka vist uus kaart, vana on suht ... vana.
 
z 01. oktoober 2011, kl 16.12
Võibolla saaks ka lihtsalt jahutuse propelleri välja vahetada, ei ole seda varianti veel vaadanud.
 
z 01. oktoober 2011, kl 16.54
http://www.games2rule.com/play/mugein/4078

Mismoodi viiendast uksest läbi saab, kus on see punane plärakas laua peal? Kas seinale on midagi kirjutatud või?
 
z 01. oktoober 2011, kl 17.24
Aa, seda punast plärakat pidi rohkem näppima.
la-femme 07. oktoober 2011, kl 20.33
Tere, head maratonisõbrad!:)

Aitab! Aeg on teele asuda.
Puhatud küllalt!
Teie seda siiski teinud ei ole, vaid käite ikka veel usinalt vanu asju lugemas. Seetõttu otsustasin siia midagi uut lisada.
Varsti!

Teen seda veel täna õhtul.
 
nohhike 07. oktoober 2011, kl 20.40
see on küll üks hea uudis...paistab, et ma pole ainus:PP...kes midagi märkab:PPP
 
nohhike 07. oktoober 2011, kl 20.44
ja täna ma olen nii lahke...et võin isegi pikemat teksti lugema hakata...võib vabalt rohkem, kui kolm sõna olla:PPP
 
z 07. oktoober 2011, kl 21.28
Põidlad pihku!

Ma ei märka midagi:(
 
z 07. oktoober 2011, kl 21.28
*pöidlad
la-femme 07. oktoober 2011, kl 21.29
Jalgpalli vaheajal kirjutan ära - kui Delfi lubab!:D
 
nohhike 07. oktoober 2011, kl 21.31
jalgpalli vaheajal?....vaatad ilusaid poisse?:PP kahju, et naiste jalgpalli ei näidata
 
z 07. oktoober 2011, kl 21.35
Eurospordis näidatakse küll.
 
nohhike 07. oktoober 2011, kl 21.38
tegelikult ma pole sportlane ei tugitooli ega ka muidu...ja need sportlikud naised ei olegi kõige ilusamad...:P
la-femme 07. oktoober 2011, kl 22.50
Noa tagasitulek
Aasta 2011


Aastal 2011 tuli Jumal Noa juurde ja ütles: "Maa on jälle ülerahvastatuks muutunud ja täis õelaid inimesi. Ma kavatsen sellele lõpu teha. Ehita uus laev ja võta pardale kaks elusolendit igast liigist ning mõned head inimesed.”

Nende sõnadega andis ta Noale joonised ja lisas: "Sul on aega täpselt 6 kuud, siis hakkab lõppematult vihma sadama ja see kestab 40 päeva ja 40 ööd järjest.”

Kuus kuud hiljem vaatas Jumal taevast alla ja nägi Noad nutmas ...... oma õues, mitte laevas.

"Noa!" möirgas ta, "kohe on algamas vihmasadu! Kus on laev?"

"Anna mulle andeks, Issand," pomises Noa läbi pisarate, "aga ajad on muutunud. Kõigepealt oli mul oli vaja ehitusluba. Minu naabrid väitsid, et ma olen rikkunud maakasutusseadust, püstitades oma tagaõue liiga suure ja kõrge ehitise. Ma pidin maavalitsuses kulutama nädalaid, et eriluba hankida.

Siis nõudis elektrivõrk tagatist, et ma ei rikuks nende õhuliine, kui hakkan laevaga merele minema. Püüdsin neile selgitada, et meri tuleb ise minu juurde, kui nad ei teinud seda kuulmagi!

Keskkonnakaitsest ei antud mulle luba alustada ehitust enne, kui on läbi viidud põhjalikud uuringud oodatava üleujutuse kohta.

Seejärel vaidlesin veekasutusinspektoriga pikalt ja laialt vihmutussüsteemi mittevajalikkuse pärast.

Puidu saamine oli omaette probleem. Kohalikud keskkonnakaitsjad keelasid mul lähimast metsatukast puude raiumise, kuna seal pesitsevat üks haruldane öökull. Üritasin neid veenda, et vajan puitu just nimelt selleks, et päästa see öökull, kuid mu jutust polnud vähimatki kasu.

Kui ma hakkasin tasapisi loomi kokku koguma, et need hiljem laeva paigutada, sööstsid mulle kallale loomakaitsjad. Nad kaebasid mu kohtusse, kuna ma olevat piiranud metsloomade liikumisvabadust. Lisaks väitsid nad, et majutus on liiga kitsas ja olevat julm panna nii palju loomi ühte ruumi kokku.

Järgmisena tuli mulle kukile tööinspektsioon. See keelas mu pojal laevaehitusel töötamise ja tegi ettekirjutuse palgata väljaõppinud spetsialistid.

Tagatipuks lasid tolliametnikud kogu mu vara arestida, väites, et ma püüan ohustatud liikidega ebaseaduslikult riigist lahkuda.

Sellepärast anna mulle andeks, Issand, aga kulub vähemalt kümme aastat, et see laev valmis ehitada!"

Järsku ilm selgines, päike hakkas paistma ja uhke vikerkaar venitas end üle taeva laiali.

Noa vaatas seda imestades ja küsis: "Sa mõtlesid ümber, Issand, ja ei hävitagi maailma?"

“Ei mõelnud,” lausus Jumal mornilt, “kuid valitsus keelas mul seda teha!”
 
R 07. oktoober 2011, kl 23.09
Tuulepargid
Ühendus mandri ja Saaremaa vahel

Ja ehk Rõuge lähedal laskeväli?
Tere
 
Rexx 08. oktoober 2011, kl 00.23
Noa elas vale koha peal. mereääres oleks ehk lihtsam olnud laeva ehitada...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!