Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Sõnamaraton
 
cato blanco vagranto 16. juuni 2011, kl 12.46
veel paar lahedat teksti Tsärgile:

"Never argue with an idiot. They drag you down to their level then beat you with experience."
-----------------------------------------

LOVE
2vokaali
2konsonanti
2lolli
-----------------------------------------
 
R 18. juuni 2011, kl 00.50
UP

Annan oma panuse 1000-ks
postituseks.

Samas ei saa mitte jätta tervitamatta kiusupunni A-N-i

Edu ja seksi
la-femme 20. juuni 2011, kl 21.48
Vaata kui vahva!:)
Mul siin teema UP-itaja olemas, kui ise ära olen!:))
Ei saa sind mitte tervitamata jätta, unetu R!:)
................................................................................................


Unetu

Ühes firmas vajati öövahti. Palju tööotsijaid oli kohale tulnud.
Aga personalijuhile ei sobinud neist keegi. Ta leidis igaühe juures mingi vea.
Üks mees oli oma järjekorda intervjuule pääsemiseks kogu aja vaikselt nurgas istudes oodanud.
Personalijuhile ei hakanud tema juures midagi halba silma.
Siis küsis ta kohasoovija tervise järele.
Ta sai vastuseks, et kõik oleks hästi, kui vaid unetus ei vaevaks.
Personalijuht oli ülimalt rahul ning vormistas ta tööle.
la-femme 20. juuni 2011, kl 21.50
T-särgile teksti ka:

FAMILY = (F)ATHER (A)ND (M)OTHER, (I) (L)OVE (Y)OU!
 
-frukt- 21. juuni 2011, kl 20.46
kui uudiseid uskuda, siis töötute arv väheneb mühinal:)

ja arvata on, et nüüd väheneb ka unetute arv kuna üks on tööle saanud ja enam pole tal aega siin aega surnuks lüüa:(
diip 21. juuni 2011, kl 21.38
Heinategu on vist praegu, kõik see lobasuu kaarutab kõrsi;)
 
Rexx 21. juuni 2011, kl 21.43
kas siin siis puha maainimesed, et suur heinategu käsil? või on linnarahvas maale appi läinud?
diip 21. juuni 2011, kl 21.48
Oletused paljalt;)
la-femme 21. juuni 2011, kl 21.49
Naljatilgad! Kes siis vihmaga heina teeb!:)
diip 21. juuni 2011, kl 21.54
No siis vast niisama vehitakse hangudega, kuiv trenn nö.
 
Rexx 21. juuni 2011, kl 22.38
märja(vihmase) ilmaga ei saa vist isegi kuiva trenni teha.:)
 
Rexx 21. juuni 2011, kl 22.40
aga heinategu peaks linnainimesele olema eksootika.:)))
 
-frukt- 22. juuni 2011, kl 09.22
kohe näha jah, et linnainimesed võtavad sõna heinategemise osas:)!!!

ma võin teid valgustada, et praegusel ajal enam heina ei tehtagi. või noh, mõni nostalgitseja võibolla isegi teeb, aga õige loomapidaja on muretsenud spets. traktorid- masinad silo valmistamiseks, sest moodne lehm tahab täisväärtuslikku sööta nagu silo ju on.
la-femme 23. juuni 2011, kl 08.30
Mul on paar küsimust fruktile kui suurele maa-elu asjatundjale.

Kas see lehma tervisele miskitmoodi kahjulikku mõju ei avalda, kui ta suhteliselt lühikese aja jooksul kuivalt heinalt silole üle minema peab?

Kas hobused, lambad ja sikud-sokud ka silo söövad? Eriti sikud.
Või on nemad nii konservatiivsete vaadetega, et üldise moevooluga kaasa ei lähe?
 
noh 23. juuni 2011, kl 08.39
Loomad on traditsiooniliselt olnud karnivoorid (lihasööjad), herbivoorid (taimtoidulised ) või
omnivoorid (segatoidulised), sõltuvalt sellest, mida nad söövad.
Enamus liike on omnivoorid, mõned omavad tendentsi lihasöömisele. Mõnikord võivad
erinevad toitumisstiilid ka seguneda, näiteks metsikuid šoti lambaid ja Rhume`i saare kitsi on
nähtud söömas noori merelinde.
Herbivoorid omavad muundunud seedesüsteemi, mis on adapteerunud tselluloosi
lõhustamisele.
Paljud imetajad ei suuda valmistada tselluloosi lagundavat ensüümi. Nad peavad lootma
bakteritele ja algloomadele, mis teeksid sama tööd. See on toonud kaasa muutusi kogu
seedetrakti anatoomias ja füsioloogias suust kuni jämesooleni. Inimesed saavutavad sama
tulemuse toitu keetes.
Herbivoorid käituvad nagu röövloomad. Näiteks mäletsejad, nagu veised ja lambad püüavad
võimalikult lühikese aja jooksul süüa võimalikult kiirelt ja palju, mäludes ja seedides seda siis
hiljem.
Hobuslased, kel on palju suurem magu, eelistavad süüa vähe ja tihti ning nad närivad toitu
enne allaneelamist.
....niisiis.....aga seda ma pole küll kuunud , et sikudele ja lammastele silo antakse...aga ega ma pole ka sellistes suurfarmides olnud, kus neid toidetakse....koduses tingimuses vaevalt, et keegi hakkab neile ekstra silo tegema
la-femme 23. juuni 2011, kl 08.43
Kas sa kirjutasid nüüd mulle vastuseks luuletuse või?:)
Kohe hakkan lugema.
la-femme 23. juuni 2011, kl 08.47
Luuletus iseenesest on hea, ainult riime oleks pisut rohkem olla võinud!:)
 
noh 23. juuni 2011, kl 08.47
mis luuletuse...tarka panin...ja kui järgi mõelda....pole ma näinud kitse, lammast ega hobust silo söömas:P
 
noh 23. juuni 2011, kl 08.49
ja ega see ju vist luuleteema ka pole...ja sellisel varasel tunnil oleks kohe patt luuletama kukkuda....õhtaloojangul...peaks ikka luuleread tulema:P
la-femme 23. juuni 2011, kl 08.49
Aga mis silosse puutub, siis ootame ikka asjatundja vastuse ära!:)
 
noh 23. juuni 2011, kl 08.50
ja teine võimalus luuleks oleks olnud...esimese päiksekiire ajal...aga see rong on tänaseks läinud:P
la-femme 23. juuni 2011, kl 08.51
Täna õhtul kahekesi sõnajalaõit otsides on luuleread muidugi kerged tulema....
 
noh 23. juuni 2011, kl 08.51
ma olen ka asjatundja...stagna aja oma...seepärast ei julgegi eriti tarka selle koha pealt panna... a vaevalt et siin üldse uuema aja tarkureid selles vallas siin on:P
 
noh 23. juuni 2011, kl 08.53
sõnajala õis õitseb ka tänapäeval üldse teisel ajal...mingi aasta tagasi oktoobris, olid jaaniussikesi metsaalune täis...nende helendamist....seega otsige iga öö sõnajala õit...kui seda leida tahate:P
 
noh 23. juuni 2011, kl 08.58
la femme...kas sa tahad lambaid ja kitsi kasvatama hakata...et selline huvi?:P
la-femme 23. juuni 2011, kl 09.01
Ei taha küll ise kitsi- lambaid kasvatama hakata, kuid mul on sügav huvi evolutsiooniteooria vastu.
 
noh 23. juuni 2011, kl 09.02
mis asi see veel on:P...kas sa keeleseadusest ei tea midagi...kõik võõrapärased sõnad tuleb eesti keeli panna:P
 
noh 23. juuni 2011, kl 09.04
a muide...nii lühikese elu juures ei muutu see protsess küll kuigi ruttu...
la-femme 23. juuni 2011, kl 09.08
Evolutsioon on pidev aeglane kvantitatiivne muutumine, mis valmistab ette kvalitatiivseid muutusi.
Pikaldane areng noh!

Sellepärast mind huvitabki, kuidas lehmad nii lühikese aja jooksul kuivtoidult märgtoidule üle minna saavad.
 
noh 23. juuni 2011, kl 09.12
suhteliselt lühikese aja jooksul kuivalt heinalt silole üle minema peab?...ja mida sa mõtled suhteliselt lühikese aja all?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!