Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Sõnamaraton
la-femme 01. juuli 2011, kl 19.59
Tsonga nimi ei ütle mulle absoluutselt mitte midagi!:((

Kuid silma hakkan peal hoidma jalgpallimaailma säravaimal briljandil - kas täitub tema suurim unistus, mis on ühtlasi jõuluvanalt oodatud kingitus?
Täna algab Copa America!
diip 01. juuli 2011, kl 20.26
Jaah, Messil on koondises veel üht-teist tõestada. Mängis MM-il minu arvates suurepäraselt, aga loodetakse ju ikka, et juhib meeskonna tiitlivõiduni.
la-femme 01. juuli 2011, kl 21.22
Tsongat ei tea ma sellepärast, et seda nime pole kahjuks üheski ristsõnas küsitud.
Küll on seal aga alaline külaline väga kuulus USA tennisist - Ashe. Arthur Ashe.
Temast tean ma seetõttu märksa enam.

Paljude säravate saavutuste seas on tal kolm Suure Slämmi turniirivõitu. Ühtlasi oli ta esimene mustanahaline mees, kes võitis Suure Slämmi turniiri. Esimese mustanahalisena valiti ta USA Davis Cup-i meeskonda.
1975. aastal võitis ta Wimbledoni turniiri.

Alles täna lugesin temast järgmist:


Tänulik Jumalale

Legendaarne tennisemängija Arthur Ashe oli suremas AIDSi.
Ta sai tuhandeid kirju oma fännidelt üle kogu maailma, neist ühes ohati:
"Miks küll Jumal on saatnud sulle nii raske haiguse!"
Arthur Ashe vastas: "Üle maailma
50 000 000 last hakkavad tennist mängima,
5 000 000 neist saavad mängu selgeks,
500 000 jätkavad professionaalidena,
50 000 käivad võistlustel,
5000 osalevad Suure Slami turniiridel,
50 mängivad Wimbledonis,
4 jõuab poolfinaali,
2 finaali.
Kui ma hoidsin käes võidukarikat, ei küsinud ma Jumalalt kunagi: "Miks just mina?"
Ja täna raskes tõvevoodis ei tohi ma samuti küsida: Jumal, miks just mina?"
Olgem talle tänulikud, et 98% on häid asju elus."

......
 
z 02. juuli 2011, kl 09.24
närviline algus kodumeeskonnal.
 
me 02. juuli 2011, kl 09.52
Vähemalt kaotust ei tulnud vastu võtta!
Viik ikka etem!:)

Aga vaat millise skandaaliga 8 Mehhiko mängijat hakkama said!
"Litsid mehed need Vargamäe mehed!":D
 
-frukt- 02. juuli 2011, kl 12.44
ma ei jaga spordist suurt midagi, kuid mul on neist siiralt kahju. sellise kuumaga ringi joosta pole naljaasi:(
 
z 02. juuli 2011, kl 21.03
oleks nood mehhiko hullukesed taibanud suu pidada, poleks midagi juhtunud. aga ei, ikka kisama, et ukradena... hea ajastus.
 
me 02. juuli 2011, kl 22.10
No aga meksikaanidel oli neid asju vaja ju, mis ära varastati.
Tegid ehk politseile avaldusegi, et üles otsitaks?:)
la-femme 02. juuli 2011, kl 22.34
Vabamüürlaste auks üks lugu ka. Tegelesid nemadki ju müüriladumise käigus kiviraiumisega.

Sellised kõvad vennad siis!



Kiviraidur

Kord elas üks vaene kiviraidur, kes ei olnud rahul endaga ega oma kohaga elus.
Ühel päeval möödus ta rikka kaupmehe majast. Läbi avatud värava nägi ta uhket elamist ja tähtsaid külastajaid.
"Kui võimas on kaupmees!" mõtles kiviraidur. Ta tundis südames suurt kadedust tärkavat ja soovis, et ka tema võiks olla kaupmees.

Oma suureks üllatuseks oligi temast äkki saanud kaupmees, kes nautis suuremat luksust ja võimsust kui ta eales oleks osanud endale ette kujutada ja põlgas neid, kes olid temast vähem varakad.

Üsna pea nägi ta möödumas üht kõrget ametnikku, kes istus kullaga tikitud patjadel kandetoolis ümbritsetuna suurest kaaskonnast ja sõdureist, kes lõid gongi. Igaüks, olgu kui tahes rikas, pidi kummarduma maani rongkäigu ees.
"Kui võimas on ametnik!" mõtles ta. "Ma tahaksin olla kõrge ametnik!"

Siis sai temast kõrge ametnik, keda kanti kõikjale kuldses toolis ning ta oli kardetud ja vihatud kogu rahva poolt.
Oli kuum suvepäev ning ta tundis end väga ebamugavalt ja higiselt oma toolis. Ta vaatas üles päikese poole.
See paistis uhkelt taevas, ega lasknud end mõjutada tema juuresolekust.
"Kui võimas on päike!" mõtles ta. "Ma tahaksin olla päike!"

Siis sai temast päike, kes heitis oma kiiri raevukalt maa peale, kõrvetades põllud ja aasad ning saades talunike ja tööliste sajatuste osaliseks.
Aga samas liikus suur must vihmapilv päikese ette ja tema valgus ei säranud enam kogu maal!
"Kui võimas on pilv!" mõtles ta."Ma tahaksin olla pilv!"

Siis sai temast vihmapilv, kes ujutas üle põllud ja külad ja ta sai kõikide poolt ära neetud.
Peagi tundis ta, et teda tõrjutakse ühe suure jõu poolt ja ta mõistis, et see oli tuul.
"Kui võimas on tuul!" mõtles ta. "Ma tahaksin olla tuul!"

Siis sai temast tuul, kes puhus ära plaadid majade katustelt, juuris välja puud ning oli kardetud ja vihatud kõikide poolt maa peal.

Mõne aja pärast puutus ta aga millegi vastu, mis ei läinud eest ära, ükskõik kui jõuliselt ta ka ei puhunud - see oli suur, kõrguv kalju.
"Kui võimas on kalju!" mõtles ta. "Ma tahaksin olla kalju!"

Siis sai temast kalju, võimsam kui miski muu maa peal. Aga kui ta nii seal seisis, kuulis ta äkki haamri häält, toksimas peitlit kõvasse pinnasesse ja ta tundis, kuidas temas toimus muutus.
"Mis võiks olla võimsam kui mina, kalju?" mõtles ta.

Ta vaatas enda ette maha ja nägi kaugel all üht kiviraidurit töötamas.


Hiina mõistujutt
 
vagrant cat 03. juuli 2011, kl 16.44
vol1
sattus kuningas arthur naaberkuninga kätte vangi. viimane oleks võinud arthuri kohe peajagu lühemaks teha, kuid kuna arthur oli noor ja vapper, hakkas vangistajal kahju raisku minevast noorest elust ning ta pakkus arthurile vabadust tingimusel, et viimane annab aasta jooksul tõese vastuse igavesele küsimusele(mis on mehi piinanud aegade algusest peale).

küsimus ise aga oli selline:
MIDA NAISED TEGELIKULT TAHAVAD?

kuigi vastuse leidmine küsimusele, mis elutargad mehedki päid vangutama ja vaidlema pani, oli noore ja kogenematu arthuri jaoks ilmselgelt võimatu, oli ta tingimusega nõus.

täpselt aasta möödudes tõotas arthur tulla tagasi, kas siis koos vastusega või ilma ja anda end naaberkuninga armu alla.
 
vagrant cat 03. juuli 2011, kl 17.52
vol2
koju tagasi jõudes, hakkas arthur küsitlema kõiki - printsesse ja pesunaisi, preestreid ja rõõmutüdrukuid, õukondlasi, kaupmehi, talupoegi....keegi neist ei teadnud ainuõiget vastust.

armu antud aasta kahanes päev-päevalt ja viimase võimalusena otsustas arthur minna abi otsima vanalt nõialt, kes oli kuulus oma tarkuse, inetuse, õeluse ja abi eest ülikõrge tasu nõudmise poolest.

vana nõid kuulas arthuri mure ära, irvitas vastikult ja ütles, et vastuse hinnaks on tema abielu noore, ilusa gawainiga, arthuri sõbra ja sugulasega, vapraima ja üllaimaga ümarlaua rüütlisest.

arthur vaatas õudusega nõida : ürgvana, küürakas, üks hammas suus, kolm karva peas, nahk kärnas, hingeõhk lehkav kui kloaak........ühesõnaga kahesõnaga - peletis ennenägematu!
mitte iialgi oma noore elu jooksul ei olnud arthur näinud eemaletõukavamat olendit.
paluda oma sõpra ohverdada vabadus, noorus ja ilu sellisele koletisele? ei iial!

kui gawain kuulis nõia seatud tingimustest, leidis ta, et kuninga elu ja ümarlaua eest tehtav ohverdus ei saa olla iialgi liiga suur. ta oli nõus nõiaga abielluma.
(gawain oli tõepoolest üllas. ja vapper. ja arthuri sõber)

kappaski arthur vana nõia juurde gawaini "jah"-sõna edasi andma ja pulmapäeva kindlaks määrama.
-------to be continued:P
 
vagrant cat 03. juuli 2011, kl 19.08
pulmapäev kuulutati ametlikult heeroldite pasunate saatel välja ja vana nõid andis (ikka vastikult irvitades) arthurile elupäästva vastuse:

MIDA NAISED TEGELIKULT TAHAVAD ON SEE, ET NAD SAAKSID ISE OMA ELU ÜLE OTSUSTADA.

kõik said aru, et vanal nõial on õigus ja et arthuri elu ei ole enam ohus.
nii oligi - naaberkuningas kinkis arthurile elu.

vol3
jõudis kätte kauaoodatud (ja kardetud) pulmapäev. ja oli see vast pulm!
nõid ei näinud välja mitte peletis, vaid pulmakleidis peletis, tema vandumisoskuse peale oleks punastanud ka purjus madrus, ta sõi kätega, pühkis tilkuvat nina peigmehe varrukasse ja nuuskas nina pruutkleidi sabasse.....
söör gawain oli häirimatult viisakas ja galantne, arthur oli ahastuses, õukondlased õuduses ja minestasid üksteise järel......

aga et iga asi saab lõpuks otsa, lõppes ka sööming ja noorpaar suundus magamiskambrisse pulmaööd veetma.
(õukond oli jätkuvalt minestuses)

..........to be jne:P
 
me 03. juuli 2011, kl 20.06
Kui vahva sinust, cat!:D
Juttudele tuleb lisaaaaa!:.)
Ammu olen oodanud, et keegi appi tuleks!

Ja mina mõtlesin, et kui pruutpaar altari ette jõuab, muutub peletisest nõid imeilusaks printsessiks......
No midagi põnevat igatahes veel peab juhtuma, et lugu õnneliku lõpu saaks!
Ootan huviga!:)
 
-frukt- 03. juuli 2011, kl 21.06
nõiad on mulle alati hirmu peale ajanud:(

sisetunne ütleb mulle, et lugu lõpeb kurvalt....

kui just tegu pole fiktiivse abieluga, seda tuleb vahel ette. nõid sai kõige üllama rüütli, et teiste ees sellega eputada, lootuses end sellega upitada ja näidates, et välimus ei olegi kõige tähtsam! sisulist armastust tal ju polnud.
 
vagrant cat 03. juuli 2011, kl 21.21
:)rõõm on ka minupoolne!
vol4
gawain hingas sügavalt sisse, lausus mõttes: "arthuri ja britannia nimel!", pigistas silmad kinni ja astus vapralt pulmakambrisse.

kui ta lõpuks silmad avas, avanes hämmeldusest tal ka suu, sest voodis lebas selline kaunitar(näoke- ahh! keha- ohh! palmikud põlvini, õhetav ja naeru lõkerdav), ühesõnaga kahesõnaga - iludus ebamaine, õukonna kauneimadki piigad oleks kõlvanud talle, häbist kaametena, vaid peeglit hoidma, kui sedagi....

kui kaunitar oli oma isu täis naernud (ja söör gawain kõnevõime tagasi saanud),
küsis mees, kuidas see võimalik saab olla....?

-kuna sa olid minu vastu rüütellik ja viisakas ka siis, kui ma oma inetuimat "mina" sulle ja teistele näitasin- vastas nõid - otsustasin, et olen vana ja inetu asemel noor, kaunis ja meeleline neid....aga ainult POOLEKS PÄEVAKS.
kas sa, kallis mees, soovid, et oleksin kaunitari oma voodis ja nõida seltskonnas või eelistad kaunitari päevasel ajal ja nõida öösel?

söör gawain jäi mõttesse, mida valida? kaunitar päeval, terve õukonna imetlevate pilkude all, öösel aga .....
või õukonna haletsevate pilkude all kannatada terve päev ja öösel oma kaunitarist naisega linade vahel vallatleda?

-------------------------------mida vastas söör gawain oma kaunile naisele:P

to be,,,,,,,,,,,,,,aga kõigil on vaba voli pakkuda variante:)
 
-frukt- 03. juuli 2011, kl 21.41
see oleks muidugi väga üllas, kui ta oma naise ilu ka teistel näha laseks. aga see võib ülejäänutes ka asjatut kadedust tekitada...nemad ju pole nii üllad...

seega soovitaksin tal valida teine variant.
la-femme 03. juuli 2011, kl 21.45
Miks peavad elu tähtsaimad valikud nii meeletult rasked olema?!

Mida teha.....? mida teha......?.........???
 
vagrant cat 03. juuli 2011, kl 22.04
nt mina tean, mida ma mehena valiksin(aga see ei ole mitte lahendus vaid hoopis teine lugu)
 
z 03. juuli 2011, kl 22.41
20.00-08.00 võiks nõiamoor olla. koos magada küll ei saa, kui lehkab nagu kloaak. võibolla prooviks vähe pesta, siis poleks häda midagi. parim aeg vanainimeste krutskeid teha olevat hommik.

gawain vastas: "tee mis tahad, mul teenijapiigasid jalaga segada."
 
z 03. juuli 2011, kl 22.42
vähe rohkem pesta, mitte lihtsalt vähe:p
 
cato blanco vagranto 03. juuli 2011, kl 22.50
vol viimane
söör gawain ei olnud mitte ainult õilis ja vapper, vaid ka tark ja nii ta vastaski oma naisele :

OTSUSTA ISE!

seda kuuldes, otsustas nõid olla kaunitar kogu aeg, sest mees lasi tal oma elu üle ise otsustada.
--------------
igal lool on moraal, mõnikord mitu, igaüks võib valida sobiva:)

1. olgu naine niisuurnõid kui tahes, ikka tahab ta rüütlist meest ja kuninglikke pulmi:)
2. olgu naine niisuuriludus kui tahes, sisimas jääb ta ikka nõiaks:)
3. kui naisel ei lasta olla TEMA ISE, kisuvad asjad alati väga, väga, väga inetuks.
4..................................
mida oleksite teie vastanud, mh, ah?
 
z 03. juuli 2011, kl 23.06
kiviraiduri loo moraal: kui lased hetkeimpulssidel end juhtida, läheb elu väga loogiliseks.

nõialoo moraal: selleks, et üllas rüütel saaks teenitud palga, on vaja vägevat nõidust.
 
vagrant cat 03. juuli 2011, kl 23.21
gawaini asemel oleksin valinud belle de jouri(päevase kaunitari) ja ise ratsutanud lähimaid lohesid otsima. naine seisab truu, vaene mees, kes julgeb öösel
minu magamistuppa hiilida...irw.
----
 
RR 03. juuli 2011, kl 23.34
Kas sa panther oled nüüd vagrant cati nime all esinema hakanus?
 
vagrant cat 03. juuli 2011, kl 23.38
Kas sa panther oled nüüd vagrant cati nime all esinema hakanus?
---------------------------
naeratades, magusalt - vot see oli päeva parim nali!
Ropp-Raivo 03. juuli 2011, kl 23.40
Tegelikult peab "oma mina" säilitama ka peale abielu. Kui mees või naine peab end väga palju abielu nimel muutma, siis see abielu kaua ei kesta. Kui kooselus peab üks pool end pidevalt alla suruma (ei saa olla "tema ise"), siis mingil hetkel pääseb see kõik paisu tagant välja ja kooselu läheb lõhki.
diip 04. juuli 2011, kl 00.27
Tuli meelde Erik Eriksoni käsitlus inimese arenguetappidest. http://en.wikipedia.org/wiki/Erikson%27s... . Mehed leidvat varem identiteedi (kes ma olen, kus ma lähen), sellele järgneb intiimsus. Naistel tulevat intiimsus enne identiteeti. Eriksoni arvates moodustab mees suure osa naise identiteedist. Sain enam-vähem nii aru, et mees ei saa enne keppi, kui on endas selgusele jõudnud, aga naine ei jõua enne endas selgusele, kui on mehe välja valinud. Naine tundub siis vähe paindlikum osapool suhtes.

Täiesti võimalik, et Erikson eksis või sain ma temast valesti aru.
 
z 04. juuli 2011, kl 00.30
veel on võimalik, et ajad on muutunud;)
Ropp-Raivo 04. juuli 2011, kl 10.15
vagrant cat Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas sa panther oled nüüd vagrant cati nime all esi
> nema hakanus?
> ---------------------------
> na
> eratades, magusalt - vot see oli päeva parim nali!

Tegelikult sa panter reetsid ennast minu silmis selle prantsuse keele kasutamisega. Ma pole märganud, et keegi siin nurgakeseks peale sinu veel prantsuse keelt kasutaks (gawaini asemel oleksin valinud belle de jouri(päevase kaunitari)).
 
vagrant cat 04. juuli 2011, kl 10.33
mis puutub siia prantsuse keel(kui võõrkeel)?
belle de jour on bunueli ürgvana film, noore catherine deneuve`ga peaosas ja belle de jour ei tähenda mitte ainult ilusat päeva , vaid ka üht liblikatsorti.
aga ma võin ka eksida.
nii et, herr raivo, teie deduktsioonivõimed veavad teid sedapuhku alt.

siit moraal . kõik, kes kasutavad prantsuse keelt ja moodustavad liit-rind-põim-pärg jamaiteaveel mis lauseid, ei ole sp pantherid.
-------------------------------------------'
hommik imeline!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!