Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Unetute nurgake
Sõnamaraton
 
vagrant cat 06. juuli 2011, kl 14.46
Rexi "kaanepersoon"?
 
nohik 06. juuli 2011, kl 14.57
mhkmõõ...
ikka viimase kuu aja jooksul jooksis läbi, mitte täna.
pealegi ma küsisin liht-, mitte liitsõna.
 
nohik 06. juuli 2011, kl 14.59
rõhutan - nüüd on vaja kasutada vihje teist poolt!
Ropp-Raivo 06. juuli 2011, kl 16.13
Kõik need persoonid on heteroseksuaalsed ristsõnalahendajad, kes on korduvalt võitnud ristsõnade lahendamise eest auhindu.

Ütlen siinkohal ära ka "homomõistatuse" vastuse. Kõige mõnusam on number kahel, sest ainukesena viiest saab ta ise panna, talle pannakse ning ta saab number ühele veel käega teha! Mitte topeltmõnu nagu number 3 ja 4, vaid suisa kolmikmõnu:)
alissandra 06. juuli 2011, kl 16.16
Prominendid?
 
vagrant cat 06. juuli 2011, kl 16.29
(vehib laisalt sabaga:)
tormab siin veeklaasis.....
mina ei saa enam mitte millestki mitte midagi aru ja kõik vihjed jooksevad mul mööda külgi maha.
nooojaaamissest, lugu loeks ikka:)
paluks kiiresti õige vastus välja mõtelda!
 
vagrant cat 06. juuli 2011, kl 16.53
aga uudishimu piiiiiiiiiinab.
kas selles nimekirjas on ka silvi vrait ja marko matvere?
 
-frukt- 06. juuli 2011, kl 17.48
kõik kuulsad ja vähem kuulsad ristsõnalahendajad on ju "nohikud" kui ma vihjest õieti aru saan.
 
nohik 06. juuli 2011, kl 18.51
juhheiiiiiiiiiii! tuli ära! :D
just! nohikud! need nad on!:DDD

vist on Silvi Vrait ja Marko Matvere ka kaane pealt läbi käinud, kes neid kõiki enam mäletab!
 
nohik 06. juuli 2011, kl 18.57
palun fruktil tulla auhinda vastu võtma!:)
aplaus!:)

Pliiats

Pliiatsimeister viis pliiatsi enne karpi laskmist kõrvale.
"On viis asja, mida sa pead teadma, enne kui ma sind maailma läkitan," ütles ta.
"Pea mu sõnu meeles ja sa saad parimaks pliiatsiks, mis üldse olla võib!"

1. "Sul on võimalik palju häid asju teha, kuid ainult siis, kui sa lubada kellelgi end käes hoida!"

2. "Aeg-ajalt sind teritatakse ja sa saad seejuures valusa kogemuse, kuid see teeb sind aina paremaks!"

3."Sul on võimalik parandada kõiki vigu, mis elus ette võivad tulla!"

4."Kõige olulisem osa sinust on alati see, mis on su sees.!"

5. "Igale pinnale, kus oled viibinud, pead sa jätma oma jälje. Mis ka ei juhtuks, sa pead alati edasi kirjutama!"

Pliiats mõistis öeldut ja lubas meeles pidada.
Eesmärgiga antud nõuannete järele toimida, puges ta karpi.

Ärge kunagi eirake teile antud häid õpetusi ega mõelge, et seda mis on halvasti läinud, pole võimalik parandada.

.............
 
nohik 06. juuli 2011, kl 19.04
kõik teised kasamõtlejad, kellel ei läinud täna kõige paremini, kuid kes siiski olid väga vaprad, saavad lohutusauhinna:


Kasu või kahju


Oli suvi ja äikese tõttu võis ette tulla voolukatkestusi. Mike tahtis selleks varakult valmis olla ja läks poodi.
Ta ostis kaks küünalt. Kumbki maksis kaks dollarit. Ta andis müüjale kümnese rahatähe ja sai tagasi kuus dollarit - ühe viielise paberraha ja kaks 50-sendilist münti.

Kodus oli pime. Mike süütas küünla, kuid kogemata pillas ta seejuures ühe viiekümnesendilise mündi põrandale.
Ta vaatas ringi, kuid ei näinud seda kusagil. Ta hakkas otsima.
Aeglaselt põles küünal poole peale, kuid münt oli ikka veel leidmata. Tasapisi põles küünal lõpuni. Mike süütas järgmise ja otsis edasi. Mõne aja pärast, kui ka see oli otsakorral, leidis ta mündi.

Et üles leida viiskümmend senti, oli Mike läbi põletanud nelja dollari eest küünlaid. Ta hakkas mõtlema, mis õieti oli juhtunud: kas ta sai endale raha või hoopis kaotas seda.

Enne, kui võtate otsuse vastu, mõelge, kas see ei too teile kasu asemel pigem kahju.

...............
 
vagrant cat 06. juuli 2011, kl 19.11
...aga elekter ei olnudki ära läinud:P

protesteerin, ristsõnalahendaja ei ole automaatselt nohik ja nohik ei ole automaatselt ristsõnalahendaja, aga olgu....:) jutud head ju.
 
nohik 06. juuli 2011, kl 19.18
sellest, kas kuulsad nohikud ristsõnade lahendamise eest auhindu on saanud, ajalugu vaikib.
küll aga teenis Kirsti Timmer omal ajal Ivo Linna korraldatud heategevuslikus kilvas 11000 krooni, mille ta annetas koerte varjupaigale.

eriauhinna saab Ropp-Raivo, kes samuti püüdis vastust ära arvata.
kahjuks ei teinud ta täna seda loomulikust intelligentsist ja seetõttu oli vastus vale. ka eiras ta etteantud vihjeid.

kuid tähtis pole mitte võit, vaid osavõtt!


Mees ja naine on olnud abielus juba 40 aastat.
Kui nad kunagi kohtusid, pani mees voodi alla ühe kasti ja keelas naisel sinna sisse piiluda. Kogu abieluaja täitis naine käsku.
Siiski sai nende 40.pulma-aastapäeval uudishimu naisest võitu ja ta kergitas kasti kaant. Kastis oli kolm tühja õllepudelit ja suur hulk krooniseid münte.
Naine pani kasti uuesti kinni ja lükkas voodi alla tagasi.
Nüüd ta teadis, mis on kastis, kuid ei saanud aru nende asjade tähendusest.
Samal õhtul tähistasid nad oma abielu aastapäeva. Õhtusöögi järel tunnistas naine, et oli kasti sisse kiiganud ja päris selle sisu kohta aru.

Mees mõtles hetke ja vastas:"Pärast kõiki neid imelisi abieluaastaid väärid sa tõesti kuulda tõde:" Kui ma murdsin sulle truudust, panin kasti tühja õllepudeli, et see meenutaks mulle pidevalt, et ma enam kunagi niimoodi ei teeks."
Naine oli ülestunnistusest šokeeritud, kuid vastas:
"Loomulikult olen ma pettunud ja kurb, aga teisalt, eks kõik need kiusatused tegid oma töö...ja pealegi, need kolm korda pole pikkade aastate kohta just palju."
Nad kallistasid ja sõlmisid sealsamas rahu.
Natukese aja pärast päris naine mehelt pudelite kõrval olnud raha kohta.
"Kui kast täis sai, viisin pudelid taarapunkti,"vastas mees ausalt.

Islandi naljajutt
 
nohik 06. juuli 2011, kl 19.22
vagrant cat Kirjutas:
-------------------------------------------------------
>protesteerin, ristsõnalahendaja ei ole automaatselt nohik
>ja nohik ei ole automaatselt ristsõnalahendaja

protestiga palun pöörduda Ropp-Raivo poole!
võib-olla on ta vahepeal oma hinnanguid muutnud ja teeb vastavad korrektiivid!
 
-frukt- 06. juuli 2011, kl 19.30
lõpuks ometi olen ka mina tasemel:D
tänud auhinna eest!

aga vastamine oli suht lihtsaks tehtud kuna pakuti ristsõnalahendajaid, ja taheti selle asemel lühikest sõna, siis mulle meenus.
imelik, et see, kes tavalahendajaid nohikuteks nimetas, nüüd kuulsaid nimesid nähes nii tagasihoidlikuks jäi...
 
nohik 06. juuli 2011, kl 19.37
ma arvan, et ta on tõesti oma vaateid muutnud.:)

lahenduse käigu kohta veel niipalju, et õige vastus oli kõigil ju kogu aeg silme ees.
tee ainult kopipeist ja postita!:D
 
Rexx 06. juuli 2011, kl 19.58
ma arvan, et ristsõnade lahendajate nohikuteks kutsumine on absurdne!:(
aga naljajutte oli tore lugeda.
 
skiso 06. juuli 2011, kl 20.01
seda, et, ei saanud pingsal mõistatustetshillil osaleda :(

ja ega ma oleksin nagunii miskit segast pannud ma arvan
ma panen tavaliselt ka segast aga praegu iseäranis tugevalt
näed, praegu katsetan siin ämeerika ajavööndis töötamist, sest päeva ajal on nii kuramuse kuum, et ma sureksin muidu ära ma arvan umbes homme

seega ma ei tuurita siin mitte, kuigi see nii võib ju eemalt (revali või dorpati poolt näiteks) paista
oma viimased pointsid andsin ma hommikul üheksa kolmkümmend ära, siis kui ma töölt tulin :))) , seega pointse mul ka enam pole ühtegi
ja no nüüd ma lihtsalt kella 11-est lebosin ja lebosin (vahepeal jõin vett ja siis jõin veel vett ja siis jõin korra veel vett ja siis üllaülla ühe korra lasin ka)

ja ma nüüd hakkan ette valmistama oma imelist kulgemist kella 4 paiku kusagile sirtsusohu, et siis sealt jälle nii umbes kümneks tagasi olla

vbl ma siis tuuritan korraks siia kah kui on häid viktoriini küsi-musi (eriti musi)

_______________________________________
võttis aasta, nüüd on asi selge:
ei saa sapakale panna bemmi velge!
 
Rexx 06. juuli 2011, kl 20.04
kas seal sirtsusoos on ööd veel valged, kui seal kulged?
 
skiso 06. juuli 2011, kl 20.41
no 5 paiku enam-vähem (oleneb pilvisusest aga seda teadupärast meil praegu nagu eriti ei ole märganud)
aga mulle pole seda valgust nii väga palju alustuseks vaja ka (kuigi valges on kuidagi tugevam tunne hirmsate metsaelajate - siilide, oravate ja kobraste keskel) . peaasi, et näed kuhu astud. ülejäänuga hakkamassamiseks on targad välismaa inimesed ehitanud igasugu valgustuseimeatribuutikaga tehnika, et pimedas saaks majandada.

aga vat sääski ja parme netu hommikul, mis on üks peamine komponent kuumuse kõrval. esimesed parmud (ma nimetan neid parm-elevantideks, sest nad võiksid suurele kiilile vabalt varba peale astuda) ilmuvad kusagil 9-10 paiku. ja mida kuumemaks läheb seda rohkem neid ilmub ja vihasemad nad on. no meil läheb kahe peale üks SUUR diffusil repelent päevas ära
http://kalakoht.ee/pood/kalavarustus/mugavusvaru...
(pildil on väike pudel)

ja võsas ning meeter üle pea kasvavate nõgeste-takjate-muukauniduse rüppes on ka kohe sääsed kallal. nüüd viimastel päevadel on välja ilmunud ka mingid pisikesed kärbsed. sellised muidu nigu täitsa tavalised aga mingis megaparves ja muudkui tahavad sulle igalepoole istuda. õnneks pole veel põdrakärbseid :)))

ahjaa
metsmaasikaid on nigu muda ja nad on suured kui arbuusid ma ütlen!
kahjuks pole olnud aega mitte ühtegi maitsta, korjamisest rääkimata, aga kes neid tahab, peab kohe-kohe kusagile raiesmikule kooserdama minema, sest nad on nii üliküpsed ja varsti läbi.

_______________________________________
võttis aasta, nüüd on asi selge:
ei saa sapakale panna bemmi velge!
 
cato blanco vagranto 06. juuli 2011, kl 20.44
ahh du maine güüte, no NÜÜD jõudis ka mulle kohale see nohkari-värk!

------elagu vesi, suvi, siesta ja sääsed!
Ropp-Raivo 06. juuli 2011, kl 23.43
to nohik (endine la femme)
Algatuseks Tõstamaa vanasõna- Kiunub see koer, kelle saba peale asututakse.
Mina väitsin sellist asja- Minu silmis on la femme inimtüüp- lipitsev nohik (äkki suisa prillidega). Nohikud armastavad ju ristsõnu lahendada?
Loomulikult pole (kõik) ristsõna lahendajad nohikud. Seda taipas ka vagrant cat. La femme on osav demagoog (nagu Edgar) ja püüdis minu sõnu lihtsalt väänata.
Tegelikult on la femme minu silmis nohik sellepärast, et tal ei ole õnnestunud meeste käest juba pool aastat k*ppi saada. Nagu me USA noortefilmidest ju teame, on nohikud need, kes k*ppi ei saa. Muidugi võiks leida veel mõne nohiku tunnuse, aga las ta olla...
la-femme 07. juuli 2011, kl 00.11
Kui asi on kepis, siis nii oleks võinud kohe öelda!
Mis need ristsõnad veel siia puutuvad?

Ära hakka Marje Hansari moodi üht ebaõnnestunud juttu teisega veelgi hullemaks ajama. Kasuta rohkem oma loomulikku intelligentsi, kui sul seda ikka on!
Ropp-Raivo 07. juuli 2011, kl 00.46
Kuna sa vahepeal esinesid siin nohiku nime all, siis küllap tundud eneselegi nohik olevat:) Sa oleksid võinud ju vabalt rinna kummi lüüa ja öelda- pole ma mingi nohik!
Pole hullu, eks meil siin foorumis peabki igasugu inimtüüpe olema, naljamehi, napsumehi, naistemehi, nohikuid...
Äkki ma eksisin ja sa la femme oled juba sel aastal "meest saanud". Sel juhul tuhat vabandust, et sind nohikuks nimetasin:)))
 
vagrant cat 07. juuli 2011, kl 13.30
hommik imeline!
kired on vaibunud ja rahu on rahvaste vahel - tore.
aga et teil väga igav ei hakkaks ja et midagi lugeda oleks :

N, Ü, K, K, N, V, K........................????????????????????????

loogilist rea jätku, paluks, kahekaupa.
----------------------head keevitamist:)
 
-frukt- 07. juuli 2011, kl 14.43
aga palun, K, N
 
-frukt- 07. juuli 2011, kl 14.48
siinkohal mu teadmised ka lõpevad:(
 
vagrant cat 07. juuli 2011, kl 14.48
fruktile- eip:P

........................haigutab ja jätkab rida......

N, Ü, K, K, N, V, K. ......S, K,..............................? edasi?
 
z 07. juuli 2011, kl 14.54
algsele reale oleksin pakkunud s n. nüüd pakun edasi ü k.
 
vagrant cat 07. juuli 2011, kl 16.35
............ja otse loomulikult on z-l õigus!

(S küll, aga N?
-ei vaidle, et vale. aga koju mul ei jõua.....ups, vist jõudis, aga see rütm on mu jaoks müstika)
aga teiste jaoks rivi siis juba selline:

N, Ü, K, K, N, V, K. ......S, K,.....Ü, K, ............????? edasi?

ding-dong-düng....lasteküsimusega pead sina massid mõtlema panema:)))))
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!