Mingil ajal oli kolhoosnike elu raharikkam küll võrreldes teistega, kuid see aeg polnud kuigi pikk. Kui meenutada kolhooside algusaegu, oli olukord hoopis teine.
Isa oli kolhoosis juhtival tööl, sestap säilitas ta kõik kviitungid, mis majaehituseks vajalikku materjali ostes sai, et tõestada oma ausust. Palk oli tal suhteliselt hea, kuid igapäevases majandamises tuli ikkagi väga kokkuhoidlik olla. Lisaks kasvatasime ise kartuli ja muud aiasaadused, pidasime lehma. Tööd tuli kõvasti teha, aega reisimiseks selle kõrvalt polnud. Ka mina, tollane laps osalesin tegemistes, polnud võimalik isegi pioneerilaagrisse minna.
Iseseisva elu alguses sai haritud sovhoosi suhkrupeedi ja kaalikapõldu. Esimese suve teenistusest ostsime elutoa sektsiooni, teise omast televiisori. Jätkus ka hoidistamine ja selleks vajaliku kasvatamine. Peetud sai mesilasi, küülikuid, kanu, sigu, lammast; mitte küll samaaegselt kõiki. Sealt tuli väga vajalik lisa, kuid selleks tuli ka vaeva näha.
Teen sama tööd, mis tollalgi. Kui siis sain 100-120 rubla kuus, siis nüüd 600-700 eurot (9000-10000 krooni vahepeal). Kartuleid enam ei kasvata, loomi ei pea, kuid majandada on lihtsam, endale lubada saab rohkem.
Vanemadki, kes oma kätega ehitatud majas elavad, ei kurda. Kurdavad need, kes tollal neile heatahtlikult selgeks püüdsid teha, kui mõttetu on majaehitus. Korteris elamine on ju tunduvalt odavam; lisaks, kui miski katki läheb, tuleb töömees ja teeb selle tasuta korda. Oma majas tuleb kõik ise teha, pealegi on maja jaoks kütte ostmine kallim kui riigikorteri toasooja eest maksmine.
Ehk võikski nõuka-inimesteks pidada neid, kes tolleaegseid hüvesid (tasuta korter, väiksed kommunaalkulud, ametühingutuusikud) kasutasid, mõtlemata nende omahinnale ja nüüd raskustes olles tollasele elule nostalgiliselt mõtlevad.