Müra korterites jm mitteavalikus kohas reguleerib Korrakaitseseaduse paragraf 56-2.
" Mujal kui avalikus kohas on ajavahemikus kella 22.00-st kuni 6.00-ni, puhkepäevale eelneval ööl kella 00.00-st kuni 7.00-ni, keelatud tekitada kestvalt või korduvalt teist isikut oluliselt häirivat müra või valgusefekte."
Kui müra (näiteks bassid) segavad pärast kehtestatud öörahu aega siis reageerib politsei ning nemad võtavad operatiivselt vastu otsuse müraallika likvideerimiseks. Selleks võiks olla müra tekitava korteri ukse maha lõhkumine või võimaluselt korterist elektri välja lülitamine.
Kui müra tekitatakse päevasel ajal siis politsei operatiivselt midagi teha ei saa. Tõenöoliselt äärmuslikel juhtumitel siiski võetakse midagi ette. Näiteks tehakse juhul kui ust ei avata, kindlaks korteris elavate telefoni numbrid ning antakse korraldus müra lõpetamiseks.
Muidu saab müratekitajatest lahti nii, et tuleb pöörduda tsiviilhagiga maakohtusse. Võimalik on nõuda näiteks müra tekitavate väljatõstmist elupinnalt.
Printsiip millele hagi esitaja toetub, kõlab umbes nii: Kuigi elanikel on õigus kuulata omas korteris muusikat nii nagu nad tahavad, on ka näiteks kõrvalkorteris elaval sama õigus oma korteris naabri muusikat mitte kuulata. Üks indiviid ei saa teostada omi õigusi teiste indiviidide õiguste arvelt.
Olen ise sellise naabriga hädas ja praeguseks on mulle asjad nii selgeks tehtud. Üldiselt on asi vist lahenemas ilma kohtuta sest piirkonna konstaabel käis probleeme tekitavate kodus ja vestles nendega, andes muuhulgas mõista millega see kõik nendele lõppeda võib.