Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Kuidas tulete toime paratamatusega, et ühel päeval saabub surm?
 
3,14 13. mai 2015, kl 13.21
muide, see on kuigivõrd tähelepanuväärne, et P teema alalised trollid, ustavad ööpäevaringsed satelliidid just siia teemasse kabuhirmus pagesid. :D
sest ma tõepoolest jõudsin mõelda, et mida nad küll ilma P teemata teeksid. kuhu oma frustratsiooni ilma P-ta kanaldaks ja vahutava tume-energia suunaks?
seega ma tõesti julgesin korraks oletada sedagi, et võimalik, et ilma P-ta nad tõepoolest SUREKSID ÄRA. ilmselt küllaltki piinavasse soolteummistuse, mis tekib õudusest ja kadedusest, et keegi teenis lisaks nende enda lolluse kaasproduktsioonist raha. ja siis viskuksidki nende väikesed sussid sellest "ülekohtust" hopsti lõpuks püsti ning nende ablas lusikas maanduks kolinal nurgas.
viimane korin surivoodil aga oleks neil: seeee Peeee teeema oli feikkkk! keegi pani selle eest pirraka nutsu tasku! aarrrggggghhhh!!!
niiet tõepoolest, kulla P-sõltlased, kuidas tulete toime paratamatusega, et ühel päeval võib saabuda teile just selline surm?
;)
 
trollidele trollilt 13. mai 2015, kl 13.35
aijee, nüüd siis on moosimadu 3.14 ja kes veel?

täpselt sarnane väljendusviis on 3.14 ja moosimadul. isegi P kohapealt suhtuvad ühtmoodi.

las need inimesed, teie keeles muidugi koledad trollid, osalevad siin. keda nad segavad.

ma arvan muideks, et P teema on nagu värske ajaleht, mida pead iga päev lugema, et ehk seal mõni tore tekst ka kirjas nii muu jama sekka.
vahel ongi, kuigi enamus on täielik ajuloputus. täpselt nagu muuski ajakirjanduses on.

kui poleks ńeid põlastusväärseid trolle, kes oma arvamusi ütlevad, kes kahtlevad info tõepärasuses, oletavad ja kaaluvad, tunnevad erinevaid tundeid, siis poleks ju ajakirjanikke vajagi. kelle jaoks nad siis toodaksid oma toodangut, kui poleks neid, kes seda toodangut loeksid.

niiet, austusega tuleks kohelda neid põlastusväärseid trolle, mitte mõnituse ja üleoleva õelusega.
ka need mittetrollidest õelad võivad õige piinarikkalt lõpuks surra, niiet pole vaja parastada siin midagi, 3.14, või kes sa iganes oled.
 
3,14 13. mai 2015, kl 13.49
no ei räägi ma arutlejatest. räägin nendest sajanimelistest trollidest, kellel polegi mitte mingit oma arvamust. nende olme seisneb vaid kuskil teemas susimisest, libamisest, ussitamisest, kiimlemisest oma ajuvabade seksuaalfantaasiate otsas, rõvetsemisest, mingite x paranoiade tootmisest, kadedusest ja väiklusest.
ja seda suht ööpäevaringselt.
mis krdi austusega neid kohtlema peab? ei pea ja ei hakka.
moosimadu 13. mai 2015, kl 15.46
Palun jätta mulle jagamata loorberid teiste, regamata kasutajate sõnavõttude eest. Ma olen üks ja ainus, kordumatu ja jäljendamatu isikupärane uunikum:DDDDD
 
3,14 13. mai 2015, kl 16.22
no kussa nüüd tuled jutustama, moosimadu. kui kellelgi ikka alalised vandenõuteooriad kuklas kumisemas, siis viirastuvad ka igal pool spioonid, salaseltsid ja topeltmängud.
kes lisaks ka selle kõige pealt kosmilise kasumi kukrusse panevad. seda nagunii.

kusjuures ei teagi, mis eelmise kuu kommentaariumiboonusega siiski teha. lasen seekord ilmselt soojendusega välibasseini rajada. aastaringseks kasutamiseks. või miskit.
mis ise plaanid, moosimadu?
 
varemalt 13. mai 2015, kl 16.39
oli 50+ nurgas nii, et mõni, võib olla nüüdki, enam ei vaata sinna, kes jahus ja teravmeelitses oma naljadega ja oi, kuidas tundis end hästi. ärritav tundus. nüüd mõtlen, et las kirjutas, las tundis...
vanad juba ja mis neil enam jäänud ongi, mõtlesin siis...
aga mis praegu on?
läbi kogu foorumi käib selline pralle.
justkui see oleks kellegi isiklik foorum ja oleks mõnedele teistele üldse lausa keelatud.

naljakas on, kui ise küsin, ise vastan, ise tekitan probleemi, ise teen nalja ja ise naeran ..
pole sõnu ja ei oska arvata enam miskit.
tühi..tühi..

ongi paras aeg kanepile üle minna.
moosimadu 13. mai 2015, kl 17.37
"mis ise plaanid, moosimadu?"

Ma teen liuvälja elutuppa, bassein on varsti igas majas ja kellel pole, see paneb silmapesukausi trepile ning nimetab selle basseiniks, aga proovi sihukest elamist leida, kus raamaturiiulist diivanini viib uisurada!
moosimadu 13. mai 2015, kl 17.42
"varemalt" - no kui sul kimumisest aega üle jääb, siis ütle, mida sa siis tahaksid foorumis näha? Oleks tõesti tore, kui mõni asjalikum vestlus ka käimas oleks, aga vaata kasvõi tutvumisfoorumisse, no õudne juba. Kahju inimestest, kes peavad oma juttu ajama üle ropendajate peade.
Ükskõik kuskohas jutt tiba asjalikumaks läheb on kaarnatena kohal igavlevad noliferid ja viuh! läinud see õnnis hetk ongi.
 
jah, moraal 13. mai 2015, kl 18.08
kahju, jah et ajakirjaniku 3,14 moraal on olematu. kas ülkoolis eetikast ja moraalist tänapäeval ei räägitagi. ainult raha.
ja 3,14 on nüüd plärtsumas, sest tema väljamõeldud ise hakanud psühholoog osutus kehvasti kirjutauks? naeruväärseks tobuks.
palju teid selles projektis üldse osales?
kirjutajad vaheldusid ju ka. seda on tekstisdest tunda.
ka tegelasi tekkis ja kadus..
alatud olete. scam ide tootjad.
mujal ilmas saaks laksu kirja ikka. kohtutee ka.

ses mõttes jah, saad asjata tasu küll.
moosimadu 13. mai 2015, kl 18.22
"jah, moraal" - kas mõiste "iroonia" on sulle tundmatu?
 
3,14 13. mai 2015, kl 19.21
no mis jauramine see nüüd siis on?
ikka pigem puhas kadedus meie aastaringsete välibassude ja siseliuväljade pärast.
saatuse aroonia ikka teile missugune. :)
 
kahju jah 13. mai 2015, kl 19.27
kahju jah, 3,14 sai raha oma raisatud aja eest, teised ei sentigi.
 
3,14 13. mai 2015, kl 20.26
oo, ei ole mina kordagi kurtnud, et MINU aeg oleks raisatud. ikka teiselt poolt tuleb koorilaul "minu asjata elatud aastad P teemas", või kuidas? :P
 
asd 22. mai 2015, kl 22.59
kokkuvõttes pole sel kõigel mitte mingisugust tähtsust!
 
pluuto 15. juuni 2015, kl 01.11
tihti võib abi olla ka mõnda usku pöördumisest, mis lubab uuestisündi/paradiisi.
 
Üks mees, 38 15. juuni 2015, kl 03.51
Ma mõtlen asjast nii, et mida noorem inimene on, seda ebaloomulikum surm tundub. Surm hakkab loomulikuks muutuma vanaduse ja hääbumisega. Täis elujõus on tõesti sellest imelik mõelda. Kuid kui hääbumine toimub pikemaajaliselt, siis on see ehk OK. Ma räägin loomulikust surmast.

Surm on igavene uni. Unes me ju ei paanitse, et me ei ela ehk ei ole ärkvel. Aga jah, mida rohkem inimene elu naudib, seda enam ta surma vihkab;)

Mind huvitaks nende inimeste kogemus, kes aimavad lähiaja surma ette, et mis tunne see on ja kuidas see avaldub, see nn paanikata surm. Neid on ju palju, aga ei tea, et midagi oleks mõistlikku kirjutatud.
 
kribaja 15. oktoober 2015, kl 16.31
eelmisel postitajal on väga huvitavad mõtted
 
käisin poolel teel 15. oktoober 2015, kl 19.36
Ärge paanitsege, ei ole seal midagi hullu. käisin ära poolel teel, nägin juba kutsuvat valgust tunneli lõpus, aga tõmmati tagasi...
 
arvan 15. oktoober 2015, kl 19.38
Aga moosimadu on ikka veidi uudu
 
........ 15. oktoober 2015, kl 19.40
Minul on hirm auto alla jääda. Kuna meie küla maanteel kihutavad rekkad sajaga ja kui peaks keegi bussist maha tulema ja libiseb ülekäigu ajal kukub ja siinsamas kihutab rekka siis on surm 100% . Ja väiksed autod samuti kihutavad. Üks surm oli juba. Kas veel vähe sellest? Kas on raske teha zebra ülekäigu koha? Olen ma hull paanik või realist, aga kes ennetaks surma?
 
K6rvitsapirukas 31. jaanuar 2017, kl 17.38
Tuleb nautida olemasolevat hetke. Ja süüa kõrvitsapirukat. Lihtne!
 
Ülla-ülla 01. veebruar 2017, kl 11.00
Eelmises postituses on oma iva . . .

Noorest peast ei mõtle inimesed surmale. Noorest peast lihtsalt elatakse. Ja aega on maa-ja-ilm, aega on lõputult.

Aga vanemana - siis ükskord taipad, et tegelikult on elu lühike.
Hea, kui taipad seda siis, kui veel jaksad midagi teha, nagu mina.
Hullem on, kui näed vanainimest, kes nutab, et mis mu elu oli - koristasin, küürisin, pesin, rühkisin põllutööd teha, siis jälle koristasin, küürisin, pesin . . . (hiljutine kogemus maal naabriga).
Ei olnud tal aega kõrvitsapiruka jaoks.
Ja teda ei lohuta jutuga, et pärast surma saad õndsaks - selle võimaluse on meie ateistlik kasvatus ära rikkunud.

Eks see kristluse ja islami (ja mõnede muude uskude) paradiisi-jutt olegi rohkem lohutuseks, et sa ei paneks oma rasket maapealset elu tähele ja et sa loodaks hoopis selle surmajärgse tasu peale.
Väide, et see on Jumala Sõna, on tõene väide ainult padu-usklike jaoks. Teiste jaoks on see lihtsalt üks teooriatest.
Ja valiku nende vahel peab igaüks ikka ise tegema.

Mulle isiklikult sümpatiseerivad pigem mõned muud teooriad.

Üks neist on see keltide teooria, mille jäljed leitud kunagise Walesi piirkonnast ja mis olevat olnud druiidide põhimõte. See pole mitte see uuspaganlus, mis on loodud hiljem ja siis druiididele omistatud ja mida tänapäeval druiidide usuna viljeletakse, see viimane on täiesti uus konstruktsioon!
Vanem versioon väidab, et kogu unuversum ongi üks energeetiline olend, nagu üks jumal või kuidas iganes seda nimetada soovitakse. Sellel on materiaalne ilming (tähed, Maa, taimed, inimeste kehad jms.) ja samas ka energeetiline ilming (midagi maailmavaimu taolist, mille raasukesed on meie hinged).
Kui sünnime, eraldub pisike helbeke sellest maailmavaimust meie hingeks, kui sureme, läheb see raasuke ühtse maailmavaimu koosseisu tagasi, olles vahepeal kogemusi omandanud. Ja sellega muudab maailmavaimu kirevamaks, mitmekesisemaks, targemaks, paremaks, mis ongi meie elu eesmärk.

Midagi sarnast oli ka katarite usk - veendumus, et hing on meie kehasse vangistatud selle tavalise kristlaste Jumala poolt, kes lihtsalt auahnusest ja omandikirest meie Maa lõi ja inimesed sinna peale tekitas ja neid hingeosasid siis nende omaloodud inimeste käitamiseks kasutab.
Ja et hea oleks see maailmakõiksuse energeetiline killuke elu lõpul sinna kõiksusse tagasi saata, mitte uuesti maale piinlema vangistada (järgmise inimkeha sisse). Ja seetõttu polnud surm nende jaoks hirmus, see oli vabanemine.

Samuti on mitmeid muid ümbersünni-teooriaid, ei hakka neid siin ükshaaval välja tooma. Mõned on lihtsamad, mõned keerulisemad, kirjandust leidub üsna laialt.

Igaühe enda asi on endale sobiv välja noppida. Paljudel muidugi pole valikut, sest katsu sa islamist tagasi astuda - selle tasuks on surmanuhtlus! Aga meil, mittemoslemitel, on alati võimalus hullemad äärmused (näiteks seesama islam) oma valikust välja rookida ja vaadata, mis meile loogilisem tundub.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!