Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Miks usklikud enne abielu seksida ei tohi?
 
? 16. oktoober 2009, kl 17.18
ma ei saa aru, miks seksiteemade puhul alati ürgaaega meenutatakse. et kuna ürgmees tegi nii või naa, sellepärast ka tänapäeva mees tahab nii või naa. või naisel on mingi ürgne tung või tahtmine. hästi ei usu, et ürgajal seda asja nauditi. käis rohkem stiilis jõuga maha ja taha ja valmis. järgmise põõsa juures tuli järgmine isana ja sama asi kordus. vaevalt et tänapäeva naine sellise ürgse stiiliga lepiks.
 
K 16. oktoober 2009, kl 17.34
Postitaja ":)" on vist ikka tõsiselt veendunud, et naistel ei olegi seksiiha ja kui on, siis on see kunstlikult mingite ainetega tekitatud. Usu meid, olid ka vanasti naised maiad, siis lihtsalt ei räägitud sellest. Hullem veel oli kui tänapäeval - tütarlapsed läksid ju suviti aita magama (ait, see on elumajast eemal asuv kõrvalhoone) ja seal siis käisid neil öösiti noormehed külas.

Ja osadel naistel rasedusega pidavat just selline seksiisu tulema et oioioi.

Ja haigusi ning õnnetuid lapsi annab tänapäeval ju tõepoolest peaaegu sajaprotsendiliselt vältida.

Ja üleüldse, abielu ning arutu ringik*ppimise vahele jääb veel tükk tühja maad. Teema on sellest, et miks *enne abielu* ei või seksida? Oletame, et kaks 18aastast armastavad teinetest ja on teineteisele truud ning kasutavad hoolikalt kaitsevahendeid. Aga abielluda nad veel ei kavatse, võibolla tulevikus, kui suhe niikaua kestab. Miks nende omavaheline seks on patt?

Oeh, aga võibolla tõesti usumehed enda meelest kaitsevad naisi, sest ükski naine ju ei tahagi seksida, nad vaid annavad oma keha mehe käsutusse ja kannatavad vaikselt ära...
 
naine 16. oktoober 2009, kl 18.22
"Haigusi ning õnnetuid lapsi annab tänapäeval ju /---/ sajaprotsendiliselt vältida".
mamma mia!
Soovunelm? Olen poolt.
Aga tegelikult?
Kas sa pole kuulnud, KUI palju on maailmas kasvõi AIDSIhaigeid ja HIV viiruse kandjaid? Kergematest haigustest (tripper jt) ma ei räägigi.

Kas sa pole kuulnud, KUI palju on vaid siinsamas väikses Eestis vallasemasid, kes isasid, st siis alimente taga ajavad??

Pole ise usklik, aga tean, et 10 käsku hoidis paljusid siiski tagasi - amoraalsuselt. Praegu aga - ära sule silmi ja vaata, msi toimub!!

Kasvõi see, et noored tüdrukud (13-14) joovad end maani täis, rasestuvad, teevad aborte. Nii et - 10 käsku hoidis siiski palju tagasi.
 
lambad 16. oktoober 2009, kl 18.30
Olete ikka lambad küll, kes arvavad, et vanasti naised ei k*ppinud ja seksiti ainult siis, kui täiskasvanud oldi. Vanasti abiellusid "naised" 14-15-aastaselt! Kamoon, Julia-gi oli 14 ja seda peeti ning peetakse siiamaani suurimaks armastuslooks, keegi nagu ei räägi, et on ikka väike l*ts küll, ise alles laps ja abielus pole, aga juba tõmbas ringi nagu vana prost.
 
Lugeja 16. oktoober 2009, kl 18.32
to naine
Soovitan sul lugeda piiblit, kust muide pärinevad ka need sinu jumaldatud 10 käsku. Mida me sealt leiamè?
- vendade ja õdede seks
- isa annab oma tütred linnarahvale vägistada
- isatapp
- isa ja tütre seks
On vaja jätkata?
Aga litsideks sõimatakse ikka naisi ja neid on vaja "kaitsta". Iroonia missugune.
Ja milla need 10 käsku on kedagi tagasi hoidnud? Kirik on ikka olnud esimene, kes tule, mõõga ja vägistamistega oma võimu kindlustas.
 
naine 16. oktoober 2009, kl 18.38
Lugeja,
ma mainisin üsna selgelt, et ma pole usklik, õigemini: mitte kristlane. Tegutsen hoopis Maavalla Kojas, st tunnen ja austan eestlaste vana usundit.
Ma tean isegi, kui jube ja mõttetu raamat on Vana Testament, pole mõtet mulle seda nina alla või peale hõõruda :)

Aga 10 käsku on lihtsalt need kõigi inimeste jaoks moraalsed ja vajalikud käsud. Kui ütlesin 10 käsku, ei mõelnud ma Piiblit, vaid üldist moraali ja eetikat. Ka kommunismiehitaja moraalikoodeks (naera kui palju tahes!) polnud teoorias ju sugugi halb!
Side lõpp.
 
Nxx 16. oktoober 2009, kl 18.53
Sellele, kes siin väitis, et inimesed ei ole enam loomad, kes tänaval k*pivad ja et ürgseid ihasid enam pole - tule maa peale, ihad ja vajadused on täpselt samasugused, nagu kiviajal! Inimene sööb, joob ja k*pib, selles osas pole mitte midagi muutunud! Kombed, kultuur, ümbruskond on muutunud, aga inimene kui elusolend oma instinktidega on sama! Jah, enam me ei söö kõike, mis ette juhtub ja mida küttida saab, vaid ostame poest peeneid toite ja soojendame mikrolaineahjus, enam ei joo järvest vett, vaid ostame pudelis ja pakendites jooke, enam ei k*pi keset tänavat kõigi silme all, vaid kuskil eraldi olles ja inimesega, kes meile meeldib, aga tuum on sama, instinktid on samad, vajadused on samad. Ära aja lolli juttu ja arva, et inimesest on aegade jooksul mingi eriti peen ja ideaalne "looduse kroon" saanud, inimene on ikka inimene, näeb vähe teistsugune välja, aga ilma söögi ja joogita ikka ei saa hakkama ja seksuaalseid ihasid rahuldab endiselt.
 
to ? 16. oktoober 2009, kl 19.00
sest mõned jooned ongi loomadel ( kuhu kuuluvad ka inimesed ) ürgsed. meie loomuses on tunda iha ja omada seksuaalseid vajadusi. loe kasvõi Freudi- söök, jook ja seks on esmased vajadused, mida pead rahuldama
 
Freud 16. oktoober 2009, kl 19.15
.seksuaaltung
.enese alalhoiutung /sinna alla kuulub siis ka toiduvajadus/
 
lihtne 17. oktoober 2009, kl 11.33
Et lollid ei paljuneks.
 
lisa: 17. oktoober 2009, kl 11.35
Et lollid ei paljuneks ENNE abielu! :)
 
mitte-kristlane 17. oktoober 2009, kl 13.44
Ja nüüd võiks veel mainida, millised subkultuurid need kõige litsakamad on. Eks okka rullnokad-beibed, sest keppides oled ju "kuum tibi", mitte @!#$. Küllalt on noori beibesid soovimatute lastega. Eks ikka ööklubides litutamise tulemus!
 
irw 17. oktoober 2009, kl 15.11
jummal need freudi teooriad on ammu ilma ümber lükatud. tegutsed ta väga ammusel aal. uuri kaasegasemaid teooriaid.
 
hehh 17. oktoober 2009, kl 15.19
Pointile ei saanud pihta vää?? Miks mainitakse mingeid ürgeseid vajadusi, kui sa neid tegelikult ei taha teps mitte ürgsel kombel suvalises porilougus ja suvalise isase poolt teostatud. Ikka pehemes soojas voodis ja küünalde säras ja endale meeldiva isasega. Kus siin see ürgsus ja loomulikkus?? Et kui keegi mainib, et ei tohiks enne abielu, siis on see ebaloomulik ja inimene ürgsuse vastu? A kuda see kodus teki all ja kondoomiga vähem ürgne?
 
to lambad 17. oktoober 2009, kl 15.21
Millal oli vanasti?? Ütled ka mingi konkreetse vahemiku. Luteriusk nõuab leeritamist enne abielu ja see toimus kõige varem 18-aastaselt.
 
mis siin vaielda 17. oktoober 2009, kl 15.29
Igale oma elustiil. Kes on uslik, järgib oma usu põhimõtteid ja on rahul. Kes ei ole usklik, elab oma tõekspidamiste järgi ja on rahul. Mõttetu kaagutada üksteise kallal, miks sina nii teed. Inimesed on erinvad. Tuleb aktsepteerida erinevaid elustiile, mõtteviise ja tõekspidamisi. Mitte et kui mina oled äge diskoeit, kes hüppab ühest voodist teise, siis kõik need, kes seda ei naudi ega harrasta, on imelikud ja ma üritan neid ümber veenda. Ja kui mina olen usklik, siis samuti ei ole vaja teistele oma usku pähe määrida, las nad otsustavad ise. Kuidas on nii raske aru saada, et kõik ei mõtle ega tunne ühtemoodi??
 
K 17. oktoober 2009, kl 21.29
Ärge kalduge nüüd teemast kõrvale. Jutt ei ole arutust ja kaitsevahenditeta ringikeppimisest, vaid igasugusest seksist enne abielu. Ka sellest, mis on monogaamne ja seotud armutunnetega. Näiteks kaks inimest, kes on armunud ja teineteisele truud, aga abielus (veel) ei ole. Miks nende seks on patt?

Haiguste ja soovimatute raseduste peaaegu sajaprotsendilise vältimise all ma mõtlesingi seda, et näiteks kondoom + pillid peaks päris hea kaitse andma soovimatu raseduse vastu ja haiguste vältimiseks peaksid suhted olema truud ning enne voodisse minekut tuleks lasta arsti juures teha testid.
Ja abortide kohta näitab Eesti statistika, et kõige rohkem aborte teevad noored abielunaised (eriti vene rahvusest). Vot siis.
Maailmas (Aafrikas) on HIVi nii palju sellepärast, et nad usuvad, et just kondoomidest saab HIVi ja süütute neiudega seksimine ravib seda. Ja seksikombed on ka väga käest ära, nagu keegi kirjeldas, et kuidas ürgajal olla võis, et murti naine maha ja tehti ära ning järgmise põõsa taga murrab uus mees maha. Kuskilt lugesin, et politsei ei viitsi seal isegi vägistamisjuhtumitega tegeleda, kuna neid on iga päev nii palju.
 
vualaa 18. oktoober 2009, kl 14.32
http://en.wikipedia.org/wiki/Religion_and_sexuality
 
keskealine n 19. oktoober 2009, kl 15.14
...Luteriusk nõuab leeritamist enne abielu ja see toimus kõige varem 18-aastaselt...

minu ema oli 15, kui leeris käis. tõsi, see oli küll pisut vara, nagu ta ise on tunnistanud, sest see oli 1940.a. suvel, kui nõuk.võim kehtestati ja jutud liikusid, et leeritamine keelatakse ära, eks siis rabati leeris ära käia, kes vähegi sobis ja sai.
 
veel küs 19. oktoober 2009, kl 15.55
Miks mehed, kes teid armastavad ja teile truud on, teiega abielluda ei taha?
Vanasti ei olnud sellist nähtust, nagu vabaabielu. Kui inimene sind armastab ja tahab, siis ta abiellub sinuga. Abiellub ka siis, kui ta ise abielu mõttest aru ei saa. Ja kui ta ei abiellu, siis ta järelikult ei taha sind!
 
Üldistame siis ka 19. oktoober 2009, kl 16.35
to veel üks
See, et sind esimene traktorist kiirpulmade ja suure kõhuga ära võttis, ei tähenda, et ta sind armastas. Pulmas juua tahtis hoopis.
 
diana 19. oktoober 2009, kl 19.04
Autor: K
Aeg: 10-16-09 17:34

Postitaja ":)" on vist ikka tõsiselt veendunud, et naistel ei olegi seksiiha ja kui on, siis on see kunstlikult mingite ainetega tekitatud. Usu meid, olid ka vanasti naised maiad, siis lihtsalt ei räägitud sellest. Hullem veel oli kui tänapäeval - tütarlapsed läksid ju suviti aita magama (ait, see on elumajast eemal asuv kõrvalhoone) ja seal siis käisid neil öösiti noormehed külas.

Jah, ehal käimine oli eesti külarahva komme. Vallaline neiu läks suveöödeks vanemate silma alt ära aita või lakka ja hakkas siis noormehi, kes talle meeldisid, ööseks enda asemele laskma. Ehal käimise kirjutamata reegel oli, et mees võis neiuga teha kõike (kallistamine, puudutamine jne.), ainult mitte temasse siseneda.
See seletab, kuidas oli võimalik, et ehal käimine oli üldlevinud, aga vallalise tüdruku rasestumine erandlik nähtus.

Ehal käimise mõte oli proovida partnerit/partnereid enne abiellumist ja valida meeldivaim mees/naine. Kuigi jah, oma sõna oli öelda ka vanematel- kas nad lubasid noortel paari heita või tunnistasid väljavalitu kõlbmatuks. Kirik pidas eesti külarahva ehalkäimise kommet paganlikuks igandiks ja kõlvatuks ja katkusid oma "lambukeste" (talupojad olid juba põlvkondade kaupa ristitud olnud) ristiusuga mitte kokku käivate tavade pärast juukseid :)))
 
Teresa 19. oktoober 2009, kl 20.20
Ei tea. Mulle tuttavad TÜ usuteaduskonna usklikud tudengid elavad küll üsna aktiivset suguelu. Abielus pole neist küll ükski.
 
ateist 19. oktoober 2009, kl 22.10
käige ikka minu sõnade, mitte tegude järgi!
kirikumehed, kes ise näppu viibutavad ja õpetavad, on ise ju kõikide pattude agarad harrastajad olnud läbi aegade! paavstidega eesotsas! aleksander VI borgia oli lausa nii kurikuulus, et teda peeti hoopis saatanaks endaks mitte peetruse aujärje hoidjaks! ja sellised tulevad õpetama mida keegi tegema peab!
 
Kali 22. mai 2014, kl 00.56
Tere mu kallid,
Kuidas sul läheb? Ma nägin oma profiili ja ilus,
Mulle meeldib see, ma tahan olla sõbrad, võtke
E-mail (kalideng23@hotmail.com)
ütlen teile rohkem minust ja saata oma pilte.
Armastus ja austus


Kali Deng.

can you write in English?
 
küss 22. mai 2014, kl 08.14
Milleks oma pead vaevata asjadega, mida teised endale ette kujutavad? Tegele oma mõtlemisega, sellest on sul palju enam kasu.
 
jajahnjah 25. mai 2014, kl 11.33
t Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> "piiblis on otsesõnu öeldud, et enne abielu seksid
> a ei tohi"
>
> kusjuures, ei ole.


Piiblis on lausa öeldud, et naine, kes enne abielu kellegagi seksib, tuleks kividega surnuks loopida.
 
seda et 26. mai 2014, kl 20.46
Vanasti piibli ajal polnud kondoomi ja beebipille. Ja naisel polnud töökohta ning palka ega omaette korterit. Vallalisena lapse saamine tähendas lapsele väga kehva kasvukeskkonda ja vaesust nig nende hulgas oli suur suremus. Paraku ka tänapäeval on üksikemaga lastel kehvad tingimused.
 
xy 27. mai 2014, kl 23.46
to seda et: laps tehakse vägisi vä? Kui on vägistamine, siis tuleb koheselt pöörduda politseisse. Kui ise oled loll ja vale mehega lapse teed, siis ei aita jumal ka.
 
taga targemaks 28. mai 2014, kl 10.32
Enne ei magata ja siis tuleb välja ,et mees impotent või ei saa üldse lapsi.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!