Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
mida arvate presidendi määramisest ?
 
küll on tore 09. oktoober 2016, kl 21.53
et nüüd rahvas rahul.
mis siin enam arvata, mis siin enam jaurata.
see näitemäng pidi ometi lõppvaatuse saama, kas pole nii.

aint, mis saama hakkab, seda näitab üksnes aeg.
seda nüüd tõesti, et see oli plaaniline komejant rahvale ette mängimiseks. kujutad ette, kui palju rahasid andis selle kõige varjus nihutada ja kantida "õigetesse" paikadesse. rahvas kiskleb esitatud kandidaatide kallal ja muuks ei jagu ei silmi ega kõrvu. väga osav taktika, isegi üliosav...täiuslik manipulatsioonitrikk, mida ei saa iial tõestada nagu see tegelikkuses oli. tasemel täiega.
 
VM 09. oktoober 2016, kl 22.00
Teemaalgatajale.
Ma ei ole palgaline ega pugeja, seega ma võin siin vabalt oma arvamust avaldada. Miks ma Teile kogu aeg ette jään, et juba 2 korda mind maininud olete ja ega kolmaski kord tulemata jää.
 
VM - le 10. oktoober 2016, kl 01.35
kus ta siis hea kandidaat on? Me ei tunnegi teda.
Niipalju kui võitles kontrollikojas eesti põllumeeste toetuste vastu. Mistõttu me põllumehed jäidki toetusest ilma.
Kas see on su meelest hea?

Või see, kuidas Laari nõunikuna töötades tõsteti paljud eestlased kodunt välja.
Kah hea või?
 
Kuulujutud 10. oktoober 2016, kl 06.07
No kuidagi raske on isegi sellises haiges foorumis nagu see siin on aru saada, et ENAMUS rahvast on praeguse valikuga rahul?
Tee omale pisike poetagune kuningriik ja valitse seal kuidas oskad, Kaljulaid esindab Eestimaad hoolimata sinusuguste sõimust.
Täpsustus: Kaljulaid ei sõdinud Eesti põllumeeste toetuste vastu, vaid ebaõiglast konkurentsi tekitavate põllumajandustoetuste vastu, kus näiteks Kreeka kitsepidaja toetused olid nii suured, et tal oli oma sarvikut kasulikum pidada kui tibatillukest toetust saaval Eesti talumehel lehma.
Ah, see su pisikesse peakesse ei mahu niikuinii!
 
eelmisele 10. oktoober 2016, kl 14.34
Tänu Kaljulaiule jäid me põllumehed täielikult toetusest ilma, see on fakt, mitte mingi kuulujutt.

Lisaks oli daam Laari nõunik ajal, mil hävitati Eesti põllumajandus ja tõsteti kodunt välja 100 000 eestlast.

olen lugenud artikleid ( tema enda kirjutatud ), kus kritiseerib Eesti valitsust, et liiga vähe pagulasi võtnud oleme.

ju sulle meeldib, kui Eestist saab Aafrika. Maitse asi.
 
Ülla-ülla 10. oktoober 2016, kl 16.53
Tuletame nüüd meelde:
Paar-kolm aastat tagasi noomis ta meie valitsust selle eest, et need pagulastekvooti vähemaks kaubelda üritasid.
Mäletate, algul oli see kvoot ju kuskil 5000 ringis ja meie poliitikud rääkisid, et noh-jah, nii see on määratud.
Siis hakkas EKRE ja muu rahvas hirmsasti sel teemal sõna võtma (õigemini kisama) ja valitsus oli sunnitud seda numbrit alla kauplema hakkama.
Kaljulaid tõi noomimise põhjenduseks, et kui valitsus niimoodi kaupleb, et siis rahvas võib selle alusel hakata arvama, et kultuurierinevused võivad probleeme tekitada.

See on üks väheseid asju, mida ma tema sõnavõttudest kindlalt mäletan, sest mulle rundus nii naljakas see tema arvamus, et rahvas ise ei tea, et kultuurierinevusest probleemid tulla võivad, et rahvas luurab selle välja alles valitsuse tegevuse pealt.
Et tema arvates siis meie rahvas kohe nii pimesi usubki seda valitsust.

Muud ma tema sõnavõttudest ei mäleta, aga aitab sellestki.
 
Rumal jutt suhu tagasi! 10. oktoober 2016, kl 19.18
eelmisele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tänu Kaljulaiule jäid me põllumehed täieliku
> lt toetusest ilma, see on fakt, mitte mingi
> kuulujutt.
>

Väga rumala inimese kirjutatud lause.
Minu talu on sel aastal saanud lihaveisetoetust, mahepöllumajandusele ülemineku toetust ja sigade tõuaretustoetust.
 
eelmisele 11. oktoober 2016, kl 00.01
ära luuleta.
Sellest et toetust me põllumeestele ei antud, on küllalt kirjutatud.
Sead pead sunniviisiliselt hävitamisele viima, mis seaaretustoetusest sa räägid.
 
Huuvitaaav 11. oktoober 2016, kl 00.37
Mis raha ma siis PRIAST taotlesin?
Ja mis rsha küll mu arvele laekub?
Mida sa loll targutad, ainus elus siga, keda sinusugune linnamutt on kunagi näinud vahinüb sulle peeglist vastu!
Kuulujutuveski.
 
Veel linnamutile 11. oktoober 2016, kl 00.40
Ilma PRIATA ei jõuaks põllumees tänapäeval masinaidki osta. Kas sul on õrna aimugi, kui palju näiteks ader maksab? Pläkutama oled meister.
 
xxx 11. oktoober 2016, kl 01.12
eelmisele 10. oktoober 2016, kl 14.34
"tõsteti kodunt välja 100 000 eestlast."

pea nüüd ikka hoogu, iga kuues eestlane tõsteti kodunt välja? kust sellised andmed pärinevad, unes nägid? luuletad? mälunõrkus?
 
ja veel... 11. oktoober 2016, kl 01.18
kuhu need 100 000 kodutut siis läksid? metsa kuuse alla?
telklaagritesse? või lennukitäite viisi välismaale?
 
eelmisele 11. oktoober 2016, kl 01.39
Laari ajal tekkiski palju kodutuid. Keda see Laari valitsuses huvitas, kuhu kodunt välja tõstetud inimesed läksid,
Kes üüris uue elamise. Kes masendus ja muutus prügikastiinimeseks. Oli ka neid, kes eluasemest ilma jäädes läksid välismaale.

Sul vedas, et ei olnud sundüürnik. Ei maksa õelutseda.
Mina samuti sundüürnik ei olnud, kuid erinevalt sinust on mul kahju inimestest, kes jõhkralt välja tõsteti.

Ei maksa ilkuda inimeste üle, kellel halvemini läks.
 
kui sa erastda ärastada 11. oktoober 2016, kl 01.54
eks need, kes muidusaadud elamispinnal või maatükil elavad, unustavad kiiresti, et jah, 100 000 inimest jäid sellisest muidusaamisest ilma.
ei maksa jah irvitada ende üle, kel kehvemini läks. polnud õigel ajal erastmaise- ärastmaise- muidusaamise juures.


nüüd ainuke lootus, et see põlvkond surebki maha mingitki kompensatsiooni saamta ja ülejäänud unustavad..
 
Jubejube!! 11. oktoober 2016, kl 02.09
Sada tuhat kodutut kügeles siis prügikastide taga! Ja need olid siuksed pisukesed prügikastid, sealt tagant jäid veel jalad välja tolgendama!! Kogu estimaa mustamäed tagastati endistele omanikele ja vaesed inimesed aeti hordidena tänavale!!!
 
kle linnamutile 11. oktoober 2016, kl 04.05
Selles probleem ongi, et ei jõuta masinatki osta.
Seda ma ei usu eluilmaski, et talupidaja oled.
 
Ülla-ülla 11. oktoober 2016, kl 09.32
eelmistele vaidlejatele: küsimus on mitte niivõrd toetuste andmises, kuivõrd toetuste suuruses.
See on ju ammu igal pool välja öeldud, et vanade EL liikmete toetused on oluliselt suuremad kui värskematele liikmetele s.h. Eesti põllumeestele antavad.

Ja kodutuks jäänud - jah, näiteks mina olin üks neist, kes oli vene aja lõpus oma Lasnamäe korteri vahetanud majja, mis endise omaniku sugulastele tagasi anti. Need "uued" omanikud tõstsid meid välja. Kuuse alla ma ei läinud, läksin oma vanemate juurde koos oma kolme väikese lapsega. Nüüd on lapsed juba suured ja omapead, mina olen endiselt vanemate juures, sest nüüd on nad nii vanad, et neil on abi vaja.
Tuttavast, kes välja tõsteti, saigi poetagune parm. Aga ta ei elanud kaua.

Ei ole mõtet ilkuda meiesuguste üle, see on paljudele valus koht.
 
keegi 11. oktoober 2016, kl 10.53
ei ole ilkunud ega õelutsenud sundüürnike kallal? kivi läheb selle inimese kapsaaeda, kes väidab, et neid oli 100 000. loomulikult oli sundüürnikke ja mitte vähe, kuid ei maksa asju ka hullemaks teha, kui nad tegelikult olid. võiks ikka reaalsustaju säilitada.
 
vanem eit 11. oktoober 2016, kl 13.04
viimasele keegile
kas siis, kui neid sundüürnikke oli 10 000 või isegi 1000, oli neil sellepärast kuidagi kergem ja olukord valutum, kui sel juhul, kui neid oleks 100 000 olnud? või annab see valitsevale klikile mingi õigustuse, et kannatajateks olid ju kõigest mõned tuhanded eestlased, mitte pool eestit?
 
to ülla - ülla 11. oktoober 2016, kl 13.10
Mul jäi pigem mulje, et ilkujad ei ole sundüürnikest kuulnudki või on ära unustanud või siis üldse ei taibanud, millest jutt ning omaarust püüdsid tarka panna, nagu alati.

keegi
100 000 - st on olnud ajakirjanduses juttu, see arv ei ole laest võetud.
Kui ka näiteks oligi see arv natuke väiksem, siis väga labane on selline tähenärija olla osadele nii hella teema puhul.

Tahad ainult tänitada ja lausa urgitsed põhjust. Nojah, mõni ei saa muidu, peab kõige kallal õiendama. Miks küll, kes seda teab.
 
maniila 11. oktoober 2016, kl 16.20
90-ndad oli Eesti riigile uudne ja raske aeg. Mart Laar oli noor ja uljust täis. Paraku oli vaja uut Eestit üles ehitama hakata. Varakapitalism ei ole kellelegi meeldiv, tõelise kapitalismini on meil veel pikk maa. Mina ka ei ole riigilt mingit korterit saanud, isa ehitas maja, tappis ennast tööga ja suri noorelt. Kui palju noori praegu riigilt korteri saab? mitte keegi, ainult laenuga. kapitalism on selline, midagi pole pärata.
 
100 00 sai kirja 11. oktoober 2016, kl 17.27
kuna sundüürnikel olid ka lapsed juba olemas, kes elasid ju ka sundüürniku seisuses, tuleb keskmiselt 30 000 perekonda, mis ongi ju tõsi..

olen ka üks, kes minema visati, koos lapsega. lapse kasvatasin üles, aga enda elamise soetamiseks sain liiga vanaks. pangad enam laenu ei andnud ja nii läksin välismaale.
 
earastamised ja ärastamised 11. oktoober 2016, kl 17.31
meil sai maja ja maa tagasi inimene, kes ühegi praeguse seaduse kohaselt ei saaks midagi, aga kuna tehti seadustes muudatusi just omandireformi jaoks, siis jah, 4 peret lastega saadeti tänavale kokku 18 inimest ühest väikesest kortermajast..
 
maniilale 11. oktoober 2016, kl 17.32
no maniila sai maa maja ümbert erastada. see kah muidusaadud varandus ju.
 
... 11. oktoober 2016, kl 17.54
Muidusaadud varandus oli kellegilt teiselt äravõetud majas või korteris elamine.
 
postitajale... 11. oktoober 2016, kl 18.43
... to ülla - ülla 11. oktoober 2016, kl 13.10
---------------------------------------------
teema on ka mulle hell, sellepärast ongi kurb, kui selliste asjadega suvaliselt lahmitakse.
mind on ka omal ajal kodust välja aetud ja uued elanikud asemele pandud, kuid see ei olnud hoopiski mitte Mart Laari süü.... "kompensatsiooniks" veel pikk sõit välismaale...
 
eelmisele 11. oktoober 2016, kl 19.14
Kas pidasid küüditamist silmas ?
 
elamufond kuulus riigile 11. oktoober 2016, kl 22.00
kuna elamufond kuulus riigile, siis olidki ju korterid, majad, tehased, vabrikud ja kolhoosid ju riigilt saadud varad.

nii, et need, kes sinna elama paigutati, küll süüdi polnud, et endised omanikud vabatahtlikult omad varad ära andsid ja välismaale helgema elu peale ruttasid..
 
jajah 11. oktoober 2016, kl 23.37
Eriti need kes küüditati onju. Siberis oli kahtlemata väga tore ja helge elu.
 
nunuu 12. oktoober 2016, kl 18.13
siberis elu on üks teema,aga oma kodust välja vedamine midagi muud kohe kindlasti, ja samavõrd kohutav on, kui sind lihtsalt tõstetakse oma koliga välja, ja pole kellegi asi, kas jaksad püsti jääda või kukud prügikasti.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!