Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
naised, kuidas suhtute vanuse küsimisse
 
49 aastane naine 20. aprill 2017, kl 19.49
Ma ei näinud noorem välja, kui 50 pakkus.
Küsisin siis, kas näengi 50 välja. Seepeale hakkas pakkuma 60 ( ! ) ja 40.
Ei ole ma üldse nooruslik, täiesti tavaline oma vanuse kohta, juukseid ei värvi, lühikest seelikut ei kanna, ei kõlba näidata tselluliidiseid ja mitte saledaid reisi.
Karl Kindermacher 20. aprill 2017, kl 21.40
Karlile Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Eelkõige on siin küsimus viisakusest naiste vastu, kodanik Karl!

Vabandust, aga millise minu väite kohta see kommentaar käis? Tundub, et lihtsalt lambist tuli ...
 
49 aastane naine 21. aprill 2017, kl 01.14
Viisakas ei ole naise vanust küsida, kui juba silmaga on näha, et tegu pole esimeses nooruses naisterahvaga.
Liiati lausa vägisi pakkuma hakata, kui küsitav on selge sõnaga öelnud, et ei soovi sel teemal vestelda. See on nagu kiusamine.
Karl Kindermacher 21. aprill 2017, kl 05.57
Ei noh, seda ma tean ja teame kõik. Aga kuna "Karlile" oli selle suunanud otse mulle, siis ma tahtsingi teada, et miks.
 
Eesti mees 51+ 21. aprill 2017, kl 07.52
49 aastane naine Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Viisakas ei ole naise vanust küsida, kui j
> uba silmaga on näha, et tegu pole esimeses
> nooruses naisterahvaga.
> Liiati lausa vägisi
> pakkuma hakata, kui küsitav on selge sõnag
> a öelnud, et ei soovi sel teemal vestelda.
> See on nagu kiusamine. :
VIISAKAS mees :_ Meestel Oleks parem siis ka vaikida !. SEST -- Naine näeb meest ise .
2. Ja kui olete kohtunud ja kutsunud vanema inimese näiteks külla ,sõitma ,teatri !
Tuleks esimene kord koos minna ja sõita välja loodusesse! --nautida seda päeva koos :
Ja küll varsti ise näete ja tunnete --et mida esimesel kohtumisel võib rääkida, võib küsida ja palju on teemasid -- mida täna veel ei räägita !
 
Karlile 21. aprill 2017, kl 09.38
Karl Kindermacher Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ei noh, seda ma tean ja teame kõik. Aga kuna "Karl
> ile" oli selle suunanud otse mulle, siis ma tahtsi
> ngi teada, et miks.

...sest sa ei väsi korrutamast kui ebaoluline see on ja ei saagi aru saama, et enamus naiste jaoks on see ebameeldiv küsimus. Minu võrdlusi pidasid sa kohatuks, aga just need olidki kohased võrdlused ebasobiva ja ebameeldiva küsimuse kohta, sest meeste jaoks ei oma vanuse kallal näägutamine nii suurt rolli kui seda on naiste jaoks.
Meeste Achilleuse kannaks on muu, ei hakka siin kordama, sest see riivab mehi veel rohkem kui naisi nende teatud iga.
Karl Kindermacher 21. aprill 2017, kl 12.21
Siiski-siiski, mõlemal puhul on see kinni mõtlemises (või inimeses või kuidas iganes soovid). Hea näide on seegi, et ka siin teemas on naisi, kes arvad nii ja teisiti. Nii et ma jään oma algses postituses välja öeldud mõtte juurde: Pole vaja ise endale probleeme luua.
Aga nii palju on on inimesi, nii palju ka arvamusi. Ja tegelikult see polegi paha.
 
49 aastane naine 21. aprill 2017, kl 15.37
Probleem on nende jaoks, kes sellise küsimuse esitavad.
Liiati kui oled selgelt välja öelnud, et ei soovi sel teemal rääkida, siis küsija jätkab nagu kiusupunn ja hakkab väevõimuga vanust pakkuma. Milleks?
Kui on näha, et naine umbes 50, milleks nii täpselt vaja teada, on ta 45, 50 või 55?
Ma ei küsi vanust isegi mitte meeste käest, see on kohatu. Kui tõesti tekib kellegi vastu tõsine huvi, siis küll hiljem teada saab ning tõeliste tunnete puhul mehe eluaastad ei olegi olulised.
 
no kas ikka ei saa aru või? 21. aprill 2017, kl 20.33
Kas olid sinna ketti pandud, et kohe pidid edasi istuma ja vastama? Milleks sellise tolguse kõrval üleüldse edasi istuda? Kui inimest ei huvita miski muu, kui kaaslase vanus, siis milleks sellisega üleüldse suhelda?
 
naljatilgad!!! 21. aprill 2017, kl 23.02
Lahedaid asju saan siin teada. Sina teed närvilise postituse, aga selgub, et probleem on hoopis küsijal... Mida pagant sa siis tõmbled?
 
49 aastane naine 21. aprill 2017, kl 23.18
Ma ei vastanudki. Ütlesin kohe, et ei soovi vanuse teemal rääkida. Ei jätnud sellepärast kohvi ja koogi joomist-söömist pooleli.
Kujutan ette, noortelt tüdrukutelt küsivad välismaalased samuti vanust ja mängivad pakkumis-äraarvamismänge. Välismaa elanikel see vist kombeks.
Naljatilgad, vaata see küsijate probleem paneb poolde sajandisse jõudnud naisi ebamügavalt tundma.
 
naljatilgad!!! 22. aprill 2017, kl 00.07
ei tal oli küsimus. probleem on sul.
 
49 aastane naine 22. aprill 2017, kl 00.19
Kui päris sõnasõnalt, siis vastasin, et ei ütle oma vanust, sest ei soovi.
Et kui hakkab väevõimuga pakkuma, siis mõtlen ümber ja ütlen või? Ei öelnud nii või teisiti.
Kui nii suur vajadus on kellegi vanuse kallal nuputada, siis mõelgu omaette.
Mina ei ole enam selles eas, et pakkumis-äraarvamismängudest huvitun.
Ei kujuta ettegi, kui keegi ei soovi oma sünniaastat avalikustada, et siis hakkan nagu jonnipunn peale käima ja pakkuma.
 
aa-24 22. aprill 2017, kl 21.58
Sõna sekka Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Selgituseks Karlile - kui küsija juba nägi,et tegu
> on viikümnesega, siis miks oli vaja seda veel küs
> ida?
> Kui meeldiv on kui naisega voodis olles kü
> stakse, et kas ongi 12cm või näib nii lühike? Erit
> i kui kohtumine oligi vaid üheks ööks.

Noh, sama hästi võiks sulle öelda pärast vahekroda: "Kuule, su auk on ju nagu küünivärav! Ma oleks võinud obusega sisse ratsutada ja poleks ka midagi tundnud!!"
On ju peaaegu sama, mis vanuse küsimine. Polegi nagu mingit vahet.
 
no ja siis? 23. aprill 2017, kl 01.39
no ja kui ütlebki peale keppi, et auk nii ja naa mõõtu. mis siis, las ütleb. vastu võib kah öelda üht koma teist. alati võib öelda ja öeldaksegi, küsitaksegi ja mida veel mõeldakse...ohh hoidku.
juba lapsele tuleb selgeks kasvatada, et see, mida keski kuskil räägib, ütleb, arvab..on ainult selle keski teema, tema mure, tema mõte ja tema sõna.....et selle pärast ei pea teised põdema, või veel hullem, oma elu ja olu sättima.

on mass, on lähedaste ja oluliste inimeste ring. olulised teavad su vanust niigi, aga massile pole vaja kuulutada midagi, kui just ise ei taha kuulutada.
aga parem on olla tark ja olla vait.
 
imelikuks keeranud.. 23. aprill 2017, kl 06.30
no on ikka mõnel mured...a kui keegi küsib "kas oled mees või naine?" vastate ka pipardavalt "vot ei ütle!"

peab ikka hale elu olema, et isegi vanust häbenemist väärivaks peetakse. "oi, ma sain eile kakskend viis, kolmekümnes kord järjest...."
 
mammi 23. aprill 2017, kl 10.49
Vanust peab küsima, tutvumisel,töölevõtmisel, ka arsti juures ja igal pool,kus on vaja. Pole vaja eputada, et sel teemal ei taha rääkida, keegi ei räägigi mingil teemal, vaid küsitakse sinu konkreetset vanust.
 
mammile 23. aprill 2017, kl 14.03
Milleks peab? Mida inimene selle teadmisega peale hakkab, kui täpselt teada saab, et vastas istuv isik on 50 või 55 või 45?
Milleks seda vaja teada? Pean silmas tavatutvust.
Karl Kindermacher 23. aprill 2017, kl 15.42
Mammile, ma eespool kirjeldasin juhtumeid, kus mul see küsimus on tekkinud. Mitte, et minu juhtumid mingi mõõdupuu oleks ja täpsust pole neil kordadel ka vaja olnud. Aga olukordi ikka tekib.
 
eelmisele 23. aprill 2017, kl 16.56
sama huvi võib mõnel naisel tekkida sinu vastu, mitu cm meheau püksis sul on. kas vastad?
Karl Kindermacher 23. aprill 2017, kl 18.54
Sa ikka ei saa aru ... Kahju!
 
;) 23. aprill 2017, kl 20.04
Karl, neile lihtsa meeldib su häält kuulata ja mulle ka.
Karl Kindermacher 23. aprill 2017, kl 22.00
Ohh, ma olen nüüd nii meelitatud!
 
seitungisõber 24. aprill 2017, kl 07.52
Nüüd ma sain aru, miks lapsajakirjanikud on pea-aegu alati naised, sõltumata vanusest ja töökogemusest.
 
Karlile 24. aprill 2017, kl 11.40
Sul on kahju, et kõik naised ei mõtlegi nii nagu sina soovid? Mul on ka kahju, et mehed ja üldse inimesed ei saa aru, et küpses eas naistelt on vanuse küsimine sobimatu.
 
mis asi on sobimatu? 24. aprill 2017, kl 11.56
mingid inimesed on oma peas välja mõelnud kujuteldavad reeglid ja siis neid teistele peale surudes, peetakse seda heaks etiketiks.
olge ikka normaalsed.
elada, see ei tähenda ainult reeglite järgi enda sättimist.
elu on vaba kulgemine ja kurb on hoopis, et inimesed on sedasi raamidesse surutud, et nad ei saagi elada elu, mis elu on.
söö, ära söö - astu, ära astu - ole, ära ole - tee, ära tee ja nii edasi, miljoneid käske, keelde, kuigi piisaks mõnest ainsast põhilisest määrajast, et olla tõeline inimene ja elada elu, mis oleks elu, elu, kus puuduks edev, isekas ja hävitav lahterdamine.
 
eelmisele 24. aprill 2017, kl 12.08
Täpselt, vaba tahe ja kulgemine eeldabki oma nina teiste asjadesse mitte toppimist, sh ka lihtsalt haigest uudishimust kellegi vanuse, varandusliku seisu jms uurimist.
 
lea50 24. aprill 2017, kl 15.10
kohe üldse ei mõista probleemi. isegi ei tea, kas nii väga on küsitud, eks vahest on ikka jutuks tulnud, ka lihtsalt tuttavatega. olen igas eas end väga hästi tundnud ja pole kunagi ka numbrist probleemi teinud.
kuni 40-ndate keskele paistsin palju noorem välja, siis vahest imestati, et oi, kas tõesti nii vana. nüüd ka pigem küll pakutakse veidi vähem, aga ise ütlen ikka päris vanuse.
miks vanust peaks üldse varjama või tabuteemaks pidama?
 
arvamus 24. aprill 2017, kl 15.29
50 aastane Lea võiks olla juba nii elukogenud ja teada, et igal inimesel on õigus oma arvamusele, mis võib olla enda omast vastupidine ja sul pole õigust öelda, et just sinu oma on õige. Kui teistele tundub vanuse küsimine ebaviisakas, siis normaalne inimene arvestab sellega ja taltsutab oma haiget uudishimu.
 
Sapiens 24. aprill 2017, kl 18.21
No kaua te seda ühte kartulit nüüd koorite? Tuleb juba tahtmine igalt ühelt vanust küsida. Enne ei võta jutulegi, kui vanus pole selgunud. Katus logiseb sest heietamisest. Lõunaks sõin juba pelmeenidega mannaputru.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!