Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
Mida teha?
 
Karinkarin123 23. veebruar 2022, kl 00.15
Raske olukord tööl, uus ülemus lihtsalt nōuab ja nōuab. Asi selles, et sain hea töötamise eest tähtsama ameti ja suurema palga. Olen kohusetundlik, kliendid on rahul ja annan endast maksimaalselt kōik, olen lihtsalt selline, aga see pole mitte alati hea. Olen märganud, et mida rohkem ma teen, seda enam ülemus nōuab. Teised, smal alal olevad inimesed pääsevad kuidagi lihtsamalt. Olen olnud ōnnetu ja ennast ületanud kõvasti. Õnnetu, kuna teen palju aga ülemus leiab alati, kust saaks midagi veel paremaks muuta, samal ajal teised tšillavad ja ei tea asjadest midagi, pole kuulnudki. Ülemus tahab tõsta mainet...kas tōesti minu tervise arvelt. Saaksin ameti maha panna 3 kuu pärast, mainisin seda ūlemusele, ta väga ehmatas. Arvas, et mulle on suurem palk tähtsam, kui minu tervis ja heaolu. Ta ei taha, et loobun, sest uut inimest raske leida, tänu sellele ülemusele lahkus juba seitse töötajat. Mina ei lahku, seisan vastu, aga arvatavasti jätkan pigem vanal ametil ja väiksema palgaga, siis ta ei küüni minuni nii palju, sest ma pole nii suur vastutaja enam. Tahan nåha ka seda stressis nägu, kui ta kedagi ei leia. Kuidas teie käituksite sellises olukorras? Tänud vastamast
 
pühha taivas 23. veebruar 2022, kl 03.10
kas sa töötad orjana?
 
Karinkarin123 23. veebruar 2022, kl 13.20
Orjana???
 
Karinkarin123 23. veebruar 2022, kl 13.30
Kahju, et sa küsija "pühha taivas" midagi originaalsemat ei suutnud öelda, ega vastata lōpetuseks küsimusele. Oleksin meeleldi tahtnud kuulda sinu arvamust, selles oli see iva. Kui sa just 10 aastane pole ja aru ei saanud. Las need ametid olla, magad paremini.
 
Viimane sõna 01. märts 2022, kl 21.15
Pinguta rohkem. Savi see tervis - elad vaid kord. Ära ole selline pussu!
 
Lucy F 03. märts 2022, kl 19.58
But you ARE a slave (kui parafraseerida üht filmi). Me kõik oleme.
Ehk siis: meile on sisse kasvatatud absurdne orjalikkus, ning seepärast tundub, et enese eest seismine oleks lausa patt ja pahategu. Ning neil, kes on kõrgemal positsioonil, oleks nagu alati õigus. Isegi kui sa tahaksid enese eest seista, siis tegelikkuses sa seda ei julge ja tunned end süüdi. Mis see siis muud on, kui sisuliselt orjus?
Sa suudad oma olukorra ebaõiglust kirjedada siin, võõrastele, aga mitte ülemusele. Võib-olla see vajabki ülemuse puhul veidi teistsugust sõnastust, aga kindlasti on võimalik täpselt selgeks mõelda, mida sa enese säästmiseks teha tahad ja seda siis ka enesekindlalt ja selgelt väljendudes ülemusele teada anda.
Sa ei hakka ennast hästi tundma niikaua, kuni sa seda ära ei tee, sest sulle ei meeldi ega hakka kunagi meeldima see orjaroll, kuhu sa oled vastu oma tahtmist lükatud.
 
Lucy F 03. märts 2022, kl 20.01
Teemaga osaliselt haakuv, üldisemal tasandil video inimeste oluorrast siin maailmas:
https://www.youtube.com/watch?v=w1w24m8uT1s
 
Karinkarin123 05. juuni 2022, kl 22.33
Hmm, naljakad olete siin... Pussud ja kes iganes, video oli huvitav. Ülemusega on kōigest räägitud, mis meeldib ja mis mitte, mis vōiks peaks olema teisiti jne. Ma ei ole mingi naljatilk ega pehmekene, pigem ülemus hakkab kokutama ja tal tekib hapniku puudus, kui minu nägu ja olek on kuidagi teine, saate aru ma ei pea isegi midagi ütlema. Üritan pigem vahest naeratada, et tema olemist koosolekutel kergendada. Asi lahendatud...nii tugevaks osutusin olema. Kas nii nagu mina tahan...vōi lahkun. Läks nii nagu mina tahan, tehke järgi.
 
nuuskmõmmik 06. juuni 2022, kl 04.14
Karinkarin123 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Raske olukord tööl, uus ülemus lihtsalt nōuab ja n
> ōuab. Asi selles, et sain hea töötamise eest tähts
> ama ameti ja suurema palga. Olen kohusetundlik, kl
> iendid on rahul ja annan endast maksimaalselt kōik
> , olen lihtsalt selline, aga see pole mitte alati
> hea. Olen märganud, et mida rohkem ma teen, seda e
> nam ülemus nōuab. Teised, smal alal olevad inimese
> d pääsevad kuidagi lihtsamalt. Olen olnud ōnnetu j
> a ennast ületanud kõvasti. Õnnetu, kuna teen palju
> aga ülemus leiab alati, kust saaks midagi veel p
> aremaks muuta, samal ajal teised tšillavad ja ei t
> ea asjadest midagi, pole kuulnudki. Ülemus tahab t
> õsta mainet...kas tōesti minu tervise arvelt. Saak
> sin ameti maha panna 3 kuu pärast, mainisin seda ū
> lemusele, ta väga ehmatas. Arvas, et mulle on suur
> em palk tähtsam, kui minu tervis ja heaolu. Ta ei
> taha, et loobun, sest uut inimest raske leida, tä
> nu sellele ülemusele lahkus juba seitse töötajat.
> Mina ei lahku, seisan vastu, aga arvatavasti jätka
> n pigem vanal ametil ja väiksema palgaga, siis ta
> ei küüni minuni nii palju, sest ma pole nii suur v
> astutaja enam. Tahan nåha ka seda stressis nägu, k
> ui ta kedagi ei leia. Kuidas teie käituksite selli
> ses olukorras? Tänud vastamast


Vanale koerale uusi trikke ei õpeta. Muid variante polegi kui ainult tervise arvelt vastu seismine või uues kohas praegusega võrdse või suurema palga küsimine. Häid töötajaid otsitakse tikutulega taga, seitse tükki sealt uppuvalt laevalt põgenes, kas pole märk, et seitsmel on õigus ja sina üksinda eksid? Keegi ei keela vastu seismast nagu sammas ja üks meetilk tõrvapotis olla. Lõpuks sülitab näkku orjamise tänutäheks, aga ise oled targem.
 
Karinkarin123 07. juuni 2022, kl 22.00
Ma tänan vastamast...mōtlema panev on see sinu mōte, Nuuskmōmmik, et 7 juba läinud. Aga, kes ütles, et mujal on rohi rohelisem ja taevas sinisem. Tänapäeval tundub olevat nii raske, täna oled vōitja, homme kaotaja. Inimesed on karmid, südametud ja ōelad. Nagu "oinad" me oleme, kes üritavad seinast läbi prōmmida, kuigi kōrval on "lahtine uks" Eks minagi üritan ja prōmmin, ära minna on kõige lihtsam.... nii ma varem tegingi.. Probleemid ja olukorrad kippusid aga korduma...see tähendab, et pōgeneda pole mõtet ja olukord tuleb vastu vōtta ja läbi töötada.
 
silur 07. juuni 2022, kl 22.39
Karinkarin123 Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ma tänan vastamast...mōtlema panev on see sinu mōt
> e, Nuuskmōmmik, et 7 juba läinud. Aga, kes ütles,
> et mujal on rohi rohelisem ja taevas sinisem. Täna
> päeval tundub olevat nii raske, täna oled vōitja,
> homme kaotaja. Inimesed on karmid, südametud ja ōe
> lad. Nagu "oinad" me oleme, kes üritavad seinast l
> äbi prōmmida, kuigi kōrval on "lahtine uks" Eks m
> inagi üritan ja prōmmin, ära minna on kõige lihtsa
> m.... nii ma varem tegingi.. Probleemid ja olukorr
> ad kippusid aga korduma...see tähendab, et pōgened
> a pole mõtet ja olukord tuleb vastu vōtta ja läbi
> töötada.
Ikka võib olla mujal hullem, aga oleneb sinu erialastest oskustest ja teadmistest, kui paljudesse kohtadesse tööle võetakse. Küsisid, et kuidas meie käituksime.

Kordumise koha pealt olen täitsa nõus ühe agaga. 7 on siiski suur number. Võta seitsme lahkujaga ühendust ja uuri maad, kuidas tööturul vastu suve ka on.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!