Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
parkimine invakohtadel
 
noor kena invaliid dziibiga 18. juuni 2007, kl 14.04
Miks tulevad inimesed mulle näkku karjuma et ma ei või oma dziibiga parkida inva.kohal kui mul on inva märk autol peal? Pealegi on igal inva.märgil number peal nii et väga lihtne on kontrollida parkija õigsust.

Miks on veel levinud arvamus, et invaliid peab sõitma vaid sapakaga? Korduvalt saan sõimata ja tänagi tuli keegi vanem papi kurjustama et ega see märk mulle veel inva.koha peal parkimisõigust anna. Ei hakanudki temaga diskuteerima, et mis siis selle õiguse annaks...
 
* 18. juuni 2007, kl 14.11
ju sa siis invaliidi moodi välja ei paista:)
äkki kasutad lihtsalt invaliidi autot volitusega?
 
noor kena invaliid dziibiga 18. juuni 2007, kl 14.15
milline peaks siis invaliid välja nägema? ropp, kasimatu? ringi roomama?????
 
mhm 18. juuni 2007, kl 14.16
kas sa oled siis ajuinvaliid, kui välja ei paista kuni suud lahti ei tee
 
to inalviid 18. juuni 2007, kl 14.17
Rahu ja ainult rahu.
üks mu tuttav ka kasutab invaliidimärki, sest ta ongi veidi invaliid - raske suhkruhaigus ja oht kiiresti kooma langeda.
Aga et pahandusi ära hoida ta lonkad sihilikult oma autost välja ja autoni, sest paljud hurjutavad teda ka sellepärats, et ilus puhas uus auto ja noor kena mees. ära aja õigust taga kui seda nagunii ei ole olemas.
 
noor kena invaliid dziibiga 18. juuni 2007, kl 14.18
ei, mul on proteesjalad, aga olen õppinud käima ilma karkudeta. ise arvan et olen tubli.
 
1 jalaga noormees 18. juuni 2007, kl 14.23
minul on ka 1 jalg, teise kaotasin mootorattaõnnetuses. vahel keegi käib poes järel ja sõimab, aga siis tõmban püksi sääre üles ja siis nad kukuvad vabandama.
 
aga 18. juuni 2007, kl 14.44
...mina näeteks ei saa lihtsalt kuskil kaubanduskeskuste ees parkida, sest KÕIK kohad on uhkeid autosid täis ja märki ei kusagil. Mitte kunagi ei ole invakohal näinud parkimas mingit tavalist 25k autot. Masendav.
 
r 18. juuni 2007, kl 14.48
minul näiteks on liikumispuudega tütar( 14 aastane).Kukub sageli ja könnik ikka tugevalt longates ja aeglaselt. Aga invakohakasutusöigust pole.
 
to r 18. juuni 2007, kl 14.51
ega keegi sulle invakoha kasutusõigust pakkuma tule. kui saad vekist vastuse, siis lähed sellega valda ja sealt antakse invakaart kui liikumispuue on tuvastatud.
 
kah invakaardi omanik 18. juuni 2007, kl 15.30
Perearst annab tõendi, selle alusel omavalitus (Tallinnas Transpordiamet) väljastab kaardi. Perearsti käest tõendit paluma peab ikkagi omal initsiatiivil. Kaardi pealt võib lugeda, et liikumispuudega juhil on suuremad õigused kui teda teenindaval juhil. Viimane võib peatuda/parkida vaid ainult puudega isikut sisse-välja lastes, mis iseenesest on see tobe, sest ei jäta ju näiteks haiget last üksi ootama tänava äärde, seniks kuni tavainimese parkimiskohta otsid.
Samas invakaardiga juht võib parkida ka kõnniteele, kui jalakäijatele 1,5m laiune ruum alles jääb. Näiteks võiks vist parkida auto ka vabalt Tallinnas Foorumi ette, kus ruumi maa ja ilm.
 
aga kuidas siis 18. juuni 2007, kl 15.33
Käituda, kui näed et invakohad on täis, üks uhkem auto kui teine, invaparke kaarti ei ole, seega lihtsalt "ma tahtsin lihtsalt hästi kiiresti poest läbi hüpata, kade meel on vää" või siis "mis see sinu asi on, jää vait!"- inimesed.
Kuidas ma siis peaks käituma? Minema info kaudu kuuluama et vabastage koht või helistama politseisse?

Ja vabandust ilus invaliiditar, aga enamus invakohti ongi täis megakalleid autosid, sest nende omanikud lihtsalt ei hooli mis juhtub, niimoodi nad omadega ka tippu on jõudnud. Kutsud politsei, see teeb trahvi- juht irvitab sulle näkku ja mainib ära ka veel et see on ju ainult kommiraha...
 
teadja 18. juuni 2007, kl 15.33
ja tasulisel parkimisalal on parkimine tasuta!
 
noor kena invaliid dziibiga 18. juuni 2007, kl 15.35
minu autol on ALATI märk peal, aga sõimata saan vähemalt paar korda nädalas. oleks et siis vabandtataks, aga ei!
 
uskumatu 18. juuni 2007, kl 15.47
tänagi tuli keegi vanem papi kurjustama et ega see märk mulle veel inva.koha peal parkimisõigust anna.
 
libateema 18. juuni 2007, kl 15.54
 
aga kuidas siis 18. juuni 2007, kl 15.55
Huvitav misasi annab, see kui matusepärg kaelas ja kirstuliistud katusele seotud?
Muig. aga mõni ajab tõesti nuia neljaks.
 
mismoodi 18. juuni 2007, kl 16.00
Mismoodi see libateema saab olla. Inimene, käi lahtiste silmadega!
Inimesed tõesti käituvad nii, tule oma roosa pilve pealt alla

to: libateema
 
* 18. juuni 2007, kl 16.01
aga teatadki infosse või helistad politseisse või kutsud teisaldusfirma kui "debiil" on inva koha peal.

karistamatus ongi see, mis neid värdjaid õhutab. enam kodanikujulgust, seltimehed, kodanikujulgust!
 
vvv. 18. juuni 2007, kl 16.06
kui on luba antud siis ikka võib parkida. teine asi on see, et teinekord on just neil, kellel märki pole, hoopis suurem vajadus seda kohta kasutada. näiteks kui on jalg kogupikkuses kipsis või väike laps turvahälliga kaasas ja lähim vaba parkimiskoht (va invakohad) on paarisaja meetri kaugusel üle parkimisplatsi.
samas kui nii mõnigi "grupiga" autojuhile ei valmista kõndimine sugugi suuremat vaeva kui tervele inimesele.

aga eks selliste asjade reguleerimine on keeruline ja parem on üldse mitte hakata erandeid tegema. nagunii on nende kontrollimine keeruline, piisab sellestki, et kogu suguvõsa sõidab mingi memmekese invamärgiga, kes pole juba mitu aastat majast väljas käinud.

samas palju on ka neid, kes lihtsalt invakohale pargivad ülbusest, mitte vajadusest ja selles mõttes on ju hea, et papid õiendavad. vaata asja positiivse külje pealt ja ära pane pahaks, sest tõesti sõidavad suur osa invaliide siiski ikka veel sapakate ja muude analoogsete masinatega.
 
issanda püss!!! 18. juuni 2007, kl 16.15
Ah et kui laps on turvahällis, siis on õigust rohkem parkida kui invaliidil?!
Appi, mul vajus praegu lõualuu maani!!!

Krt, sellepärast ma ostsingi hällile rattad alla et lihtsam oleks liikuda. Jah, ma olen niii rikas et ostsin 400 krooniga hällile rattad alla.
Ja elusees ei tuleks selle peale et hälli käeotsas tassides ma peaks kasutama invaparkimise eelist. GOSH!!!
 
krokodill 18. juuni 2007, kl 16.19
vvv. anna andeks, aga mismoodi teeb turvahällis olev beebi inimese liikumisvõimetuks?
 
:)) 18. juuni 2007, kl 16.21
Aga kui mu ostukott ostutub raskemaks kui imik ja häll kokku, kas ka siis on mul "tegelikult" suurem õigus parkida invakohal, kui invaliidil või puudega inimesel.
Palun kiiret vastust, hakkan just poodi sättima! Tsauka!
 
mm 18. juuni 2007, kl 16.31
Inimesed võiksid tänada õnne, et neil ei ole võimalust invakohal parkida, et neil on terved jalad ja käed, selle asemel, et seda võimalust absurdsete põhjenduste abil nõuda.
Kas tõesti oleme siis nii nõrgad, et autost poeni ei jõua käia jala 100 meetrit?
 
ninatark 18. juuni 2007, kl 16.36
Viimased kommentaarid tegid tuju lõbusaks. Ei ole ise selle peale tulnudki, et turvahälliga ema on puudega... megairw.
 
jah 18. juuni 2007, kl 17.22
teemaalgatajale
no eks see sõimamine tuleb sellest, et inimesed on harjunud, et invaliid on ratastoolis. või siis on tal mingi muu 3 km kaugusele nähtav viga küljes. ja kuna invaliide ju kuskile tööle ei võeta, siis ei saa neil ka autot, eriti veel kallist autot olla.
aga ma ei oska sulle öelda, kuidas sellist tsereotüüpi inimeste peadest kõrvaldada. eks endalgi kihvatab mõnikord sees, kui näed, kuidas mõni riistapikendust meenutav bmw või mercedes on lohakalt invakohale pargitud, aga sõimama pole veel siiani läinud.
 
jah 18. juuni 2007, kl 17.23
näpukas: stereotüüp
 
asdf 18. juuni 2007, kl 17.46
Kas vvv ütles poole sõnagagi, et turvahälliga ema on invaliid? Ei öelnud ju! Ütles, et mõni invaliid (nt noor mees, kellel on suhkruhaigus) ei vaja seda kohta sugugi mitte rohkem kui näiteks turvahälliga ema. Aga ikka on vaja võtta sõna sabast kinni ja siis jutu sisu hoopis veidraks keerata... Ta ütles ju sedagi, et erandite loomine oleks liiga keeruline ja olgu aga asi nii nagu on. Ebanormaalsed on ikka need emotsionaalsed karjed, mis tema kirjale järgnesid!
 
vetevana 18. juuni 2007, kl 17.51
olen ka vahel sakrkastiline, kui uhke auto koogutab invakoha peal, aga kui ikka kleeps akna küljes, siis ikka saan aru,et pole ajuinvaliidiga tegu. Aga mis sellistest arvata, kes kohe kaupluse ukse ette oma autoga sõidab, nii et inimesed pidid kaheltpoolt autot poodi sisenema, krt et kaamerat kaasas polnud.See juhtus Tammsaare teel Grossi poe ees õhtusel ajal.
Kui veel näen, teen pilti ka..........vaadake siis teisedki.
 
noor kena invaliid dziibiga 18. juuni 2007, kl 17.56
vetevana, invamärk pole mitte kleeps akna peal vaid armatuuril suht suurt nummerdatud invamärgiga kaart. kleepsu saab osta igaüks, aga kaart antaks välja allkirja vastu ja vastavate tõendite olemasolul.

mulle antigi head nõu, et teinekord lasen sellise sõimaja akna vahele kinni ja siis kutsun talle politsei ahistamise eest. jumala kehv tunne on iga nädal sõimata saada eimillegi eest!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!