Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
avalik raseerimine
 
Helge 18. aprill 2002, kl 11.03
Millegipärast on KULTUURSUST hakatud KOMPLEKSIDEKS nimetama. Olgu siis pealegi rahvas kahte lehte jagatud: kultuursed (taktitundelised vms) ja "kompleksivabad".
 
tibi 18. aprill 2002, kl 11.34

mina raseerin ka tussukarvu ja jalgu ja ... ühes kesklinna spordiklubis :) aga ma tõesti ei teadnud, et mõni käib dushi all lihtsalt teisi vahtimas!!!!! päris pervert siis juu... ja nende vahtijate pärast ongi sellised pikad järjekorrad :)) pesta on ikka vaja.
 
di 18. aprill 2002, kl 11.40
Aga ma jälle mõtlen, et veel mõni aasta tagasi käis enamus naisi karvaste jalgade ja kaenlaalustega ringi. Ja kellelegi ei tundunud see imelik või jälk. Ma mäletan, et ühes telesaates tantsisid mingid Mait Agu tudengid ja sellel kõige ilusamal st. esitantsial turritasid kaenla alt sellised karvad, et kuku pikali. Igatahes seda saadet tänapäeval küll näidata ei saaks. Öelda tahan seda, et inimesed on jube mõjutatavad - see mis mingil ajal on normaalne võib mõne aja pärast meedia surve (reklaamid, naisteajakirjad) tõttu jälestusväärseks muutuda.
 
Cetu 18. aprill 2002, kl 11.45
no ma ei usu, et ma nüüd nii 3 aasta pärast moevooluga kaasa läheks ja karvu enam ei ajaks! loodan, et need ajad, kus sääred karvasena ringi lipata oli normaalne, on nüüdseks möödunud! või vähemalt minu subjektiivse arvamuse kohaselt on praegune karvavaba "moevool" (kuigi mina ei nimetaks seda nii, arvan, et see on ikka püsivam kui hetkemood) palju esteetilisem.
 
Tigr 18. aprill 2002, kl 11.48
mis puutub karvaajamise "moevoolu", siis eks see ole rohkem enesetunde küsimus....mõnda ei häiri, et tal kaenlaalused karvased on, mõnda jälle seevastu küll....las nad siis tegutsevad oma parema äranägemise järgi, hukka mõista karvakasvu alusel inimesi küll ei tohiks.

ja mis ühe jaoks on väidetavalt esteetiline VAADATA, siis peaks ta vast oma eelarvamustest kõigepealt üle saama (sorry, ei tahtnud küll nii karmilt öelda, aga..)
 
vero 18. aprill 2002, kl 12.03
Esiteks, minu arust on see nii isiklik asi, kuidas keegi oma hügieeni korraldab, et siin ei tohiks küll hukka mõista.

Teiseks, on rumal väita, et just venelased on need, kes reostavad spordisaalide dushiruumide äravoolutorusid kubemekarvadega. Natuke ühekülgne lähenemine.

To janet: ameeriklannad on nii läbiimbunud feminismist, et nende arvates on jalgade raseerimine puhtalt shovinistidest meeste nõudmine, mida naised mitte ei pea täitma. Niiet, pigem näeb seal vastupidist pilti raseeritud ilusatele siledatele säärtele. Naised on seal küll ühed jubedikud...
 
Cetu 18. aprill 2002, kl 12.30
Tigr: ega ma tegelikult mõelnudki seda, et karvu mitteajavad inimesed kuidagi halvemad oleksid, ehk lihtsalt väljendasin ennast veidi ebatäpselt. Tahtsin vaid öelda, et mulle endale tundub esteetilisem, kui ma ise karvane ei ole ja "moevool", mis soosib sääred karvavabaks teha on mulle rohkem mokkamööda. Samuti tundub minu subjektiivse arvamuse kohaselt MULLE esteetilisem, kui miniseeliku alt ei paistaks vastutuleval neiul karvased jalad vms, kuigi näpuga näitama või veel vähem hukka mõistma ma teda ei hakka (kui päris aus olla, siis ehk endamisi veidi imelikult vaataksin küll, aga see ei tohiks kedagi kahjustada, mida ma endamisi mõtlen). Oma sõpru/tuttavaid/vestluskaaslasi jne ei vali ma kohe kindlasti mitte selle alusel, kas ta on raseeritud või mitte:) Karvane inimene võib mu silmale küll "valus" vaadata olla, aga ega see ei tähenda, et ta raseeritud inimestest millegi poolest halvem/parem oleks.

Tegelikult kaldus jutt nüüd veidi algsest teemast kõrvale, sest küsimuse all oli ju hoopis karvade raseerimine avalikus kohas. Sry!
 
ehee:) 18. aprill 2002, kl 12.49
huvitav jutuajamine
tekkis küsimus:
kas te tutid avalikus dušširuumis ka pesemata jätate sest pole sünnis teiste nina alla ju intiimseid piirkondi nühkida - no ja kui tõesti karvad niiväga häirivad, siis otsige klubi, kus selliseid asu ei lubata või tehke märkus administraatorile selline seljataga nurisemine ie aita ju ei teid ega ka raseerimise pooldajaid kuhugi edasi

isiklikult pole ammu üheski spordiklubis käinud ja ka varem pole silma hakanud mingit massilist karvaajamist - elementaarne on, et plätud on ikka avalikus pesuruumis igaühel olemas ja kui juba kuivatatud ja riides oled siis enamasti ju ka on võimalus oma plätud riietusruumi või tualeti kraani all puhtaks loputada

milleks tekitada endale probleeme
ja veel ei saa ma aru kuidas saab raseerimise kõrvale tuua ihuhädade kergendamist ja ka menstruatsiooniga seonduvat
tobeda võrdlused mu meelest
 
Käklin 18. aprill 2002, kl 13.18
head vingukotid olete! siin julgete pläägutada küll, a kas esimene inimene kes selle teemavoolu siia tekitas, kohapeal ka midagi julges öelda? või keegi teine teist tarkuritest?
portaalidesse pidev kirjutamine ja hädaldamine ei anna reaalselt ilmselt mingit tulemust või muutust elus, pange see omale kõrva taha!
 
kiisuk 18. aprill 2002, kl 13.22
enda pesemine ja karvad ajamine on ikka nati teistlaadi asjad
või mis :)
 
Cetu 18. aprill 2002, kl 13.30
käklinile: keegi just paar teemat tagasi kurtis, et foorumites ei ole enam üldse sisukaid teemasid, mille üle arutleda. Me nüüd siis nagu üritame seda puudust veidike kõrvaldada. See ei ole vingumine, vaid filosoofiline arutelu avaliku raseerimise pluss ja miinuspoolte üle:)))
ja vaata kui kena ja motiveeritud vingumine/arutelu on tekkinud: vähemalt ei ole keegi Böö! või Mää! vms tavalist vahele karjunud:)))
Maailma paremaks või halvemaks ei muuda me sellega küll tõesti.
 
ehee:) 18. aprill 2002, kl 14.31
mis teistmoodi seal pesemisel ja raseerimisel ikka on
tutt samamoodi "luubi all" ju või mis

ja mis kõnts kõik seebiga maha tuleb kerepealt peale trenni eriti kui inimene ainult kaks korda nädalas trennis käies end pesta saab muude pesemisvõimaluste puudumise tõttu näiteks

öäkkk ei taha kohe mõelda ja trenni mineku mõtted matan küll maha
 
Tigr 18. aprill 2002, kl 14.38
ehee:): tubli tüdruk!! :)
 
!!! 18. aprill 2002, kl 15.34
See on lihtsalt rõve, kui mõni naine suvel rannas vastu tuleb ja krussis tuti karavad välja paistavad. Samuti nagu kaenlaaluse karvad ja jala karvad!

Eelmine aasta nägin rannas ja isegi mehed naersid!!!
 
Tigr 18. aprill 2002, kl 15.37
nojaa, kui juba mees naerab, siis pidi asi ikka tõsine olema.

mina mäletan ühte kommentaari, mille poetas mu elukaaslane (kunagi ammu-ammu) kui olin pikalt haige olnud ning jalgu raseerida polnud võimalik: "musi, sul on mesimummi jalad"...ja ehkki kommentaar ju ise hirmus armas, uut võimalust kommenteerimiseks ei andnud ma talle enam iial....
 
Cetu 18. aprill 2002, kl 15.47
oeh, Tigr! /naerab/
Nii ilus kommentaar!:))) Kohe lähen koju ja nõuan elukaaslaselt, et ta mind mesimummijalakeseks hakkaks kutsuma!:)))
 
Tigr 18. aprill 2002, kl 15.48
 
anne 18. aprill 2002, kl 20.47
kuulge,kuulge tõesti on teemast kõrvale kaldutud.me ei vaidle mitte karvade,vaid karvaajamise üle avalikus kohas.kohatu on naerda inimese üle,kes rannas karvasena ringi käib.siis võiks ka naerda avalikku kohta tulnud habeme,pikkade juuste või karvase rinnaga meest.iseasi on,kui nad seal rannas raseerima hakkaks.to !!! :võibolla naersid need mehed hoopis sinu kiilaid mokki,mis kuskilt välja paistsid.icicic :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!