Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Halb kogemus
pohhui on eesti keelne sõna!
 
erm 19. juuni 2012, kl 18.56
Kus ma olen?
 
vastaja 19. juuni 2012, kl 19.07
Arvan, et ajamasinas. Sattusid sinna kui suurest igavusest ja laiskusest magama jäid.
Kuidas sa muid 7 aastat vanad teemad üles kaevata suutsid? A muide, palju selle eest ka makstakse - tahaks kaaaaaaaaaaaaaaaa!
 
Wow 18. august 2016, kl 09.07
Selline teema
 
Tundmatu 06. september 2020, kl 17.53
Uhhh... Pohhui ei ole eestikeelne sõna, pohhui on puhtalt venekeelne sõna. See tähendab eesti keeles mööda emmi. Niiet ärge siin varastage meie leiutisi.
 
Ülla-ülla 07. september 2020, kl 11.28
Sellised hui-sõnad ja eriti nende tähendus peaks küll igal keskmisel eestlasel selge olema, kahtlaseks võivad jääda vaid nüansid. Aga siis tuleb üle küsida, venelased on üldjuhul lahked seletama.

Kui noorem olin, töötasin üksvahe venekeelse personaliga töökojas, kui hakkas silma - vahel öeldakse suure hulga kohta dohujaa, vahel dopizdu. Küsisin siis ühelt lukksepalt, et mis vahet? Tema viis mu oma masina juurde ja seletas: kui mul on oma masina ümbrus koristada, siis on mul tööd dohujaa. Kui aga Vaska, blin, läheb varem ära, blin, ja jätab oma platsi ka mulle koristada - vot siis on mul tööd dopizdu.
Tõlkes siis: meessuguelundist saadik ja naissuguelundist saadik. Eks võite ise piltlikult ette kujutada, miks nii öeldakse.
 
Tunnelinu 10. september 2020, kl 20.34
Aga see ju liitsõna. Et milline too neist siis eesti ja milline vene oma oo. Kas poh või hui. Poh oleks siis äkki midagi inglast või nii et karupoeg Puhh kes huikab notsut. Aga kuidas on seda sõna õigem pöördes käänata tunnelitega või siis käändes väänata tunnelitittedega.
 
Tunnel tittedega 21. september 2020, kl 13.49
No Tunnel peaks ikka olema võimalikult sirge ilma pööraste kääneteta. Olgu ta nii lühike jupats kui tahes ikka on parem kui ta on otse ja omadega.
 
Pluss 28. november 2021, kl 16.12
Oled intelligentne venelane ja niisamuti sinu tutvuskond. Ka mina ei kuule iialgi oma ringkondades selliseid sõnu, ei eesti ega vene keeles.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!