Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Sport
jooga Tallinnas
 
jooga huviline 30. juuni 2013, kl 23.06
Tere! Olen hakanud mõtlema viimasel ajal jooga peale. Samas olen kuulnud, et kui treener on vähese kogemusega, on jooga mõttetu, kui mitte kahjulik. Sooviks teada saada, kus kohas Tallinnas leidub head jooga õpetajat, kellel kogemusi jne? Võite ka muljetada, kuidas jooga Teile on mõjunud. Tänud.
 
huviline 30. juuni 2013, kl 23.29
99% joogatajaid on labane äri aga enamasti see tervisele kahjulik ei ole, kui siis rahakotile.
Olen üle 10 aasta teema vastu huvi tundnud ja otsinud, tutvunud erinevate tegijatega.
Minu mulje on, et kerge raha jooga on meil.
Mõned jooga liigid on väga huvitavad ja meeldivaid elamusi pakkuvad, aga ivade otsimine on tülikas.
 
mõte 01. juuli 2013, kl 11.24
Väga soovitan joogat, aga stiili pead ise otsima. Mõni tahab matil istuda ja juttu kuulata, mina olen seda meelt, et jutustamist võin raadiost kuulata ;) ja nt osa hathat ja ashtanga on füüsiliselt ikka päris nõudlikud. Maha olen võtnud üle 10 kilo, selg sai terveks, kuigi algul oli päris karm tunne ning ka peavalud on kadunud.
 
lii88 02. juuli 2013, kl 15.00
Mina olen nüüdseks käinud pool aastat hatha joogas ja tunnen, et kasu on nii vaimne kui füüsiline. Kindlasti tasuks proovida erinevaid joogastiile ja õpetajaid. Ka hinnaklass on tegelikult päris erinev, suvel on paljudes kohtades nö vabaõhu jooga õhtuti. Vikerkaaresild.org on selline lehekülg, kust saab päris palju infot:)
 
jooga huviline 03. juuli 2013, kl 21.02
Proovisin jooga ära, üldiselt oli hea rahustav, aga millegipärast peale trenni ajas iiveldama, ei suutnud magama jääda..millest see küll olla võib, keegi kogenud?
 
hmm 04. juuli 2013, kl 10.45
iiveldus? iiveldab siiamaani? oled kindel, et rase pole? või lihtsalt ebasobiv toit või rotaviirus. Iiveldusel ja joogal küll seost ei ole :)
 
ka huviline 04. juuli 2013, kl 21.15
joogas on palju huvitavat, mind huvitab jooga täishingamine ja soovin sellest rohkem teada saada ja eriti huvitaks huvilistega koos praktiseerida.
 
Han 12. juuli 2013, kl 15.04
Otsiksin ise sellist pigem füüsilise poolega joogat. Oskab keegi kohta soovitada? Rahakotiga pole probleeme ;)
 
kai 13. juuli 2013, kl 21.54
www.ashtanga.ee
ka rahakott ei laostu, eriti kui oled valmis 6.30 treenima :)
 
asthanga 14. juuli 2013, kl 06.36
www.joogaruum.ee
Reelika Rohtmaa 16. august 2013, kl 22.51
Külli Roosi 23. august 2013, kl 13.31
Juhendan Sivananda joogat (üsna keskmine, klassikaline joogastiil)ja minu kogemusel on see üsna loomulik algusreaktsioon, mis võib ilmneda paari nädala vältel peale alustamist. Igaühel on selle sisu ja märgatavus individuaalne. Näitab vaid seda, et asjale on "pihta" saadud ning keha kohaneb ja puhastub. Mõned ei taju üldse mingit muutust.

Vahel võib reaktsioon tähistada ka ülepingutamist - aga see on tunnis märgatav ning siis saab sellele lihtsalt inimese tähelepanu juhtida. See ilmneb tavaliselt innukatel ja tahtejõulistel isikutel, kes on harjunud sportima, pingutama ega taju alguses hästi oma keha süvareaktsioone. Seegi on tavaliselt mööduv.
Mõne puhul, kes on loomult väljapoole suunatud (ei ole heas kontaktis oma keha ja tunnetega), liialt pinges ja suuda lõõgastuda, olen soovitanud hoopis alguseks mõnd aktiivset joogastiili nagu näiteks asthangat.

Kõik see on hea, mis sulle sobib:)
 
to: Han 23. august 2013, kl 22.54
Ashtanga jooga, vinyasa jooga, rocket jooga. Kohti on mitmeid :). Need stiilid ei uinuta, teevad nooreks, saledaks ja terveks.
 
C.I,J 27. jaanuar 2014, kl 11.46
Olen väga erinevaid joogastiile teinud ja õppinud erinevaid stiile ja töötan treenerina.
Kusagilt tuleb lihtsalt alustada ja proovida,mis sobib.Inimesed on erinevad nagu ka joogastiilid.
Kõik sõltub sellest,mida tahad saada joogast,kas rohkem vaimset poolt või füüsilist.
Kui vaimset soovid ja pole kunagi joogaga tegelenud,siis krija jooga,kui rohkem füüsilist,siis hatha,ashtanga jooga.Kui niivaimset ja füüsilist,siis kundalini joogat.
See et kellegil hakkab halb joogas esimestel kordadel,võib tõsi küll olla ja see on täitsa OK,läheb üle.See võib tulla jooga õigest hingamisest,mis on üli kasulik sinu tervisele

.
 
Peeter 15. november 2017, kl 20.17
Jooga on ühendus iseendaga või siis teekond selleni ja sealt edasi. Õpetajast sõltub millise ukseni sa jõuad, sisenema pead ikka ise. Üks valik ja võimalus mõeld on selles loos: https://joogastuudio.ee/elustiil/mediteerimine-kuidas-alustada-joogaga/

Mõnusat avastamist :)
 
to jooga huviline 04. jaanuar 2020, kl 12.27
Raske oli uinuda? Olenb kui aktiivne/sportlik sa enne olid. Kui jooga oli esimene trenn üle mitme aasta, siis võis see su kehale ootamatult tulla küll. Täiesti juhuslikult oli trenniks jooga, aga kui see oleks olnud mingi muu trenn, siis su keha oleks ehk samamoodi reageerinud. Lase kehal harjuda ja paar korda ikka proovi veel. Üks mõte veel: kas sõid tavapärasest oluliselt teistmoodi või teisel ajal?
Lisa postitus
Autor:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!