Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Ilusalong
silmalaugude korrigeerimine
 
kui 19. märts 2015, kl 17.58
tahad nii hirmsasti blogida,siis võid loomulikult teha.Operatsioon on väga kerge.Taastumine kõige rohkem 10 päeva.Siis võid inimeste hulka minna.Mis sa arvasid,et teed lauoperatsiooni ja järgmine päev teed meigi ja lähed peole.Kuigi mu sõbranne läks kohe peale niitide võtmist tööle(kerge meik) ja keegi ei saanud midagi aru.Kõik on individuaalne
 
käidud 20. märts 2015, kl 08.51
viimasele Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Kas sa saaksid öelda kus kohas käisid lümfiteraapi
> as? Kas oled lõikusega rahul? Mul tehtud eelmise n
> ädala lõpus ja selline tunne on nagu oleks auto ül
> e pea sõitnud, vaatepilt on õudne.

ja ongi õudne,aga lümfiteraapiasse läksin alles kolmandal nädalal,enne mitte.lõikusega rahul.Ja teraapias käisin Väike Maarjas.Neid kes teevad seda õigesti on meil ikka väga vähe,enne uuri korralikult ka tausta.
 
mul 20. märts 2015, kl 15.36
küll kolmandal nädalal ei olnud enam midagi paistetusest.Kas te ikka külmakotte hoite peal peale oppi?Mina hoidsin külmakotte peal 24 tundi järjest ja ei mingit paistetust peale seada,ainult väiksed verevalumid silmade ümber.Lasin teha korraga narkoosis Tartus.
 
Liisa 22. märts 2015, kl 08.05
Neile kes te olete teinud ülalau lõikuse, kuidas teil armid asetsevad? Mõtlen kas nad on identsed ühel kõrgusel ja ühe kujuga mõlemal silmal`?
 
kiira 22. märts 2015, kl 13.00
Tehtud alalaugude op, kartsin ja käisin mitme arsti konsultatsioonil. Üks ei soovitanud, kuid mind nu paistes kotid silmade all väga härisid. Lõpuks otsustadin opu kaduks siiski, lõikus kohaliku tuimestusega ja mini jaoks väga hull. Lihtsalt see et nad askeldavad su silmaümbruses jne..võimalik, et oleks pidanud siiski ennem selke rahustava tableti võtma’ mis pakuti..Kuid tulemusrga siiski rahul, pole paistes kotte silme all ja väsinud ilme ka kadunud. Keda ikka häirib võtku käik ette. Taastumine ca 2nädalat.
 
Katu 23. märts 2015, kl 14.40
kiira Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Tehtud alalaugude op, kartsin ja käisin mitme arst
> i konsultatsioonil. Üks ei soovitanud, kuid mind n
> u paistes kotid silmade all väga härisid. Lõpuks o
> tsustadin opu kaduks siiski, lõikus kohaliku tuime
> stusega ja mini jaoks väga hull. Lihtsalt see et n
> ad askeldavad su silmaümbruses jne..võimalik, et o
> leks pidanud siiski ennem selke rahustava tableti
> võtma’ mis pakuti..Kuid tulemusrga siiski rahul, p
> ole paistes kotte silme all ja väsinud ilme ka kad
> unud. Keda ikka häirib võtku käik ette. Taastumine
> ca 2nädalat.

Kelle juures sa käisid? Oskad sa öelda ka kui palju sul lõikehaav näha on? Kas täisa ripsmete all või kaugemal? Mul jääb pea 4-5 mm silmaservast allapoole.
 
käinud 23. märts 2015, kl 16.34
Mulle tehti alumiste laugude op, taastumine oli ränk, aga olen ülirahul. Arm on ripsmete all ja näha polnud mitte midagi juba peale niitide eemaldamist.
Kuigi silmade ümber on teistmoodi tunne siiani. Tahaks teha ka ülemistele laugudele.
Kuidas on teie kogemused? Kas see on kergem kui alumiste op?
 
silm 19. aprill 2015, kl 10.57
Nii, minul nüüd käidud ja panen ka oma kogemused kirja, ehk on mõnele kasu! Peale Kleti juures konsultatsioonil käimist sain selle nö õige tunde kätte ja Pree konsultatsiooni tühistasin. Operatsioon - ülalaud - oli kerge. Loomulikult pisut ebamugav, sest iga päev ju opilauale ei heida...Olin minagi väga pinges ja kartsin ei-tea-mida ja sain sellest peavalu. Kohaliku tuimestusega ei tunne midagi, süst ise on pisut ebamugav, aga talutav. Kõige ebamugavam oli minu jaoks näkku sirav opilamp, aga see on paratamatu. Taastumine oli nii ja naa. Kuna arst hoiatas, et nädal aega näen kohutav välja, siis olin valmistunud hullemaks. Sinikad tekkisid, väike paistetus samuti, aga kui nädala pärast niidid välja võeti, siis oli pilt juba üsna kena. Haavad valutama ei hakanud, võimalik ka, et kuna võtsin kodus ühe peavalu tableti, siis lihtsalt ei tundnud seda valu. Õmblused on täpselt lauvoldi sees, nii et eemalt vaadates silma ei torka. Kas teised aru saavad või mitte, sõltub sellest, milline oli opieelne olukord. Kui enne ikka ülalaud väga ära vajunud, siis on näoilme pärast lõikus teine ja on aru saada küll. Aga kui üldse aru saada ei oleks, siis milleks raha raisata:) Kolmanda nädala lõpuni oli laugude tundlikkus häiritud ja ripsmeid oli ebameeldiv värvida, selline "vale tunne".
 
lähen ka 19. aprill 2015, kl 21.37
Aitäh viimasele info eest :) ise lähen peagi ülemisi lauge lõikama Krüünvaldi juurde. Mõtlesin ka Kleti peale aga kuidas sa tema juurde konsultatsioonile said? Kas Ars Medica kaudu?
 
silm 19. aprill 2015, kl 23.10
Kuigi Klett Ars Medicas lõikusi teeb, siis konsultatsioone ta seal ei anna. Käisin Silmakliinikus.
eid_1510f98ae866fa 21. aprill 2015, kl 16.22
Mul ka Ars Medicas Kleti juures lõigatud, ca 5 aastat tagasi. Siiani rahul. Tunduvalt paremini kasutatud raha, kui kallite kreemide ostmine.
 
Kiira 16. mai 2015, kl 01.15
Valisin dr Sellendi. Midagi on näga lõike kohtadelt, kuid see ei häiri, rohkem häiris mind mu kottsilmad. Nüüd plaanin millalgi ette võtta alanäo liftingu lõuajoon hakkab ebamääraseks muutuma ja kaelanahk on ka lõtv. See tahab suuremat taastumist seega pean paremini oma vaba aega planeerima.
 
silm 16. mai 2015, kl 09.36
Räägi palun lähemalt, mida kujutab endast alanäo lifting?
 
Kiira 17. mai 2015, kl 21.10
Kuni silmadeni altpoolt tõmmatakse pingule ja kaelanahk ka sinna juurde sirgu, kirjelda, et kõrvade eest teeb lõiked ja sealt korrigeerib. Saab lahti ripppõskedest, lõualotist ja lõtvunud nahast kaelal. See kaela pingutamine eraldi protseduur, kuid alanäoga on võimalik koos teha ja saab veidi soodsamalt.
 
Pipa 28. mai 2015, kl 15.30
Jagan oma kogemusi ylalaugude opist.Löikas dr.Malva. Olen väga rahul,nii tulemuse kui arstiga.Op kestis umbes 50 min. kohaliku tuimestusega.Köige ebamugavam kogu protseduuris oli tuimestus syst.See pole mingi hull asi,väike näpistus,aga vöin öelda,et midagi hullemat rohkem polnud. Valu oli ainult opi päeval,siis vötsin 2 valuvaigistit,rohkem polnud vaja.Paistetus tuli 2 päeval.Tegin korralikult kylmakompressi ja ysna ruttu hakkas see järgi andma.Sinikad olid 6 päeva.Niidid vöeti nädala pärast,siis muutus enesetunne tunduvalt paremaks.Plaastrid ja niidid on kyllalt rasked ja ahistavad,silmi ei saa korralikult liigutada ja avada. Söin enne oppi ja peale oppi c-vitamiini,see aitab ka kiirele kosumisele kaasa.
Kellel plaan minna samale protseduurile,vöin julgelt soovitada dr.Malvat ja pole mingit pöhjust karta ja närveerida.
Nüüd plaan ka alalaud teha,siis alles löplik tulemus käes.
 
erinevad kogemused 04. september 2015, kl 15.54
Eller alles õpib sellepärast kaks kirurgi:)
 
Pipi 04. september 2015, kl 19.28
Käisin mai algul dr. Malva juures ja väga rahul. Lugesin ka foorumit ja kartsin väga, aga soovitan kindlasti minna kes sellele juba mõtleb. Ise ei võtnud kordagi valuvaigistit ja kui niidid välja võetakse, siis paari päevaga on silmad korras. Praktiliselt 1 kuu möödudes ei ole arme näha. Edu teile!
 
mari 10. jaanuar 2016, kl 17.56
Dr.Ellerist, soovin lisada,et ei soovita.Lasin teha ülemised laud,möödas on opist ligi 4kuud.Üks silm on ilus,teisel silmal ikka suur kott lau peal,peale selle oli op väga valus kui eemaldas rasva songe.Tõesti ei soovita,ennem ole selline nagu aastad sind muudavad,aga mitte kannatada valu ja kõndida ikka samasugusena ringi nagu olid.
 
Ahho 26. juuni 2016, kl 17.36
Mida olete kuulnud Dr. Tiia Tamme silmalaugude opist ja näo ringlõikusest? Kellel kogemusi, palun jagage.
 
K 14. september 2018, kl 21.03
Palun jagage veel kogemusi, kelle juures olete ülemisi laugusi korrgeerinud ja kuidas rahul .
 
Naine 07. detsember 2019, kl 12.51
Mõtlesin, et jagan oma kogemust. Käisin ligi pool aastat tagasi ülalaugusid korrigeerimas dr Riina Pulgese juures Tartu Ülikooli kliinikus (600€).
Dr Pulges on väga hooliv ja konkreetne, sooja pilguga arst. Selgitas kõike arusaadavalt ja kiirustamata.
Lõikus ise oli suhteliselt kiire, taastusin ruttu. Niinid võeti välja nädala pärast. Esimene nädal oli kõik paistes ja nö värviline, kuid iga päevaga muutus olukord paremaks. Sinised laigud kadusid u 2 nädalaga. Haavavalu polnud üldse. Laud olid pealt tundlikud u 3 kuud.
6 kuud hiljem, kui silmapliiatsiga lainerit teen, siis on arusaada, et lau serv on veel tundlik.
Olen tulemusega väga rahul, silmad pole enam nii rasked ja ei väsi õhtuks ära ning väljanägemine ka värskem.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!