Tervisemure
millega seostada?
moosimadu 06. aprill 2016, kl 05.23
Tants ja trall õhtul, aga hommikul on paha olla, pea valutab, süda läigib ja klopib, masendus kallal ja kõht rikkis?
Too viimane võib olla tingitud õhtusest aktiivsemast liigutamisest. Mida aktiivsem inimene füüsiliselt on, seda usinamalt töötab ka soolestik. Mida rohkem vetsus käid, seda enam vett kaotad, arvesse võttes ka eelmise õhtu tantsusessioone on organism sõna otseses mõttes "kuivanud" ja sellest ka muud sümptomid, mida kahe sõnaga võib kirjeldada "paha on olla".
Mina sinu asemel prooviksin peale pidu kodus rohkem vett juua, veel parem, kui mingit ilma mullita mineraalvett. Mitte klaasitäis või nii, vaid ikka südamest ja hommikul veel korralik ports otsa. Las siis väsinud organism liguneb, ehk hommikul kiusab vähem :D
Head tantsulusti!
 
masenduses 06. aprill 2016, kl 11.35
kui ma just kirjutasin et olen joonud pidudel ära terve kannutäie vett, siis ei saa veepuudus kuidagi olla. teistel on samad sümptomid siis kui nad sealjuures suitsetavad ja alkot tarbivad, aga minul on ilma.
varem mõtlesin et see on sellest et suitsetatakse samas ruumis, varem ju oli. nüüdsel ajal on aga eraldi suitsuruumid, kus ma isegi kunagi ei käi, rääkimata seal viibimisest.
moosimadu 06. aprill 2016, kl 14.08
Ok, kui arvad, et vett on piisavalt, siis on põhjus milleski muus.
Eks ma rohkem nagu oma kogemustest üritasin nõu anda, ma ise joon pikkadel valveöödel vett paar liitrit vähemalt. Kui väheks jääb, on hommikune peavalu kindel. Kui veel väheke aktiivsem valvekord on, jääb ka kolmest liitrist veest väheks, see on uskumatu kui palju isegi niru higistamisega vett organismist kaob.
Kohv viib vett kehast välja, lusiktäis mett enne magamaminekut aitab veel kehasse jääda.
Inimesed on muidugi erinevad, mis mulle mõjub, ei pruugi sulle sama hea olla.
 
masenduses 06. aprill 2016, kl 14.40
ma tean kui palju kaob vett higistamisega. aga ma eriti ei higista. ja pssl ka ei käi õhtu jooksul rohkem kui paar korda. nagu koduski. kohvi ma ei joo, seega olen alles põhjuste otsingul. kuigi keegi juba soovitas, et vähese harjutamise viga.
 
vesi 06. aprill 2016, kl 14.50
30 grammi kehakaalu kilogrammi kohta tavaolekus (60 kg>1,8liitrit) päevas, kehalise aktiivsuse korral +pool kogust vähemalt lisaks. Higi pole ainult see, mis riided lirtsuma ajab, kordades rohkem aurab seljast minema. Kui piss on tumedam kui sidrunikoor, on kas maks haige või vaba vesi organismis otsa saamas.
 
masenduses 07. aprill 2016, kl 18.38
mul kulub kuskil 3 liitrit päeva jooksul ära. töötan arvutiga ja siis on ikka soovitatud aeg ajalt lonksata. töö on istuv ja no kui tantsimise juurde lisame, siis tol päeval võis kuluda 4,5 liitrit. piss on helehele, väga harva on üldse mingit tooni näha, hommikuti pigem, aga iial mitte kui sidrunikoor. aga ega ma iga kord pole vahtinud ka.
 
njahh 07. aprill 2016, kl 21.11
kui sa omale nii palju vett sisse larbid, siis on sul organismis hoopiski puudus mineraalainetest: naatriumist, kaaliumist, magneesiumist. Arvesta, et lisaks toodab vett organism ise ning vett saad ka toiduga. Kui lisaks jood veel sellise koguse vett - ca pool ämbrit - siis mis liig, see liig. Sellise veega koormad ka oma neerud üle ning tekitad häireid rakkude ainevahetuses.
 
teismeline 07. aprill 2016, kl 21.28
Ta joobki vett sellepärast, et näha välja kahekümnene, mis neist neerudest kui inimene küpseks saada ei taha ja on nõus selle tantsimise nimel kõik ohvriks tooma. Ei söö ega midagi - peasi, et oleks pandav ja saaks ööklubis teismelist mängida.

Kui inimene kardab vananemist ja ei suuda oma väärikust säilitada vananedes, vaid satub masendusse, siis hommikune peeglisse vaatamine ongi tõehetk ja öine ööklubi ainult enesepett. Vanadus on tagasipöördumatu ja seda ei saa kaugesse tulevikku lükata.
 
masenduses 08. aprill 2016, kl 11.43
ma ei taha olla mingi teismeline. mulle lihtsalt meeldib tantsida. kodus harjavarrega tantsida ka alati ei taha ju. ma ei karda vananemist, vastupidi ma olen uhke et olen nii kaua juba saanud elada ja praktiliselt ühtki haigust polegi veel kallal. lapselapsed kasvavad ja mulle toovad aastad vaid rõõmu. masendus tekib siis kui tunnen peale suurepärast pidu ja rohket tantsimist ennast nii väga halvasti. ja seda mitte ainult nüüd vaid noorest saati. ega ma siis iga päev ei joo ära poolt ämbrit vett ... see käis siis veejoomise kohta nendel peopäevadel, mõned korrad aastas. see pole sugugi palju ega liigne. lihtsalt püüdsin jälile jõuda, mis tegelikult tekitab seda väga halba enesetunnet. ja need veega välja uhutavad ained mu kehas on täiesti normis alati olnud, sest minu perearst on nii püüdlik et vähemalt kaks korda aastas kutsub mind kohale, kui mul ise minna vajadust pole tekkinud ja teeb kõik vajalikud analüüsid. st. veri, uriin, veresuhkur ja kord aastas ka röntgen
 
kord astas röntgen? 11. aprill 2016, kl 19.23
kord aastas pole röntgen kohe kindlasti vajalik.
miks lased end tappa mingil püüdlikul mengelel?
sa ajad siin mingit pada või?
 
masenduses 11. aprill 2016, kl 19.45
mul on olnud väga tihti kopsupõletikke, nii ühepoolseid kui kahepoolseid kui kompsukelmepõletikke ja enamus neist on kulgenud ilma palaviku ja köhata. röntgeniga tehakse kindlaks kas olukord on kontrolli all ja ega pole vahepeal seal probleeme tekkinud. kord aastas pole palju kindlasti. nõuka ajal tehti mulle iga paari kuu tagant
 
see jutt 11. aprill 2016, kl 20.48
pole küll mõistlik. mingi troll.
 
abc 11. aprill 2016, kl 20.55
lihtsalt lõbus on
 
nojahh 11. aprill 2016, kl 21.05
mina jään ikkagi selle juurde, et mineraalide tasakaal on paigast ära. sa ära vaidle, vaid proovi vähemalt kurgi vee asemel mingi soolakat vett juua või siis sinna kurgivette mõned kristallid roosat soola panna. või värskat (nb. gaasita)

sinu kirjeldus olukorrast sarnaneb väga sellele, et elekter sinu sees on vussis.. (tekib mineralide puudusest)ja see võibki olla vaid sellel ühel õhtul kui elad, toimetad teisiti, kui tavaliselt)


usu mind. olen ise sarnase vaevusega millalgi nooruses lausa kiirabisse sattunud. seal ei saadud üldse aru, mis mul viga on. alles siis kui lõpuks (ja pereliikme nõudmisel!) otsustati targematelt arstidelt nõu küsida sain abi ja enesetunne läks kohe paremaks. nüüd olen tark ja oskan ära hoida)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!