Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
teemaväline kapsasupp
 
helen 03. detsember 2001, kl 13.58
vastuseks: ma tegin seda ainult 4 päeva ja langes 2 kilo.
NB! ma ei tenud seda korrektselt nagu juba teate (võileivad ja staff).
aga see nädal teen juurvilja hautise dieeti.

üldiselt oli sellest suist kasu küll. - reied, käsivareed kahanesid ja nahk muutus paremaks.
sellel nädalal plaanin veel 2 kilo alla võtta- veejoomise, trenni
ja juurikate + puuviljade söömisega.

kapsasuppi moment ei taha enam- isu sai täis. aga tulevikus
teen seda ajutise paastuna kindlasti veel.

kellel veel kuidagi läinud on?
 
Marie 03. detsember 2001, kl 14.35
Muide minulgi läks normaalselt. Tegin kah nagu 4,5 päeva. Nädalavahetus rikkus nagu ülejäänu ära. Umbes 2,2 kg läks. Seda küll ilma trennita, see-eest jalutasin palju. Muide ühe sõbranna käest kuulsin, et 1 noormees oli seda kapsasupi dieeti pidanud 1,5 kuud. Ja sai lahti 16 kg-st. Julgen arvata, et midagi lisaks ta kindlasti sõi- võileibu näiteks. Kellel veel kuidas läind on?
 
kadri 03. detsember 2001, kl 14.47
kui kaotada kuu ajaga 16 kilo siis pole vist eriti lootust et kilod on püsivalt läinud?! või mis?
 
helen 03. detsember 2001, kl 14.54
võivad küll püsivalt kaduda, kui kohe jube rasvaseid
ja magusaid asju otsa sööma ei hakka suurtes kogustes.

kõik oleneb kuidas inimene peale dieeti käituma hakkab.
organsimeile tuleb harjumiseks aega anda igal juhul.


to Marie:
kuidas sa see nädal sööd? jätkad või ...
palju sa tahad alla võtta kokku?
 
Marie 03. detsember 2001, kl 15.20
To Helen: On plaanis kokku alla võtta nii umbes 9 kg. Nüüd siis natuke vähem. Võileibadest hommikuti ma loobuma ei hakka, lihtsalt söön neid lahjemaid variante. Väherasvast määrdejuustu Belette), krabipulgad, äädikaräimed (ilma õlita) ja siis kasutan teraleiba ning näkileiba. Suppe võib ka teistsuguseid teha- tomatisupp, kalasupp (eelistan väherasvast kala ja kartulit vähe, porgandisupp (apelsiniga näiteks) ja siis ma leian, et niisama võib väheses vees hautatud lillkapsast, brokolit ka näksida. Ja mõningal määral ka piimatooteid- väherasvaseid. Töö juures näksin puuvilju. Liha osakaalu jätaks väiksema. Vorste- sinke mitte. Ühesõnaga harjutan end selle mõttega, et käin poest suuremal hulgal silo kokku ostmas. Inimesed juba vaatavad küll kummalise pilguga, aga see ei ole küll mind seganud. Mis arvate?
 
helen 03. detsember 2001, kl 15.40
jumalast normaalne.
vabanda- kui pikk sa oled ja kaalud praegu?
vist kijutasid kord aga meelest läind.

minu pärast vaadaku imelikult, ostan ikka mida tahan.
ja muideks, mida vähem söön, seda vähem tahan!
 
Marie 03. detsember 2001, kl 15.43
No ma olen nii 170 pikk ja kaalun nii 61-62 kg
 
helen 03. detsember 2001, kl 15.50
ahaa, siis oled sa minust ikka kõhnem- ma olen 163 ja 62-63.
ma tahaks mingi 57 kg kaaluda.
 
pisut ülekaaluline 03. detsember 2001, kl 16.17
äkki kirjtate uuesti selle kapsasupi retsepti,olen selle kahesilma vahele jätnud ja kui palju seda sööma peab?
 
Marie 03. detsember 2001, kl 16.20
Vaata varasemate teemade alt. Kapsasupi dieet. Muide seal on rohkem infot, kui siinkohal see ümber copida jaksaks.
 
helen 03. detsember 2001, kl 16.22
to pisut ülekaaluline
see on päris pikk ja sellest eelmisest vestlusest tuli muidu ka
päris palju soovitusi kokku, seega on parem kui sa selle ise
täiespikkuses koos komment. läbi loed.
leiad selle eelmiselt -vanemad teated- leheküljelt- kapsasupi dieet- alt.
 
helen 03. detsember 2001, kl 16.24
to: marie
me võime sinuga vist varsti kapsasupi ja muidu silo fännklubi
moodustada!
 
Marie 03. detsember 2001, kl 16.26
To Helen: No minugipoolest! Aga mis see fännklubi ka tegema hakkaks?
 
helen 03. detsember 2001, kl 16.29
kapsast sööma!!!!
tegelikult on hea kui peab kellegile aru andma, kuidas kaal langeb. tuttavad vabandad ju välja, et vot näe oli üks tähtpäev ja...
aga kuidas sa seda võõra ees teed??
 
Marie 03. detsember 2001, kl 16.50
Õige muidugi! Mismoodi sa jõulude peale mõtled? Mis plaanid süüa? Seapraad tuleb arvesse? Ma mõtlesin mingi kanavärgi peale ja hapukapsad/mulgikapsad vast ka. Mis sa plaanid?
 
supisööja 03. detsember 2001, kl 17.11
tere tere.. :) ilusat nädala algust..
nii..ma loen et te olite kõik päris tublid..ja 4 päeva kohta nii palju et see on suht tüüpiline et nii kaua peetakse vastu..
minust siis..et kaal langeb..muidugi ma olen tublisti trenni ka teinud ja käisin nädalavahetusel juba suustamas ja puha..jube mõnus oli.. ja siis peale seda saun..nüüd on jälle jõudu ja tahtmist oma tervise ja väljanägemisega tööd teha...mul on veel 3 kilo jäänud kaotada..ja jõuludeks katsun ma ikka ilusti kleiti ära mahtuda.. :)
helen ja marie: kui fännklubitamiseks läheb siis ärge mind ära unustage palun..ma ka, ma ka :p
a mul on hoopis selline küsimus..et ma olen täna selle peale hästi palju mõelnud..et mis te arvate, kas naised dieeditavad oma tervise pärast või siis sellepärast rohkem, et meestele meeldida.. et mis teie nn. salajane eesmärk on? kas ka mehele/meestele meeldimine?
 
supisööja 03. detsember 2001, kl 17.14
lisaks veel väike idee..tavaliselt rikub nädalavahetus dieedi.. aga tavaliselt on nii et dieedi alguses on motivatsioon kõige suurem.... et äkki oleks tark alustada reedeti nädalasi dieete? siis on reedeseks päevaks kõik läbi ja saab midagi maitsvamat lubada omale :)
 
Marie 03. detsember 2001, kl 17.18
Ma arvan, et ma muidugi meeldin oma mehele ilma selle dieeditagi. Aga eks tahaks ju tegelikult lihtsalt hea välja näha. Niisugune saledam ikka. Muide endal on jube hea olla, kui saab neid minisid ikka kanda küll. Muidu olen suht kriitiline enda suhtes ja niisama naljalt ikka mini selga ei pane. teistest meestest niipalju, et ei ole nagu selline eputis, et end teiste pärast ehtida. Muidu käib minu suhtlusringkonnas pidevalt üks dieeditamine ja kaalujälgimine. Üks on siis kadedam kui teine. Siin niimoodi anonüümselt suht mugav oma kogemusist rääkida. See fännklubi võiks muidugi neid silotoiduretsepte vahetada... Ettepanekuid???
 
Marie 03. detsember 2001, kl 17.21
See reedese alustamise kohta kõlanud mõte on kohe eriti hea! Kui ainult suudaks...
 
supisööja 03. detsember 2001, kl 17.39
marie: ikka suudad kui tahtmist on :) ma ka muide mõtlen, et ma ikka tahaks ju enda pärast saledam olla..see, et kui teistele meeldin on loomulikult positiivne aga millegipärast ma arvan, et kogu see kaalujälgimine on efektiivsem kui seda teha enda pärast ja mitte teistele. mulle tundub, et sellel juhul võib rohkem tekkida see nn. jo-jo efekt..et kaal langeb ja tuleb tagasi..aga kui tahetakse endaga tööd teha on ju tulemused püsivamad..ei tea..lihtsalt minu oma arutelu :)
kogu see mõte tuli siis kui saunas sai käidud, et mulle üks naine ütles, et sa ka ennast näljutama hakanud, et kas ma tahtvat nende mehi ära võtta vms.. see ei anna siiani rahu...
 
Marie 03. detsember 2001, kl 17.46
to Supisööja: Las ta toriseb. Kui ta kade on, siis ta muidugi ei tule sinu käest nõu küsima, kuidas salenesid. Aga normaalsed inimesed saavad ju üksteisele nõu anda küll. Sinagi tulid ju ise lahkesti oma supisöömisega lagedale. Nii, et ära oma pead vaeva. Mulle on ka tuldud ütlema, et sa niigi sale, milleks sul vaja mingit jälgimist. Hetke võibolla isegi kuulan seda juttu, aga peale jääb ikka minu jonn!
 
Gigil 03. detsember 2001, kl 21.46
kas kapsasuppi purgisupina poest ei võiks osta???
 
Ginger 03. detsember 2001, kl 23.34
supisööja: kui 3 kilo veel võtta siis - palju sa alla oled võtnud ja mis ajaga?
Hakkan ka homsest, soovige mulle edu :-) Plaanis nii 9-10 kg kaotada... Ei tea kas suudan :-(
 
helen 04. detsember 2001, kl 08.57
nädalalõputi ma vist ei suuda ainult kapsast süüa. aga kavatsen teha kanafileest erinevaid toite ja palju toorsalatit juurde.
peale seda kapsasupi dieeti on mul söögiisu totaalselt kadunud.
eilseks tegin endale kaasa ühepaja toidu ja ma ei söönudki seda eriti.
täna mõtlesin teha täieliku veepäeva. seda enam et mul on vaja nüüd nädalaga ruttu alla saada. siis veel trenn ja saun ka otsa.
huvitav kas nädalaga on võimalik 5 kilo alla võtta 63lt 58le.?
kui ainult vett juua?! sest isu enam niikuinii pole.
mis arvate?

ahjaa. marie: jõulude ajal kavatsen kalkuniga piirduda- see on väherasvane- ja kui ainult 1 päev süüa sealiha, ei juhtu ka midagi veel.
 
helen 04. detsember 2001, kl 09.02
dieeditamise eesmärk minu puhul on selline, et kui tunnen end paksuna siis langeb enesehinnag ja koos sellega kannatab terve elukvaliteet, sest ma ei taha enam kuskil käia kui ma ei tunne end ahvatlevana. põhiliselt dieeditan ikka enda pärast, sest enesetunne paraneb iga kaotatud kiloga. seda enam et ma pole ju mingi kondi kubu, 63 kg ikkagi on natuke liha juba!
osaliselt tahan alla võtta ka sellepärast, et oma kallimale meeldida ka siis kui mõned erilised siresääred mu kõrval on.
kes meist tahab end tunda natuke matsakana!!!
ja jõulupeol tahaks ka hea välja näha- seega on motivatsioon olemas küll.
 
Karia 04. detsember 2001, kl 09.34
Hommikust kaasvõitlejad :))

Muuseas, selle reedel dieedi alustamise kohta - päikesemärkide järgi peaks reedel alustatud dieet just välimusele kõige rohkem mõjuma, ses mõttes, et dieeti võib ju pidada tervise parandamiseks, välimuse parandamiseks jne. Ma nüüd horoskoope küll ei usu, aga üldiselt päikesemärkide asju küll. Täna nt on marsi päev, parim igasugu sõjakateks ettevõtmisteks :)))
 
Marie 04. detsember 2001, kl 09.45
To Helen: Olen igati nõus sinu kommentaaridega. Muide küsisin eile oma mehelt, et miks tema arvab et naised dieeditavad. Tema vastus: et neil igav ei oleks, oleks miskit teha no ja otsivadki tegevust. Meeste dieeditamise kohta pakkus välja variandi, et kas on kuskilt saanud suurema koguse odavat silo või siis pole raha liha osta. Oh neid mehi küll! Nädalaga 5 kg kaotada on vist nats palju. Kuskil 3-4 on veel arvestatav. Kardan, et muidu võib see tagasi tulla. Naiste isud on vahel ettearvamatud. Mul ka 1 sõbranna suure hurraaga sai päris vingelt maha. Nüüd halab, et nädal aega juba sööb (lihtsalt on isu) ja 2 kilo juba tuli juurde. Ka tegi trenni jne. Nii, et ära üle pinguta, aega ju on.
Ginger: Muide purgisuppide kohta arvan, et need on ikka rasvaga tehtud...
Eelista siis juba ennem külmutatud juurvilja.
 
helen 04. detsember 2001, kl 09.54
to ginger: kergem on suppi teha kui ostad valmis supisegu (kapsas/purgand) ja paned sinna sibula ja tomati püree juurde.
siis ei pea peale sibula midagi hakkima. ja ainult keeda , kasvõi suur potitäis.
on ainult söömise vaev.

to Marie: ei nohh kui kasvõi 4 kg alla läheks selleks ajaks, oleks vinge.
5 kilo oleks juba ideaalne variant.
Tegelikult on mul ühe ürituse jaoks vaja vormis olla. tõesti on vaja. mul on selle pärast isegi isu iseenesest kadunud. migit tahtejõudu polegi antud hetkel vaja. siis ju võib?
 
Marie 04. detsember 2001, kl 10.05
To Helen: Usun, et saad hakkama ja kui isu ka veel pole, mis siis viga! Aga ma tean, et kui su organism harjub selle lahja ning vähese söögiga võib kaal mingiks ajaks püsima jääda. Siis ei aita muide miski, tuleb lihtsalt mõni aeg kannatada- mitte sööma hakata- ja siis ta hakkab jälle langema. Selle olen ise läbi kogenud, muide trenn ka ei aita ja veel vähem ka süüa ei tohi, tuleb lihtsalt kannatada. Seda juhtub ka kaalujälgijatega. Muide seda põhjustab ka nn. naiste värk...
 
helen 04. detsember 2001, kl 10.12
küll see isu tagasi tuleb - praegu on lihtsale selline ärevus sees, jumal teab millest
aga seda isutust kavatsen ära kasutada!! nii palju kui võimalik.
aga vist kehtib ikkagi see, et mida vähem sööd, seda vähem tahad.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!