Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
teemaväline kapsasupp
 
juhuslik 05. detsember 2001, kl 14.50
VÄGA MEELDIV...
Olen sinna nö Heleni kanti- pikkus 164 ja kaaluga maadlen-64 ja 62 kg vahel. Soov oleks saavutada 57-58. Panen siin juba ca 2 nädalat jõudu-mööda, kaal langeb aeglaselt, kuid loodan, et püsivalt. Viga selles, et mul on istuv töö ja trennis ei viitsi sel aastal käia (varem 2 aastat aeroobikat). Püüan seekord lahjema toitumisega hakkama saada ja joon seedimist soodustavaid teesid-UUS LEID-L´ANGELICA...sarjast, palju erinevaid sorte-sh ekstra istuva eluviisiga inimestele, saledustee, lahtistav ja maitsevad kui piparmünditee-mahedamad...
 
supisööja 05. detsember 2001, kl 14.58
to karia:
ma ka koristan :))) kui ikka keeruliseks läheb siis on hea jälle kapiuksed lahti teha ja riideid paigutama hakata...mul mees naerab, et alati kui ma kappi koristan ta küsib, et kullake, et kas dieet jälle...mille peale teda sokkidega loobitakse :p
 
Marie 05. detsember 2001, kl 15.07
Mul sama rida, üritan ikka tegevust leida- koristan tavaliselt. Ja mees ka küsib, et mis ma sahmin, vaadaku ma parem telekat. Aga ise tekib kohe ju tuju miskit toimetada. Muide talle olen ka ikka üritand suppe teha, kapsasupp küll peale v hästi ilma kartuli ja lihata peale ei lähe, aga kanasupp küll. Aga eks ta ole minuga rahul küll. Aastaga olen ju 7-8kg alla saand. Trenni ma muidugi endiselt teha ei viitsi, aga aegajalt saab ikka uisutamas käidud küll.
 
helen 05. detsember 2001, kl 15.08
ma kavatsen ka see nädalavahetus uisutama minna Trummi besseini peale. sealt saab usike ka rentida, kes ei teadnud aga tahaks uisutada.
 
Karia 05. detsember 2001, kl 15.33
Helen, mis see Trummi bassein on? ja palju uisuüür on? hmm, uiskamine on tegelt lahe idee :=)
Naljakas, tuleb välja, et dieet mõjub hästi ka kodule :))) Vaffa igatahes.
 
helen 05. detsember 2001, kl 15.42
Sorry- see asub Trummi tänaval- Nõmme ja Mustamäe vahel.
Minumeelst oli eelmine aasta mingi 25/35 krooni, umbes nii.
igatahes mitte kallis.
ja muusika mängib ja tuled põlevad.
kui on oma uisud on täiesti tasuta.
 
nups 06. detsember 2001, kl 10.37
Teatan siis kõigile, et hakkan homsest ka supidieedile.
Teatan seepärast, et siis on nagu natuke kontroll taga.

kuidas teil muidu läinud on? kes pidasid ennem?
 
helen 06. detsember 2001, kl 10.45
minul on hästi läinud- täna küll ei kaalunud aga eilse seisuga-3 kg. sealhulgas ainult 3 supipäeva- ülejaanud niisama
vähese ja lahja söögiga. Ja supipäevadel sõin ka võileibu.
ikka läks alla.
 
muhv 06. detsember 2001, kl 12.44
väga huvitav teema, jälgin hoolega ja igaks juhuks kirjutasin ka supi retsepti üles. aga mina teen hoopis sellist suppi: väheke kartulit, palju porgandeid, keskmiselt paprikat (mmm kui hea), veits värsket tomatit (kapsast võib ka, aga mul juba isu täis sellest). keedan suure poti täie korraga, maitsestan soola, karri jms (puljongikuubikuruubikut ei pane). seda ma siis söön kodus-tööl-ja puhkehetkel, loomulikult ka puuvilju (eriti õunad ja mandariinid, nämm-nämm), siis ka tooreid juurvilju. aga kindlasti ka teraleiba (fazeri Terve leib on maailma parim ja annab kõige vähem kaloreid, proovige), siis lahja (rasvata) kohupiim või kodujuust. hommikuti mingi kiirpuder (kaerahelbe või tatra). muidugi söön ka teisi võimalikult lahjasid toite. ühesõnaga suppi häästiii palju ja kõike muud häästiii mõõdukalt ja kaal langeb nii mis vuhiseb. mhkm, tegelikult nimetataksegi seda kaalujälgimiseks ja seda võib teha eluaeg. point on selles, et see supp on nii lahja, kuid siiski täidab hästi kõhtu. ei oska arvata, kui ainult seda suppi süüa, siis peaks ka vist oma 3-4 kg nädalaga alla võtma. igal juhul palju jõudu ja häid tulemusi kõigile supisöödikutele:)))
 
vingerpuss 06. detsember 2001, kl 15.11
mina hakkasin ka supidieeditajaks :-) kolmas päev läheb aga ei oska midagi öelda, sest kaaluda saan alles homme :-) Ma ei viitsi seda suppi ise vaaritada, ostan poest külmutatud juurviljade segu ja teen sellest. põhiliselt on seal kõik needsamad komponendid. aga trenni teen kah - iga päev hüppan kargan kodus tunnikese (stepper + võimlemisrull + kõhulihased) ja bussisõidu asemel käin jala :-) Üks ots 40 min nii et päevas vähemalt 80 minutit kõndimist ja enamgi. Aga tunne on suurepärane ja fantast on olla! Natuke magusaisu on aga ma käin poest kohe kaarega mööda, ostsin kõik asjad koju valmis :-)

Igal juhul soovin nii teile kui endale jõudu ja annan siis teada kuda läinud on!!! :-)
 
supisööja 06. detsember 2001, kl 15.29
to vingerpuss
oi kui tubli sa oled ju...eriti trenni ja jala kõndimise koha pealt :) minult nõuab see just kõige suuremat pingutust....
sinu magusaisu kohta on nii, et kolmandal päeval ongi magusaisu kõige suurem...sellest ka neljandal päeval banaanid ja piim, et seda magusaisu muide taltsudada. ja tegelt ongi hea, et pidevalt kaaluda ei saa....mul asi muutus juba vahepeal haiglaseks..et iga päev oli vaja 2 korda ennast kaaluda.
igal juhul soovin edu ja püüa siis samamoodi vastu pidada trenniga :)....muide..iga päev kõhulihaseid teha pole vist soovitatav....st et lihastel on vaja taastuda...
 
Pipikene 06. detsember 2001, kl 16.06
Ma jälgin ka hoolikalt seda teemat. Ise hakkan ka homsest (s.o. reedest) supidieeti pidama.

to supisööja
Kui sa vahepeal viitsid, siis kirjuta veel neid dieetküpsetiste retsepte. Eelmine tundus küll põnev olevat, täna kohe katsetan, sest homme enam ei saa, sest hakkab supidieet
 
supisööja 06. detsember 2001, kl 16.43
tänane kook siis:
mustikatega tort...tegelikult ma olen kasutanud ka mustsõstraid
aga see võtab kauem aega kuna peab ka jahutma külmkapis.
aga kaloreid on ikka tordi kohta väga vähe. ca190kcal tükis ja jälle arvestada 8 tk ja siis näiteks selline asi tuli äkki meelde, et kuidas mina teen kooke endale....küpsetusvormis mille läbimõõt on 18cm...siis ei tuleb vähem ja ei ole ullu kui 2 peale saab terve kook ära söödud...nagu minul vahest juhtunud on ;)
nii...aga kook:
100g mandlilaaste
200g lahjat kohupiima
150g fruktoosi
200g mustikaid
4 lehte valget želatiini
100g vahukoort
mandlilaastud röstida teflonpannil ja lahtikäiva koogivormi põhja tuleb panna. siis segada kohupiim jogurti ja fruktoosiga. suruda marjad katki kahvliga ja segada kohupiima hulka. želatiin leotada külmas vees ja siis pigistada välja liigne vesi ning lahustada kuumutades ja lisada kohupiimamassile. siis tainas umbes 30ks minutiks külmkappi et see nn poolkõvaks tarduks ja siis lisada sellele vahustatud vahukoor ja siis laotada segu mandlilaastude peale ja tasanda ja siis umbes 5 tundi lased külmikus seista, st seni kuni ta on lõigatav
to pipikene: homme siis meenutame ilusaid aegu kui sai veel kooki söödud ;) edu siis igal juhul
 
Inks 07. detsember 2001, kl 02.09
Tere kõigile!

Hakkan ka supiklubisse ja alustada plaanin laupäeval, mul on vaja võtta maha 10-15 kg. Ei tea, kas olen kõige paksem siin? Kaalun 80kg. Pikkus 1.69. Trenni teen ka, näis, mis nädala pärast saab...

Aga igatahes te olete jube tublid siin kõik.
 
supisööja 07. detsember 2001, kl 02.54
tere inks...loodan et sul kõik ka ilusti läheb...ja ei ole midagi et kes on kui palju enne dieeti....loeb see kes on kui palju pärast dieeti...need on tegijad!!!!

hehe..asi selles et ma alati vastan suht kiiresti ja sõbranna ütles mulle, kes seda teksti nägi, et minust võib mulje jääda et ma netis olegi pidevalt..nüüd ka siis....et kl 3 ma ka annan kiireid vastuseid ;)
 
helen 07. detsember 2001, kl 08.19
to inks
ega kaalunumber näita veel seda, et sa meist kõige paksem oled.
äkki sa oled jälle kõige ilusam hoopis.
igatahes on sul selle dieediga suur võimalus alla võtta.

edu sulle
 
Kathleen 07. detsember 2001, kl 10.41
Aitäh teile kõigile! Olen siin vaikselt kogu aeg teie kommentaare lugenud, kuid siiani pole veel ise sõna võtnud. Tegin ka siis selle ülipopulaarse supidieedi läbi, täpselt juhiste järgi, lisaks midagi ei söönud. Ja üllatus, üllatus 7päevaga kadus 8kg. Kaalusin ennast ainult esimesel ja viimasel päeval. Olen lihtsalt super õnnelik, suur abi oli siin teie kommentaaridest ka! Aitäh teile kõigile ja edu teile, kes te alustate või olete praegu dieedil!
 
Inks 07. detsember 2001, kl 11.25
Supisöôja ja Helen!

Aitäh toetuse eest. Rääkisin eileoma mehele ka sellest dieedist ja ta lubas minuga ühineda. Tal ka nii umbes 5kg ülekaalu mure. Tema saab end selle dieediga kindlasti normi.
Mis oleks huvitav teada, kui keegi on teinud tähelepanekuid, kas rohkem kaaluvad inimesed võtavad selle dieediga rohkem alla korraga, või pole sellist seost. Tavaliste dieetidega on nii, et mida raskem oled, seda kiiremini alguses kilod kaovad.
Tegelikult on selle kaalunumbriga nii, et välimuse järgi ei paistagi ma nii KOHUTAVALT paks, number ise on hirmuäratav.

Kathleen!

Sinu positiivsed tulemused on väga lohutavad, aitäh!!!
 
supisööja 07. detsember 2001, kl 13.02
to kathleen: wow!!! ma olen ka superõnnelik kui kellegil hästi läheb. sa oled kindlasit väga väga tubli olnud. aga vaata kindlasti, et sa nüüd suurest vaimustusest seda suppi edasi ei söö! nii suur kaalukaotus nõuab kindlasti seda, et sa toitud tavaliselt mõnda aega...usu see kaal ei tule terves ulatuses tagasi kui sul hirm on..2 kilo võib ju tulla...aga 6 on ka ju väga palju :)!!! aga ole tubli ja sa oled siin ikka oma tublidusega tõeline inspiratsioon
To inks: ja selline seos on olemas ju, et kellel kaalu rohkem see kaotab ka rohkem. kuni 8 kilo on tõesti võimalik aga ma jätsin selle numbri enne meelega mainimata ja ütlesin väiksema, sest muidu oleks nii olnud, et see oleks tundunud utoopne ja sellise reklaamina...seda see ju polnud...ma otsisin ise siit motivatsiooni ja toetust ju..ning leidsin ka.. aga kui saan seda ise teistele pakkuda siis seda rõõmsamaks see mind teeb. ja nüüd oligi üllatus näiteks kathleenile hoopis..et kui ta ootas 4-5 kilo... :) ma kujutan ette, et kui ma oleks kaotanud 8 kilo siis ma poleks seda uskunud ja vist mitu korda kaalunud ja vaadanud, et kas kaal on rikkis :) igal juhul sul inks on siis kergem seda dieeti pidada kui sul mees ka liitub sinuga...minul mees ainult jonnis et milleks dieedid ja kõik need kreemid ja miks ma nii kaua trennis olen jne...aga kui küsida, et kas sul ei olegi siis hea meel kui ma lähen sinuga jõulupidudele ja siis sul on heas vormis kaaslane kõrval...siis oli nagu tasa, mõtles ja ütles et kle ma viin sind täna autoga trenni.
ja üldse teema mehed ja kaal...mind ajab tavaliselt hullult närvi miks meestel kehakaal ei kõigu kui nad enamvähem pidevalt söövad burgerit ja pizzat ja kodus tahavad igasuguseid kooke jne. minul on selline mees...ja enamus tuttavaid on ka.. et käivad 2 korda nädalas jõusaalis ja korra ujumas ning samas söövad vääääga palju ja valimata...kuid ikkagi on nii heas vormis..ja mina pean jälgima mida söön ja mitmeid kordi nädalas trennis käima ja siis veel igasugused kreemid jalgadele ja kõhule ja kätele ja näole ja rindadele jnejne... et mõnes mõttes mulle meeldib selline enda eest hoolitsemine...aga vahest tahaks ka lihtsalt lösutada kuid nii et välimus ei kannata..
 
supisööja 07. detsember 2001, kl 13.03
kõik vanemad supisööjad...et kellel dieet läbi juba ja kellega siin seda on arutatud...et kuidas teil läheb?
 
helen 07. detsember 2001, kl 13.21
MA POLE KA NÜÜD KAALUNUD, AGA MINGI
3 KILO ON ENDISELT KADUNUD KUI MITTE ROHKEM.
AGA SÖÖN ENDISEL VÄHEM. täna näiteks täna olen söönud
150 gr. salatit (mitte kartuli vaid rohelist ja juurikaid) ühe võileiva ja ühe sõrniku.
ma olen rahul ja küll see kaal ka tasapisi langeb kui vähem süüa ja rohkem liikuda.
supp pani lihtsalt hea aluse- ei tahagi enam nii palju süüa kui enne.

NB! mind ei ole järgmine nädal aga ma hoian teile ikka pöialt (ma loodan, et teie mulle ka)
 
supisööja 07. detsember 2001, kl 13.35
helen: aga loomulikult. loodame ju, et sa sama tubli edasi oled ka.. :) ootame tagsi igal juhul :) et ära siis ära unusta supinurgakest netis
 
Kat 07. detsember 2001, kl 13.45
Nii, olen siiani vaikinud klubiliige. Alustasin supiga esmaspäeval, täna siis viies päev. Kaalulangus umbes 1,5 kg (ainult?). No päris täht-tähelt pole supidieedil ka. Mul nimelt häda hommikusöögiga. Olen alati harjunud hommikul sööma, aga kuidagi narr on hommikut supiga alustada. Olen siis söönud 1-2 tükeldatud tomatit + kodujuustu 2-3 spl. (segatuna n. vähese keefiriga). Puuvilju olen söönud ka võib-olla liiga palju, eriti viinamarju. Raske nädalalõpp on muidugi ees. Üritan plaanida sellesse palju koduvälist tegevust. Positiivne on veel see, et energiat ja tehatahtmist on rohkem (seda kapikoristamist on teisedki maininud).
 
Inks 07. detsember 2001, kl 13.46
Supisööja

Veel üks küsimus:
Ma ei tea, äkki on selle vastus siin varasemast ajast juba kirjas, aga siiski:
Kuidas kaal kukub selle dieedi puhul, kas nagu tavaliselt, ennem vööst ja rindadest, ning mitte eriti puusadelt ja reitelt(mul just need probleemiks), või ühtlaselt?
Jah tõepoolest mõnes mõttes on ju meeldiv enese eest hoolitseda ja iga õhtu-hommik end üle keha kreemitada, aga vahel saab sellest küll isu täis ja siis jääb pikaks ajaks vahele. Minul küll on näiteks nii.

Aga tegelikult oled sa selle probleemi tõstatanud väga õigeaegselt, just enne pühi, aga kuidas suuta loobuda pühade ajal jõulusöökidest, ning ennast mitte uuesti sama paksuks tagasi süüa?
 
supisööja 07. detsember 2001, kl 14.18
tere tüdrukud..
teate..mul tuli vahepeal idee..kuna ma vaatan, et teema on suht populaarne, et mis te arvaks kui teeks sellele ka eraldi nn. saidi.. mul tuli seoses jõuludega selline idee...et inimesed kirjutavad täpselt üles mida nad söövad ja avaldavad selle ka siin peale pühi. see kusjuures mõjutab seda liigsöömist. et kui kõike võib võtta ja süüa...siis midagi ei tohi liiga palju süüa... et aktiivsetel inimestel oleks oma nn. söögipäevikud jne..ja foorumid seal saidil..võimalik ka jutukavariant..ma natuke tunnen seda netiasja, et sellise saaks valmis selle nädalavahetusega (ma natuke nohune-köhane ja mul oleks ka selleks aega), kui kasutada mõnda nn. baasvarianti. et oleks eraldi kaustad retseptidele ja tulemustele ja näiteks päevikutele jne....kuidas suhtute?
 
Marie 07. detsember 2001, kl 14.20
Mina olen käsi!
 
supisööja 07. detsember 2001, kl 14.22
oih küsimus jäi vastamata..
mul on ka probleem siis enne alakehaga...ja minule jäid just püksid suureks... :) st et kõige mõnusam oli tunne kuidas jalgade ümber püksid vabalt liikusid...enne olid püksid muide ümber enamvähem.. aga see et minul oli nii ei tähenda et teistel ka nii kaal langeb. inimesed on erinevad ja vastavalt nende erinevusele langeb ka kaal.

ja eelneva kohta veel...et mida rohkem vastukaja seda parem...et ei oleks nii et ma nädalavahetuse tegelen selle saidiga/klubiga ja siis ma kahekesi kirjutan seal kellegagi...et kas oleks huvilisi...et luua nn. dieedikeskkond.
 
supisööja 07. detsember 2001, kl 14.26
ic...mul mõte jookseb...et kellel on mingeid soovitusi saidiks...et mul mingi mõte on aga kui te oleks klubist huvitatud, et mida te seal näha tahaks..mis infot..
minul on mõte et lisaks kapsasupile ka teisi tuntud dieete seal proovida ja kommenteerida...lihtsalt selline keskkond kus saad leida inimesed kellel on samad mured ja probleemid ja saad praktilist abi nn. tavalise inimese käest...
 
Inks 07. detsember 2001, kl 14.29
Supisööja

Täiesti olen poolt!!!
Aga siis võiks olla variant, et saaks kohe saidile kirja panna, mida oled s8önud, et ei tekiks topelt kirjutamine, seda ei viitsi küll.
Aga niimoodi üheskoos pühasid üle elades äkki jääb tõesti mõistus alles ja ka saavutatud kaal.
 
supisööja 07. detsember 2001, kl 14.33
inks...jah aga mulle tundub et paljud on siin kommenteerimas just ainult töö juurest...ja jõuldel ei ole kohe võimalus siia kirjutama tulla...kui minul vist on ka vaja ära olla 2 päeva...siis ma kirjutan niisama üles ja pärast ikkagi trükin siia..kui ma olen kodus siis loomulikult kirjutan ma kohe otse lehele :)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!