Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Tervisemure
kas apraat näitab ikka õigesti?
 
amelia 01. mai 2018, kl 13.37
mõõtsin vererõhku. eile hakkasin mõõtma. hommikune rohi võetud. praegu rõhk 170/132
kas see on mõõtmise viga? kas saab nii olla? enesetundel pole häda midagi, tulin just õuest jalutamast.
 
amelia 01. mai 2018, kl 13.38
eile hakkasin mõõtma sest arsti juures oli 165/110 ja arst ütles et peaks kodus ka ikka mõõtma. aga eile mõõdeti siis kui mul veel hommikune rohi polnud võetud.
 
amelia 01. mai 2018, kl 14.02
kiirabi käskis maha rahuneda ja võtta homme perearstiga ühendust. õues oli väga külm ja me käisime ühel üritusel, kus sain korralikult külmetada. kas äkki sellepärast .... kuigi siis oleks ju paljud ´inimesed vererõhu pärast ära surnud kui juba jaheda ilmaga selline rühk tekib
 
amelia 02. mai 2018, kl 10.37
aparaat näitas õigesti. täna hommikul rõhk 180/130. perearst suunas kardioloogile. saingi aja augustis. aga kuda seni? ei teagi nüüd.
 
amelia 02. mai 2018, kl 10.39
kas see võib seotud olla pingelangusega? sain paar päeva tagasi meeletu ehmatuse .... siiski jäi see ehmatuseks. kaotasin ära oma käekoti, mis igal naisel on nagu ikka elutähtsaid asju täis. aga õnneks paari tunni pärast leidsin üles.
 
to amelia 03. mai 2018, kl 20.52
See on küll kummaline, et peale rohu võtmist nii kõrge rõhk. Mis rohtu sa võtad ? Kas betaloci ? Pingelangus võib mõjutada küll. Tavaliselt hakkab peale pingelangust pea valutama, aga eks samamoodi võib ka vererõhk tõusta.
 
järelikult 03. mai 2018, kl 21.09
Järelikult see rohi ei sobi,kui rõhk ikka nii ķõrge on. Vererõhu rohtudega ongi vaja mõnikord hulk aega katsetada, et just see õige ja toimiv leida.
 
inimene 16. mai 2018, kl 16.50
Kui rõhk on ikka 180/130, siis see tuleks ikka maha võtta, muidu augustit ei pruugi nähagi.
 
Kas mõni "geenius" 16. mai 2018, kl 17.47
siin on kuulnud sellest MILLISE AJA JOOKSUL hakkab ravim mõjuma? Vererõhu mõõtmise METOODIKAT ka lugenud olete, näit. aparaadi kasutusjuhendist?
Kas teemaalgataja EMO-st ka kuulnud on ja kas tema perearstil TELEFONI EI OLE?
Amelia mingu lolliklubisse, valesse teemasse trüginud
 
amelia 18. mai 2018, kl 12.02
kiirabis jõrises turvamees öösel et miks ma nii hilja tulin, oleks võinud ja õhtul juba tulla. rõhk mõödeti 230/145. anti keele alla mingit vastikut rohtu ja saadeti koju. öeldi et võtke unerohu ja katsuge magada. no mida ma magan. täna käisin perearstil. sela mõõdeti 200/110. kardiloogilie varem ei saa, kuna ekg on korras, rütm on korras ja normis. siis ei peagi vist enam midagi tegema. ma ka ei tea. aga närvi ajab selline olukord küll. kuna ma ise tean, et ta on nii kõrge. ei ole mul haiguslehte ega midagi. ise ei tunne samuti mitte midagi. toimetan oma igapäeva asju. aga jah just see et närib kuklas mõte et nii kõrge, see on minu arust palju rohkem segavam kui kõik muu.
 
to amelia 18. mai 2018, kl 23.12
230/145 on ikka megakõrge. Imestan, et sellise rõhuga võtad betaloci ainult 50. Peaksid võtma ikka 100 või siis hommikul 50 ja õhtul 50.
 
amelia 20. mai 2018, kl 19.51
juba 50 kord päevas võtab pulsi 50 peale. rohkem ei lubatud võttagi et siis pulss on veel aeglasem
Helve Tamm 20. mai 2018, kl 22.50
Amelia, sa páris hádas. Minu meelest see Betaloc kùll váhendab ròhku, kuid ta rohkem mòeldud sùdameprobleemidele, nagu rùtmiháired, kiired lòògid. Sa ise ka ùtled, et vòtab sùdame 50- le ja ròhk ikka kòrge. Sul on vaja otsest verer alandajat. Mul oli ka kuni 200 ja alumine ùle saja ning rùtmiháired. Praegu vòtan pool go-renitexi ja sùdamele 1/2 betaloci. Nii hullu ròhku enam pole. Minu meelest peaksid ikka midagi muud saama, sest pidev kòrge ròhk rikub sùdame.,
 
inimene 22. mai 2018, kl 16.55
Pidev kõrge rõhk rikub neerud, südame, lõpuks saad insuldi või infarkti.
See ei ole üldse naljakas kui totud meie arstid on...
 
amelia 23. mai 2018, kl 19.18
mitte arstid ei ole totud, vaid õige ravimi leidmine on keeruline protsess. osad alandajad isegi tõstavad rõhku veelgi, paljud langetavad oma 80 pulka ja see on siis palju ohtlikum kui las püsib endiselt 200 peal. õige rohu leidmine ei ole lihtne ja patsiendid, ka mina, keelduvad katsejäneseks olemast. ma tean et kõrge rõhk rikub kõik organismi. mul rõhuga probleemid ausalt öeldes väga pikalt, nii 30 aastat. oli ikka seal ülemise piiri äärel kogu aeg ja kui närveerisin siis ka 180-190. aga viimasel viiel aastal ikka üle 200 väga tihti. ja alumine ronib ka järgi. südamearstile saan juuni algul. eks siis näe, mis tema arvab. seni on otsitud igal aastal mõned korrad, et kas on tekkinud tüsistusi, kuid seni on organism kenasti hakkama saanud. diagnoosis ka kirjas et ilma südamepuudulikkuseta vererõhutõbi
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!