Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Pakkuge välja Head Teed?
 
vanavares 25. jaanuar 2011, kl 04.27
Kallis rahvas , pakkuge välja mõnda HEAD PUISTETEED....neid"sokiloputuse" kotikesi ei taha.Oleks nagu aeg väljavahetada lahustuv kohv (3-4) kruusi päevas tee vastu...Oleks vist õigem- tervislikum.Gruusia teed ei taha, tahaks midagi paremat, kallimat..Kus Tallinnas müüakse paremaid teesi? Ja millise kilo hinnaga peaks praegu arvestama. Tahaks endale midagi lubada nädalavahetuseks...
 
. 25. jaanuar 2011, kl 08.41
Selverites näiteks on lahtiselt saada Gurmansi teed. Erinevad sordid. Mine ja nuusuta ning vali endale sobiv välja. Mulle meeldivad "seitse samuraid" ja "troopiline lill". "Geisha"-l pole ka viga. Ning münditee on samuti hea, kellele selline variant meeldib.
 
Naks 25. jaanuar 2011, kl 09.21
Lahtist teed ostan pidevalt, ikka 4-5 sorti on kodus, nii musta kui rohelist. Kroonihind oli ca 540.-/kg. Valin samuti lõhna järgi:) Lisaks eelmisele: väga hea on ka Old Love, Mowgli, mustadest teedest metsmaasikas, seda tellivad eranditult kõik meie külalised, kellel kah ninaga otsustada lasen, mida nad juua soovivad.
Päris tee- ja kohvipoodidesse pole vähemalt pool aastat sattunud, need jäävad kaugele, aga Selveri lett rahuldab meid täiesti.
 
köögist 25. jaanuar 2011, kl 10.51
Ostan samuti lahtist teed, rohelist ja musta, lisanditega ja ilma. Spets. tee- ja kohvipoosides on valik suur, aga hind üüratu, seepärast ostan tavaliselt marketitest. Lemmik on üks roheline segu, millel rose pipar sees (nime ei tea) ning must puuviljatükkidega (Kirg vist). Lõhna ja koostisosade järgi valin.
Kohvi ei joo, hommikul alati roheline tee, pärastlõunal tavaliselt must, õhtuti teen kannutäie taimeteed omakorjatud taimedest.
 
X 25. jaanuar 2011, kl 11.35
Marks ja Spencer (Roccas ja Kristiines) müüb ka toidukaupu.
Teed-kohvi sealhulgas.
 
p 25. jaanuar 2011, kl 11.49
Teise inimese maitset on raske ennustada, mulle nt ei lähe need metsmaasika ja puuviljadega teed sugugi. Maitsestatud teeedest meeldib Earl Grey ja suitsumaitseline Lapsang Souchong. Ja mitte-teepõõsa omadest Mate Lemon.
 
Gurnäu 26. jaanuar 2011, kl 17.34
Teekannel on head teed Hot Love ja Sweet Kiss, siis meeldib mulle veel Harrise teedest Fruit Romance - nendele lisan tavaliselt piparmündi pakikese ja siis kahest pakist tuleb välja mõnus maitse, mida nii mõnigi on küsinud, et mis tee see nii hea on. Ostan ka Selverist eelpool nimetatud Gurmansi teesid.
 
anni321 27. jaanuar 2011, kl 14.51
 
näägu 27. jaanuar 2011, kl 15.05
elujõutee, viimase aja parim leid, energia talu toode
 
meeli 28. jaanuar 2011, kl 09.20
Joon ka ingveri teed aga natuke teistmoodi kui eespool retseptis. Joon seda koos mee ja piimaga.
 
ka teekas 28. jaanuar 2011, kl 17.43
ka ingveri tee fänn. anni retsept on huvitav. väike nõks omalt poolt pidevatele ingveri tarvitajatele.
hea on teha õhukesi ingveri viilakaid kartulikoorimisnoaga. ei teki puruega niidikesi ja ühest tükist jätkub kauemaks
 
proovisin... 29. jaanuar 2011, kl 14.05
... ka ingveri teed niii nagu eelpool soovitati. kahjuks liitreid ei tea, palju panna, aga hästi vürtsikas sai kuidagi. ei tea kas pidigi??
 
tee sõber 31. jaanuar 2011, kl 08.21
Kasutan ainult ürdi teesid. Tervislikud ja kodumaiselt puhtad.
 
taono 07. veebruar 2011, kl 09.06
ingveri teed
 
Pärnaõis 08. veebruar 2011, kl 18.34
Pärnaõiemesi pluss veidi piparmünti ja kui piisavalt jahtunud siis mett.
 
taimetee 12. veebruar 2011, kl 10.11
Armastan taimeteesid:rooibos, honeybush, hibiskus e. karkadee.
 
ma 14. veebruar 2011, kl 14.11
avastasin Ying Yang ja sokolaadi ja tsilli.
 
nadia 14. veebruar 2011, kl 14.57
ma - kas ying yang on mingi tee sort?
 
anu 14. veebruar 2011, kl 21.23
mina ostsin just täna kristiines tee poest(nime ei tea) ühe hea tee. must tee, sees on rukkilille õied, sidrunikoor, sidrunirohi, jasmiiniõied. Mees mul jumaldab seda teed. 100 grammi oststin ja hind oli alla 5 euro natukene.
 
ma 15. veebruar 2011, kl 07.26
ei, vist nimi, aga koosneb:sidrunhein, ingver, sidruni-ja apelsinikoor ja roosiõielehed.Külmaga nii hea juua, suts mett ka hulka.
 
ei ostagi 15. veebruar 2011, kl 08.19
Suvel korjatud teesid joome: pärnaõit teeme harva, seerohkem ravitee palaviku puhul, aga lemmikuks pean metsmaasiateed (korjame varred-lehed koos metsmaasikatega), piparmünti 3 erinevat maitset, nurmenukutee. Hea tee saab ebaküdooniatest.

Magustame meega.
 
teesõber 15. veebruar 2011, kl 11.48
Hommikut alustan tavalislt suurelehelise "elevanditeega" tsipa suhkru ja kohvikoorega. Mett võtan hommikul kohe pärast ärkamist tl. täie, kuna teed meeldib kuumalt juua, aga mesi kaotab suuresti head omadused üle +40 kraadi.
Ja edasi siis päeva jooksul, mida keegi tahab - vaarikavarred, raudrohi, pärnaõied, angervaks, kummelid, saialilled jne- need enamasti segatud.
Õhtul on pere lemmikuks piparmünt, hea lõõgastav enne und.
Meeldivad ka kisselid, teen palju marju suvel keldrisse- mustikad, vaarikad, maasikad, pohlad, jõhvikad, õunad jne. Keevasse vette purk ühte ja teist, nii kuidas isu on, sutsu suhkrut ja tärklist ja valmis see ongi.
Kurnan enne läbi ka, sest ei meeldi marjakestad joogi sees.
Suvel-sügisel on natuke tegu selle korjamise, puhastamise ja sissetegemisega, aga aasta aega rahakott ikka saab tunduvalt puhata.
 
tii 15. veebruar 2011, kl 11.57
köömnetee proovi järgi , kallim pole alati parim , kui nii mõtled oled ...
 
kia 18. veebruar 2011, kl 10.22
Mulle meeldivad first flushi teed, www.firstflush.ee. Saab osta nii netist kui ka nt Baltika kvartalis Wine Garage'ist.
Eriti soovitaks pai mu tani ehk valget teed.
 
tibulind 18. veebruar 2011, kl 19.56
Minu jaoks tee on Tee, ei pea midagi neist erinevatest heinaleotistest, sest ned on minu arust samapalju "tee" kui kõrvetatud viljast või tammetõrudest kohv on "kohv" - mitte et nad maitsvad ei võiks olla, aga nimetagem ikka õigete nimedega. Toon oma tee tavaliselt Inglismaalt: Sainsbury's Red Label, PG Tips, Twinings. Earl Grey meeldib maitseteedest enim. Pole Marks&Spencer'i poest Tallinnas käinud, aga usun, et saab sealtki korralikku kraami. BTW - korralik Inglise tee, kange ja piimaga - mmmm!
 
maive 28. veebruar 2011, kl 18.01
ingveri tee on tõesti hea ja võrtsikas eriti õhtuti. Teadsin seda ammu aga nüüd taasavastasin selle enda jaoks
 
n55 28. veebruar 2011, kl 18.33
Lemmikud on ingveritee sidruni ja meega ning omaaia piparmünt.
 
viimastele 01. märts 2011, kl 12.04
ja kohe palju seda sisse juua. hea taasavastamine,kasulik
 
jahh 01. märts 2011, kl 13.47
viirused ei hakka ka külge
 
rivo 03. märts 2011, kl 10.49
teed varu ikka suvisel ajal, et talvel võtta oleks
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!