Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Kööginõu
Kreem moskva saiaksetele
 
küpsetaja 11. veebruar 2012, kl 12.29
tere, seline küsimus, et kuidas ja millest tehakse seda kreemi või täidist moskva või kreemi saikasetele?
 
. 11. veebruar 2012, kl 12.38
Näiteks:
http://www.kokaraamat.ee/retsept.php?cat=7&id=228&lk=3

http://www.toidutare.ee/retsept.php?id=8187
 
d 11. veebruar 2012, kl 12.52
pane www.toidutare.ee otsingusse Moskva sai, seal on täpsed juhised!
 
m 11. veebruar 2012, kl 12.52
Selle kreemi jaoks keeda vedelam mannapuder,valmis pudrule nirista toores muna pidevalt segades sisse, lase podiseda muna hüübimseni ja maitsesta vanilliga.Jahuta ja pane saia sisse.
 
. 11. veebruar 2012, kl 12.57
No ei ole see mannapuder seal sees hea. Aga guugeldades "moskva saiake" või "keedukreem" saad retsepte ja blogidest täpseid juhiseid, kokkajate kommentaarid pealekauba.
 
Nõuka aegne 11. veebruar 2012, kl 13.07
20 tk saiale:
15g jahu
34g suhkrut
10g võid
37g muna
15g mannat
140g piima
2g vaniliini
Kreemi jaoks keeta piim suhkruga. Munad vahustada, segada juurde manna ja jahu ning veidi keeva piima, et konsistents oleks vedelam.Lisada ülejäänud piim. Maitsestada vanilliiniga.
 
Naks 11. veebruar 2012, kl 13.19
:))
Suurepärane ja täpne juhis, kahjuks liigagi täpne - eriti see 37 grammi muna:)
Saab ikka vähe lihtsamalt kah, apteegikaalu omamata.
Muidugi läheks kaalumine libedamalt, kui valmistada 100 saia.
Kas ENSV pagaritööstuste Moskvas kinnitatud retsept?
 
oh 11. veebruar 2012, kl 16.40
pekki, sa Naks:))
 
to naks 11. veebruar 2012, kl 18.55
Jah, retsept P-7.Sellepärast ongi nii täpne-kasutati ju neid kondiitritööstuses.37g on üks väike muna,alati võib ka lihtsalt ühe muna panna(keskmine muna kaalub umbes 43g, millest 20g valge ja 23g rebu).
Retseptid nõuka ajal olid head ja tehtud ehtsate toorainetega. see, mis tänapäeval moskva/kreemisaia sisse pannakse, on tegelikult peotäis pulbrit ja sorts vett omavahel segatuna.
 
Naks 11. veebruar 2012, kl 19.41
Oh teid küll, ega ma ju halvusta retsepti ennast! Moskva saiakesed olid ka minu lapsepõlve lemmikud, sõin esmalt ära kreemi koos natukese saiaga, ülejäänud saiale panin lusikatäie moosi või vahukoort ja oli jälle hea:) Muidugi jäi kreemi alati väheks.
Tänapäeva toodanguga ei oska maitset üldse võrrelda, sest pole ühtki saiakset viimasel dekaadil ostnud.
Kui keegi küsib praegu retsepti kodus täidise valmistamiseks, siis kahtlemata saab ta selle tehtud samuti naturaalse suhkru, või, jahu, piima ja vanilliga! Naerma ajas mind lihtsalt see, et kogused oleks kodukokale sõbralikumad, kui grammide asemel panna kirja mahud:) Tuleb ju sama hää, olgu seal siis gramme nii siia- kui sinnapoole:)
Näiteks:
Keedukreem mannaga:
1 sl nisujahu
2 sl suhkrut
10 g võid
1 muna
1 sl mannat
1.5 dl piima
soola
vanillisuhkrut

Keedukreem mannata:
2 muna
2 sl suhkrut
2 sl jahu
250 ml piima
35-50 g võid
vanilli või vaniljesuhkrut

Mina mannat ei armasta selles kreemis:)
 
to naks 12. veebruar 2012, kl 10.05
"Oh teid küll, ega ma ju halvusta retsepti ennast! "

Muide ma isegi ei mõelnud, et sa mind halvustad,aga see selleks. Lihtsalt sirutasin käe igivana konspekti järgi ja kirjutasin. Tore, et arvutused tegid! Kena päeva!
 
kuskilt isetegijast vm 13. veebruar 2012, kl 22.30
Taigen
5dl piima,1 muna,2dl suhkrut,2tl soola,1/2tl kardemoni,50gr pärmi,1kg nisujahu,200gr margariini. Kreem:250ml piima,4sl mannat,3sl suhkrut,2 munakollast,1tl vaniljat või vanilja suhkrut,2sl võid.
Kreem tuleb keeta:
piim ja suhkur lasta keema,lisada manna pidevalt segades et tükke ei tekiks,keete pisut ja lisada munakollased segades miksriga,võtta tulelt maha ,lisada vanilje ja või. Rulliltud taignast lõigata ruudukesed,kreemi panna diagonaalis teelusika täis,nurgad üksteise üle,määrida munavalgega mis jäi üle kreemi valmistamisel ja küpsetada 175c juures kuldseks.
 
Ammu 14. veebruar 2012, kl 09.01
Ma lisasin kreemile kondentspiima.
 
kükitav mannatera 16. veebruar 2012, kl 14.36
kuskilt isetegijast vm Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Taigen
> 5dl piima,1 muna,2dl suhkrut,2tl soola,1
> /2tl kardemoni,50gr pärmi,1kg nisujahu,200gr marga
> riini. Kreem:250ml piima,4sl mannat,3sl suhkrut,2
> munakollast,1tl vaniljat või vanilja suhkrut,2sl v
> õid.
> Kreem tuleb keeta:
> piim ja suhkur last
> a keema,lisada manna pidevalt segades et tükke ei
> tekiks,keete pisut ja lisada munakollased segades
> miksriga,võtta tulelt maha ,lisada vanilje ja või.
> Rulliltud taignast lõigata ruudukesed,kreemi pann
> a diagonaalis teelusika täis,nurgad üksteise üle,m
> äärida munavalgega mis jäi üle kreemi valmistamise
> l ja küpsetada 175c juures kuldseks.

keemise ajal segamine nüüd küll ei aita, et manna tükki ei läheks. tükki läheb ikka suure portsuna sisse valades, tuleb aeglaselt niristada ja samal ajal segada. siis kui juba keeb, siis aitab segamine ikka põhjaminemise vastu. selline täpsustus siis.
 
u 18. veebruar 2012, kl 14.43
ma söön oma vanaisa vanad pyxid ära, kui seal nõuka-ajal manna oli. ikka jahu. keedukreem jääb mannaga väga pudru.
 
Ammu 19. veebruar 2012, kl 19.17
u-le:
Ära jäta vanaisa ilma pyksata, olen nöuka-aegne ja mäletan väga hästi, et mannaga tegin.
 
:) 20. veebruar 2012, kl 15.20
Võid hakata pükse sööma, tehti küll mannaga ja kõigis kondiitrietevõtetes :)
Manna polnud piisavalt väärtuslik koju tassimiseks...
 
u 20. veebruar 2012, kl 22.43
no ma tahtsin öelda, et kuigi nõuka-ajal valitses üldine bardakk (jms), oli rohi rohelisem ja toidud maitsvamad! ja tuleb välja, et just need toidud, mida sai teha toorainest, mida keegi ei viitsinud varastada! aga millega see saiatäidis nii kollaseks saadi/saadakse?
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!