Kööginõu
Sea välisfilee
 
Algaja kokk 02. juuli 2008, kl 10.31
Mul on sulamas 1 kilo 300 grammine sea välisfilee tükk. Kas sellest annab teha midagi pannil ja kuidas? Ahju kahjuks pole... :(
 
kokkaja 02. juuli 2008, kl 11.53
Pole midagi lihtsamat: lõika ca poole cm viiludesk ja klopi kergelt läbi ning maitsesta soola ja pipraga, seejärel aseta tükid tihedasti külg külje kõrvale madalasse väiksemasse ahjuvormi ning laota peale kiht peenestatud sibulat, seejärel aga kata ohtra majoneesiha ning ca 200 C ahju nii 45-55 minutiks ja valmis.
PS! Seavälisfilee on piisavalt pehme ja mure, nii, et enne pruunistsda pole vaja ja soovi korral saab liha peal ka muud lisada, nt. kergelt läbi praetud seeni jms



Päikest!
 
luks 02. juuli 2008, kl 11.59
ahju pole ju !
 
d 02. juuli 2008, kl 12.52
siis lihtsalt prae need viilud ära pannil.
 
oi idioote! 02. juuli 2008, kl 16.41
kokkaja on ikka päris idioot, postitust läbi lugeda ei viitsi aga kohe kukub õpetama, oi selliseid idioote!

aga sügavkülmutatud lihast tee ükskõik kuidas, ega ta hea ikka ei tule küll. aga vähenõudlikule maitsele käib küll.
 
to oi idoote 02. juuli 2008, kl 22.39
kuule mis jama sa ajad? ma olen täiesti veendunud, et samas marinaadis tehtud külmutatud ja "värskel" lihal sa vahet ei tee, sellega ei saa hakkama ka kõige teadjamad kokad, kui liha just sada aastat külmas pole hoitud.
Sa hakkad oma üksluiste "vähenõudlike" kommentaaridega juba ära tüütama. Eks löö iga päev siga maha jah, et värsket liha saada, sest muu ju ei kõlba esteedile.
 
toiteväärtus 03. juuli 2008, kl 02.06
külmutatud lihal pole lihtsalt suuremat toiteväärtust, see on õige küll, ma ka pirts. kusjuures pole kordagi pidanud selleks siga veristama.. et liha saada aastal 2008.
 
ooo 03. juuli 2008, kl 19.02
kas tänapäeval saab liha ka looma tapmata?:O
 
... 15. oktoober 2011, kl 12.08
 
seasõbra naine 15. oktoober 2011, kl 12.50
No võib ju iriseda teemal "külmutatud liha" jne.
Teemalgatajale, vasarda 3-4 cm lõigatud viilud läbi, siputa soola-pipart mõlemale poole, lao üksteise peale torni.
Klopi lahti ca 3 muna ühte kaussi, teise kaussi pane riivsai.
Kui pann koos õliga juba kuum, siis kasta lihaviil munasse, siis riivsaiasse ja pannile küpsema.
Oleneb maitsest kui kaua praadida.
Meile meeldib liha pehmem variant.
Lasen kõigepealt liha pruunistuda suuremate kraadidega, peale liha ümberkeeramist võtan kuumuse vähemaks ja panen pannile kaane peale ja hautan/praen niikaua kui oma maitse järgi valmis.
Kuum kartul ja salat kõrvale ja mees on söönud.
Sibulat praen teise panni peal lisaks.
Kui suurem lihapraadimine ees, siis iga pannitäie järel puhastan panni ära, eelmine praekord jätab ikka midagi kõrbenut põhja.
 
. 15. oktoober 2011, kl 13.29
Teemaalgataja on oma liha ehk 3 aastaga tehtud saanud...
Miks kaevas keegi üles teema, milles midagi tarka pole lugeda? Ma saan aru vanadest teemadest, kus igasugu kasulikke nippe kirja pandud, oki, otsige üles, kõigil kasud sees. Aga sihuke mittemidagi-teema?
 
? 16. oktoober 2011, kl 21.59
Aga nii "mittemidagiütlev" teema kutsus sind ju ometi lugema ja suisa kommenteerima?
Milleks kommenteerida, kui midagi lugedagi pole?

Minule vanad teemad meeldivad. 2-3 aastatagust teemat ma "vanaks" ei oskagi pidada, kusjuures.

Mina isiklikult kuiva fileed ei kasuta üldse. Kallis ja tuim. Lemmik on kondiga karbonaad, peekon ja kintsupraad. Kaelakarbonaad on ebameeldiva maitsega, meie pere ei soovi. Filee mõttetu.
Aga sellest lihast oleks teinud klassikalises äädikamarinaadis ja aedviljadega koos vardaid, juurde uhke salat ja hea, kreftine salat.
Ahjus "ohtra" majoneesiga... Maitse asi muidugi.
 
. 16. oktoober 2011, kl 23.35
Lugesin jah, sest lootsin saada mõnd mõnusat retsepti välisfilee küpsetamiseks pannil. Aga kuna teema lihtsalt pööras ära juba aastal 2008 ja miskit tarka ei tulnud, siis tõesti kommenteerisin üleskaevamist: autor ..., 15. oktoober 2011, kl 12.08 kommentaariks üle 3 aasta ainus tark sõna - "idiot". No eriti asjalik tõesti...
"?", vastanud siis sinagi teemasse - välisfilee pannil! Mitte "filee mõttetu". Või et "kaelakarbonaad on ebameeldiva maitsega, meie pere ei soovi". Mis see kaelakarbonaad siia puutub?
Aastal 2014 ehk järgmine tõstab teema esimeseks, mõni minusugune huviline juhtub jälle lugema, sest pealkiri jookseb guugeldades välja, vastus ikka puhta null.
 
? 17. oktoober 2011, kl 11.06
Võid vabalt siit lahkuda, kui ei meeldi, eksole ju?
Minu maitsele ON filee kuiv ja tuim ja paljukiidetud kaelakarbonaad ei maitse kogu perele. Jäi taas midagi arusaamatuks?

Eks anna siis ise hea soovitus, kes sul keelab. Aga EI. Ei oska, kuid vinguda küll.
 
? 17. oktoober 2011, kl 11.59
Ei oska jah, seepärast ma ju teema avasingi, et häid soovitusi lugeda, kuidas fileest head asja valmistada! Väga maitsvat ja mahlast olen söönud, teeks heal meelel ise ka, just pannil. Eks ma otsingi mujalt edasi.
 
UUH 19. november 2013, kl 13.21
..kata ohtra majoneesiga.
Brrrr
 
rivo 19. november 2013, kl 14.02
aga kui mul pole seda välisfilee tükki, mida siis teha või kuidas toimida...
 
./? 19. märts 2015, kl 21.23
Aga palun :) - natuke jäin hiljaks, aasta on juba 2015, aga loodetavasti annate andeks :).

Minu arvates on hästi tehtud filee hõrk ja kaelakarbonaad mahlane - Punkt polnud ilmselt neid hästi tehtuna saanud, või oli tal kõht permanentselt tühi, et nii kuri oli :):):)
alissandra 23. märts 2015, kl 16.37
Noh kaelakarbonaad pole päris sama, mis seljapealne on. Seda seljakarbonaadi saabki vaid heaks teha jahu ja munaga paneeritult praadides. Praetud karbonaad on aga üks ütlemata maitsev asi.
 
hautage 23. märts 2015, kl 22.47
pliidil liha koos paprika,sibula,tomatiga,maitseks sips võid...kaane all podiseb mõnusalt! pere tänab!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!