Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
kui palju kulub teil söögiraha kuus?
 
üks hull 11. august 2009, kl 09.06
Aga vot meie pere on selline ebanomaalne (elame ikka eestis), kes käib kord nädalas poes-turul. Liha ja värske kraami ostame ainult turult - aastatega on välja kujunenud oma müüjad, kellelt saab ka olulist allahindlust, samuti eritellimusi anda. Ja külmutatud liha me ei söö. Planeerin nädalamenüü valmis, reede õhtul valmistan ostetud lihast poolfabrikaadid - kastmepõhi, supipuljong, grill-liha marinaadi jne. Kuna lapsed juba suured, suudavad nad ise poolfabrikaatidest kogu perele õhtusöögi valmistada, võileibu meil süüakse väga harva, poe valmistoitu mitte kunagi. Kui palju siis kulub? Kui ainult kahejalgseid pereliikmeid arvestada, läheb mingi 4-5 tuhat ära, veinid-õlled sealhulgas, pere 4-liikmeline, sügistalvel muidugi rohkem, sest laste koolisöök ju ka maksab.
Samas, ma ei halvusta neid, kes tarbivad kiirsööki ja valmistoitu - igaühel oma harjumused ja igaüks teeb omad valikud.
 
hmmm 11. august 2009, kl 10.21
" küll aga võib vahel kahelda nende inimeste mõistuses, kes päevast päeva palehigis pappi kokku lükkavad, et seda siis restoranidesse laiali jaotada."

Mis mõtet sul seal tööl üldse käia, kui teenitud rahaga ei saa väljas käia, lasta end teistel restodes teenindada ...pead vabal päeval peenramaal küürutama, et perele paar juurikat saada või peale tööpäeva hakkima-smoorima-keetma-küpsetama pliidi ääres toiduaurudes sitsides? Kas see elu on seda väärt?
 
üks hull 11. august 2009, kl 12.44
hmmm,aga kujutad sa ette, et mõnele võib meeldida peenramaal küürutada? Päris hea on peenravahel istuda ja omi mõtteid mõlgutada. Ei pea suhtlema. Elu ei pea ka seisnema ainult seebikate vahtimises. Ei ole midagi mõnusamat, kui veeta õhtut, veiniklaas käes, oma aia roosilõhna nautides. Ja kui poolvamis toidud külmkapis, läheb toidutegemisele nädala sees max 30 minutit, ja kord nädalas ettevalmistusteks max 1,5 tundi. Ülejäävat raha saan kulutada restoranis, reisil, raamatute ostmiseks.
Naljakas on lugeda selliseid kommentaare, nagu sul, hmmm. Sinu maailmanägemus ei ole mitte isegi must-valge, vaid ainult must. Rohkem värve ja tolerantsi paluks.
 
üks hull 11. august 2009, kl 13.01
Ja veel hmmm, me mõlemad abikaasaga teenime mitut keskmist palka kuus, sellegipoolest meeldib meile kokata, ja ka lastele meeldib kokata (poiss 19, tüdruk 16), ja hea meelega teeme seda kõik koos. On ka selliseid hulle, ma tean peale enda veel mitut kohe.
 
x 11. august 2009, kl 13.38
No kui ei taha ise rohida ja paar juurikat sügisel saada, siis nautige poest ostmist! Mina naudin ise kasvatatud saaduseid süüa.
Ma lausa armastan kastmist, rohimist, saagi korjamist. Eks vaevarikas ole, aga kui kodune lapsega nt. oled, siis päris põnev vaheldus!
Loomulikult meeldib ka restoranides käia, kuid hetkel võimalused selleks liiga väikesed. Kui laps suurem ja tööle minek, eks siis saab jälle üht-teist lubada.
 
linnanaine 11. august 2009, kl 14.57
Võibolla olen ma imelik, teenime ka mehega mitu eesti keskmist, kuid just tänu erialasele tööle pühendumisele (mis toob ka head raha sisse), pole aegagi kodus kokata.
Tööle-trenni-koju magama. Isegi poodisõit pärast tööd on liigne ajakulu.Rääkimata siis ise toortoidukraami lõikumisest, keetmisest, küpsetamisest jne.
 
to t ja teised 11. august 2009, kl 17.18
t - mine nüüd ja loe oma kommist ülespoole ka ja vaata, kust sõna "idioot" vestlusesse tuli. Nimelt nimetatid idioodiks neid, kes väitsid end vähesega toime tulevat, et aga kus siis resto arved??? Aga jah, ma ise tõesti ei pea terveks käitumiseks IGA PÄEV väljas süüa, aga kust muidu saabki neid inimesi, kes teenivad küll korralikult, aga sääste pole ja enne palgapäeva alati näpud põhjas.
 
t 11. august 2009, kl 18.09
loe ise paremini. ei öeldud, et see, kes iga päev restoranis ei söö, on idioot. öeldi nende kohta, kes väidavad, et 3000 krooni eest saab kaks inimest kuu aega ära toita, sealhulgas töölõunad väljas. vat mina ka ei usu. kui tööandja just tasuta toitlustamist ei paku, siis kuus on u 20 tööpäeva, kui keskmiselt 50 kr lõunale kulutada, siis see kahe inimese peale teeb juba 2000 kr ja siis 1000 jääb koju toidu ostmiseks? või on tõesti eestis kohti, kus nt 10 krooniga väljas lõunat süüa saab?
 
to t 11. august 2009, kl 19.01
no ma pakuks nüüd, et hoopis sina oled idioot. kuidasmoodi sa oma väiteid õige kokku klopsid? imineme ütleb - 3K kuus. teine vastu - seda saab vaid idioot väita, kus on resto arved? mina väidan, et restos ei peagi sööma, ehk siis, kõigil pole restoarveid. sina väidad, et ma olla öelnud, et keegi olla öelnud, et kes iga päev väljas ei söö, on idioot...

loogika ja järeldusvõime sul ikka nullilähedal. aga et sa teaksid, KÕIK inimesed tõesti ei söö töölõunat kusagil söögikohas. osad võtavad võileivad kaasa, osadel on tööl mikroahi, kus siis kodunt karbiga toodud toit soojaks lastakse. sihuke uudis siis sulle täna, võtab õhku ahmima, mis?
 
t 11. august 2009, kl 19.48
ah nii öeldigi kohe või? võtame kopipeisti:

"Kahekesi mehega ja kokku 3 tuhat kuus sealhulgas töölõunad väljas."

sellele vastati, et

"idioodi jutt, et 2-kesi ja 3000 kr hakkama saadakse. Kas ei osata arvutada või tõesti väljas käies mees maksab kõik kinni."


millele sina vastasid, et inimesed, kes restoranis käivad, on idioodid.



vaat antud teema kontekstis mina saan töölõuna väljas söömisest küll aru nii, et inimene sööb mingis söögikohas, mitte ei pea ta silmas, et sööb õues oma võileiba. nii et kui inimene väidab, et ta saab 3000 krooniga sellise toitumisega hakkama, siis on tal kas imeliselt odavad söögikohad olemas või ei oska ta eriti arvutada.
 
lugeja 11. august 2009, kl 19.53
Seda ma räägin ju. Siin inimesed ise VÄITSID, et SÖÖVAD VÄLJAS ja ei kuluta üle 3000. Pere peale. EI usu.
 
to t 11. august 2009, kl 19.54
näita mulle, kus on öeldud, et inimesed, kes väljas söövad, on idioodid? et ma nende mõistuses kahtlen, kes seda sageli teevad, seda olen öelnud küll. ;) kas king pigistab?
 
to t 11. august 2009, kl 20.07
nii, tegin väikse otsingu teemas ja ei laidnudki enne meelise kommi ühtki kohta, kus oleks öeldud - 3000 ja töölõunad sinna alla. meelise komm aga oli juba kriitika, mitte väide.
 
to lugeja 11. august 2009, kl 20.08
NÄITA mulle, kus inimesed ise seda väitsid, võimalik, et mul mõni komm kahe silma vahele jäänud? psotitajast ja kellaajast piisaks.
 
lugeja 11. august 2009, kl 23.59
kehvasti otsisid

Autor: MINUL
Aeg: 08-07-09 20:13

Kahekesi mehega ja kokku 3 tuhat kuus sealhulgas töölõunad väljas.
 
to lugeja 12. august 2009, kl 00.31
siis küll, aga ju nad siis söövadki suppi
 
siim 12. august 2009, kl 07.53
inimestel kulub söögiraha just nii palju, kui neil võimalik kulutada on.
mul on kaks ülalpeetavat kodus, saan invapensionit 3600 krooni, sellest 1000 läheb exile alimentideks selle kõige väiksema lapse eest, kes temaga kaasa läks ja 2600 jaguneb kõigiks muudeks kuludeks kolme peale.
 
nurr777 12. august 2009, kl 10.52
Ise majandama haktes tahtsin iga päev hõrgutisi teha. Kuu lõpus avvastasin, et raha on haihtunud. Hakkasin oma tegevuskava rohkem läbi mõtlema ja jõudsin selleni, et kõige mõistlikum on teha suurde potti 3-5 päeva toit valmis. Kas midagi hiina köögi taolist või siis suppi. Seda tarbime 2kesi õhtusöögiks.
Avastasin ka turult liha ostmise mõtte- poes on 400g hakkliha sama hinnaga kui turul kilo.
Seega ostan aeg-ajalt turult mingit liha, kodus tükeldan ära, jagan portsude kaupa toidukilesse ja panen sügavkülma. Siis on alati võtta. Muide kuumas vees sulatan ta ruttu ära ja kohe pannile. Säästuaja nippidest sain ka poest kana/broileri ostmise vihje- katsetasin- 1st kanast saab 5 toitu teha kui ta ära tükeldada ja külma panna.
Minul kulub toidupoes kuu jooksul ...2000eek + tööl kohvikus lõunal käimine üldjuhul 38 eek per lõuna. Hommikusöök on tass kohvi ja 2 võileiba + mees maksab ka vahest poe arveid, seega täit ülevaadet ei ole + mehe lõunad. Paistab, et päris kallis on elada...
Püüan alati koju varuda üht koma teist, et kui enam midagi süüa ei ole, siis saaks ka veel midagi välja mõelda ja loomingulisust käivitades uusi imeretsepte leiutada.
 
realist n 12. august 2009, kl 11.34
Arvan samuti, et need , kes väidavad, et 3000 krooni eest saavad 2-kesi kuu aega söönuks ja see 3000 sisaldab ka töölõunaid, ei oska arvutada või VALETAVAD.
 
leila 12. august 2009, kl 11.39
"kõige mõistlikum on teha suurde potti 3-5 päeva toit valmis. Kas midagi hiina köögi taolist või siis suppi. Seda tarbime 2kesi õhtusöögiks"

Ma mõtlesin ükskord sama proovida, et suure potitäie ja mitmeks päevaks teen toidu. Tulemus: suur potitäis läks lihtsalt hallitama ja pidin ära viskama, sest:
1. Elu on ettearvamatu, mitmel päeval peale tööd ei sattunud otse koju, vaid mingile üritusele või kuhugi kutsuti ja siis sai väljas söödud
2.Ei tahtnud kumbki mitu päeva järjest sama toitu, tekkis muu jäele isu ja läksime mehega lähikonna poodi
 
Tuuli 12. august 2009, kl 11.40
Kolmekesi oleme teinud eelarvet mitu kuud ja keskmine söögile kuluv summa tuleb kuskil 5000.- (suvel on kallim siis igasugu üritused ja talvel jälle madalam)
Sees ka mehe lõunad ise käin lõunal kodus söömas. Sisse pole arvestatud lapse lasteaias söögile kuluvat summat.
 
üks hull 12. august 2009, kl 11.43
Ega see ju tegelikult ilmvõimatu ei ole. Ongi nii, kanast, hinnaga ca 40 eek, saab 2-kesi elades: esimesel õhtul koivad-tiivad grillida + riis ja majoneesikaste juurde, teisel õhtul fileest nn hiina roog: nuudlid, fileetükid, vähe külmutatud juurvilja, paar muna; kolmandal õhtul saab korjusest kena supi: riis, külmutatud juurvili, neljandal õhtul tuleb nädala ringvaade: kogu see värk kokku pannile, juustuga üle ja ahju, ja reede õhtul saab kokku hoitud rahaga restorani sööma!
Ja kui nüüd esimesel õhtul viitsisid vaeva näha, filee kergelt üle praadida, puljongi (broileri puhul läheb aega u. 45 min) valmis teha ja ka riisi-nuudli valmis teha, siis ülejäänud õhtutel kulub söögi tegemiseks max 30 min.
 
Ikaldus 12. august 2009, kl 12.56
Ei oska täpselt ütelda, aga kui ma oma rahadest kõik arved ära maksan, siis toiduks jääb umbes 2000.- kuus, mis ka kõik ära kulub. Saame hakkama, kolmekesi oleme.
 
tõepoolest 12. august 2009, kl 14.49
Ilmselgelt mõttetu vaidlus, kas ikka saavad kaks inimest 3000-ga kuus söönuks või ei.
Kui toiduraha on 3000, küll siis saavad. Ja kui toiduraha oleks neil ainult 2000, saaksid ka. No ei saa süüa selle raha eest, mida reaalselt ei ole! Ega üle oma varju ei hüppa. Lihtsalt siis on eluviis ja harjumused (ka toitumisharjumused) teised - tehaksegi suur potitäis toitu valmis ja soojendatakse. Ilmselt ei satuta siis pärast tööd ootamatult pidustustele ega ole nende päevad ka ainult ühe skeemiga (tööle-trenni-koju magama). Mitte et ma neid viimaseid halvustaksin - tuleks lihtsalt aru saada, et iga pere elab isemoodi elu. Kui nad sellega vastavalt oma (kohandatud) vajadustele toime tulevad, siis ongi ju kõik korras. Ei saa väita, et need, kes kulutavad kahekesi toidule 6000 kuus, on õnnelikumad nendest, kel kulutada ainult 3000. Samuti ei saa keegi kinnitada, et vähese rahaga elavad inimesed sööksid ebatervislikumalt. Kindlasti aga kulutavad nad rohkem aega toiduvalmistamisele ja poeskäikudele - tuleb ju valida, mida osta.
Eks maailm ole õnneks kenasti kirju.
 
tõepoolest 12. august 2009, kl 14.47
Ja veel: ei maksa öelda, et 3000 krooniga toidule kuus pole võimalik kahel inimesel hakkama saada. Kes nii arvab, peaks ilmselt hoopiski ütlema: mina ei oskaks sellega hakkama saada. See, et üks inimene sellega toime ei tule, ei tähenda, et teised ka ei tuleks.
 
to 1 hull 12. august 2009, kl 16.12
" Ongi nii, kanast, hinnaga ca 40 eek, saab 2-kesi elades:"

1 grillkanast jätkub meil mehega 2-peale vaid üheks õhtusöögiks. Kuna mõlemad suured lihasööjad ja lihakõrvaseks salat vms kerget.
Samas saledad mõlemad.
 
arvamus 12. august 2009, kl 16.24
/Ei saa väita, et need, kes kulutavad kahekesi toidule 6000 kuus, on õnnelikumad nendest, kel kulutada ainult 3000. Samuti ei saa keegi kinnitada, et vähese rahaga elavad inimesed sööksid ebatervislikumalt/

Sageli siiski on odav toit=ebatervislik toit. Mitmekülgset ja puhast toitu süües läheb ka raha rohkem. Ei hakka rääkimagi ökopoodide hindadest. Kartul ja viiner või makaronid ketšupiga suur pannitäis on ju kordades odavam kui kanafilee+kreeka salat või sushi-ja makivalik tadrikul. Tihti on ka vaesemate hulgas paksusid rohkem, ka paljukirutud vaesed pensionärid on pigem paksud kui saledad, sest toituvad ebatervislikult: kartul, sai, pannkoogid, makaron, jahukäkid.
 
ka arvamus 12. august 2009, kl 16.37
Toidud aedviljadest (ühepajatoit, kapsavorm jt.) ning pudrud pole üldse kallid ning on tervislikud. Kanafileedki ei kulu igale toidule palju. Kõige tervislikumad on oma peenrast võetud saadused, kus materiaalne kulu minimaalne.
 
a 12. august 2009, kl 17.07
"Kanafileedki ei kulu igale toidule palju"

aga kui paned taldrikule tüki kanafileed ja kõrvale toorsalat.Kanafilee kg on 89 kr
 
ka arvamus 12. august 2009, kl 18.03
a-le
Pool kilo fileed 45.-, porrulauk peenralt, riis, kohvikoor, maitseaine. Kokku u. 70.-. Jagub kuuele kuni kaheksale inimesele. 10 krooni pole ju palju kõhutäie eest.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!