Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
kui palju kulub teil söögiraha kuus?
 
kuuekesi 27. september 2010, kl 13.18
arvan, et miinimum 5000 ja maximum nii umbes 7000
kuus

aga see kõik siis ka ainult toit, mitte mingi alkohol pole sees, nagu eespoolt lugeda võis,
ja aedvili-juurvili omast käest, puuvili-marjad samuti
mõni päev teen kuuele süüa 50.-päev (olen kodune),
mõni päev üle 100.- päev,

ükspäev just imestasin, et tegin perele süüa 0.-päev :)

(seda siis selle mõttes, et kartul-aedvili omast käest, nojah, tegelikult leib oli kapis juba olemas ja liha sügavkülmas samuti, eks tegelikult kõik see kokku midagi ikka maksis, kuid nii imeväärselt vähe ja kui jagada see veel pereliikmete arvuga, siis ümardades võib küll öelda, et 0.-krooni päev. kartuli-porgandi-peedi-kapsa tõin põllult, õunad võtsin puu otsast ja seened korjasin metsa servast)
 
Ka nii saab 27. september 2010, kl 14.52
Kui siin neid hooplejaid lugeda, siis pole üldse mingit masu, pangalaene ega töötute armeed, elu nagu muinasjutt.
Tegelikult võiks need inimesed ( kes väidavad, et pole aega kodus süüa teha) mõelda kaotatud ajale, mis kulus restoranides passides, või igapäev värsket toitu otsivad inimesed samuti( sest külmutatud toit ju neile ei kõlba).
Seega, AEG on kõigil ühepikkune, kuidas või millele seda kulutatakse on küll valikute küsimus.
Meil 2 töölkäivat täiskasvanud inimest, suur koer, nädalavahetustel vahest 2 , vahest 4 inimest lisaks toita- saama hakkama 3000.- kuus. Jutt käis toidust, mitte muust.
Sööme teadlikult (mitte keemiat), maitsvalt ja toidu valmistame ise.
Oleme normaalse kehakaaluga ja arvestame väga AEGA (ei raiska seda mõttetult poes toidu otsimisele). Poes käime 2 x nädalas.
 
njah 27. september 2010, kl 15.59
Me peaks vist nälga surnud olema, sest meil nelja peale (mina ja kolm last) keskmiselt 1800-2000 eeku kuus kulub :)
 
Ole mõistlikum 27. september 2010, kl 16.01
loodan paremat- sulle küsimus. Mis sind takistab putrusid keetmast? Kas sa tead, mitu erinevat võimalust sul saia, vorsti ja ketsupi asemel võiks olla? Tundub, et sa pole n. kaerahelbe või riisi hinnaga kursis? Ja tõesti on olemas ka raguu kondid, millest saab suppe keeta. Ühest pakist vähemalt 4-5 korda.
Praegu soovin sulle arukust ja vastutustunnet enda ja poja tervise suhtes.
300.-toiduraha polegi nii vähe, valik on sinu.
 
vaene penskar 27. september 2010, kl 18.13
aga kust mina tean? ma ei viitsi arvestust pidada, palju kuhugi kulub.
 
piia 28. september 2010, kl 17.10
Tegin kunagi arvestuse, kahekesi elades sai ostetud toitu ca 4500 krooni eest ja kaal oli 10 kg raskem ka, õhtuti töölt tulles sai valmistatud praadi, grillkana, supid jne., tagantjärgi mõeldes liig, mis liig. Nüüd olen vaadanud enda pealt, et no ei vaja niipalju toitu organism, eriti kui teha vaimset tööd. Hommikul piisab näiteks väikesest kausist pudrust, puuviljast, klaas piima kõrvale, lõunaks paar kartulit või riisi, kõrvale tükk liha, viil leiba ja värsket salatit, õhtul paar võileiba, puuvilja ja rohkem polegi organismil vaja. Kui väikese toiduga ära harjub, siis on juba ühe võileiva söömisel tunda, et raske olla. Kaal püsib täiesti normis ja on isegi kilo-paar võimalik alla võtta. Seega täiskavanud inimene, kes teeb vaimset tööd ja palju ei liigu, ei vaja üldse niipalju toitu. Värsked salatid on tegelikult ikka üsna odavad võrreldes muu kraamiga ja viinereid, sardelle pole vaja süüa. Võimalik on mitmekesiselt ja tervislikult süüa, aga kogused peavad olema väikesed!
 
piia 28. september 2010, kl 17.12
Ahjaa, toidule kulub ca 1500-1800 kr kuus ja kaubamajas või stockmannis ei käi.
 
kolme täiskasvanuga pere 28. september 2010, kl 22.27
Meil ema, isa ja täiskasvanuikka jõudnud poeg, vahel (umbes kord nädalas)ka vanemad lapsed peredega meil külas söömas - kulub 2500-3o00 krooni kuus. Osa kraami tuleb poest, osa oma aiast, põllult ja metsast. Minu meelest kulub liiga palju raha, sest kogused ja sortiment, mida ostame, on minimaalsed, välja arvatud piim-koor ja leib, aga lihtsalt hinnad on lakke aetud. Selline lihtne toit küll ni palju maksta ei tohi. Mingeid peenemaid mereande ei osta, sest keegi ei söö, vahel ostan heeringat või muud odavat kala, poolfabrikaate ei tarbi, valmistoitu ei osta, karastusjooke ka mitte, jäätist haruharva jne. Väljas söömas ei käi. Püüame tarbida võimalikult palju kodumaist ja looduslikku toitu, teeme ise kõikvõimalikke hoidiseid hapukurgist kuni jahimehevorstini välja. Ei saa kohe kuidagi aru, kuidas on võimalik kulutada toidule nii palju nagu mõned siin eespool kirjutavad. Ilmselt on tegu kehvade majandamis- ja toiduvalmistamisoskustega, sest kuidas muidu siis toidule kuluv summa väikesel, ühe-kahe väikse lapsega perel ületab paljude inimeste palganumbri.
 
arusaadav 29. september 2010, kl 14.03
Loomulikult on need muinasjutulised toiduraha-summad, millega siin kiideldakse, ainult kehva majandamisoskuse tulemus. Aga isegi siis ei oska kuidagi selliseid mitmetuhandelisi kulutusi nädalas (ainult toidule!) ette kujutada. No kui palju siis jaksatakse süüa? Või tassitakse kallis toit koju ja visatakse minema? Või lihtsalt arvab kiitleja, et mida rohkem, seda uhkem ja need suured arvud ei vastagi tegelikkusele?
Saan aru, et delikatessid on kallid. Aga kui sageli ja kui palju neid siis jaksatakse süüa? Põhitoiduained need ju ei ole.....
 
imestav lõunaeestlane 29. september 2010, kl 21.09
Kas Tallinnas maksab ODAV kartul 8 EEKu kilogramm? Ma ausalt öeldes ei taha uskuda - Säästu ja Maximad ikka ühesugust hinda hoiavad ja meil siin Säästus 3.90 kilo oli nädal tagasi. Rääkimata talupoodidest, sealt saab 3 EEKu kilo ka. Ning turul peaksid ju väiksemad kartulid odavamad olema.

Ja võileivakatteks sobibvad ka värskekurgiviilud, see on tervislikum kui odav vorst. Samuti on saada odavat leiba, näiteks TÜ poodides peaks olema Säästu vormileib, maksab mingi 7.90 terve päts. See on hea leib, ei ole lisaaineid sees. Samuti on allahindlusi leibadel ja kuivainetel - tulebki osta seda, millel ale. Ka tähtaja täis saanud korvist võib leida üpris soodsaid asju.
 
kats 30. september 2010, kl 13.23
Mehega kahekesi, miinimum oli vist 1 500 kr või natuke alla. Tavaliselt läheb mingi 2 500 kuus. On ka 4 000 läinud kui varem rohkem raha oli ja sai 2 korda nädalas väljas söömas käidud. Praegu väljas ei söö rohkem kui korra kuus, pooltel hommikutel sööme putru vi müslit, mitte võileibu ja teeme kodus 2 päeva toidu korraga, siis jääb ka raha puuviljade jms ostmiseks.
 
N 30. september 2010, kl 14.24
No viimased arutlejad tunduvad küll normaalsed inimesed võrreldes nende otudega, kes algul keksisid oma 10-12 tuh. toiduarvetega ( teg. oskuste ja teadlikkuse puudulikkusega).
 
otu 01. oktoober 2010, kl 11.05
Vot mina siiski ei saa aru, kuidas inimesed saavad mitme peale paari tuhande krooniga kuus söögile hakkama saada!?
Ma võin ju teiste meelest otu ja oskamatu olla, aga ma küll ei pea närutamist õigeks.
Näiteks meil teisemelise tütrega kulub nädalas ainuüksi 500.- koolis ja tööl söömistele! See teeb ise kuus üle 2000 krooni.
Minu lõunal käimine kesklinnas maksab minimaalselt päeva kohta 50.- + korra nädalas käin mõne sõbrannaga kohvil ka (see teeb nädalas siis kokku umbes 300), tütrele annan iga nädal 200.- koolis söömiseks ja mingi joogi/näksi ostmiseks (koolitoit maksab 25.-, aga jook jms on vaja veel juurde osta).
Kas ma olen sellepärast raiskaja, et eelistan lõuna ajal valge inimese kombel söömas käia ja lapsele ka söögiraha annan?! Või ei arvestata siin lõunasööke ja koolitoitu pere söögiraha hulka?
 
:) 01. oktoober 2010, kl 12.34
300 krooni - 1 inimene ( enamasti söön putru ja üritan salateid kõrvale teha)
 
just-just! 01. oktoober 2010, kl 15.27
Autor: otu
Aeg: 10-01-10 11:05

Vot mina siiski ei saa aru, kuidas inimesed saavad mitme peale paari tuhande krooniga kuus söögile hakkama saada!?

Just-just!Häda ongi selles, et sa EI SAA ARU. Aga kui mõtlema ja arutlema hakkaks, ehk siis saaks! Ja eriti tasuks juurelda selle üle, kas ainult söögikohas söömine on "valge inimese" tunnus.
 
Veel kord 01. oktoober 2010, kl 18.19
Veel kord:
Inimesed on erinevad, sissetulekud on erinevad. ON inimesi, kelle sissetulekud on väga suured, eksib neid vahel siiagi ära. On perekondi, kus need teie ohitud summad ei ole kümnendikkugi sissetulekust.
 
keegi 01. oktoober 2010, kl 18.52
Mina laspega kahekesi, kulutan kuskil 1000 kr kuus toidule, kuna lihtsalt raha ei ole. Kuid ei ütle et ebatervislikult toituks. Laps saab koolis lõunaaegu tasuta koolitoitu. Õhtu teen mingit sooja toitu mida ka järgmine päev tööle kaasa soojendamiseks võtan. Hommikuti sööme kas putrusid, müslit või terakuklit või sepikut juustga.Vorstitooteid ei tarbi üldse, võid ka mitte.Enamus kulubki piimatoodetele ja kalale,kanale ja hakklihale. Muidugi laps tahab ka vahest kommi-krõpse.
Samas palju juurvilju ja ka mõningaid hoidiseid toon maalt ema juurest, need siis tasuta ainult töö vaev mis seal abis juurvilju koristamas-kõplamas käin.
 
pirri 30. august 2011, kl 21.14
Kas keegi võiks anda võimalikult säästliku nädalamenüü kolmele inimesele, naine, mees, 11 aastane poeglaps. Keegi ei tee palju füüsilist tööd aga majas olemas ka mindagi pole peale paari liitri odava õli. Ja kuivatatud maitseaineid on igast mastist. Ja soola. Ja kilo suhkrut, mida keegi kohvi ja tee sisse ei pane. Kohvi ja teed on ka, kuuks ajaks.

Tööl mul ega mehel pole muud kasutada kui külmkapp ja mikrokas. Laps on kl 07.15-19 omapäitsi lisaks koolisöögile peab kodus sööma. Laps on asjalik muna praadimine või isegi pannkokkide tegemine on talle naljaasi ja näiteks jahukastet oskab meie majas ainult tema tehagi.

Lihtsalt juhtus nii et peab kõvasti kokku hoidma hakkama. Kas keegi saaks anda nädalamenüü? Ma siis koostaks nendest 3 kuu säästu menüü. Vabandan, et olen nii abitu aga ma olen kõigest 22, kes oma 24 aastase abikaasaga saime ootamatult 11 aastase vaffa lapse kasvatajateks :-) aga säästu vajadus ei ole sellest, lihtsalt sellest ma ei taha rääkida.
 
lasterikas 30. august 2011, kl 23.19
Vaata Sille söögiblogi, saad hulk nippe ja lausa säästumenüüsid:

https://intranet.kirjastus.ee/owa/redir.aspx?C=96092dd0480b43e891b4e70e3978c957&URL=http%3a%2f%2fsille-kasulik.blogspot.com
 
lasterikas 30. august 2011, kl 23.20
vabandust


http://toidupildid.blogspot.com/
 
lasterikas 30. august 2011, kl 23.24
http://toidupildid.blogspot.com/search/label/*%20ODAVATE%20TOITUDE%20NIMEKIRI

ja veel:
 
io 31. august 2011, kl 07.15
kes seda teab palku kulub? pole arvestust pidanud, aga kui võimalusi arvestada, siis ehk 100 eurot kolme peale.
 
parem küsiks,- 03. september 2011, kl 13.40
- kui palju palka saad? ja siis, kui palju toidule kulub!
 
viimasele 03. september 2011, kl 14.55
õige point :) lõpuks keegi jagas matsu ära
 
40-aastane ja.... 04. september 2011, kl 22.55
... ja looduse poolt lastetu.
Olen kade.
Palju-palju edu sulle.
 
Seenelt tulnu 05. september 2011, kl 09.27
Praegu on siis ka õige aeg seenele minna, kui vähegi võimalik on. Ja kui võimalik, siis kohe mitmeid kordi käia. Kui Sa muud nooruse tõttu seentega teha ei oska, siis kupata nad soolvees ära, hakki tükkideks ja pane karpidega portsionite kaupa sügavkülma. Sealt saad võtta ja teha näiteks seenekastet, kartuli-seenevormi, seenesalatit. Iga nädal üks päev seenepäev teha annab ka kindlasti vaheldust toidulauale.
Ja pohlale võid ka minna. Ütlesid, et on üleliigne kilo suhkrut olemas, seega tee pohlamoosi, maitseb hästi pannkoogi peal ja pole vaja moosi ostma hakata.
 
vanur 05. september 2011, kl 09.37
ikka jah kõik sügavkülma, kui isegi soolata enam ei oska.
ainult, et sügavkülm rikub kõik maitsed ära.
külmavõetud seeni ei sööda.
 
To vanur 05. september 2011, kl 14.20
Vbl vanasti ei söödud, kui Sina noor olid, aga nüüd süüakse. Maailm ja arusaamad muutuvad ajas.
Sügavkülmutamine ei riku toitu suurt midagi, palju rohkem rikub oskamatu hoidistamine, liigne soolamine-suhkurdamine-marineerimine jne.
 
*** 06. september 2011, kl 11.24
meil üsna sarnane pere (2+1), ja eelmise nädala menüü (minumeelest suht soodne ja tervislik) oli selline:

- suur potitäis borši 2 päevaks (sellist korralikku paksu, mitte mingit lurri... Keetsin lihaga kontidest puljongi, supi sisse, nagu ikka, peet-kapsas-kartul-maitseained), lisandiks täisterakuklid v must leib).
- supipäeval magustoit tõhusam, pannkoogid ühel päeval ja õunakook teisel.
- pastavorm hakkliha, suvikõrvitsa ja tomatiga, kohe tegin 2 vormi 2 päevaks. Täisteraciabatta lisandiks ja kõrvale marineeritud kurgi salat.
- pastale lisandiks õuna-ploomi kompott kohupiimakreemiga/ teisel päeval ahjuõunad.

Nii läksid tööpäevad, puhkepäevadel olid peaosas seened - kastmena, pirukana, supina.

Üldiselt - hooajalisus on minu köögi oluline tegur. Kui ikka suvikõrvitsauputus, siis seda sööme, kui õunaaeg, siis arbuusi ei osta. Õnneks aed ja mets on olemas ja ligidal.
 
pirri 08. september 2011, kl 13.27
Aitäh :-)

Kokku on sissetulek meil üle 500 eur kuus aga kokku peab kõvasti hoidma, sest on vaja teatud arved tasuda. Enam ei saa edasi lükata, peab hambaarstile minema. Ühes õnnetuses jäi mees esi hammastest ilma, ta ise ei olnud süüdi üldse, lihtsalt autojuht jäi magama. Aga mees on mul teenindaja, ta ei saa ilmahammaseteta käia. Lapsel on üks sünni märk kohe aluspüksteserva all kubemes ja suureneb, ja selle peame ära lõikama.

Aitäh sääsu menüüde eest!
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!