Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
kui palju kulub teil söögiraha kuus?
 
t 12. august 2009, kl 18.41
"Ilmselgelt mõttetu vaidlus, kas ikka saavad kaks inimest 3000-ga kuus söönuks või ei.Kui toiduraha on 3000, küll siis saavad. Ja kui toiduraha oleks neil ainult 2000, saaksid ka."

ma siiski vaidleks vastu, toitudel on teatud hinnad ja teatud sissetulekust allapoole ikka enam ei saa ju hakkama. lihtsalt isegi miinimumiks ei jagu. kerjama pead minema. või siis tõesti, igasuguse rahaga saab hakkama, kui keegi teine kõik kinni maksab, aga see on juba teine teema.

mis tervislikku toitu puutub, siis jah aedviljatoidud oma peenra juurikatest on muidugi tervislikud. aga AINULT neist toitumine kindlasti ei ole ja vaene inimene erilist vaheldust endale siiski lubada ilmselt ei saa
 
kurekell 12. august 2009, kl 20.49
Miks arvatakse, et odav toit tähendab ainult kartuleid ja viinereid või makarone ketšupiga?
Eespool juba keegi mainis, et juurviljatoidud on ometi väga tervislikud ja ka väikese rahakotiga inimesed jaksavad nendesse veidi liha osta. Millegipärast ollakse seisukohal, et kui juurviljatoidud, siis tähendab see, et toidus on AINULT juurvili (no võib-olla natuke keetmisvett ka veel!).
Samuti saab küllalt odavalt küpsetada vägagi maitsvaid pirukaid ja kooke. Ei usu, et need poekookidest ebatervislikumad oleksid. Ei ole kallid ka pudrud ega muud piimatoidud. Kala saab ka mõnikord üsna soodsalt.
Odavad toidud on sageli hulga tervislikumad kallimatest, kuid see on küll tõsi, et nende valmistamine võtab aega ja energiat. Samuti vajab nuputamist, kuidas toitlustamist korraldada, et see mitmekesine oleks.

Oleks kohe huvitav teada, millised need ülitervislikud toidud siis on, mida ainult rikkad söövad ja millega need lihtsamad road võistelda ei suuda. Kas nende ostetud või restoranist tellitud toorsalat on tõesti tervislikum, kui kodutehtud?
 
hm 12. august 2009, kl 21.29
aga mis siis, kui mulle ei meeldi kala, kanafilee, kreeka salat, aasia köök? mulle meeldivad hoopis pastaroad, ahjupraed jms, kuigi raha jaguks kanafilee ja kreeka salati peale.
 
leonid 13. august 2009, kl 08.15
oleme suht vaene maapere aga toidule kulutame kuitahes vähe, sest tegelikult on nii liha kui juurikad täiesti enda kasvatatavad, samuti maitsetaimed, tomatid, kurgid, kartul jne.
omast käest on ka mesi. ka hoidised nii enda aia kui metsa saadustest.
põhimõtteliselt võime elada ka ainult soola ostes.
enamasti nüüd öeldakse, et milleks kasvatada, kui kõik on müügis.
aga kui kodus on mitu last, üks vanematest on invaliid ja teisel jääb kätte paar tuhat krooni tööl käimisest, siis ise kasvatatav annab võimaluse mitte toidu pärast muretseda ja pealegi veel tervisliku ja maitsva toidu, kui mürke ja kunstväetisi mitte kasutada.
paljudel ajab laiskus toidukulud suureks. metsaande korjata saaks ka linnainimene.
 
a 13. august 2009, kl 10.11
Autor: ka arvamus
Aeg: 08-12-09 18:03
a-le
Pool kilo fileed 45.-, porrulauk peenralt, riis, kohvikoor, maitseaine. Kokku u. 70.-. Jagub kuuele kuni kaheksale inimesele./

kas riis ja kohvikoor on tasuta? Kuhu sa selle kohvikoore üldse paned seal? mis 6 inimest? Pool kg kanafileed sööme mehega 2 peale alati ära, vahel rohkemgi.
 
linnas 13. august 2009, kl 10.23
Vaatame linnainimest, kel pole mingeid juurikaid oma peenralt ega liha oma laudast. Kõik tuleb nullist poest osta.

Näiteks 1 päevale kulunud toiduraha 1 in(naisterahvas):
hommikusöök: kohupiim(12 kr/karp) ja kodujuust 14 kr karp(Farmi)+ tass kohvi pruuni suhkruga- 1 kord süüa ühele inimesele. Hommikusöök kokku: 26 kr

Lõuna: oletame, et teen ise: pruun riis (tervislikum kui valge aga ka kallim), puhas sea sisefileetükk 350 gr ,toorsalatit ise(tomat, kurk, sibul, oliivõli, fetajuustu kuubikud, oliivid)+ klaas mahla. Mingi 60 kr läinud

Õhtu: alusetäis sushit(75.-) , 6 tk, Selverist

1 pöäev kokku 26+60+ 75=161 kr/in 1 päev
161 kr x 30=4830 kr + vahel väljassöömised, koju veini või külaliste võõrustamine
 
ka arvamus 13. august 2009, kl 10.32
a-le
70-45=25 , 25 krooni eest saab riisi, maitseaine ja kohvikoore, mis asendab retsepti järgset kookospiima. Iga kord ei pea ju liha salatiga sööma. Vahel võib liha nt. riisi hulgas ka maitsestamiseks olla. Antud retsepti puhul on riis lisand ja kanast, porrust, koorest tehakse kaste. Ja tegelikult on igavesti põnevaid retsepte, mille järgi tehtud toidud tervislikud ning suht odavad.
Angerjas ja latikas, kumb on tervislikum? Hind ise ei tee tervislikuks.
 
a 13. august 2009, kl 14.16
/Iga kord ei pea ju liha salatiga sööma. Vahel võib liha nt. riisi hulgas ka maitsestamiseks olla. Antud /

no harrastan "lahustoitumise põhimõtet", et lihaga koos riisi, kartulit jm südivesikuid ei söö. Liha kõrvale söön ainult juurikaid, toorsalateid.
 
ka arvamus 13. august 2009, kl 15.03
Igal oma valik. Kui odavamalt söönuks ei saaks, oleks paljud juba nälga surnud. Paljudel linnainimestel on maakodud ja suvilad. Kuskil siin on inimesed pahased, et vägisi topitakse aiasaaduseid kaasa.
Päeva menüü võib ka selline olla - hommikul tatrapuder (eriti tervislik, kui veega keeta) ja tee, lõunaooteks jogurtit, lõunaks 100 grammi liha kapsasalatiga, õhtul pähkleid, aprikoose või muud taolist. Kokku umbes 50 krooni.
 
ss 18. september 2010, kl 13.17
Aru ma ei saa, kuidas inimestel läheb kahepeale paartuhat. Siis peab täielik vorstikaste olema ju...
Ise söön palju liha ja üldiselt tervislikult, söögi-joogi peale läheb kuus 2500 - 3000 krooni, kusjuures väljas eriti ei käi.
Mulle tundub võimatu, kuidas saab alla selle summa normaalselt süüa...
 
351 18. september 2010, kl 13.58
elan üksi ja kulub üle 4000 kr kuus
 
berta 18. september 2010, kl 14.15
Proovige menüü läbimõtlemist, ostunimekirja koostamist ja kord nädalas poeskäimist! Ma olen seda juttu aastaid kuulnud ja kogu aeg kõrvust mööda lasknud, aga nüüd tuli pähe, et prooviks siis õige. Tulemus oli uskumatu! Gümnasistist pojaga kahekesi oleme, kuni enam-vähem iga päev poes käisin, jätsin sinna nädalas 1400-1500 krooni kindlasti, ehkki püüdsin olla säästlik, st siis 6000 kuus. Nüüd olen kolm nädalat teinud ostunimekirjaga laupäeva hommikupoolikul turu- ja poeringi. Keskmine kulutus on 800 krooni nädalas, seega peaksime seekord tulema toime 3200 krooniga kuus. ja poeg väidab, et sööme paremini kui enne - sest ostan turult liha, kala ja värske köögivilja. Laupäeval-pühapäeval teen siis enamiku nädala toitudest nö poolvalmis - praen šnitslid-karbonaadid valmis v teen ahjuprae, panen pajaroogadeks mõeldud liha marinaadi, keedan supipuljongi valmis jmt. Mis mulle eriti meeldib rahasäästu kõrval - pole enam seda igapäevast peavalu: mis ma täna süüa teen? Selge plaanita poodi minnes ostadki ju asju, mida tegelikult vaja polegi, aga nüüd on kõik ette teada. Söögitegemisele kulub aega vähe, kui asjad poolvalmis. Et poiss tahab ka hilisõhtuti pärast trenni ikka midagi süüa, on väga hea, kui nt külma ahjupraadi on võileivale viilutada, sageli teen ka lahtisi pirukaid - lihtne ja kiiresti valmis, samas väga maitsvad, saab ahjus kuumaks lasta. Sügavkülma ka suurt midagi peale marjade ja jäätise ei pane, nädalajagu seisab poolfabrikaadiks tehtud toit kenasti ka külmikus, kui asjad hästi läbi mõelda. Ega poodi ju ka iga päev hommikul valminud toodang ei tule, mis seal vahet on, kas marinaadis liha, singi- või juustupakk seisab mitu päeva poe külmikus või mul kodus?
 
leonidile 18. september 2010, kl 14.43
kas taimede ja loomade kasvatamisega ei teki suuri kulutusi, mis võib teha ju kokkuvõttes sama välja kui igakuine poeskäik?
 
Kati 19. september 2010, kl 21.00
Meie pere peal leppima 3000 kr kuus , maksude peale läheb rohkem....Meid on 2 täiskasvanut ja 2last....
 
öööö 19. september 2010, kl 21.30
kaks täiskasvanut + 2a laps ja kuus kulub umbes 3000.- ! väljas söömas ei käi! Olen mõelnud, et kulutame palju ja peaks kokku hoidma hakkama, sest kõik mille järgi isu on lendab korvi! aga paistab et meie pere niigi säästlik...
 
öööö 19. september 2010, kl 21.30
kaks täiskasvanut + 2a laps ja kuus kulub umbes 3000.- ! väljas söömas ei käi! Olen mõelnud, et kulutame palju ja peaks kokku hoidma hakkama, sest kõik mille järgi isu on lendab korvi! aga paistab et meie pere niigi säästlik...
 
n43 20. september 2010, kl 08.58
leonid siin eespool toodab juurikad ise, aga sellest ei räägi,kes aiamaa künnab jne. kui ma panen maha kartulid, siis peab sealt traktor ikka mitu korda üle käima, enne kui mugulad keldrisse jõuavad. kündmine, vagude ajamine,muldamine mitu korda ja siis vagude lahtiajamine, peale kartulivõttu uus maaharimine. mitu korda tuli traktoriga põllust üle käia? vähemalt 6x. hea,kui on endal see traktor koos kõigi vajalike riistadega, aga kui pole, siis naabrimees ei pruugi alati käepärast olla ja alati ei sobi sinu tegemised tema omadega.
tulevad küll köögiviljad odavamalt hooajal kätte, kui ise maal elad ja selleks aega on. maalt linna sõites sa ei tea isegi seda,millises poes miski momendil soodukaga on ja ostad ikkagi sealt,kuhu oled sisse marssinud. tihti on turul juurikad kallimad kui näiteks maximas...
meil 4 liiget, 2 kassi ja koer.pole ammu arvestust pidanud , aga kuhugi 3500-4000 kanti see toiduraha jääb. ostame kõik poest. armastan kokata ja poolfabrikaate ei osta
 
n 52 20. september 2010, kl 09.44
to n 43!
meil ka peres 4 liiget, kass ja koer, akvaariumikalad.
ja mind paneb imestama, et 4 inimese jaoks kartuli ja juurikate kasvatamiseks u nistad sa traktorist - selle jupikese maad mis selleks vaja üles harida, kaevad kenasti käsitsi ära - väga hea treeningg kõhulihastele muide!
vaod ajad sisse samuti 2 inimese adraga ja sellega ka muldad, käi siis või 12 korda üle vagude.
-Sügisel kaevad maa läbi, puulehed ja komposti kaevad sisse.
-Kevadel kaevad veel korra ja ajad vaod
-suvel muldad ca 3 x öeldakse on piisav.
- sügisel koristad saagi ja ongi kogu põllupidamine

Mitu kotti kartuleid teie peres kulub?
- panin maha 1 korvitäis kartuleid vakku ja võtsin ca 2 kotitäit.
Paned igale ühe vaokese ja usun, et 2 kotitäit kartuleid igale inimesele tuleb välja küll Vao pikkus mul siis 60m
ja kogu aiamaa suurus mida käsitsi harin on 60 x 20 m lisaks kasvuhoone ja marjapuude alused ja mingeid juurikaid ega marju ma poest ei osta
 
k 20. september 2010, kl 09.45
poest värske asja ostmine, et see siis sügavkülma visata on küll üks naljakas tegevus. milleks siis midagi värkset üldse osta?
--------------

tahaks ka sellele koomikule vastata.
mingis Eesti toiduajakirjas (oli see äkki sellesuvine Oma Maitse?) kirjutas, et on isegi mõttekam OSTA sügavkülmutatud marjad-juurikad, kuna tehasetöölusel näeb ette eeskiri, kui ruttu see jupeldatud kapsas külma peab jõudma.
poeriiulitel ja turul selline kontroll puudub (eriti eramüüjate puhul), seega ostes nn. "värsket" võid vabalt hoopis halvema ja viletsama kvaliteediga kauba saada.
ja mina usun täitsa seda teooriat.

teemast ka.
ma tahaks vaid ühte küsida - KAS TEIL POLE KAHJU OMA TEENISTUS LIHTSALT ÄRA SÜÜA?
müstilised summad, mis siin on...6,..7,..12 tuhat? lihtsalt ÄRA SÜÜA ja vabadada juurde - aga ma võin seda endale lubada ja ma pean ennast premeerima.
nigu krt tsirukse karu - teeb triki ära, saab suhkrutüki hambusse. siin sama - premeerin ennast siis "heaga". jajahh, väga inimlik ja loomulik. ise premeeriks ennast laheda matkaga näiteks, raamatuhuviline ehk mõne väärteosega vm. ja vahel on parim preemia õhtu omas kodus, kus ei pea midagi tegema.. (ka mitte pidevalt närima).
ma ei tea, olen kindlasti väga-väga veider kuju, aga toit on minu jaoks küte energia saamiseks. ma pole gurmaani tüüpi, et Pavlovi refleks hakkab tööle, kui mõtlen, et ooo...õhtusöögi aeg on käes! mul ei ole tõesti vahet, mida ma söön, erilisi isusid ei käi ka millegi järele. perele teen loomulikult toitu, võimalusel HEAD TOITU, aga minule endale pole söök ja söömine küll primaarsed tegevused. kokata meeldib väga, pean ennast üsna okeiks kokaks ka, aga vaat ise ei ole suurem asi sööja.

ei ela eestis, seega võrdlemine oleks kohatu, aga no sellised summad ei lähe isegi siin, kus asjad küll kallimadki.
 
pere 20. september 2010, kl 10.09
5-liikmeline toidule 5000 mähkmed kosmeetika 1000 riided ,tearipiletid,koolitarbed 1500-3000 kuus,eluase 1500-3000,kommunikatsioon700-1000 aga ikka läheb rohkem
 
!!!!! 20. september 2010, kl 10.43
2last(tüdrukud10a ja 6a)ning 2täiskasvanut.Söögiraha ühes kuus 3000.-Süüakse põhimõtteliselt kodus õhtusööki.koolis toit ju tasuta lastel,mehele ja endale tööle toit kaasa.
 
loodan paremat... 20. september 2010, kl 11.15
20 pk makarone(a´3,90)=78.-
30 saia(a´3,90)=117.-
1pdl õli =13.-
1pdl ketsupit =5.90
4krp rasvavõiet(a´4,50)=18.-
1prk lahust kohvi =20.-
4pk vorsti(a´9.-)=36.-
1pk suhkrut 12.-
teeb 300.- krooni kuus.(koolipoisist pojaga kahepeale)
kuna sissetulek on 4500 ja see kulub põhiliselt maksudele(üür, el, internet, enda ja lapse tel kõnekaardid, bussipilet ja laenu tagasimakse) siis ega rohkem üle ei jää. muidugi kui jääb, siis ostame vahel ka paki kommi, või midagi muud saia peale panemiseks, aga talvel seda kohe kindlasti ei saa juhtuda. õnneks saab laps koolis lõuna ajal süüa. ise võtan tööle võileivad kaasa. vahel keegi hea inimene annab möne õuna, kartuli, või pool kõrvitsat, või moosipurgi siis saame ka vaheldust.aga sellise stsenaariumi järgi laseme juba aasta otsa. nüüd hakkavad varem varutud maitseainedki otsa saama, aga paremaks ei hakka kuskiltpoolt veel minema. nii et see talv tuleb sama menüüga arvestada. õnneks seisab kaal ühe koha peal, nii et tänu sellisele ebatervislikule toitumisele ei ole ka ülearu paksuks läinud... maha aga ka ei võta...:D nii et sobilik vanasõna siia juurde oleks: elamiseks vähe, aga suremiseks palju...
seega inimene kulutab söögile just niipalju kui on. kuigi jah kadan, et 10000.- kui mul ka see raha oleks käiks mul üle jõu lihtsalt söögile kulutamiseks. arvan, et 1000.- krooniga kuus saaksime üsnagi tervislikult juba toitutud.
 
soovitus 20. september 2010, kl 11.27
to loodan pareat!
hoia silmad lahti ja kõrvad kikkis - sügis on saagikoristuse aeg. vb on kusagil talupidajal abikäsi tarvis või hoopiski jäänud põllusiilule vaojupike kartulit või peeti, kapsast, mid aiganes kasvama- mine appi ja küsi omale
lisaks metsas seened, marjad ka sind ootamas.
 
üks to k 20. september 2010, kl 11.58
Pole siin teemas sõna võtnud ega hakka võtmagi aga tahaks kommenteerida lõiku: ma tahaks vaid ühte küsida - KAS TEIL POLE KAHJU OMA TEENISTUS LIHTSALT ÄRA SÜÜA?

Vaata sellega on nii, et inimeste elud ja sissetulekud on erinevad. Meil näiteks läheb söögi peale väga tühine protsent sissetulekust.
Miks sa arvad, et nt inimesed, kes kirjutavad, et kulub näiteks 10K, oma sissetuleku ära söövad? Aga kui neile jääb alles näiteks 90K? Ok, see oli näide. Kui sa nüüd sealt edasi mõtled, siis näed, et ilmselt neil midagi selle toidu pärast tegemata ei jää ja küll nad premeerivad end ka raamatute ja matkadega.

Inimeste eelistused on ju erinevad, sinu jaoks on toit kütus, mõni teine on aga toidunautleja, ei ole ju keerulist midagi. Mina nt panen hobidele koledad summasid samas ei eelda, et kõigil peaks kulukad hobid olema ega imesta, miks mõni hoopis nt eelistab disainerriideid kokku osta.
 
k 20. september 2010, kl 13.54
to üks:

olen sinuga suures osas nõus, aga ma mitte ei usu, et kui sul ikka pappi nii palju, et lugema ei pea, siis toit on just see~kõige õigem investeerimise koht.
loomulikult igalühel omad eelistused, kuidas siis muidu.
loen (ka teistest teemadest), et sissetulek seal miski 6-7 tuhat, söögile läheb sellest üle poole. ja niisuguseid inimesi on palju. ei kiitle keegi, kui kallist veini või liha osta jaksab, vaadatakse, et kõht täis ja mitte igasugust sodi ei sööks.
pool ja üle selle ära süüa - minu käsi küll ei tõuseks ostma. aga palun mitte pahandada, et tahtnud kellelegi liiga teha. eks eksperimendi huvides olen ka ise kummalisi imeelukaid ostnud, aga tarbijaks ei hakka.

aga ühes asjas olen eelpoolöelduga päri - inimesed ei viitsi leiutada. palju-palju head saab odavamast, kui natuke leidlik olla. vabandus, et peale tööpäeva ei viitsi... jah. aga leidlikkus ei tähenda alati metsikut ajakulu ja seda, et see küpseks tunde. kui päevasel ajal või eelmine päev, kasvõi koju sõites töölt, kondikava valmis mõelda, siis saab ikka üsna huvitavaid asju.
müüakse ju valmiskujul ka hakitud tillist paneeritud lihani - oh, kui kiire ja mugav visata pannile. aga ise tehes tuleks soodsam, lõikumie-hakkmine ei peaks kellelgi üle jõu käima ja kui see ka võtab pool tundi kauem aega, siis mida imet selle kokkuhoitud ajaga ikka niiväga tehakse? vedeled diivanil ja leiad, et said maru soodsalt (mitte rahaliselt hetkel) hakkama.
a, las ta jääb. tõesti - igalühel omad eelistused.
 
üks 20. september 2010, kl 14.05
to k
:)
pm mina ei pea söömist investeerimseks,ei oska niimoodi võtta. Kui keegi üle poole palgast magama paneb, siis mina jah nii ei teeks aga samas eriti ei imesta ka, on ju neidki, kes terve palga eest käekoti ostavad ja pärast makarone pugivad, et kuidagi toime tulla, eks. Igal lollil oma lõbu :)
 
arusaamatu 20. september 2010, kl 14.14
to üks ja veel mõningad!


no aga mida moodi siis saab?
kui on miinimumpalk vaid
ja kui sellest pool palka kulub kommunaalidele (2600kr) ja eluasemele ja ülejäänu kulub toidule ja kui peres on kokku 4 inimest, 3 last ja ema
 
üks 20. september 2010, kl 14.16
to arusaamatu
ei tasu isiklikult võtta, mina ei pidanud miinimumpalka silmas vaid näiteks seda, kui sissetulek on 20K ja 10K toidu peale pannakse ( endiselt ei halvusta)
 
anita 20. september 2010, kl 15.45
loodan paremat,
müts maha sinu ees, kui tõesti nii kindlameelselt suudad väikese rahaga välja tulla ja enda ahvatlustele järele ei anna. Ei oskaks ise vist niimoodi elada... Nojah, kui muud üle ei jää, siis ilmselt häda ka mind õpetaks.
Aga küsin - kas piim ja piimatooted on sul kogemata "menüüst" välja jäänud või ei tarbi te tõesti üldse piima? Ja heatahtlik küsimus: kuidas laps asjasse suhtub? Kui porisemata, siis oled peale hea majapidaja tiitli ära teeninud ka veel väga hea ema tiitli ja sul on kasvamas väga mõistlik ning arusaaja poeg. Keegi tüdruk saab endale kunagi hea mehe.
 
sale n 20. september 2010, kl 16.10
Mis annab sulle see, palju teistel kulub? Kõik oleneb ju sellest, palju ise süüa teha ja mida süüa.
Mina suudan üksipäini ka 5000 kr eest kuus süüa-juua. Päevas ikka üle 100 kr kulub ära. Nädalavahetustel läheb mitusada söögi-joogi peale.
3-liikmelisel perel 5000 on isegi odavalt saadud.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!