Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Perekond
kui palju kulub teil söögiraha kuus?
 
n43 20. september 2010, kl 21.00
to n 52, ma ei pidanud silmas mingit pisikest maalappi aiamaal suvila kõrval, mida on võimalik labidaga üles kaevata. meil on maal vanematel ja vennal suur majapidamine, tehnika ja muu vajalik, aga eelmisel aastal näiteks kartulisaak oli allapoole arvestust, ostsin kogu talve kartulit talupoest ja maksin 2 kr kilost, kuus kulus keskmiselt 20-25 kilone kotitäis.
pidasin siin seda silmas, et teinekord ongi odavam osta iga kuu poest, kui sõita nädalavahetustel ligi 50 km maale ja seal kõblata, harida, rohida-mida iganes...oleneb ikkagi asukohast ja olukorrast.
 
V. 21. september 2010, kl 17.17
Elan lapsega kahekesi ja söögile kulub max. 3000.- kuus. Sinna sisse ei ole siis arvestatud lasteaia toiduraha. Alkoholi ma ei tarbi, suitsud ei ole selle raha sisse arvestatud. Kartulit, moosi, mahlu saan maalt vanaema käest, ja muid asju ostame poest. Mingit piiramist väga ei ole, st. jah, iga päev oma lemmikdelikatesse ei osta, aga söön täiesti hästi. Ehk asi selles, et paljukest üks naisterahvas ja 2a6k. poisslaps ikka söövad, laps sööb nagu linnuke mul. Mina isiklikult liha ega kana ei söö, sealt ju ka kokkuhoid, neid ostan ainult lapsele. No keskmiselt kulub ikkagi 2500, mitte 3000. Ja tõesti tuleb täisväärtuslik toit sellest välja. Justnimel lapsele. Ise ehk sööngi vahel nii kuidas juhtub, aga lapsele palju see tükike kanafileed või kala ikka maksab? Seda enam, et no tõesti, palju see 2a6k. laps sööb. Kõige rohkem läheb magusale, seda armastame me mõlemad :D

Ehk et meil siis päevaraha umbes 41kr/per face ja no väga ilusasti mängib välja 2 in / 81.-.
 
pole mõistlik 21. september 2010, kl 18.51

20 pk makarone(a´3,90)=78.-
30 saia(a´3,90)=117.-
1pdl õli =13.-
1pdl ketsupit =5.90
4krp rasvavõiet(a´4,50)=18.-
1prk lahust kohvi =20.-
4pk vorsti(a´9.-)=36.-
1pk suhkrut 12.-

teeb 300.- krooni kuus.(koolipoisist pojaga kahepeale)
---
Kust võtate varsti raha, sest tervis sel moel kuigi kaua vastu ei pea. Loodan, et see on liba, sest lahustuva kohvi asemel jooks sa taimeteed ja 36.- vorsti eest ostaks kilo hakkliha ja jagaks portsjonideks, maitsestaks juurikatest toite, jne.jne.
 
libateema 21. september 2010, kl 19.41

makaronid ja sai siis ainus teraviljatoode kuu jooksul, ainult nisujahu????
 
loodan paremat... 21. september 2010, kl 22.02
vorstiviilu panen saia vahele, et tööjuures päris paljast saia ei peaks närima teiste pilkude all. hakkliha portsudena sinna vahele ei pane ju. (taime)teed joon õhtul, aga hommikul on ikka kohvi vaja. paraku nisujahu jah, sest saia saab 4kr kätte, aga leiba alla 8 ei saa, päts aga kuluks nii või teisiti päevas ära, seega tuleb leppida saiaga. tervise peale ei saa mõelda, sest raha lihtsalt ei ole rohkem, st suvel jäi natuke rohkem järele, aga sügisel tuli ju poiss kooli saata, selleks oli vaja kokku hoida ja nüüd kui kütteperiood peale hakkab, siis tõepoolest ei jää rohkem järele.arveid maksmata ei saa jätta, siis pole varsti enam elukohta ka.. seega ei saa ka rohkem toidule kulutada.
 
jube aeg 22. september 2010, kl 10.41
Liba või mitte see loodan paremat jutt, aga igatahes on kurb tõsiasi, et niimoodi elab tegelikult väga palju peresid. Kõrvaltvaatajad lihtsalt ei tea sellest, sest pereema püüab vapralt hakkama saada ja ei kurda kusagil. Ega sel kurtmisel mõtet ka poleks, ainult ennast krutid üles. Suuremapalgalisi töökohti ei ole igal pool ja alati võtta, sageli tuleb kinni hoida olemasolevast, et mitte päris leivata jääda.
Jajah - kui ikka raha ei ole, siis ei ole. Pole mõtet haliseda, et kuidas nii võib ja et kuidas tervisele mõjub.
Valikuid ju pole - kas toitud nii kokkuhoidlikult või siis söö üks nädal "normaalselt" ja ülejäänud aja imed käppa.
 
sale n 22. september 2010, kl 13.33
Kuidas saab keegi NII EBATERVISLIKULT ja rumalasti SÜÜA?:

"20 pk makarone(a´3,90)=78.-
30 saia(a´3,90)=117.-
1pdl õli =13.-
1pdl ketsupit =5.90
4krp rasvavõiet(a´4,50)=18.-
1prk lahust kohvi =20.-
4pk vorsti(a´9.-)=36.-
1pk suhkrut 12.-"

Soovitused odavalt aga tervislikult:
-Makaroni asemel sööge odavat kartulit, 8 kr ´/kg ,
-Ketsupit pole üldse vaja,
-vorst(mõttetu rasvane töödeldud asi 0 toiteväärtusega) asendage turult ostetud puhta lihaga,
-rasvavõiet pole üldse vaja, jooge 2 kl piima päevas-saate nii rasva kui valku sellest,
-sai visake menüüst välja, ainult täisteraleib on kasulik
-suhkur asendage talunikult ostetud meega,
-sööge rohkem porgandit, kapsast, metsast korjatud seeni marineerige, metsamarju jne.
 
kommenteeriks kah 22. september 2010, kl 14.34
Just tervislikkuse külje pealt. Kellegi eelkõneleja (jupp maad tagasi) arvamus tervislikust toidust oli:

"Lõuna: oletame, et teen ise: pruun riis (tervislikum kui valge aga ka kallim), puhas sea sisefileetükk 350 gr ,toorsalatit ise(tomat, kurk, sibul, oliivõli, fetajuustu kuubikud, oliivid)+ klaas mahla. Mingi 60 kr läinud"

350 grammi sealiha oli siis ette nähtus ühele naisterahvale lõunaks. Kui nädala norm (tervise seisu kohalt) liha ühe söögikorraga omale sisse ajada, siis mismoodi see tervislik on? Kui lõunasöök kokku on kahe inimese mao suurune, siis mismoodi see tervislik on? Jaburus kuubis.
 
pisiasjad 22. september 2010, kl 15.21
sale n soovitused on muidugi äärmiselt asjatundlikud, aga....

Kartul makaroni asemel? Mille poolest kartul tervislikum on? Ühed süsivesikutepommid mõlemad. Kusjuures selle 80 krooni eest, mis makaronidele kulub, saab kartuleid ainult 10 kilo. Katsu sellega neli nädalat läbi ajada! Osa neist läheb paratamatult praaki ka veel. Mädasid makarone ei ole vist pakkidesse juhtunud.

Rasvavõide asemel piima juua? Kas leiva peale ka siis piima määrida? Ja kui võidele oli ette nähtud ca 20 krooni - kui palju selle eest piima saab osta?

Suhkru asemel mett? Kas igale poole ikka sobib mesi? Ja meekilo teadagi ikka palju-palju suhkrukilost kallim...

Sama lugu soovitusega vorsti asemel puhast liha osta. Vorsti jaoks oli arvestatud 36 krooni. Kui palju saab selle eest liha? kas arvad tõesti, et sellest jätkub kogu kuuks leiva peale panna. Seda enam, et määrdevõide ju poraakisid ka välja.... Mida siis - paljast leiba süüa lõuna ajal?

Söögu rohkem metsast korjatud seeni marju! Nojah - kas igaühel ikka on seene- ja marjamets akna all või auto garaažis? Sageli on sõit sinna metsa palju kallim, kui nende metsaandide hind turul.

Eriti hea on soovitus süüa rohkem köögivilju. No kui inimesel raha oleks, taipaks ta ise ka seda teha! Kahjuks ei ole köögiviljad kaugeltki mitte odavad. Ei poes ega ka turul.

Kokkuvõte - lahmida on hea ja lihtne, pisiasjadele mõelda palju keerulisem.
 
endine paks, nüüd 50 kg 22. september 2010, kl 17.23
-"Lõuna: oletame, et teen ise: pruun riis (tervislikum kui valge aga ka kallim), puhas sea sisefileetükk 350 gr ,toorsalatit ise(tomat, kurk, sibul, oliivõli, fetajuustu kuubikud, oliivid)+ klaas mahla. Mingi 60 kr läinud"

350 grammi sealiha oli siis ette nähtus ühele naisterahvale lõunaks. Kui nädala norm (tervise seisu kohalt) liha ühe söögikorraga omale sisse ajada, siis mismoodi see tervislik on?-

Naturaalne liha+ selle kõrvale toorsalat või keedetud juurviljad on tervislikuim söögivalik ja paksuks ei tee. Isegi kui 350 kr liha korraga süüa.
Paksuks ei tee valk, vaid süsivesikud! Omal nahal kogetud (vanasti sai makarone, kartulit, saia söödud).
 
realist 22. september 2010, kl 18.33
ma tõesti ei tea, palju kulub söögi peale, aga kui tean, et hakkan garaaži katust vahetama või toas remonti tegema või uut mööblit ostma (järelmaksuga), siis nendel kuudel ma lihtsalt söön tõesti vähem - näiteks töö juures saan tasuta teed ja leiba ja mõnikord jääb teistel keefirit või piima üle, tilgutan siis pakist endale; või teeb mõni töökaaslane mulle lihtsalt söögi välja või toob keegi kommi ja sügise poole õunu või teeb keegi puhkuseliikudena torti välja

mäletan, kui käisin ülikoolis ja sõin vett ja leiba ja nii väga tihti, siis avastasin, et muinasjutt peretütrest, kes sõi sealiha, mune ja võid, läks järjest inetumaks ja võõrastütar, kes sai vaid leiba ja vett, aga läks sellest aina ilusamaks, vist polegi väga väljamõeldud lugu, nägin igatahes 10 a. noorem välja kui eakaaslased

fakt on see, et köögiviljad, mis on vägagi toitvad, alates sibulast ja küüslaugust ja lõpetades kaalikate-kapsa-porgandiga, on ikka veel täiesti kättesaadavad ja ODAVALT
 
c 22. september 2010, kl 19.42
Tavalise kapsa kilo oli eelmine sügis Säästumarketis 1.20.
 
üks 22. september 2010, kl 20.49
to kommenteeriks kah
terve ja sportlik inimene, isegi naine, võib rahuga ära süüa 350 g liha. "tervise seisu kohalt", irw.
 
viis 22. september 2010, kl 21.05
Viis inimest ja kuskil 3000 läheb toidule.
 
tervislik ja odav 22. september 2010, kl 21.31
Mina kunagi avastasin, et porgand toidab kõhtu ja on näksides imehea. Nüüd teen tihti õhtuti kodus nii, et koorin ja tükeldan portsu tooreid porgandeid pulgakesteks. Terve pere krõmpsutab teleka ees mõnuga. Ise olen vaadanud, et kui ma portsu porgandipulki ära söön, siis on kõht täis ja muud ei tahagi.
Sellele emale, kes väga vähesega hakkama peab saama, tahtsin öelda, et äkki on võimalik kuidagi kuus üks pakk makarone ja üks sai vähem osta ning saab selle asemel paar kilo porgandit. Mitte just väga suur asi, aga väike tervislik vaheldus ikkagi mõnel õhtul kuus.
 
kommenteeriks kah 23. september 2010, kl 01.43
endine paks, nüüd 50 kg ja üks - kas tervist mõõdetakse nüüd kilodes? ja kas liha peab asendama kartuli või makaroniga? kas kaalikat-kapsast enam ei müüda? siis küll, söö aga sealiha kahe suupoolega.

ja siis vingutakse, miks eestlased nii vara surevad, miks neil südame-veresoonkonna haigused nii igapäevased, miks, miks, miks. "terve ja sportlik inimene, isegi naine, võib rahuga ära süüa 350 g liha. "tervise seisu kohalt", irw."

kui liha nii megatervislik kilokaupa päevas süüa on, miks peab seda tarbiv inimene siis "terve ja sportlik" olema? kas selleks, et porgandit süüa, peab ka "terve ja sportlik" olema?

Krt, süsivesikute puudus menüüs kostab läbi. tervislik toitumine = sealiha. anna abi.
 
üks 23. september 2010, kl 10.50
to kommenteeriks kah
Oh ei, mina ei vingu, minu perekonnas- tutvusringkonnas peaaegu, et ei ole õllekõhtjalgseid südamehaigeid, ennast vigaseks söönud mehi ega pakse mammisid. Ei ole täheldanud, et keegi sureks NII vara.
Et miks terve ja sportlik võib rahulikult liha süüa- kuidas sulle nüüd nii seletada, et sa aru ka saaksid, sa ei ole ju kõige kirkam kriit ("tervise seisu kohalt") Vaata kullake, on mõningad haigused, mis veidi piiravad liha söömist. Mis sportimisse puutub, siis sportlik inimene kulutab rohkem kaloreid ja võib mh ka sulavõid süüa, ilma, et sellest kohe NII vara surema hakkaks, irw.
See, et sina oled kusagilt Õhtulehest või Avanemisest lugenud, et liha on paha- paha, ei tähenda, et sa tegelikult pädev oleksid, onju. Räägi mõne meediku või teadlasega ka, kui sa peaksid oma tutvusringkonnast mõne sellise leidma.
Sellised mamslid on alati väga naljakad, kahju, et igapäevases elus sellistega kokku ei puutu.
 
kommenteeriks kah 23. september 2010, kl 11.38
Kuule üks, söö natuke süsivesikuid kah, ehk läheb nupp pisut lahti? Ja kas õelus on saledusest tingitud? Inimene, kes argumenteerida ei oska/suuda, laskub isiklike solvanguteni, intelligendike. Kus ma olen öelnud, et liha on paha-paha? Vastupidi, liha on nii kasulik, kui ka reeglina vajalik. Asja uba oli KOGUSTES, ja kas 350 grammi liha ühe söögikorraga on tervislik. Mina pakun, et ei ole, eriti, kui arvestada, et üks söögikord ei peaks vist oluliselt suurem olemagi, kui seesama lihatükk. 400-450 grammi ehk, maol on siiski ju ka mingi mõõt? Või sinu omal pole? Siis räägi oma tuttavate meedikutega, sa kirgas kriit. :) Haigused, mis PIIRAVAD lihasöömist... Aga kui sa juba kaloritest kui mingist tervisenormist räägis ja kaalu siiski tervisenäitajaks pead (et sa teaksid, on tüsedaid terveid ja saledaid haigeid), siis söö sulavõid, minu poolest või lusikaga. Ja siis jookse, sest kalorid vaja põletada. Et sa kolesterooli jooksmisega ei põleta, on siililegi selge, aga mis sul sest - sa ju paks ei ole, järelikult pole probleemi. Aga edu. :)
 
üks 23. september 2010, kl 11.53
Isiklike solvanguteni laskuma ju ei pea, sinu tekst räägib ise enda eest. Kuidas saab tõsiselt võtta inimest, kes kirjutab "tervise seisu kohalt"?
Minu pärast pole vaja muretseda, mina olen terve ja mina tean väga hästi, kuidas tervislikult toituda. Kõike võib süüa, ka liha, vahel ka suurtes kogustes. Sina mittekirgas kriit nii palju võiksid siiski ju teada, et inimesed on erinevad, sinul on ehk probleeme kolestereooliga, kõigil ei ole. Sinul on probleeme tervisega, kõigil ei ole, jne. Ilmselt on sul ka kaaluga mingisugune jama, milleks muidu see pidev lahmimine saleduse- ülekaalulisuse teemal. Vaata kullake, see on jällegi sinu mure, minul kaaluga probleeme ei ole, seega ei viitsi sel teemal lahmida.
Mis puutub süsivesikutesse, siis sina spetsialistina peaksid ju kursis olema ka uuemate teooriatega. Minul isiklikult ei ole süsivesikute vastu midagi, mina toitun spordiarsti- treeneri poolt koostatud menüü järgi. Sellegipoolest on uued teooriad huvitavad, muuhulgas soovitavad piirata süsivesikute tarbimist. Aga noh, sellega sa ilmselt oled juba ju kursis, eks, spetsialist...
 
vanaema 23. september 2010, kl 12.16
Lapsed-lapsed, lõpetage foorumis kaklemine!
Minge tehke oma õppetükid ära, mis te siin sõimlete.
Foorumi teema oli ju hoopis teine, mitte see, kui tervislikult üks või teine laps arvab toituvast. Ja kellegi kehakaal ei ole ka siinkohal oluline - küll kooliarst teid kaalub. Või siis emme kodus.
Lasteaed!
 
kommenteeriks kah 23. september 2010, kl 22.36
Üks - lõpuks ometi sain aru, miks sa mind kogu aeg selle fraasiga kimbutad. Ma tänan parandamast, tervise seisukohalt. Ehk kergendab karistust see, et eesti keel ei ole minu kodune keel? Aga vaevalt. Kaaluprobleemi mul ei ole, kolesterooli oma ka mitte. Ja kindlasti võib VAHEL ka palju liha korraga süüa, aga tegu oli ju antud kommenteerija näidismenüüga, mitte jaanilaupäevasega.

Vanaema, rahune. Võimalik, et olen sust vanemgi ja koolitükid ammu tehtud. :)
 
kk 23. september 2010, kl 23.10
mehega kahekesi ja läheb umbes 3000-3500 eeki koos alkoga
 
wtf!?!? 24. september 2010, kl 12.38
:O

nii ja nüüd võtame kõik koos lahti selle lehekülje

http://www.ut.ee/mobility/jalajalg/ kopipeistige ise laiskvorstid

ja arvutame, kui mitu maakera meil vaja oleks kui kõik sööksid 10 000 eest!
 
mhm 24. september 2010, kl 12.40
porganditest lisan - pange kooritud lõigatud porgandid meevette seisma mõneks ajaks;)
 
stella 24. september 2010, kl 12.53
Kaks last ja täiskasvanu, lisaks 3 kassi. Umbes 9000 krooni kulub.
 
laisk 27. september 2010, kl 10.28
Elan üksi ja toidu peale kulub 2000 kuus,kusjuures eriti süüa teha ei viitsi(peale tööd väsinud)Poest ostan iga päev selliseid asju mis hetkel maitsevad,kiiresti valmivad(ka poolfabrikaadid),või mida kohe suhu saab panna(ei viitsi eriti oodata millal toit valmib-peale tööd näljane ja tahan kohe süüa).
Seega söön palju värsket puu ja juurvilja,karbisalateid,viinereid,kotlette,purgisuppe,makaroni pasteediga,saia ja vorsti,grill ja suitsukanakoibi,riisi,tatart,praekartuleid,ketsupit,majoneesi,heeringat,krabipulki
Lisaks juurde midagi magusat-shokolaadi,jäätist,sefiiri,halvaad,saiakesi-koogikesi,küpsiseid jne.
 
see 27. september 2010, kl 10.53
2000 ongi maksimum,mida üks inimene kodus võib ära süüa-ülejäänud on õgardid ja ülekaalus.Mina ka rohkem ei suudaks.
 
üks 27. september 2010, kl 11.18
to kommenteeriks kah
Ma sain juba aru, et oled vanem inimene, seega uuemaga mitte enam kursis.
to see
Ongi nii või? Inimeste piiratusel pole tõepoolest piire :))
 
.... 27. september 2010, kl 11.51
Autor: kommenteeriks kah
Aeg: 09-23-10 22:36

Vanaema, rahune. Võimalik, et olen sust vanemgi ja koolitükid ammu tehtud. :)

No siis peaks see ka sinu kommentaaridest välja paistma....
 
to üks 27. september 2010, kl 12.40
Linnas,kus kohvikud,sööks rohkem aga kodus üksi ei viitsi küll üle 100 krooni eest süüa-läheksin rasva.Kartul muideks ja õunad omast käest.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!