Nneka Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Sell
> ega küll nõus pole, et füüsiliselt kohtuvad inimes
> ed kuidagi kohe pealiskaudsed on. Netis võid ju ta
> rka juttu ajada ja kokku valetada, mida iganes.
Mis mõttes? Kas siis "päriselt" ei või valetada? Ainus vahe on selles, et füüsiliselt kohtudes näed teise keha ja võid seda katsuda, aga need on mõlemad pealiskaudsed asjad.
Ku
> i inimest reaalis ei tunne, siis jääb väga suur ma
> a fantaseerimiseks, mõtled inimesele juurde ideaal
> ilähedasi omadusi, mis on hoopis pealiskaudsem ku
> i päriselus partneri vigadega leppimine.
Samamoodi võib kellegi keha vaadates talle igasuguseid omadusi juurde mõtleda, kuid keha erinevalt mõistusest pole inimese enda teha ja toetab otseselt pealiskaudsust. Kellegi "paremaks mõtlemine", lähtudes tema kirjutatust ja mõistusest, ongi tegelikult sellest inimesest mõtlemine, sest inimene on tema mõistus, kuid idealiseerimine füüsilise keha põhjal on pealiskaudne, sest keha on saadud juhuslikult.
Samuti on
> kirjalik eneseväljendus ja suuline väljendus hoop
> is erinevad asjad, pärisinimese juures loeb tema k
> ehakeel, öeldud sõnades on erinevad varjundid, mid
> a kirjakeele puhul endale sobivaks mõeldakse.
Oleneb inimesest, osadel on rohkem annet kirjutamiseks, teisel rääkimiseks ja sõnavarjunditeks. Mind huvitab palju rohkem, mida öeldaks, mitte see, kuidas seda tehakse. Sotsiaalsed oskused on sageli ka raskemalt õpitavad ja koolis mitte õpetatavad (mis tagaks ausa ligipääsu kõigile ühiskonnaliikmetele ja ehk õigustaks nimetatud oskuste järgi inimeste hindamist), seetõttu iseloomustavad nad vähem inimese arvamust ja olemust, kui lihtsalt kaasasündinud oskust või tahet automaatselt sotsiaalsete viisakustega kaasa minna.