Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Feminism on tulevik
 
Rohesarvlanna 06. november 2014, kl 14.12
Tootan panganduses (karjaar 15 aastat) ja pole kordagi tundnud/nainud korvalt soolist diskrimineerimist. Naiskolleegid tootavad SAMA palju ja voitlevad oma karjaari eest SAMA palju, kui mehed ja on tasustatud SAMA hasti, kui mehed.

Probleem tekib konflikti puhul, kuna siis on oma puudujaake lihtne soolise diskrimineerimise taha peita (samuti nagu rassi, usu jne.). Enamasti lihtne systeemiga manipuleerimine ja tooandjalt voimalikult suure kompensatsiooni valja pressimine - puhas ari.

Lisaks voib naine alati valida omale endast madalama sissetulekuga mehe, kelle siis koju last kasvatama jatta ja oma karjaari sellest mitte hairida lasta. Mehed teevad seda koguaeg, miks mitte siis naised?

Miks peaks samas situatsioonis tekitama erinevast soost isikutele erinevad tingimused? Ma olen hr Urmoga yhte meelt, kui inimene valib karjaari, siis peab ta teistega vordsetel alustel konkureerima ja samu tulemusi saavutama. Koiksugu soo ja rassi kvoodid on puhas jama.

Aga peale 15aastat karjaari tegemist tunnen, et paari aast parast tahan naise ja ema rolli nautida ja seda ILMA feministide tanitamiseta ja ILMA syymepiinadeta, et akitselt ma ei ole piisavalt "ambitsioonikas" lastes oma abikaasal karjaari edendada samas ise koduperenaine olla ja lastega sahmerdada.

Naised voiks onnelikud olla, et meil on valik, mida meestel tihti ei ole. Ja ma ei taha, et feministid minusugustelt NAISTELT votavad oma kisaga yhe neist valikutest, olla NAINE, ara.
 
Urmo Karusoo 06. november 2014, kl 15.07
...kommentaar kustutatud...

Ma tänan kõiki, kes ühel või teisel moel minu postituste ja minu enda kohta arvamust avaldasid.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Urmo Karusoo 07.11.2014 11.37.
 
kivike 06. november 2014, kl 15.27
Rohesarvlanna Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Naised voiks onnelikud olla, et meil on valik, mi
> da meestel tihti ei ole. Ja ma ei taha, et feminis
> tid minusugustelt NAISTELT votavad oma kisaga yhe
> neist valikutest, olla NAINE, ara.

Kes on meestel valikuvõimalused ära võtnud? Ja kes on võtnud sinult võimaluse olla naine? Eriti veel kuidagi kisades võetakse see võimalus ära? Tahaks olla keegi, kes ma olen, ilma et ei peaks kellelegi kogu aeg tõestama midagi.
 
kivike 06. november 2014, kl 15.40
Urmo Karusoo Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> ...
> - mehed saavad omaltpoolt ka ära teha palju
> . Praegune meeste käitumine juba eeldab ja süstib
> alateadvusesse mõtte, et mehel peabki olema rohkem
> raha, seega ka suurem siisetulek. Selle mõtteviis
> i peatamiseks on vajalik lõpetada igasugune välja
> tegemine ja naistele soodustuste tegemine näiteks
> kubides ja mujal.

Naistele odavam pilet, tasuta kokteil või sissepääs mingi kellaajani on ettevõtte äriline otsus - kus on palju naisi, sinna tuleb mehi. Mehed omavahel nagu eriti ei hängi ja lähvad lõppkokkuvõttes kuhugi mujale naisi otsima, selle asemel, et asutuses alkot tarbida ise ja ütleme naistele välja teha. Sa nagu pooldad seda, et meestel tuleks midagi ära võtta selleks, et naistel parem oleks?

> Praeguseks vast nendest mõtetest a
> lustuseks piisab, et vähendada stereotüüpset arvam
> ust, et mehel peabki olema rohkem raha, millele tu
> gineb ühiskondlik eelistus neid töökohtadel eelist
> ada ja/või maksta rohkem palka. Eriti rõhutan siis
> ki poiste kasvatamist, sisendades neile, et mees e
> i pea tingimata teenima rohkem, kui naine ja et mi
> dagi häbiväärset ei ole selles, kui oma elu planee
> rides rõhuda pigem sellele, et olla kodune mees.

Kui juba kasvatamiseks läks, siis ma olen eriarvamusel - et valikuvõimalused oleks võrdsed ehk siis mitte seda, et kuul oleks olla kodune mees, vaid seda, et kui naine tahab profijalgpalli mängida, siis pole selles midagi halba. Ei pea tingimata selleks mehi peajagu lühemaks tõmbama ju. Või peab sinu arvates?
 
ang 06. november 2014, kl 15.56
Lugesin kogu teema alngusest lõpuni läbi ja tuleb tunnistada, et teemaalgataja sõnavõtud, küll mahedaks maskeerituna, kõlavad kibestunud ja sarkastilised. Paistab, et talle meeldib minna äärmustesse.

Moosimadu ja kivike saavad tema vastu argumenteerimisega kenasti hakkama, aga ma aitaks teemaalgatajat faktidega, milles ta nõrk paistab olevat.

"Paljudes riikides, eelistatakse hariduse ja töökohtade võimaldamist pigem meestele, võetakse soopõhiselt ka mees vastutusele, kui lapsed on näljas. Isegi juhul, kui mees töötu ja naine töötab sest naine ei ole kohustatud oma sissetulekut jagama niigi palju, et lapsed oleks toidetud. (fakti kohta veel viiteid tuua ei oska aga info ja riigid on täpsustamisel)"

Mind hämmastab, et nii erudeeritud inimene ei tea, et see fakt kehtib islamiriikide kohta ja islami kohta üleüldiselt.

"igasugune välja tegemine ja naistele soodustuste tegemine näiteks kubides ja mujal."

Nõus. Sõbrad-pere võivad loomulikult omavahel välja teha, aga eeldus, et mees maksab, sest ta on mees, on jaburus kuubis. Naiste klubidesse vaba pääse on selgelt seksistlik ning sellel pole midagi pistmist naiste sissetuleku suurusega, vaid asutuse arusaamaga, et naisi võibki peibutuspartidena kasutada.

Millest lähtub teemaalgataja arvamus, et naine või mees on kas peretoitja või kodune, ma ei tea, sest enamuses peredes töötavad siiski mõlemad. Ja kui ma nüüd mõlema jään, siis Eestis on siiski naised valdavalt peretoitjad. Tore oleks, kui nad väärilist palka saaks, et saaks ka lastega aega veeta selle asemel, et päevatöölt öötööle joosta, sest 1) mees on teadmata suunas läinud ja elatist ei maksa ning 2) tööandja arvab, et mees peaks peret ülal pidama ja seega võib naisele vähem maksta.
 
Urmo Karusoo 06. november 2014, kl 16.34
...kommentaar kustutatud...

Ma tänan kõiki, kes ühel või teisel moel minu postituste ja minu enda kohta arvamust avaldasid.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Urmo Karusoo 07.11.2014 11.38.
 
tulge maa peale! 06. november 2014, kl 17.14
https://www.youtube.com/watch?v=nLjFTHTgEVU
 
meesõiguslane 06. november 2014, kl 17.15
Kui sa erudeeritud inimene ei ole, siis miks sa rahvast järjepanu "valgustada" üritad? Jää oma liistude juurde, mis iganes need ka ei oleks. Ilmselgelt naistele see sinu kultiveeritav tekst meelepärane ei ole. Võin öelda et ei ole ka enamikele meestele. See et sina nõrk mees oled, ei tähenda veel et kõik mehed sellised on ning sinu maailmavaadet jagavad. Kui tahad kompenseerida oma nõrkust millegagi siis pane oma naine burkasse aga lõpeta see rahva "harimine". Kedagi ei eruta see sinu jutt siin.
 
ang 06. november 2014, kl 17.19
Aga võibolla proovid uut lähenemist ja jätad kõrvale äärmuslikud variandid kui ainuvõimalikud ning ka looritatud sarkasmi ning hakkad veidi avatuma pilguga asja vaatama?

Mitut peret sa tulled, kus oleks lapsed ja kumbki vanematest ei tööta? Mina ei tunne ühtegi, küll olen ma kuulnud, et neid on. Samas ei leia ma, et naine sel juhul vähem vastutav oleks, kui ta just peale sünnitust rinnalast toitma ei pea, aga ka sellele on alternatiive.

Kui juba pere lepib kokku, et üks teenib ja teine hoiab kodu korras ja tegeleb lastega, siis peaks teenima see, kummal on selleks paremad eeldused ning kodune olema see, kummale see paremini sobib. Mitte sugude järgi, vaid peresiseselt vastaval sellele, kes millega paremini hakkama saab. Mina feministina ei näe mitte midagi halba koduperenaises, koduperemehes, meeslasteaiaõpetajas, naiskaevuris, jne., kui nad ise just seda tahavad olla. Mees ei le vähem mees, kui ta küpsetab ja naine on naine ka sel juhul, kui ta autot parandab.

Nii lihtne see feminism ongi - las igaüks ise valib, kes ja kellega ta olla tahab, mitte ei ole vaja igale naiseks sündinule ette kirjutada, et ta peab keetma, koristama ja küpsetama. Ei pea, kui ei taha. Võib vabalt tuletõrjuja olla.
 
ang 06. november 2014, kl 17.21
 
Urmo Karusoo 06. november 2014, kl 17.38
...kommentaar kustutatud...

Ma tänan kõiki, kes ühel või teisel moel minu postituste ja minu enda kohta arvamust avaldasid.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Urmo Karusoo 07.11.2014 11.39.
 
Urmo Karusoo 06. november 2014, kl 17.45
...kommentaar kustutatud...

Ma tänan kõiki, kes ühel või teisel moel minu postituste ja minu enda kohta arvamust avaldasid.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Urmo Karusoo 07.11.2014 11.40.
 
ja kohe nii ütlebki 06. november 2014, kl 18.20
karusoo kohe paneb paika, kes temale vastu kirjutada võivad ja kes mitte. Meesõiguslane siis nagu ei tohi vä?
sa oled pisike hingelt nässakas mees, kes väga agressiivne. Kasva enne meheks ja siis hakka arvamust avaldama. Selline primitivism ja varjatud agressioon on lapsmeeste puhul nii iseloomulik- tegemist ju väljakujunemata ja maailma asjadest mitteteadva mehe füüsiliste tunnustega isendiga.
moosimadu 06. november 2014, kl 18.22
Vahepeal kadus järg käest, siin on üsna aktiivselt tegutsetud, kuid taustsüsteemi paika panna prooviv postitus tegi päääääris kurvaks.
Kas need on sinu järeldused või inkrimineerid sa neid naistele?

1. misiganes valdkonnas on naissoost palgasaajad oma hetkelise positsiooni saavutamiseks pingutanud kolm korda rohkem.
Jutt on käinud valdkondadest, milles töötavaid mehi või naisi peetakse by default naistest või meestest paremaks tööjõuks. Naised, kes töötavad it-vallas. Naised, kes on programmjuhtimisega metallitööpinkide operaatorid. Elektrikutena töötavad naised.
Mehed, kes töötavad lasteaias. Liiniõmblejatest mehed. Mehed sekretäridena.

2. Misiganes valdkonnas, kus töötab rohkem mehi, on see tingitud põhjendamatust soopõhisest eelistamisest.
On alasid, kus meeste suurem füüsiline jõud on argument meeste töölevõtmise poolt. ka kiduram mees ei meeldiks sel juhul tööandjatele. Inimesed on võrdõiguslikud, kuid nad ei ole võrdsed.

3. Naise keha seksualiseerimisel ja tema välimuse ülistamisel on vaid negatiivsed mõjud tema väljavaadetele.
Praegu ju ei ole alati? Praegu jääb vanem kogenud hea välimusega proua sekretäritööst ilma, sest konkurendil olid tema pädevuse vastu panna ainult siredamad sääred.


4. Mehel ja naisel on võrdsed emotsionaalsed ja füüsilised eeldused hakkama saamiseks nii tööturul kui ka kodus laste kasvatamiseks ja kodu korrashoiuks.
Jah ja ei. Fertiilses eas naine sünnitab lapsed ja on sellega seoses mõnda aega tööturult maas. Lapsed sõltuvad emast algul füüsiliselt. Kuid hiljem oleks mehe panus väga teretulnud, muide - see trend, jääda lapsega kasvõi poooleks aastaks naise asemel koju on praegu päris levinud.
Nende emotsionaalsete ja füüsiliste eelduste omamisega on nagu on. Kui teater otsib naisnäitlejat, siis kahemeetrine vello ikka ei kvalifitseeru ja kui vaja läheb malmivalajat, siis peab ta siiski jaksama kokille transportida.(kõik ei ole lahendatav telfritega)



Toimetatud 1 kord(a). Viimati moosimadu 06.11.2014 18.23.
 
meesõiguslane 06. november 2014, kl 18.31
Kuule Karusoo, mis silmakirjalikku juttu sa ajad? Sa räägid et sulle ei meeldi naised kes ehivad end feminismi sulgedega, aga ise ehid siin ennast patriarhaadi sulgedega. Milleks mängida seda kes sa tegelikult pole? Või üritad ehitada siin üles mingit uutmoodi meessugu? Mis uutmoodi mehe (ründaja) ideaal see selline nüüd on kes ööklubis naistele jooke ei osta vaid nõuab selleasemel võrdust, ning kes raha teenimise asemel on pigem kodune köögi-mati? Kuidas selline mees saab pakkuda naisele turvatunnet? Naine hakkab põlgama sellist lõpuks.
Okei, oletame, et sul isegi õnnestub selline värdjalik ühiskonnakorraldus ellu viia kus naised on põhilisteks rahateenijateks ja n.ö tugevamaks pooleks ja mehed nõrgemateks. Tead mis siis edasi saab? Sellised mehed nagu mina oleks või sees. Sest kui alandada meessoo kriteeriume niipalju et meessugu mandub varsemaga võrreldes mudaliiga tasemele siis need mehed kes varasema süsteemi järgi olid keskpärased või keskpärasest paremad, siis need oleks nüüd super-edukad. Ka mina oleksin selline.
Kui ookeani prügikala peab end uueks haiks ja kehtestab enda äranägemise järgi uue maailmakorra, siis on kõik ok. Ok sinnamaani kui end haiks pidav prügikala kohtub päris haiga. Siis prügikala illusioon kaob. Täpselt samamoodi juhtuks ka sinu maailmaga. Kui sinu töörindel rabav naine kohtaks ühel päeval oma passiivse kodukuke asemel nii öelda õiget kukke, õigemini kukke tema õiges elemendis, siis ta pikalt ei kahtleks. Naise loomuses on olla naine ja nii on. Ja nii ka jääb. Nii et mõtle, enne kui oma suures tuhinas meessugu degradeerima hakkad. Pärast valad kibedaid pisaraid omaenda nõrkuse pärast. Kui sa neid juba praegu ei vala.
moosimadu 06. november 2014, kl 18.43
Kes pani viite videole:
tulge maa peale! kl 17.14

Aitäh, see ON hea!
 
Urmo Karusoo 06. november 2014, kl 18.55
...kommentaar kustutatud...

Ma tänan kõiki, kes ühel või teisel moel minu postituste ja minu enda kohta arvamust avaldasid.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Urmo Karusoo 07.11.2014 11.41.
 
imetsma paneb 06. november 2014, kl 18.57
imestama paneb, et sellise lollaka ja eluvõõra mõtlemisega lapsmehi üldse eksiteerib üle 18 aastste seas.
täiesti imekspandav, et täiksvanud isane arvab lapsi kasvavat lepalehe alla ja täiesti tasuta. arvamus, et rasedus ja lapse esimene eluaasta ei sunni töökohta üle vaatama ja töökoormust korrigeerima.
see kirjatark siin imetab last iga 4 tunni tagant ühe aasta jooksul ju sujuvalt ka komandeeringus käies ja traktorroolis olles, või kokatööd tehes kuskil laevakompanii ja maall kaevanduses oleks ju lausa unelm...
pole kunagi lolllakaid mehi sallinud, see vaikne agressiivsus, mis üht perssssekukkunud meest
iseloomustab..
Lausa häbi hakkab pärismeeste ees selliste mõtlemisvigade pärast.
 
näite analüüs 06. november 2014, kl 19.02
no see IT ametkoha täitmise kavlaifiaktsioonidest.
mees sai 3 aastat edumaad enese täiendamiseks, kui naine rase oli, lapse sai ja last hooldas- kasvatas- kasis. ka nüüd ei saa naine nõustuda komandeeringuskäimistega, väljaspool tööaega erakorralisi ülesandeid täita, tööpidudel ja õhtustel üritustel osaleda jne jne. sest lapsehpiodja maksab ja naisel ka vaid üks palk vähemalt kahe inimese ülalpidamiseks..
No rohkem mehe eeliseid ei viitsigi lisada.. Karusoo võiks lasta aju nagu võiks tolmust puhtaks pühkida.aju puudumise proteesi laskma paigutada.
 
m34 06. november 2014, kl 19.12
Ma arvan, et maailmon ebaõiglane ja õiglasemaks väga forsseerida ei ole mõtet, kuigi natuke pisut forsseerida on inimlik ja kena.
Naistel on alati olnud kokkuvõttes kehvemad võimalused kui meestel, kuna elu on ebaõiglane. Täna on ka naistel ikka raskevõitu, aga seda väga muuta ka ei tasu, las ollab raske edasi. Natuke aga võiks muuta, ja nimelt võiks tõesti mõned eelis-seadused naiste jaoks vastu võtta. Näiteks võiks seadustada nõude, et ettevõttes on kosmeetiline kohustus omada minimaalselt teatud % naisi juhtkonnas. Kapitalistlikult see otsus ei ole kulukas, ja eluliselt see annab naistele privileege juurde, olgugi et nad jätkuvalt on ebaõiglaselt kehvemas olukorras edasi.
Et leian, et võiks küll feminismi ajada, see teeb nõrgema inimsoo elu pisut paremaks, kuigi väga heaks ei maksa seda teha.
 
Urmo Karusoo 06. november 2014, kl 19.21
...kommentaar kustutatud...

Ma tänan kõiki, kes ühel või teisel moel minu postituste ja minu enda kohta arvamust avaldasid.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Urmo Karusoo 07.11.2014 11.42.
moosimadu 06. november 2014, kl 19.24
Näite analüüs, 19.02 - su näide on mehe füüsilistest eelistest. See on paratamatus, kui naine muidugi ei keskendu ainult karjäärile.

Kuid kui tegemist on peaaegu võrdse kvalifikatsiooniaga eri soost töötajatega, siis ei tohiks olla loomulik, et konkursi võidab mees. Samaoodi ei tohi olla loomuli, et mõne amti puhul eelistatakse naist, sest "see pole meeste töö!"

Muuseas, "see ei ole meeste töö" öeldakse paraku julgemalt välja kui "see pole naiste töö". See räägib praeguse võrdõiguslikkuse arenguruumist ja meeste võimalusest samas paadis olles ka enda eest seista.
 
Urmo Karusoo 06. november 2014, kl 19.49
...kommentaar kustutatud...

Ma tänan kõiki, kes ühel või teisel moel minu postituste ja minu enda kohta arvamust avaldasid..



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Urmo Karusoo 07.11.2014 11.44.
 
meesõiguslane 06. november 2014, kl 20.21
Miks sa räägid tõdedest millesse sa ise ei usu? Ja siis pärast imestad et rahvas kolgib sind. Tuult külvad, tormi lõikad.
Muidugi on ühiskonnas probleeme, aga see on tingitud sellest et mehed ei taha vastutada. Ühesõnaga on poisid. Ja kui poisid veel patroneerivad siis sellest naiste jaoks vastikumat pole. Kui mees patroneerib, siis on ok, naine on isegi rahul.
See mida sa, Urmo, tahad teha on meestelt vastutust veelgi vähemaks võtta. Et poisid oleksid veel rohkem poisid. Sellest olukorrast ei võida lõpuks keegi.
 
Urmo Karusoo 06. november 2014, kl 21.36
...kommentaar kustutatud...

Ma tänan kõiki, kes ühel või teisel moel minu postituste ja minu enda kohta arvamust avaldasid.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati Urmo Karusoo 07.11.2014 11.45.
 
meesõiguslane 06. november 2014, kl 23.11
Urmokene, sa ei saa aru ilmaelu asjadest. Naised ei kannata patroneerivaid poisse. Feminism on vastureaktsioon poiste ülemvõimule. Kui kõik mehed oleksid mehed ja mitte poisid siis polekski feministe. Nii et anna oma panus et naine saaks olla naine.
Miks ma peaksin internetis oma nimega esinema? Leian et see pole tark mõte. Pealekauba ma ei pretendeeri ka mingile suure isakese-rahvavalgustaja tiitlile. Kui sa oled otsustanud oma nime all esineda, siis on see sinu otsus.
Üldse tundub et sa pole just kõige targem mees, muudkui heietad ja heietad...Mida on siin niipalju heietada? Inimesed on oma arvamused teema kohta öelnud ja hinnangud on antud. Kõik, lepi sellega.
 
mees puust peaga karusoo 06. november 2014, kl 23.55
no see karusoo imeb siin tühjast teemat ja probleemi, mis ammu enne teda teadvustatud. ikka täiega, et kuskilt projektist eurorahasid taha hankida mingi tuuletallmise projektile
Loodusest oleme loodud meesteks ja naisteks, kas sul on sellega nii raske leppida vä? ega sa mehe eest olegi, oled selline tühi puupea. ja kui on raske leppida, võid soovahetust kaaluda. mehena sust asja ju pole.
 
ang 07. november 2014, kl 03.42
Meesõiguslane, paneks sulle praegu hulga punkte. "Naised ei kannata patroneerivaid poisse." Kuldsed sõnad.
Kunagi keegi tark ütles, et tõeline naine saab kõigega ise hakkama, aga tõeline mees ei lase tekkida olukorral, kus see vajalik oleks.
 
kivike 07. november 2014, kl 08.17
Eeee, miks peaks üldse üks täiskavand inimene teise täiskasvanud inimese suhtes patroneerivat tooni kasutama? Patroneerija üldiselt üritab domineerida, mis juba näitab nõrkust. Ja eks need tõelised mehedki on kunagi poisid olnud, seega andke aega atra seada "lapsel". :) Ega mis eristab meest posikesest ongi see, et kui oled juba püssi palgesse tõstnud, siis tulista - relvaga vehkida, hirmutada ja notatsioone lugeda on posikeste rida. :) Mees või naine olemine on nagu lollgi olemine - see on hingeline seisund.

Aga meie rääkisime siin võrdõiguslikkusest pigem, mitte bioloogilistest aspektidest. Kui selle IT näite juurde tagasi tulla, siis meenub veel ühe kunagisi kunstikooli, mis praegu on kõrgem, direktrissi jutt peale eksameid - et vastuvõtu osaliseks said mõnedki poisid, kuigi neil oli nõrgem tulemus ja vastu nad võeti, sest poisse tuleb kunstikooli niigi vähe õppima. Ja seda öeldi aktusel otse suu sisse ja "väga tore" oli olla see napilt väljajäänud parema tulemusega tütarlaps. :) Aga see oli nüüd aastaid tagasi.
 
Urmo Karusoo 08. november 2014, kl 09.11
See, et ma omad vastused kätte sain ja oma postitused siit eemaldasin ei tähenda ju veel seda, et te ei võiks mulle enam minu olemust lahti seletada. Ma ikka veel natuke segaduses ja ei tea kes ma täpselt olen- kas te palun jätkaksite.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!