Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Feminism on tulevik
moosimadu 08. november 2014, kl 09.23
.



Toimetatud 1 kord(a). Viimati moosimadu 20.10.2019 02.47.
 
Urmo Karusoo 08. november 2014, kl 11.38
Debatt ei ole võimalik, kui osapooltel on võimalik vaadelda argumente valikuliselt neid omavahel seostamata. Niimoodi pole võimalik kuhugile välja jõuda.
Moosimadu- sinust ma õppisin lugu pidama kuigi meie vaated suures osas ei ühti.
Andsid mulle paar uut nurka, kust mämele probleemile läheneda ja ma tänan sind selle eest.
Minu tegelik eesmärk on aga hoopis midagi muud. Mõnes mõttes käisin siin tõesti nagu loomaaias vaatlemas. Argumendid mida siia esitlesin ei kuulu loomulikult siia foorumisse ja olid nad veel ka lõplikult viimistlemata.
Siin tänapäeva feminismi kahjulikkuse arutamine ei tooda ka vähimat tulemit, sest sina vastad mulle vaatenurgast, kuidas feminism PEAKS olema. Mul oleks pigem vaja debatti kellegagi, kelle vaated esindavad seda suhtumist millena meile tänapäeval feminismi esitletakse.

Näiteks kui küsisin, et kas naisekeha objektiseerimine ei anna naistele vähimatki eelist vastasid sinagi mulle, et see annab noorele siresäärele eelise välja vahetada vabem ja kogenum sekretär, kus minu mõte oli pigem soolise ebavõrdsuse lahkamine tööturul... Sel juhul oleks pidanud ju võrdlema võimalusi sekretäriks saada noorel siresäärsel naisterahval ja misiganes omadustega mehel...

A see polegi siin niivõrd oluline sest minu peamiseks eesmärgiks on ikkagi vägivalla avaldumise uurimine. Viisin lohtsalt kaks asja kokku ja ei oodanud sinusuguste vastuseid, mis mind selle teisejärgulise asja, feminismi, teemaga edasi arendab.
Rohkem kasulikud olid mulle pigem need, kes solvasid ja lammutasid ja mul on kahju, et see lõppes.
 
järeldused 08. november 2014, kl 11.55
Urmo Karusoo Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> See, et ma omad vastused kätte sain ja oma postitu
> sed siit eemaldasin ei tähenda

....see tähendab seda, et pesid ajalugu. Tõestasid oma kustutamisega, et oled egoist, sul on savi ,et teiste jaoks on loetamatu sõlepõhi selelst teemast jäänud. Samuti tõestasid, et anonüümsed kommenteerijad on parem valik kui mitte-anonüümsed, kuna anonüümsed ei kustuta.
 
nimetu 08. november 2014, kl 13.43
Siin foorumis ongi vaid anonüümsed kommentaarid mõeldavad, sest eriti, kui sa juhtud mees olema, hävitatakse sind siin lihtsalt verbaalselt. Inimestel on niikuinii eriarvamused ja erinevad nägemused, siin aga ei viitsi keegi isegi teemat lugeda, vaid üritatakse vaid ära panna. Arutelu kui sellist, solvangute, ärapanemise, ühekülgse üldistamise ja argumentide puudusel, lihtsalt labase sõimuga toimuda ei saa.
 
Urmo Karusoo 08. november 2014, kl 14.34
Arvan, et olen võlgu ka natuke täpsema selgituse.

Ma tegelikult katsetan natuke selle vaimse vägivalla teemal. Anonüümsus tähendab siin kasutajale ainult seda, et teda ei saa oma sõnade eest vastutusele võtta. Tekib vigastamatuse tunne. Sama tekib ka paljudel naistel oma meestega suheldes, kuna teavad, et mees EI SAA teda lüüa. Mina saan sellest foorumist iga kell väljuda aga mehel tihti oma naise eest pääsu pole. Ei saa ju teda "välja lülitada", paluda vaikima või üritada temaga argumenteerida. Vahel ta lihtsalt solvab ja ei peatu millegi ees.

Üritan jälgida ka seda, kuidas tulevad teised kaasa, kui ühte juba mõnitatakse ja hakkavad käituma samamoodi. Nagu koolikiusamine, kus ühte mõnitatakse lihtsalt seepärast, et teda mõnitatakse...
Ja jälgin ka mõistlikumade käitumist, et kas nad ei tee väljagi, soovitavad mitte südamesse võtta või astub keegi vahele... Tavaliselt ei astu. Anonüümselt praktiliselt kunage- seega teise kaitsmine tänapäeval on vaid tunnustuse saamiseks.
Ja selles foorumis toimunu ei ole minu ainus katsetus nendel teemadel...

Kõik, kes vahel vaimse vägivalla peale mõtlevad võiksid selle teema siin foorumis läbi lugeda algusest lõpuni ja jälgida inimeste suhtumist. Ja vaadake ka teisi teemasid, kuidas avaldub inimese vägivaldsus, kui ta teab, et teda selle eest pole võimalik vastutusele võtta.
Jälgige ennast ka reaalses elus... Mõelge, kas te olete head inimesed ja kas olete kaaskodanike austuse ära teeninud.
 
veider 08. november 2014, kl 15.59
Et lapse saamist peetakse feminismis mingiks puudeks või naist madalamale pulgale asetuvat tegevust . Lapse saamine (erinevalt tööst, karjäärist mida võivad saavutada kõik) on boonus, mida ükski mees kunagi kogeda ei saa . Mehe ainuke eneseteostus ongi karjäär, töö, naised võivad nimekirja lisada ka lapsed .
 
to veider 08. november 2014, kl 16.54
Selles vahe ongi, et võivad lapsi saada, aga kui naine ise ei taha lapsi saada, ei suuda neid ülal pidada ja korralikult koolitada siis ta neid ei saa, see ei tee naist feministiks.
Kui ühiskond on kujundanud arvamuse, et laste saamine ongi ainult naise isiklik risk siis arukas naine kontrollib hoolega, kas seda riski üldse võtta, millisel määral ja millistel tingimustel. Vaata peeglisse, kui sinuga last ei taheta, feminismiga ei ole sellel vähimatki pistmist. Kui tahad last siis otsi naine, kes ka last tahab, mitte ära nõua seda inimselt kelle plaanidesse laps ei kuulu, selleks ei ole sul mingit õigust.
 
egoism 08. november 2014, kl 17.44
no karusoo tekstides on väga suur osa puhtal egoismisl, mis nagu "peksa" saanud. nüüd, kui nina pihta sai, läsks teise liivakasti-äää-äää, näe, tehakse liiga.
sealt see huvi ka vägivallateemade vastu, eks meestel jah mure, kuidas omasooliste ja isegi naiste vägivalda vältida. irw.
saa enne meheks, isekas lapsmees!
 
karusoole vastus 08. november 2014, kl 17.46
austust pole sa välja teeninud, sest sa oled isekas, egoistlik, oma kasu tagaajav, mõtlemis ja arenemisvõimetu.
kas on veel küsimusi austuse väljateenimise teemal?
 
karusoo tekst: 08. november 2014, kl 17.49
Mina saan sellest foorumist iga kell väljuda aga mehel tihti oma naise eest pääsu pole. Ei saa ju teda "välja lülitada", paluda vaikima või üritada temaga argumenteerida. Vahel ta lihtsalt solvab ja ei peatu millegi ees.
----------
oota, aga miks siis mees nagu väljuda ei saa sellisest elust? miks ta viiskate sõnadega naist "välja lülitada" ei saa? või eemalduda? Keegi nagu keelab meest vä?
----------
Lapsmees siis ajab nagu mehe asja? irw.
 
aga keda siis mõniatai, karusoo? 08. november 2014, kl 17.50
Tekst: Üritan jälgida ka seda, kuidas tulevad teised kaasa, kui ühte juba mõnitatakse ja hakkavad käituma samamoodi. Nagu koolikiusamine, kus ühte mõnitatakse lihtsalt seepärast, et teda mõnitatakse...
----------
kelle kiusamisest käib jutt ja kuidas see toimus?
 
vaimne vägivald 08. november 2014, kl 18.00
karusoo ju vägivallatseb vaimselt ja emostsionaalselt foorumis kirjutajate kallal, kuna ta arvab, neid olevat rumalad, kes tema hiilgatele ainukordsetele ja tervet inimkonda valgustavatele ideedele nagu pihta ei saa.
järsku on ikka "ideede" levitajas viga?
 
õigus 08. november 2014, kl 18.53
Ainult tõde on vägivallatsejatele nii valus, et lihtsalt lahmima, sõimama ja vaimselt vägivallatsema panna.
Elus ei ole jah nii võimalik, et vaid lahkud(võib-olla peaks just vägivallatseja lahkuma, eriti veel, kui ta elab ohvri kodus) ja asi ongi lahendatud. Vaimselt vägivaldne naine, nagu meeski, teeb selle lahkumise võimalikult raskeks ja võib ka pärast lahku minekut veel kuid või aastaid kiusata. See on neil nagu haigus, tegelikult vajaksid nad ravi.
 
ang 08. november 2014, kl 18.58
"Ei saa ju teda "välja lülitada", paluda vaikima või üritada temaga argumenteerida."

Miks ei saa? Miks ei saa paluda vaikida, miks ei saa üritada argumenteerida?

Tundub, et teemaalgataja ainuüksi selles lauseski "pani naised paika", aga samas nüüd väidab, et teda kiusati?
 
Urmo Karusoo 08. november 2014, kl 19.44
Tänan, et jätkate.
Kahjuks ei tulnud ma siia teie austust ära teenima ega teie arvamust küsima. Miks peaks kellelegi üldse kunagi mingite anonüümikute arvamus korda minema?

Lihtsalt, kui seda teemat satub lugema keegi, kes ise siin lahmimas ei käi, saab ta vaadata inimeste SUHTUMIST.
Ja seda, kui palju need anonüümsed intelligendid tegelikult oma väidetesse usuvad ja kui palju nad tegelikult väärt on, näitan kõrvalisele lugejale järgneva üleskutsega. Sellele jäetakse vastamata või leitakse põhjus keeldumiseks vihjates, et asi pole nendes vaid minus.

"Kui arvate, et olete minust niipalju targemad, annan teile võimaluse seda tõestada aga mitte anonüümselt. Kui teil enese vastu austust on, võtke minuga facebookis ühendust ja leiame paar tunnikest aega, et natuke selle vahendusel ka suhelda. Hiljem postitan kogu teema internetti nii, et kui keegi sinu nime guugli otsingusse trükib, näeb seda esimesel leheküljel."

Paraku kui paljudelt siinsetelt kommentaaridelt eemaldada need osad, mida selle kirjutaja ka avalikult öelda julgeks, siis ei jääkski enam midagi järgi. Ja nende inimeste mõttemaailm ja elufilosoofia on täpselt samasugused- kui võtad ära anonüümsuse, ei jäägi midagi. On ju ka variant, et nende kommentaatorite taga on tegelikult keegi, kes on lihtsalt piisavalt rumal või allasurutud, et oma negatiivseid emotsioone ei oska teistmoodi välja elada. Sel juhul palun pöörduge abi saamiseks arsti juurde. Ja mitte selle arsti juurde, kes kopse kuulab vaid selle arsti juurde, kes tablette välja kirjutab.
Mul on kahju, et mul pole aega ega huvigi selleks, et suhelda isikutega, kelle arvamus on nii väärtusetu, et kõlbab ainult:
Delfi foorumisse
rubriiki "lase aur välja"
alamrubriiki "feministi nurgake"
anonüümselt.

AGa kõiki, keda huvitab feminism ja sattusite seda teemat lugema, siis vaadake siin olnud kommentaare. Aga jälgige pigem suhtumist. See on feministliku foorumi teema "feminism on tulevik".
Mõelge sellele hetkeks. Argumendid argumentideks- argumenteerida ei saa foorumis ja anonüümselt, kõik teavad seda. SA EI SAA FOORUMIS KÜSIDA, MIDA ARVAVAD FEMINISTID. Suundasid ja arvamusi on erinevaid vast rohkem, kui Protestantidel erinevaid usuvoolusid. Ühendavaks lüliks jääb suhtumine. Jälgige lihtsalt suhtumist. See ongi feministlik suhtumine.
See oli pilguheit selle maski taha, mida feministid avalikkuse ees kannavad. Kui võtta maskid eest, siis selgub igasugust suhtumist. Mind ei üllatand siin miski.
Tegelikult saaks pildi tõelisest feministlikust suhtumisest, kui võtta selle esindajatelt ära peale anonüümsuse ka võimalus IP-d jälitada.
Oli ju hariv lugemine.
:)
 
järjekindel kiusaja 09. november 2014, kl 00.39
no ussisoost, oh karusoost ahistajast suuremat nagu netifoorumis polegi näinud. selline pahatahtlikkus ja solvav lähenemine naistele ja solvav õpetusstiil, et kuidas ikka naised peavad mõtlema.
kas politsei nagu pole su ahistamisjuhtudega juba tegelenud?
 
ang 09. november 2014, kl 04.47
""Kui arvate, et olete minust niipalju targemad, annan teile võimaluse seda tõestada aga mitte anonüümselt. Kui teil enese vastu austust on, võtke minuga facebookis ühendust ja leiame paar tunnikest aega, et natuke selle vahendusel ka suhelda. Hiljem postitan kogu teema internetti nii, et kui keegi sinu nime guugli otsingusse trükib, näeb seda esimesel leheküljel.""

Me peame kõik nüüd omale facebooki konto tegema, et sulle avaldamiseks materjali toota? Kummaline ellusuhtumine ja ausalt öeldes kõlab pisut ähvardusena.
 
n46 09. november 2014, kl 09.21
hr. Karusoo pidas vajalikuks eemaldada enamuse oma kommentaaridest. kas argusest või rumalusest, pole teada. kindel aga, et allasurutust ja negatiivseid emotsioone sai kõvasti välja elatud.
kommentaari kustutamine võrdub sisuliselt oma seisukohtadest lahtiütlemisega. reaalses elus lendu lastud mõtlematuid sõnu niisama lihtsalt tagasi võtta ei saa. küll on ikka hea, et eksisteerivad foorumid, kus saab verbaalse pasanteeria jäljed mõne hiireklikiga olematuks muuta. et oma ausat nime internetis mitte "määrida".
päris kaval, aga kindlasti mitte meheliku ja vastutusvõimelise mehe teguviis.

Urmo Karusoo Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Paraku kui paljudelt siinsetelt kommentaaridelt
> eemaldada need osad, mida selle kirjutaja ka aval
> ikult öelda julgeks, siis ei jääkski enam midagi j
> ärgi. Ja nende inimeste mõttemaailm ja elufilosoof
> ia on täpselt samasugused- kui võtad ära anonüümsu
> se, ei jäägi midagi. On ju ka variant, et nende ko
> mmentaatorite taga on tegelikult keegi, kes on lih
> tsalt piisavalt rumal või allasurutud, et oma nega
> tiivseid emotsioone ei oska teistmoodi välja elada
 
raha ja kompleksid 09. november 2014, kl 17.25
eks karusoo tahab oma ego upitada läbi naiste ahistamise netis. muidu ju väga kitsa mõttemaailmaga naiste ahistaja oma femisismiga... muig, igasuguseid see maamuna ka kannab. jah, mehe nime taga eeldada täiskavanud väärikat MEEST. see ähvardav ja manipuleeriv jutt lõhnab selge omakasu järgi. Häbi, seltsimees Karusoo.
 
kivike 10. november 2014, kl 08.17
Urmo Karusoo Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Mul on kahju, et mul pole aega ega huvigi
> selleks, et suhelda isikutega, kelle arvamus on n
> ii väärtusetu, et kõlbab ainult:
> Delfi foorumis
> se
> rubriiki "lase aur välja"
> alamrubriiki "f
> eministi nurgake"
> anonüümselt.
>
> AGa kõiki
> , keda huvitab feminism ja sattusite seda teemat l
> ugema, siis vaadake siin olnud kommentaare. Aga jä
> lgige pigem suhtumist. See on feministliku foorumi
> teema "feminism on tulevik".
> Mõelge sellele he
> tkeks. Argumendid argumentideks- argumenteerida ei
> saa foorumis ja anonüümselt, kõik teavad seda. SA
> EI SAA FOORUMIS KÜSIDA, MIDA ARVAVAD FEMINISTID.
> Suundasid ja arvamusi on erinevaid vast rohkem, ku
> i Protestantidel erinevaid usuvoolusid. Ühendavaks
> lüliks jääb suhtumine. Jälgige lihtsalt suhtumist
> . See ongi feministlik suhtumine.
> See oli pilg
> uheit selle maski taha, mida feministid avalikkuse
> ees kannavad. Kui võtta maskid eest, siis selgub
> igasugust suhtumist. Mind ei üllatand siin miski.

Siin nagu väikest vastuolu ei ole sul? Ühest küljest räägid, et anonüümne kommentaar ja selle üllitaja pole midagi väärt tänu oma anonüümsusele, mis absoluutselt välistab ehtsuse. Kuidas sa siis saad samas välja öelda, et see on "pilguheit maski taha, mida feministid avalikkuse ees kannavad"? Kõik on suhteline ja karma seadus on, et kõik see, vabandage väljendust, s...tt, mis sa laiali pillutab, tuleb sulle ringiga tagasi. :) Üllatuda tahad, siis mine paku prükkarile vett või anneta heategevuseks. Kutsud üles vaatama siin olnud kommentaare, aga aga omad kustutasid targu ära.
 
kivike 10. november 2014, kl 11.56
veider Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Et lapse saamist peetakse feminismis mingiks puude
> ks või naist madalamale pulgale asetuvat tegevust
> . Lapse saamine (erinevalt tööst, karjäärist mida
> võivad saavutada kõik) on boonus, mida ükski mees
> kunagi kogeda ei saa . Mehe ainuke eneseteostus on
> gi karjäär, töö, naised võivad nimekirja lisada ka
> lapsed .

Lapse kasvatamise seisukohta pole laps mingi boonus, mida mehed ei saa. Laps sünnib samamoodi isale ka. Nimetada lapse kandmist ja sünnitusriske pluss kogetavat valu boonuseks? Lapse saamine ja kasvatamine ei ole eneseteostus - mõnede mammide eneseteostus aga ulatub nii kaugele vahele, et laps sandistatakse hingeliselt. Meestel pole samuti karjäär ja töö ainsaks väljundiks eneseteostamisel. Inimesed on erinevad ja selles kontekstis ei saa kindlasti mitte rääkida, et rahuldust pakkuv karjäär ja töö on kõigile võrdselt kättesaadavad. Seesama foorum siin on täis naiste poste, kes ei salli väikelastega emasid ega lapse saamise ideed kui sellist. Mingi osa inimesi peab feminismismi ideeks kohustuslikku meeste vihkamist ja bioloogiliselt meestest eristamatuks muutumist. :)
 
karusoo "naiste" päästmine tundub nagu osa ahistamisest: 10. november 2014, kl 23.09
See näitab, et ta ei armasta sind vaba ja sõltumatu inimolendina, vaid pigem valvab sind kui omandit. Lõpuks tunned, et sul pole tema pideva valveloleku tõttu ruumi hingatagi
.

Ta põhjendab oma ebameeldivat käitumist suure armastusega
Ta on enesekeskne
Ta peab ennast eksimatuks
Ta süüdistab probleemide ilmnemisel alati teisi
Ta leiab ka sinus alatasa vigu
Ta räägib oma eelmistest partneritest halvustavalt
Ta suhtub üldiselt naistesse negatiivselt
 
veider 11. november 2014, kl 00.47
Lisaks siia veel mõningaid mõtteid . Kuna mehed juhivad maailma siis naised on tähtsusetud . Kas see on ka üdini halb ? Kui meestele esitatakse kõrgeid nõudmisi karjääri ja edukuse vallas , nende elu on täis pinget stressi ja konkurentsi siis naiste puhul on teisiti . Kui nad ebaõnnestusid , siis ühiskonna mõttes ei ole see nii dramaatiline, sest naisena neilt ei oodatudki, et nad kindlasti läbi lööksid või kuhugi välja jõuaksid, seega naisel on elus sellevõrra muretum ja lihtsam . Jõudis kuhugi välja -tore , põrus-pole ka midagi hullu .
Laste puhul mehe suhe lapsesse, keda ta pole 9 kuud enda sees kandnud ei ole reeglina nii intensiivne ja sügav .
Laste kasvatamine on minu meelest ühiskonna jaoks sama oluline , kui karjäär .
Naisel võiks olla vaba valik , kas olla pereema , karjäärinaine või mõlemat .
 
kivike 11. november 2014, kl 07.53
Siin pole võimalik võita ju - pereema on loll tibuemme, karjäärinaine rongaema, kes töö nimel jätab lapse võõraste kasvatada.
 
tibi55 16. november 2014, kl 22.50
Mitte feminismi ei vaja me, vaid matriarhaati.Punkt.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!