Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
"Klassikokkutulek" ehk lihtrahvas igatseb labast ja lihtsakoelist tolategemist
 
Loora 10. märts 2016, kl 11.49
Eks seepärast läksingi, et täie kindluse ja südamerahuga panna filmile tempel "See on Pask".
 
Alu 10. märts 2016, kl 12.52
Loora Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Labasus elunormiks just muutuma ei peaks, arvan te
> gelikult. Otsa tegi kunagi lahti Mihkel Raud oma r
> opprõveda "Musta pori näkku" pikkade ja lohisevate
> lausetega raamatu moodi tootega. Rahvale see ropu
> lt meeldis, järelikult mass tahabki räigust ja pas
> ka. Palju õnne!

mulle teeb ka nalja rahvas, kes loeb põlgusejudinal roppusi (või vaatab kusagilt ja teisi järgival eeskujul muidugi), muud midagi nagu ei märka/aru ei saa ja siis yritab ise räigelt/kokkuvõtvalt kommenteerida ja hinnata, et kõik on pask. elu on näidanud, et neid võiks silmakirjalikkuse etaloniks pidada.
 
punapea 10. märts 2016, kl 13.11
Mihkli raamat oli loetav. sealt kumas läbi annet, ja see roppus oli suht ilukirjanduslikult ja väga huvitava sõnaseadega pehmendatud. polnud paha raamat ja rääkis väga selgelt tolle aja pahupoolest, kunstnike, kirjanike ja muusikute tegelikust elust. hea närviga peab seda lugema. teist korda muidugi ei loeks, nagu ka eesti filme ei vaataks... :D
ainus hea film mis on juba pikka aega esirinnas ja ilmselt jääb sinna veel pikkadeks aastateks, on "Malev":D
 
Loora 10. märts 2016, kl 13.42
Arvamusi ja elamusi ongi erinevaid. Mihkli raamat oma mõttetute lohisevate lausemammutitega oli tüütu, lisaks ühe räpase hinge räpane lugu. Ega ta ju praegu ka enam normaalne pole, peale sellist ajukahjustust. Tubli, et sellest välja tuli aga ega ikka kõik samamoodi küll ei elanud, see on vale. Inimeste salajases hingesopis on palju räppa ja soppa, ja mida õhem kultuurikiht, seda rohkem. Sellised sopateosed aitavadki kuidagi paremini end tunda end sopahoolikutel, põhjenduseks, et see ju ongi tegelik elu ja mina olen vaid väike sopanotsu tegelikult, võrreldes filmikangelastega. Ma ei keela ju teii arvamusi aga mina lahterdan sellised teosed oma riiulile edasi.
 
punapea 10. märts 2016, kl 13.49
ma muuseas olin nii "sopaga koos" peale seda lugemist, et viskasin raamatu prügikasti:D oli rõve küll...nagu praegused robustsed h..d, kes igal pool lõugu lõksutavad. selline tunne et aeg on küps ka igasugustel sopahoolikutel end prügikasti visata, k,a feministid:D

aga mis puutub tolle aja räpasusse, siis ta oli täpselt just selline, nagu Mihkel kirjeldab. aeg oligi selline ja sellist elu elatigi. ja praegune elu ongi just selline nagu "Klassikokkutulek" endast välja annab. nii ongi, ole sa endast üle palju tahad, aga kui juba sellest nii leili minna, siis ilmselt üks filmist osalenutest, Loore:D
 
punapea 10. märts 2016, kl 14.14
või ütleme siis nii - on ajakirjanikud, ja on kirjanikud. nimetet "Klassikokkutulek" ja "Musta pori näkku" on kirjutanud ja filmiks vaatamiseks rahva ette paisanud n-ö ajakirjanikud. filmi "Malev" ja muud head loetavad raamatud aga kirjanikud ja kuntsnikud:D
ehk siis vaesel ajal on ajakirjanik tegija, kui aga ühiskond väheke kõrgemalt haritud ja tasemel, siis kirjanikud:D
lihtne, kas pole, Loora:D
 
ehh 10. märts 2016, kl 14.38
minu kõrval istus üks soliidne vanapaar. esialgu arvasin, et pean vist terve filmi fui-fuid kuulama. minu üllatuseks muigasid mõlemad ja isegi kihistasid veidi. minu kibestunud ja muidu ka suht huumorivaene sõbranna aga teiselpool istus kriipsuse suuga. pärast küsisin, et oli siis nii hull. selgus, et ta ei saanud aru, et see oli sarkasm nende üle, kes keskea kriisis vaevlevad. veidi allapoole vööd küll, aga mitte nii hullusti, et mitmes rubriigis fuitada.
"Musta pori näkku" oli raua elulugu. nalja polnud seal küll kuskil.
 
kahekümpine 10. märts 2016, kl 17.08
No on ikka lõbus lugemine... Kuidas Loorakene vaesekene peab sõltumata oma kultuurikihi meeletust paksusest ikkagi labasusi taluma, sest terve ilm tema ümber matab teda oma roppuste ja oksenduste alla.

Kle empaatiavõimetu nina-püsti-mutt, keegi ei keela sul tippmuuseume, -teatreid, -galeriisidpidi käia ja ainult ööbikukeeli süüa - anna aga minna. Täitsa siiralt huvitab, missugune mees ja missugused lapsed sul on - kas ikka käivad ilusti nööripidi ja labasustele iial ei kaldu?

Ma võin ka tippkunsti või -kirjandust nautida või ajaloolisi katedraale imetleda, aga see ei tee minust kohe automaatselt mingit ülbet ja üleolevat snoobi, kes kõik sellest madalama kunsti austajad maha teeb. Kas mahub su kokkukuivanud ajju ka see, et samal ajal võib nii labast kui ka sügavamõttelist kunsti nautida? Või vajad pikemat selgitust ikka?
 
Kahekümpise sõps 10. märts 2016, kl 17.18
Nahhui ma olen ka fkg kultaarane rsk, ei meeldi vä?
 
Soovitus 10. märts 2016, kl 17.23
Pole mõtet seale ooperilaulu õpetada. Esiteks on see maha visatud aeg, teiseks tüütab see siga. Mida tüdinum siga, seda kõvemini ruigab.
 
kahekümpine 10. märts 2016, kl 17.38
Kas võidab see, kellel on hauda kõige rohkem kultuurikihti kogutud vä? Kui mutid sarkasmist aru ei saa, siis vaadake kultuurikihi definitsiooni, mida Loorakene suurepäraselt enda iseloomustamiseks kasutas :D
 
ehh 10. märts 2016, kl 18.06
Soovitus, eriti kultuurne on teisi seaks nimetada. ehee
 
Soovitus 10. märts 2016, kl 18.35
Selleks ongi soovitav vahest raamatuid lugeda, et saada aru kujunditest ja allegooriatest.
 
Irw 10. märts 2016, kl 18.39
Ei, võidab see, kes delfis kogu aeg kõvemini karjub, kui ilus ja empaatiline ta nahhui on, kui kaugele on ta nahhui elus jõudnud lisaks sellele, et liigub nahhui väga ametlikes ja rahakates seltskondades. nahhui.
 
kahekümpine 10. märts 2016, kl 18.51
Nojah, kahjuks päris sellele tasemele ei küündi, et ennast väärikaks ja ülimalt kultuurseks haipida teiste najal...

Soovitus, aga minu arust võiks võiks mõni "kõrgklassi" eit trigonomeetriat aeg-ajalt korrata, et ma ei peaks mingitele jubedalt kultuurselt haritud tibidele pidevalt näiteks
viilkatuse otsa pindala arvutama. Näiteks! Ja neid näiteid on nii kuradima palju... Kes nüüd kelle üle naerab?
 
ehh 10. märts 2016, kl 20.56
Soovitus, jajah. kui sinusugune kultuurne inimene läbi lillede teistele halvasti ütleb, siis on ta hoopis andeks sõnakunstnik, kes kasutab kujundeid ja allegooriat. kui minusugune lihtrahvas otse julgeb öelda ja mõistab allapoole vööd nalja, siis on ta lihtsalt madalalaubaline mats.:D
 
päris lustlik lugemine 10. märts 2016, kl 21.44
Siin on humoriste ju hulgi. Kahekümpine vehkleb justkui koomiksis: kabuum, loorakene; nahhui, snoob.

Ütlen ausalt, et ei viitsi seda linateost vaatama minna ja siinne intellektuaalne diskussioon kinnitab, et peakski viitsima. Selline toor-huumor pole ka minu lemmikute hulka kuulunud, ehkki mõnikord saab sealt isegi paar turtsatust kätte. Selle nimel kinno minna pole aga sügavamat mõtet.

Eks igal ju oma maitse, mis võib ka vägagi mitmekesine olla. Kahekümpine enda kohta seda küll kinnitab, aga teised on miskipärast rangelt lahterdatud (keegi seal eespool juba tegi statistikat kah).
Huumoriga on see riugas ka veel, et ühtsama nalja võivad erinevad inimesed teha nii piinlikult, naljakalt kui igavalt. Jne.

Aga rääkige veel midagi. Nii minu meelelahutuseks. Ja eriti ootaksin ma enda isikukirjeldust! Suisa sportliku hasardiga!
 
Alu 10. märts 2016, kl 21.53
Teemaalgataja meenutab olemuselt yha enam eelmist esileedit, kelle arust oli eluohtlik isegi eesti komme syya. Muidugi oli, kui ka parim kostyym ei suutnud varjata ahju mõõdus tagumikku. Pask, eksole, mis rasvad need seal olidki, need, mis panevad ahtri pärmitaignana kasvama, kui niisama targutada rulluisutamisest. Edevalt loodud võimalus kaagutada kullaga esikanana. Antud juhus aga sihib hõbedale tundmatusest, pyydes parem olla või näida ylejäänud vuihidest, kelle suu on kriipsus lihtrahva hulgast paremana välja paistmisel. Koht aga jääbki saamata, sest pole ei võistlust, pjedestaali ega auhinda, on ainult osavõtt ja vistiti suht madal enesehinnang, selline, mis aitab meeleheites patja nutta. Et siis peale puhkamist taas hakata klahve taguma, lihtravale teed juhatades.
 
kahekümpine 10. märts 2016, kl 23.26
Inimene ei ole mitte ühegi nurga alt mitmekesine ja arusaaja, kui sa ühte sõimad ja teist kiidad... Kui tähelepanelikumalt loed, siis ei halvusta ma mitte kuskil peent kunsti, küll teeb vastupidist aga Snoobi-Loora, kellele see oksendus kohe üldse pähe ei mahu. Siia tuleb ta filmi naljade üle naervaid inimesi tuimalt sõimama ja alandama. Sellistele tuleb ikka sama jutipulgaga tagasi mõõta. Mis ma lasen ennast sõimata vä? Kõige parem sõda on ju klaviatuurisõda! Kujutan ette, et reaalses elus selline Loorasugune eit ei julgeks piiksatadagi minu suunas :D
 
päris lustlik lugemine 10. märts 2016, kl 23.57
Klaviatuurisõda on muidugi parim! Lumesõda oleks vast järgmine.

Kui Sa, kahekümpine, mulle vastasid, siis mina ei ole maininud, et Sa peent kunsti halvustad. Aga minule ei istu mitte, kui keegi hakkab teist mõne sõna või eelistuse järgi kirjeldama ja liigitama. Ma ausalt öeldes ei lugenud alguses nii hoolega, aga minu lühike mälu ei kinnita, nagu Loora oleks kedagi sõimanud. Võib-olla eksin, laisa inimesena ei viitsi isegi kerida seda vestlust siin.

Aga vaata, keegi ei tea ju, milline Loora on! (Klaviatuurisõja nii võlu kui varjupool.) Vbl on ta selline tegija, et me kõik künname alalõuaga muda. Samas ei tea meist keegi, kui mitu kümpi on seljataga "kahekümpisel". Mingis mõttes on selline "diagnooside" panek ja isikukirjeldus ärritav, teisalt... mis seal salata, ka lõbus. Ikkagi pole veel kuulnud, milline mina olen. Noor või vana, kukk või kana?
 
kahekümpine 11. märts 2016, kl 00.09
Aga äkki ongi eesmärgiks kellegi ärritamine, et siis tema peal veel rohkem auru välja lasta? Olgem nüüd ausad, kui sa juba kolad sellises foorumikategoorias nagu "Lase aur välja", siis ei tule sa siia tupsununnutamist ju eeldama...

Kui suvatsed kellegi pihta pori loopida, siis pole mõtet pärast ohvrit mängida, eksole. Sina tundud mõistlik inimene. Mina aga olen vana juut, maakas ja veel venelane ka, ning minu verbaalne kõhulahtisus on ehk põhjendatav raske lapsepõlve ja räigete läbielamistega :D Õnneks mul on aastatega ikka suht draakoninahk tekkinud, et mingite neljakümpiste mürgised nooled lihtsalt põrkuvad klirinaga põrmandule :) Siin käin lihtsalt kriipsusuid ärritamas, et siis nende üle naerda endamisi, päris hale tegelikult ju?
 
päris lustlik lugemine 11. märts 2016, kl 00.29
No klaar siis sellega. Eks ma ise ka ju siin mõnikord kellegagi kemplema asun, minu tõmbab käima natuke teistsugune tüüp, selline kategooriline "asjad on nii ja ainult nii"-kuju.

Kriipssuudel pole vahel häda kedagi (ma ju ei tea ka, vbl on kuivikuna tunduv inimene tegelikult päris mahe tegelane, kellele lihtsalt see 1 asi ei istu).

Vanade juutide, maakate ja venelaste vastu iseenesest pole mul miskit, st et see on natuke liiga üldine lahter, et midagi nii vähese info põhjal paika panna. Eks kõigi hulgas on omad tõprad ja omad pärlid; ja keda see minu arvamus huvitakski. :o)

A vaat seda filmi ma vist ikkagi ei vaata. Ka selliste filmide hulgas on peaaegu lahedaid ja mitte eriti häid; usun üht oma sõpra, kellega mul on sarnane maitse. Tema olla 2 korda turtsatanud ja 1 korra muianud. Vähe, see mäng ei vääri küünlaid. Kui telepurki just tuleb, siis ehk lasen silma üle.
 
päris lustlik lugemine 11. märts 2016, kl 00.47
No ei saa kohe, pean veel korra klahve piinama.
Mul kerkis siia põimunud inimeste sildistamise teema peale silma ette üks tuttav naisterahvas, kes reaalis on äärmiselt tore - vaimukas, tolerantne, lahe jne. Aga tema väljendusviis, eriti just kirjalik, on niisugune, et siin korraldataks tema vihkamise festivale. Tema mõjub kui kriipssuude kunn, mul tuli praegu naer peale, kui kujutasin ette, kuidas tema siin klassikokkutulekust kirjutaks. Peab küsima, kas ta on seda vaadanud...
 
kolmekümpine 11. märts 2016, kl 03.58
a sa kutsu parem see tuttav naisterahvas siia!
 
ehh 11. märts 2016, kl 07.06
palju toredaid inimesi siin!
sa, kahekümpine, ära miskit laterda kõiki neljakümbiseid kriipsusuudeks. pole ma miski kriipsusuu (kuigi on kindlasti olnud päevi, kus mu suu kõrvuni pole). :D
lustlik lugemine, milline tundud? lustlik.
 
ehh 11. märts 2016, kl 07.07
lahterda siis
 
Alu 11. märts 2016, kl 09.30
kokkuvõtteks viib kogu see värk vihkamiseni. kättemaksude, sitakeeramiseni. mitte lumesõjani vaid tänaval peksa andmiseni. piisab juba sellest, kui ei austata kellegi arvamust, hinnangut. tagumikust rääkimata:)
 
Alule 11. märts 2016, kl 15.07
Mis värki Sa mõtled, seda siinset kraaklemist?
See ei vii eriti muuni, kui nurgas mossitamiseni (loodetavasti). Või nt delfi-puhkuseni, mis on igati tervislik.

Kui aga eriarvamused üleüldse, siis see on keeruline teema. Kerkib jälle see va sallivuse-jutt üles.
Peenikesed peedistavad paksukest seni, kuni see plahvatab ja mõne peenikese teise tuppa lennutab. Kes on kokkuvõttes süüdi? Paksuke, sest ta lõi? Peenike, sest ta tegi vaimset terrorit? Paksukese vanemad, kes lasksid ta kere laiaks ja naha õhukeseks kasvada? Peenikese vanemad, kes pole delikaatsuse mõistet ja olemust selgeks teinud? Politsei, kes ei sekkunud? Ühiskond (meie), kes on välise tähtsustamisega üle piiri läinud?
Ja see on ainult tagumiku teema. Kui nüüd kulgeme arvamuste ja hinnangute austamiseni, siis hämar laas alles tuleb... :D
 
isegi naljakas, 2XXX 11. märts 2016, kl 16.38
ei ole komöödia, ehtne tragöödia
Raua ja Kenderi kultuur on eriti lopsakat maltsa kasvatanud

*Kas mahub su kokkukuivanud ajju ka see, et samal ajal võib nii labast kui ka sügavamõttelist kunsti nautida?
ei mahu, tee mis tahad:)())

*et mina olen labane? kas sa tunned mind?
peale sellist põhjalikku ajustriptiisi, kohatu küsimus

*Ainus asi, mis mind siin ilmas vihale ajab, on kellegi arvustamine mingite joonte põhjal,
üllatavalt loogiline oled

*Isegi minusugune kena ja elus kaugele jõudnud kahekümpine näkk, kes liigub tihti väga ametlikes ja rahakates seltskondades,
kas sa kujutad ka ette, palju ma selle eest imema olen pidanud:))))))
 
nojahh 11. märts 2016, kl 17.02
Aga ei pea ju kõike vaatama,lihtsalt seepärast, et on kinos. Internet on filme täis, vaata, mida tahad. Muidugi pole kõigil sama maitse. Antud filmist ei tea suurt midagi, sest tunnen asjade vastu huvi selle järgi, mis meeldib, mitte, et mida hetkel lastakse. Ei lähe "Tantsud tähtedega" salvestusele või mõne ballaade esitava superstaari kontserdile ka lihtsalt seepärast, et nad on olemas ja võrdlemisi populaarsed. Pole poolt ega vastu, lihtsalt ei huvita. Teie ei pea ka vaatama filmi, mis juba tutvustuse järgi tundub ebameeldiv ja ei pea üldse sellest arvamust omama
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!