Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
"Klassikokkutulek" ehk lihtrahvas igatseb labast ja lihtsakoelist tolategemist
 
oehh 15. märts 2016, kl 23.26
õige, siin tunneb end juba teist nädalat puudutatuna ainult delfimutistunud kriipssuust kahekümpane.
 
kahekümpine 15. märts 2016, kl 23.38
nii tore ju kui keegigi puudutab :)
 
Pässä-Rixx 16. märts 2016, kl 10.38
élu parim film! normull irnuda sai!
 
Vaatleja 22. märts 2016, kl 12.33
Loora Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Filmi ei pea keegi loomulikult vastutahtmist vaata
> ma, Klassikokkutulek on lihtne ja labane, seega li
> htlabane. Kuna suured massid on juba kinos käinud
> ja kiitnud, siis võtsin sellise riski ja vaatasin
> ka seda tõusvat kassahitti. Tundub, et selline lih
> tlabasus sobib päris paljudele, seega peab olema p
> aljude hinges midagi väga lihtsat ja labast, mis v
> ajab sellist filmi, et samastuda. Nii lihtne see o
> ngi. Äkki ka ehk veel labane.

Täpselt minu mõtted oled ära sõnastanud!

Mind see film naerma ei ajanud, kuna olen oma elus liiga palju just selliseid mõttetuid "pelmeene" näinud - tegemist on traagilise reaalsusega.

Kaks oletust, kes ja miks naersid neid nalju:

1) inimesed, kel puudub kogemus ja kokkupuude taoliste "pelmeenidega" - järelikult elavad õnnelikus suhtes õnnelikku elu. No ja see on ju tore tegelikult.

2) inimesed, kes on ise "pelmeenid". Piisavalt, et mitte omaenese naeruväärsusest aru saada. Ja see pole üldse tore.
 
ühikanaaber 22. märts 2016, kl 21.01
kahekümpine Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> arvad, et mind kotib vä? keegi ei käse sul siin Lo
> ora algatatud teemas ennast puudutatuna tunda, eks
> ole :)

kui ei kotiks, ei sa siin päevade kaupa lamiseks, kriipsusuuga maakas.
 
kle ühikanaaber 22. märts 2016, kl 21.33
miks sind see kotib?
 
Alu 23. märts 2016, kl 15.52
"Mind see film naerma ei ajanud, kuna olen oma elus liiga palju just selliseid mõttetuid "pelmeene" näinud - tegemist on traagilise reaalsusega"

Kuidas see oligi-et põrsast kisub ikka pori sisse?:)
 
kahekümpine 23. märts 2016, kl 23.03
irw, muidugi ei koti mingi muti hale katse mind solvata ja ka teemaalgataja ei suutnud seda teha. kui sa arvad, et ma solvumisest siin kommenteerin, siis võid uuesti arvata. sellistele ülbikutele ütlen ka avalikult, et mis see sinu maailma kõigutab, mille üle keegi näiteks naerab või kuidas keegi teatris riides on. siis on muidugi lahe vaadata, kuidas mutid näost lillaks tõmbuvana üritavad kuidagi oma seisukohti põhjendada, kuid iga minu argumendi peale järjest rohkem ähmi ja kohmetust täis lähevad. kusjuures kõige kõvem relv selliste vastu on rahulik ja malbe hääletoon ning viisakad laused. ma arvan, et umbes 15 mutti ja vanameest on küll häbi silmis minema tormanud, kõik juuresolevad aga muigavad. ei tasu olla nagu ora perses koguaeg ja oma tahtmisi ja arvamusi kellelegi peale suruda, võid kahekümpise teele sattuda
 
metsik mehike 24. märts 2016, kl 07.41
Filmi ma pole näinud, lugesin lehest arvustust. Minu arust on üleolekutunne "labasest lihtrahvast" täpipealt see põhjus, miks "elus edasijõudnud" inimesed võivad seda filmi nautida. Kes üleolekut teistest ei naudi, neile tundub film kurb ja masendav.

Seega arvan, et teemalgataja on nö hea inimene, kahekümpine on aga halb ja õel.
 
kahekümpine 24. märts 2016, kl 09.13
kirjuta diplomitöö oma analüüsivõimega, tõsiselt hea ikka!
 
metsik mehike 24. märts 2016, kl 10.51
Oh, usun, et tänapäeval saavad kõiksugu diplomeid ka veel kehvema analüüsivõimega isikud;)

Aru on mul tõesti liiga vähe, et mõista seesugust naisterahvast. Ühest küljest ülim põlgus alamrahva suhtes, teisalt alamrahvaga sarnane kunstiline maitse. Üleolekuteooria tundus hea seletus.

http://www.iep.utm.edu/humor/#SH2a
 
kahekümpine 24. märts 2016, kl 12.27
ülim põlgus alamrahva suhtes? mina olengi alamrahvas, täielik maakas, kes on lihtsalt üle saanud sellest kõigest ja läbi sita ja tule kusalegi jõudnud. mis sa arvad, et kui ma uhke bemmiga ringi sõidan, siis teeb see mind kohe ülemrahvaks? arvad, et käin kooli kokkutulekutel oma üleolekut näitamas? :D väga eksid, mina võingi olla see oksendav malmsten, küll mitte otseselt oksendav, aga välja ütlen ma küll asjad nii, nagu on. ma võin armanit ja pradat kanda (mida ma veel õnneks teen), teenida ropult pappi, kuid minu empaatiavõime maakate suhtes ei kao iial. vaatan muigega inimesi, kes üritavad ennast minevikust välja lõigata ja järjest uhkemaid vidinaid külge riputades ennast uuest ja säravast küljest näidata. kuidas inimesed ei saa aru, et mõni inimene võib olla enesest väga teadlik, ei häbene mitte ühtegi oma eluetappi ega mõista hukka mitte kedagi, kes teisele liiga ei tee. mine arene.
 
kahekümpine 24. märts 2016, kl 12.28
"mida ma veel õnneks teen" pidi olema "mida ma veel õnneks ei tee"
 
metsik mehike 24. märts 2016, kl 13.38
Ahah, vist saangi veidi paremini aru. Mitte küll täiesti ja kõigest, aga mis see minu asigi;)

Ega selleks, et empaatiline olla, pea oksendama;) Empaatia on ju arusaamine teiste tunnetest, mitte enda omadest.

Mis ma enam arenen, varsti saan 40.
 
Arenguruumi on 24. märts 2016, kl 13.40
Teatud arenguastmel inimene ei tunne enam mingit vajadust irriteerida kedagi või kellelegi enda arvates kohta kätte näidata.

Valikuvõimalusi on tohutult (mida vaatan, kellega suhtlen jne)ja oma valikute eest vastutatakse, sest on ju see enda tehtud valik tuhandete ja miljonite võimaluste seast.
 
Tips 26. märts 2016, kl 01.40
metsik mehike Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ahah, vist saangi veidi paremini aru. Mitte küll t
> äiesti ja kõigest, aga mis see minu asigi;)
>
>
> Ega selleks, et empaatiline olla, pea oksendama;)
> Empaatia on ju arusaamine teiste tunnetest, mitte
> enda omadest.
>
> Mis ma enam arenen, varsti s
> aan 40.

ära põe, niinimetatud "kahekümpise" vanus on samuti 2x20 ja pole arengus ahvist palju kaugemale jõudnudki nagu kõnepruugist näha. tavaline paksu persèga tõusik, elab sms-laenust laenuni. on oma peas endast loonud igavesti kahekümpise, roppu raha teeniva supernaise identiteedi.
aga unelmad ja tegelikkus erinevad teineteisest nagu öö ja päev. (jah, maailm on väike, internet samuti ja anonüümsus vaid illusioon, kulla neljakümpine kahekümpine;pppppppp)
 
xxx 26. märts 2016, kl 11.22
Ohoo, nii palju rahvast, kellele film sugugi ei meeldinud. Mina jäin hästi rahule. Hoogne ja haarav, totakas ja pisut kurblik. Põhjamaade huumor. Ja hästi valitud osatäitjad.
 
To tips 26. märts 2016, kl 12.41
Puhka jalga. Kahekympine oli mõned aastad tagasi natuke yle 20. Internet on suurem kui arvad.
 
vaatasin 26. märts 2016, kl 20.29
Vähemalt täna päeval oli film veel juutuubis üleval. Vaatasin kuidagi lõpuni ära. Paar kohta ajas muigama, muidu oli igav ja labane.
 
Mooses 26. märts 2016, kl 21.35
xxx Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Ohoo, nii palju rahvast, kellele film sugugi ei me
> eldinud. Mina jäin hästi rahule. Hoogne ja haarav,
> totakas ja pisut kurblik. Põhjamaade huumor. Ja h
> ästi valitud osatäitjad.


Sekundeerin!
 
kahekümpine 27. märts 2016, kl 11.02
Tips, kui sul see diagnoos meele paremaks teeb, siis anna minna :)

aga jah, minu missioon siin ongi endast võimalikult äge mulje jätta, et siis siin foorumis kunn olla ja kõigi üle valitseda. tundub mõistlik eluviis! :D
 
ehh 29. märts 2016, kl 13.56
vaene kultuurieliit. "Klassikokkutulekule" on kavatsus järg teha. mis teist nüüd saab? jääge ellu! minge ikka seda ka vaatama, muidu pole pärast millegi üle nina kirtsutada. ;)
 
lustlik lugemine 29. märts 2016, kl 17.04
Kuidas see oligi - "pruugib mul korra ära käia, kui kohe mõni õnnetus juhtub"; parafraseerides siis "pruugib mul korra pilk kõrvale keerata, kui juba on mitu lehekülge kommentaare tekkinud". Huvitav, kuidas üks filminiru (vabandust, ma pole seda endiselt vaadanud, aga näe, seisukoht on ikka!) suudab nõnda palju sõnu üles kütta?

Juba on jõutud inimesed klassidesse jagada ja paika panna ka head ja halvad tegelased... Kui alguses oli päris lõbus lugeda, siis nüüd kipub mõttevahetus kuidagi vihaseks minema. Sõbrad, see on ju ainult film! Ühe meeldimise või mittemeeldimise põhjal ei saa ometigi hinnanguid ja silte kivisse raiuda.
Kui nad nüüd selle plagiaat-järje ka kokku keevitavad, mis siis veel saab, lähete päris käsipidi kokku nagu Alu siin prognoosis?
Mul ükskõik, kas inimene naerab klassikokkutulekut, top secretit, kass oggy ja kurje prussakaid või monty pythonit; naer on igal juhul terviseks, kui ta just kellegi teise arvelt ei tule.
 
ehh 29. märts 2016, kl 17.13
ässitaja ei ole, aga verd tahaks näha. :D
 
lustlik lugemine 29. märts 2016, kl 17.16
Virtuaalne veri ei paista ju kätte. ;) Siin on kõik puha lõvid, aga see, kuidas keegi nurgas nutab, jääb ikkagi vaid tema enda teada. Ja jumal tänatud! Hakka muidu veel süümekaid tundma.
 
Alu 29. märts 2016, kl 19.07
Teema algatus juba sipleb selle nimel, et keegi "kutsub mõistusele"-inimesed, kuidas te yldse naerma end saate sellise tõsielulise ekraaniteose peale. See ajaski mõne nii naerma kui ka irvitama. Et enda arvamus ikka peale jääks sõimati teisi väheke ja kokkuvõtteks kehtib jällegi vana hea vene vanasõna-tahtsime kuidagi paremini aga läks nagu alati. Seletamatut ja võimetut kurjust tekitas ka muidugi kahekümpine, kes yldse ei yritanud mingi fassaadi taha pugeda ja tunnistas, et ongi matsi sugu:)
 
lustlik lugemine 29. märts 2016, kl 19.59
Äh, on nagu on. Matsi sugu oleme siin kõik - eesti intelligentsist käis hävituslaine eelmise sajandi algupoole üle ja meie saame olla maksimaalselt teise põlve intelligentidest põlvnenud.
Huumorimeele suund pole intelligentsiga seotud, vähemalt mulle tundub nii. Pean end üsna haritud inimeseks, aga naeran nii mõnigi kord "vale" koha peal. Et siis nagu selles elatanud naljas, et "näe, terve rood marsib valet jalga, peale minu Villu!"?
Kuraasika vaidluse vastu pole minul mitte midagi, aga argumendid olgu olla. Mage lugeda ainult "ei koti" või "ennast sind ei koti" vms. Kahekümpine (vanus teadmata) põhjendab oma mõtted ära ka, meeldib see siis või ei. Loore tegelt ka... :)
 
kahekümpine 29. märts 2016, kl 21.22
mõni mats võib olla rohkem inimene kui uhke provva oma suure persega :)
 
vanem eit 29. märts 2016, kl 22.43
kuidas see Ranevskaja ütleski: et iga paabulinnu sulgede sees on peidus tavaline kanape.rse.
 
Alu 30. märts 2016, kl 13.16
vanem eit Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> kuidas see Ranevskaja ütleski: et iga paabulinnu s
> ulgede sees on peidus tavaline kanape.rse.

Ei ole mina veel kohanud naist, kellele ei meeldiks kuulda, et tema tagument on eriline kui mitte yldse kõrgeauline. Nii võiks ka isegi kahekümpist vist sydamest solvata, kui ytleks talle silmastsilma, et sul ju tavaline matsitagumik:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!