Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
Miks noored eesti mehed ei hooli oma välimuse eest?
 
soome sisserändaja 08. aprill 2008, kl 11.14
Tere!

Olen 30aastane soome naine, kes on elanud ja töötanud Eestis. (Vabandust siiski halva keeleoskuse pärast.) Tunnen mittu eestlased.

Olen pannud tähele, et eesti naised on väga ilusad ja kenad, suurem osa alati hästi riides jne. Aga nende mehed. Ma räägin nüüd 20-35aastatest inimestest. Mind hämmastab see, et ei ole mingit tasakaalu selles suhtes. Võib tihti juhtuda, et väga halvasti riides mees on koos väga ilusa naisega, kes hoolib oma välimuse eest. Ise nad ei mõtle hetkegi selle peale mida nad selga panevad ja millele nad lõhnavad. Tihti haiseb ka higi – kas eesti mehed ei käi dusshi all või kas nad ei pese oma riideid? Ma ei ole julgenud seda eesti meestelt küsida.

Paljudes maades, nagu Soomes, on parem tasakaalu naiste ja meeste stiili vahel. Soome noored (ning naised kui mehed) on tagasihoidlikumad aga siiski näitab välimus tasakaalukamad koos kõnnides. Tähendan, et tahan rääkida nendest tavalistest noortest, ega nendest vanadest jootikutest kes Tallinkiga sõidavad... ;-) Ja näiteks itaalia ja hispaania noored on väga peened (ning naised kui mehed, suurem osa).

Ma ei saa aru, miks Eestis ainult naised peavad enda eest hoolima? Kas te olete ise pannud seda tähele? Ja kas eesti mehed vihastuvad, kui sa tema välimuse peale keabad? Ma ei tahaks kedagi solvata, aga oleks meeldivam suhelda meestega, kes on hoolikamad välimuse suhtes. Ma ise ei ole supermodel, aga mõtlen oma riiete, meiki ja puhtuse peale ja tahaks ka, et mees kellega ma koos olen, teeks samamoodi - ilma irisemata.

Kena kevadet!
 
femme 08. aprill 2008, kl 11.18
Kallis sisserändaja!

See siin on NAISTEfoorum, oma küsimused peaksid postitama sinna, kus käib rohkem mehi, kui paar siinset homo. Homod, muide, käivad väga hästi riides.
 
marta 08. aprill 2008, kl 11.21
tore teema ja tõtt ka sees. aga mind paneb hoopis teine asi imestama: skandinaaviast siia puhkama tulnud paaride seas on selliseid palju, kus mees on hoolitsetud ja kena, aga naine on kole nagu öö. no täiesti käest ära nii riietuse ja välimuse osas. ja siis küll mõtlen, et mis suhted, mis tasakaal. ma ei saa parata, aga minu arust võib pigem mees olla nö kole, tundub loomulikum.
 
alu 08. aprill 2008, kl 11.23
on olemas noored, kes haisevad higi järgi ja noored, kes ei haise. ei ole tarvis vahtida neid kes haisevad!

kui sa nyyd yldse oled muidugi väärt neid paremaid...
 
n 08. aprill 2008, kl 11.35
mina olen palju soomlastega suhelnud ja Soomes käinud. Jah, teil on tasakaal tõeti parem, aga selle arvelt, et naised on ilmetumalt riides. Aga mõnd mehed käivad ikka pärsi kaltsudes. Olen isegi tülitsenud selles osas oma soome sõbraga, aga ta ei saa aru, et riided võiksid olla terved ja uuemad. Puhtuse ja pesemisega on asjad ok, aga riided on sageli räbalad
 
jh 08. aprill 2008, kl 11.44
See on töesti nii. Elan ise ka välismaal ja Eestisse tulles, no mehed...on väga vähe hoolitsetuid.
 
alu 08. aprill 2008, kl 11.48
arumaisaa-ronitakse siia eestisse ja kohe on lokaalsed mehed pinnuks silmas. minge imetlege parem vanalinna!
 
Sundaymorning 08. aprill 2008, kl 11.59
Soomes inimesed tasakaalus? äkki sa tahtsid öelda ühes kaalus?
Me ei räägi 4kümpistest eesti meestest- noored kõik hoolitsetud;)
4kümpised on küll nagu jumal juhatab- viigipüksid kurguni tõmmatud, vöö on kaenla all ja siis mingi kufta omale peale lükatud.
 
juku 08. aprill 2008, kl 12.00
Eesti mehed on lihtsalt rohkem arenenud - rõhk on sisemisel ilul.
 
Sundaymorning 08. aprill 2008, kl 12.02
Aaa... sisemisel ilul??? Äkki tõesti ongi, ma ei imesta, et nad ootavad, et nende sisemist ilu vaadataks- samal ajal naiste tisse vaadates.
 
xxx 08. aprill 2008, kl 12.07
no ma ei tea, soomes on lihtsalt naised - mehed ühtemoodi sorakad ja sageli suures ülekaalus, ja pilt vbl ühtlasem seetõttu. Välise külje pealt ei kannata kummastki soost soomlased eestlastega võrdlust välja mu meelest.
 
alu 08. aprill 2008, kl 12.11
soomes on asi tegelt jube lihtne. kui on ehtne soomlane, sugupuu segamata muu verega, selline jussi või maia, siis on ta reeglina kole nagu Tallinna öö. Ilusad inimesed on sealmaal rootslased või soomerootsi perekonnast syndinud järeltulijad. aga ega seegi eriti levinud pole-rootslase jaoks on soomlane alamklass ja naljalt sellega liitu ei astuta.
 
soomlanna 08. aprill 2008, kl 12.20
alu, soomerootslased ei ole geneetiliselt rootslased vaid soomlased kes aastasajandite jooksul kolisid rootsi õppima ja kolisid tagasi soome ja rääkisid rootsi keelt pärast seda. Ainult 5 % soome rahvast on soomerootslased ja suurem osa nendest on tavalised töötajad ja inimesed, mingit ülemat klassi.
 
suss 08. aprill 2008, kl 12.20
mis siis talina ööl viga on-kole mukamas?
 
Rõvedad jah 08. aprill 2008, kl 12.21
Jah nad tõesti ei hoolitse enda eest.Baarides valiseb rõve pubeka higihais,öäkk.ennem oli suitsuhais mis oli tuhandeid kordi parem.Neil on pead pesemata.Omale aga tahavd kõige kauneimad naisi kuid ei saa kuna need vaatavad ammu juba välismaalasi.Saavad oma paksu memme kätte kuskilt ja siis kepivad ikka salaja kõrvalt teisi ja kiruvad,et ilusad on litsid kuigi pole elusees ühtki ilusat naist tunda saanudki.Peale selle on eesti mees väga labane.Häbi kuulatagi kuidas too kõneleb naisterahhva kuuldes.Täispeaga on eriti nõmedad.Loodan,et varsti surem eesti mees välja ja peale tulevad segaverelised.
 
N28 08. aprill 2008, kl 12.44
nõus teemaalgatajaga - paljud eesti mehed tõesti ei hoolitse enda eest. eesti meeste seas on väga levinud ja juurdunud arusaam, et õige mees on must ja karvane, käib riides nii nagu juhtub, kommetest ja viisakusest eriti midagi ei tea, pesemine on ka teisejärguline. välimus pole tema jaoks oluline, ta eeldabki egoistlikult, et teda võetakse nii nagu on, ilma et ta peaks väikest varvastki liigutama.
enda eest hoolitsemist, riietusele tähelepanu pööramist, maitsekust ja stiilitunnetust seostatakse homodega. eestis on väga levinud homode vihkamine, ja kartuses endast homo muljet jätta, püüavad enamus mehi välja näha võimalikult mitte-homod, ehk seega tahumatud ja räpakad ja lohakad, rõhutatult ükskõiksed oma välimuse suhtes.
aga õnneks on siiski trend sinnapoole, et hakkavad mehed ka rohkem oma väljanägemisele ja kommetele tähelepanu pöörama.
 
alu 08. aprill 2008, kl 12.58
pseudoprobleem.

räpaste meeste probleem on reeglina igalpool see, et pole naist, kelle nimel enda välimus korda teha ja pingutada. kyll mees juba muutub, kui õige naine silmapiirile ilmub. ja kui mingi pontsakas tädi arvab, et fui, mehed on räpased ja pesemata, siis tema nimel ei hakka keegi habetki ajama.
 
Janne 08. aprill 2008, kl 13.02
Tavaliselt kujundab mehe imago siiski naine, järelikult on eesti naised enesekesksed ja ei hooli oma meestest.
 
mathilda 08. aprill 2008, kl 13.08
väga õige tähelepanek. Oleme sellega ise nii harjunud et ei imesta millegi üle. Vanemate juures on erinevus veelgi suurem.Ja väga nõus N28 kommentaariga. Ei tea kuidas mujal aga Lääne-Euroopas hoolitsevad mehed enda eest tunduvalt rohkem. Siin on ehk probleem selles, et teatud vanusest on rahvastikus naiste ülekaal ja meestel lihtsalt puudub konkurents, ole nii haisev ja räpane kui tahad, ikka leidub mõni, kes temas meest näeb.
 
N28 08. aprill 2008, kl 13.18
minu meelest küll mehed oma välimust naistel kujundada ei lase. just selles kartuses, et äkki siis ollakse liiga hoolitsetud ja lakutud ja ebamehelik - jumala eest, äkki jääb sõpradele veel mulje, et ollakse naise tuhvlialune. selles see point ongi, et mehed ise ei tunne mingi vajadust ega huvi muutumiseks - nad ongi endaga rahul nii nagu nad on ja nende arvates ongi ainuõige omada paras ports pohhuismi ja lohakust ning üleolekut nii tähtsusetust detailist kui välimus.
ehk ainult suhte alguses, kui üritatakse naisele meeldida, püütakse ka end rohkem kasida, aga kui saabub hall argipäev, siis kiputakse laskma end taas lõdvaks vanadesse sisseharjunud kommetesse.
 
Sundaymorning 08. aprill 2008, kl 13.27
Mis meestega, te naised küll suhtlete?
 
viki 08. aprill 2008, kl 13.45
soomes on mind just hämmastanud vastupidine olukord.

aga eesti meeste puhul on jube rasvumistõbi käsil ja ka oma muule esteetikale ikka rõhku üldse ei panda. mehed näevad suures osas ikka jubedad välja. isegi mu pensionärist ema ütleb, et meeste välimus paneb nutma. õnneks on mulle siiski sattunud kaubanduslik eksemplar, aga kui ma kogu aeg tagant ei sudiks, siis oleks varsti ka 150 kilo. oma riiete ja lõhnade pärast aga muretseb rohkem kui mina.
 
krt 08. aprill 2008, kl 13.53
kle alu, pole mingi pseudoprobleem, eesti naised on hoolitsetud, ei kuulnud we?
 
Eks ta ole 08. aprill 2008, kl 14.01
Endast lugupidavad eesti naised vaatavadki välismaa mehi. Mida on eesti mehel pakkuda? Põhi- keskharidusega mõttetud jorsid... Hariduseta, tulevikuta, hoolitsemata...

Mehed pole haritud ja ilusaid eesti naisi väärt.
 
Tõdemus 08. aprill 2008, kl 14.11
Kahjuks ei ole olukord vanemate eesti meeste hulgas parem, vt. nt. eest mees pehmetes ja karvastes.

Samas see ei ole mingi õigustus, et Soomes on naised sama vähe hoolitsetud. See on nii, et ise oled loll, kui enda kaitseks midagi öelda ei ole. Kuigi ma ei ole teemaalgatajaga päris nõus -just nooremad ja haritumad eesti mehed hoolitsevad enda eest rohkem.
 
to alu 08. aprill 2008, kl 14.12
Mul tekkis Sulle selline küsimus, et kas seni kaua kuni mehel pole naist võib ta välja näha kasimata ja must nagu vana siga. Kas sinu arust peab üks inimene hoolitsema enda eest vaid kellegi teise pärast.
Mina isiklikult ei pööraks räpasele mehele tähelepanu ja ma arvan et minusuguseid on veel, nii naiste kui meeste hulgas. Niiet siis need hoolitsemata inimesed jäävadki räpasteks, kuna ei ole ju kedagi kelle pärast pingutada(kui isiklikku hügieeni võiks nimetada pingutuseks).
niiet alu, isegi sinu kohta oli see liiga rumal sõnavõtt.


To Janne......sina ajad sama lolli juttu kui ALU. Mehel(samuti ka naisel) peaks olema juba vanematekodust kaasa antud kasvatust hügieeni alal, samuti ka, et inimetse hulka minnes võiks puhtad ja terved riided panna puhtale ihule, mitte teisi tappa oma keha haisudega.
Mina küll ei kavatse ühelegi mehele mängida emmet, et vat nüüd mine pesema ja kapist riided ka välja otsida mida selga panna. ok, kui mehel pole riiete alal erilist maitsemeelt siis näpunäiteid võib jagada.
Siiski jään ma endale kindlaks, et isegi siis kui pole kedagi juhendamas, imagot kujundamas ja kellegi pärast pingutada(nagu alu arvas), siis inimene võiks ikka puhas ja hoolitsetud olla.
 
Chen 08. aprill 2008, kl 14.32
Autor: to alu
Aeg: 04-08-08 14:12

Veame kihla et sul pole meest!?

Aga tegelikult ma arvan, et eesti meeste enesehinnang on tõesti natuke liiga kõrge, arvestades millised rasvunud ja räpased nad välja näevad. Samas, eesti naised on jälle liiga enesekesksed ja ülbed, et oma mehe eest hoolitseda ja teda aidata. No kuulge, mehed pole kunagi, aegade hämarusest peale oma välimusele tähelepanu pööranud, selleks on ikka naised olnud, kes neid on juhendanud ja mõjutanud. Kahjuks tänapäeval kipuvad jah, enamus naisi kohtlema mehi nagu alamaid.
 
to chen 08. aprill 2008, kl 14.38
Aga tänapäeval ongi mehed ju alamad! :) Kõrgkoolid naisi täis, meeste osaks jäävad tulevikus mustad, vähemtasustatud ja haridust mittenõudvad tööd, samas kui naised saavad endale tänu heale haridusele positsioonikad, hea palgaga kohad.
 
alu 08. aprill 2008, kl 14.40
nujah, aga siis on ju minu 1 varasemaid soovitusi ju antud teemas lausa kuldaväärt:)

eesti haritud ja ninatargad tibid keeravad oma pystised nöbininad nyyd läände ja vaatavad sealt omale mehe. ja kui eestit väisama tullakse siis vaatavad vanalinna torne, mitte muid.

ei ole mõtet iriseda mõne vähese eksemplari kasimatuse ja räpasuse yle. ilmne liialdus on, et see on eestis massides. ja kui muud peale räpasuse ei märka, tuleks maailmaparandamist endast alustada-ei pea käima nina maas ja junne kokku lugema, võib vaadata ka kenamaid asju või mehi. ja kui ei, siis poldagi enamat väärt, kui mõni kasimata perepoeg või unelm välismaa mehest.
 
to chen 08. aprill 2008, kl 14.47
Kuule tsenn, mine õige sea saba alla. Täiskasvanud inimene vastutab alati enda eest ise. Nõmedad on nii meest kui rahakotti nägevad naised kui ka emmemist ootavad mehed.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!