Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
abieluväline laps
 
keegiuus 27. veebruar 2002, kl 15.32
eheheeee - mitte ema vaid tema ei saa sõna sekka öelda!
ups....
Üldiselt kui loen siiñ a´la kommentaari, pole minu asi, mis keegi tahab või nõuab?!?... väga plähmivad...kas tõesti nii tegelikult on?
nn30 - mis siis tegelikult toimub? Kas tüdruk tahab last või?
Või tahab tõesti ainult selleks last, et meest enda külge riputada?
 
Cathy 27. veebruar 2002, kl 15.34
kas toesti on siin ilmas selliseid naisi siis kes usuvad et kui jäävad rasedaks siis saavad mehe endale?
 
tsinna 27. veebruar 2002, kl 15.37
Nii tüüpiline, et sellises kolmnurgas kargavad naised teineteisele ja üksteisele kallale, ka kõrvalised naised, nagu meie siin, süüdistavad rohkem kas siis abikaasat või armukest. Ja mees seisab rahulikult kõrval, tema on kallisvara ega tee kunagi midagi valesti.
Kallid inimesed, kes te siin kommite, kas te saate aru, et asjasse on segatud ka keegi neljas, nimelt see sündimata laps, kelle tapmine oleks nagu andestamise tingimus? Räige mutt see praegune abikaasa, kes sellist asja nõuab. OK, ta on haiget saanud ja vihane, aga seda meest ei peaks ma ka millekski, kui ta tõesti hakkaks armukeselt aborti nõudma oma naise nõudmisel. See peaks olema ikkagi armukese ja lapse isa vaheline asi.
Ja mina sellele mehele ei andestaks nii või teisiti. Kepp jääb kepiks, toimus siis selle tagajärjel viljastumine või mitte.
Rapsberry, sa oled ka tore, kirjutad, et ei andesta, millel on nii ilged tagajärjed. Tead, et sa oled ka üks "ilge tagajärg".
 
nn30 27. veebruar 2002, kl 15.38
TO: keegiuus
Tundub nii et see on veel lõplikult selgusetu. Tean niipalju et tegemist ei ole enam tüdrukuga vaid naisega kellel vanust 30 ja 40 vahel. Bioloogiline kell hakkab viimaseid tunde lööma. Siinkohal ei saa ma spekuleerida kuna kogu see lugu ei ole minu oma vaid toimub mulle üsna lähedaste inimestega (seetõttu ei tahaks ka kõiki nüansse siia kirja panna).
Minu käest on nõu küsitud, aga seda on väga raske anda. Siis otsustasingi teema siia üles riputada et saaks kõikvõimalikke vastukajasid.
 
Tess 27. veebruar 2002, kl 15.40
raspberry
Ütle palun mulle kuidas saab keegi kedagi abordile sundida???
Sinu mõtteviis on mu meelest (nautivalt) julm.See su vaba valik muidugi...

Olgu nende kolmega siin kuidas on...aga kui minu mehe keegi teine Kallis saaks lapse, vihata küll ei suudaks-tahaks. Upuksin siis oma vihkamisse, eks ja see oleks parem? Kellele?
Ja äärmiselt lapsik on mees kes laseb end käsitleda nagu kaubaartiklit. Abikaasa: teed seda, saad selle, oled selline siis andestan/armastan:))( Ei usu mina sellist armastust ega andestust.
Nn.Armukesel lasi ennast kaela riputada...Mis mees see küll on , kes ennast (vastu tahtmist?) painutada laseb nagu marionettnukku?
On´s tal siis puudu need kolm asja: mina ise, hing, vastutus

pibliograaf

Kas tead...kummaline...andestada sellepärast, et loota, et vaenlane saab kahekordselt karistatud...
Andestamises ei saa olla sees midagi halba. Sel juhul on see vildak ja kannatajale ensele(kellele andestamist eelkõge vaja) loodetud rahu ei too.
 
keegiuus 27. veebruar 2002, kl 15.41
mmmmhhh - seepsee ongi, et soovimatu!
Fööniks - sel juhul nad ehk nii suured inimesed, et teada, mis tagajärjed on kaitsevahenditeta seximisel...:-))) ei suuda ma siin uskuda eriti väidet, et soovimatu laps...kurb.
Samas jah võis ju midaiganes juhtuda, aga siiski sel juhul peab tüdruk oma elu paika mõtlema. Jällegi kui edasi küsida, kas nn.armukesel esimene laps ja kas ta ka 30-ne või noorem? See on ikka praegu tüdruku enda otsustada, aga mitte kasutada kättemaksu ega isekust, momndil peab ta siiski lapsele mõtlema, kui ei ole ta valmis lapse saamiseks ja kasvatamiseks, siis...
Samas ei saa ka mehele öelda, et ei taha või kardab vastutust, ehk nad siiski vaid olid rmukesed ja mõlemad kindlad, et ei juhtu midagi ja nüüd mõlemale shokk...siin ei saa keegi kindlalt öelda, mida nad tegema peavad, ise peavad nad otsustama.:-)))
 
hämmastav 27. veebruar 2002, kl 15.43
To nn30
Oled sa ikka objektiivne? Paistab, et ei ole. Abort ei lahenda probleeme. Teada värk, naine võib andestada, aga ei unusta. Ja sellisest kooselust, kus pidevalt midagi nina peale visatakse ei tule midagi välja.
ja mis mees see on, kes nõustub oma "vilja" tapmisega? Ei saa sellist austada.
 
sandra 27. veebruar 2002, kl 15.45
Lugesin ja imestasin ja mõtlesin ja kurvastasin. on ikka inimesi siin ilmas. Naised võiks hoopis mehe vastu ühisrinde moodustada:) Esiteks ta ju jama mees, et sellise "appi ma nii õnnetu" iidvana nipiga alt läks, teiseks: peaks ta abordi nõudmisega nõustuma, siis pole üldse mingi mees ja kolmandaks kui tegu tehtud siis vastutagu samuti.
 
Mann1 27. veebruar 2002, kl 15.46
Nii kurb, et selliseid juhuseid palju ette tuleb. Aga vastutavad kõik omajagu - nii rase armuke, mees kui ka tema naine. Kui armuke bioloogilise kella tiksumuse pärast sünnitada tahab, ei saa ta arvata, et vägisi kaelamääritud rasedusega mehe enda juurde elama saab. Kuigi - me ju ei tea, mis lugusid mees armukesele oma kodusest elust rääkinud on ja millise pildi loonud. Mu meelest parajalt loll mees, kui läheb valib armukeseks (mitte lihtsalt üheöösuhteks) naise, keda ta tegelikult üldse usaldada ei saa. Ja kui üks mees nii kergelt (kaastöötaja raske saatuse kuulamine-blaa-blaa-blaa) füüsilist lohutust jagama kipub, on tal ilmselt ka suhetes oma naisega midagi nihu. Kui aga abielu ei toimi, ei ole kunagi üks pool üksi süüdi, mõlemal on oma osa ja iseasi lihtsalt, kumba süü suurem on. Aga NÕUDA armukeselt aborti, töökoha vahetust jne. on küll ääretult madalalaubaline mu meelest.
 
nn30 27. veebruar 2002, kl 15.47
TO. hämmastav
mitte objektiivne, vaid püüan kirjeldada asju nii nagu nad hetkel on
 
Feliks 27. veebruar 2002, kl 15.47
Ka: Tsinna lisas selle, millest ma tahtsin Sulle öelda: mis tühja see (väga vähetõenäoline aiduisoht - ega nad siis kohe miskist riskirühmast pea olema) AIDSioht!? Laps on viljastatud ja kasvab!

Ma olen tõeliselt hämmastunud naiste(sorry, aga sin enamiku) tuimusest, või on see teie kaitsepoos ja lihtsalt väldite miskil põhjusel seda osa ..kuid minule on selles loos kõige hullem see, et keegi nõuab aborti! Ja see keegi veel on naisterahvas! Oma mingite tingimuste tagaajamiseks! Madaluse tipp!
 
raspberry 27. veebruar 2002, kl 15.49
vabandust, aga minu vanemad on siiani ônnelikult abielust, vähemalt väljapoole paistab nii.

on jah ilge, kui minu mees mingit kôtut siltamas käiks ja kahe kodu vahet jookseks. kas nelja-viie-kuue inimese elu p..sse keeramine pole ilge?

jah, meil kôigil on teiste suhtes oma nôudmised ja ootused. ja ma vôin vabalt öelda, et minu nôudmised ja ootused oma partnerile on niisugused ja jutul lôpp. kui ei taha neid arvestada, oma asi. miks mapeaks mingite vôôraste inmeste ônne nimel vähemaga leppima?

minu meelest on sellel sündimata lapsel kôige vähem igasugu ôigusi. teda isegi pole ju veel. kui niimoodi vaielda, siis mis ôigus on tal tulla ja kôik ära rikkuda, olles soovimatu?
 
keegiuus 27. veebruar 2002, kl 15.51
nn30- njah, kui juba asi nii, siis milleks veel see kogu komöödia? Mina ei kahtleks ega kuulaks enam mingeid nõudmisi, oleksin uhke oma lapse üle ka siis, kui kasvatan üksi ja just selle uhkuse pärast ei nõuaks ka lapse isalt midagi...
mmmnjahhh, valesti ütlesin, mitte ei teeKS ega nõuaKS ...
Ma arvan, et tuleks veidi maha rahuneda, ega siin sellise ping juures ei tee ei naine, armuke ega mees ega ka meie mingit kindlat ega arvatavasti kõiki rahuldavat ettepanekut. Las asi rahuneb maha ja mõne aja või siis päeva pärast tuleb see lahendus ise... praegu on osapooled kes kibestunud, kes oma egot rahuldamas ja kes õnnetu...olge lihtsalt omaette ja mõelge selle üle üksi ilma mingisuguste soovitajateta .... lahendus tuleb teie endi südamest.:-)))
 
RR 27. veebruar 2002, kl 15.51
To. Feliks
Loo alguses ju kirjutatud, et kas abort või siis enda vastutusel lapsega üksi jäämine, selle perekonna elust kadumine igaveseks. Miks te rõhute niiväga abordile kui võimalusi oli ju tegelikult 2 antud?
 
raspberry 27. veebruar 2002, kl 15.52
kuidas te aru ei saa, et naine tahab ainult ennast kaitsta?
senised ebameeldivused kôrvale lükata ja uusi vähendada?
 
sandra 27. veebruar 2002, kl 15.54
raspberry are you nuts????
laps pole ju süüdi. Ja igal juhul väärib see naine nii oma meest kui ka mehe (tulevikus võimalikku) kahe kodu/pere vahet jooksmist. Üks litutab ja teine nõuab aborti ja kolmas loob suhte abielumehega. Kõik on nad oma kannatusi väärt! ainuke, kes siin loos puhas ja SÜÜTA on - on just nimelt see laps.
 
hämmastav 27. veebruar 2002, kl 15.54
TO: raspberry
Su teksti on suisa vastik lugeda! Oled võtnud omale "jumala" staatuse otsustada, kellel on õigus ilma sündida, kellel mitte.
Tõeliselt tülgastav.
 
ka 27. veebruar 2002, kl 15.55
Mis nõu saab siit foorumist. Igaüks peab otsused oma elus ikka ise langetama. Ise petetud naise asemel olles ei suudaks vist andestada. Mehe saadaks pikalt ja tema lõbukanni ning tema last ei tahaks küll kunagi näha. Kõigil omad rõõmud, oma tegude eest peab vastutama. Olen põhimõtteliselt abordi vastu kuid alati on erandeid ,elu ei saa olla ainult must või valge.
 
Kohtunik 27. veebruar 2002, kl 15.55
Abielunaine:
Süüdi: mõrva ja küüditamise kavandamises ja väljapressimises. Karistus: surmanuhtlus.

Armuke:
Süüdi: röövimises ja väljapressimises.
Karistus: 6 aastat vabaduskaotust.

Mees:
Süüdi: ametiseisundi kuritarvitamises, faktide vassimises ja võimetuses otsustada.
Karistus: 2 aastat vabaduskaotust
 
sandra 27. veebruar 2002, kl 15.58
Kohtunik: a miks mees nii vähe sai?
 
tt 27. veebruar 2002, kl 16.03
Teadke ,armukesed jäävad alati naerualuseks.Oli omalgi endises töökohas 2 tibi ,kes lasid molemad omale lapsed teha ja veel ühelt-samalt mehelt.Ikka olid naerualused need tibid,kes oma vabaduse ja elu tuksi keerasid mingi hetke vajaduste pärast.Mees elab oma elu ja oma naisega ega lähe suurt korda kuidas need oma lastega hakkama saavad polnud ju kokkulepet,kui rase votan ära.Ongi oma mure,kui ajumaht väiksem kehavajadustest.Sellistel naistel on suhteid mitu ja vaevalt ta teab missugune tera loikas.Pähe määritakse asi sellele,kes selle on nous omaks votma.Moni loll kindlasti leidub.Minu uhkus ei lubaks minna last pähe määrima,et meest endale saada.Ise olin loll,kui ronisin sängi mehega kel pere.Kannaksin ja sünnitaksin oma lapse u¨ksi maailmas leidub ju veel vallalisi mehi kellega sa ei pea jagama naisi/mehi
 
raspberry 27. veebruar 2002, kl 16.04
naine pole milleski süüdi ega tema ringi tômmanud. kui ka abilelus mingeid probleeme on/oli, oleks ôigem olnud püüda neid omavahel klaarida, mitte joosta libu kaissu.

loomulikult ei saa ma otsustada, aga mina näen asju niiviiisi, nagu siia kirja olen pannud. kui teised ei tea, mida nemad tahavad, siis miks mina peaks sellega kaasa minema? mina ju olen enda jaoks (hüpoteetilise praegu muidugi) olukorra läbi môelnud ja oma mängureeglid välja öelnud. kes neid ei järgi, tsurr, välja käi!

minu jaoks poleks see lahendus, et armuke oma nägu ei näitaks koos lapsega. minu perele on juba see ähvardus, et ta kuskil elab ja vôib iga hetkk välja ilmuda ning nôudmisi esitada. vôi siis laps suurest peast.
 
Valeria 27. veebruar 2002, kl 16.07
sellest abielumehest:

kuidas saab inimene nii idioot olla,et ringi tõmmata tahab ja sealjuures kaitsevahendeid ei oska kasutada?Mõttetu imbetsill.

sellest armukesest:

kas ta polnud teadlik,et mees pole vaba?Kas ta tahtis lihtsalt endale last?Kui jah,siis võtkugi seda abielumeest kui spermadoonorit ja ärgu midagi enamat tahtku-kui tahad oma lastele ka isa,siis loo enne suhe vaba mehega ja püüa aastatega välja selgitada,kas temas üldse vastutustundlikku "isamaterjali" on.

petetud naisest ja tema nõudmistest:
ka sellel õnnetul petetud naisel pole õigust nõuda,et armuke aborti teeks-see jäägu ikka iga naise enda otsustada,mis ta oma kehaga teeb.
Kuid iga eneseväärikust omav naine,saades teada mehe armukesepidamisest peaks end maksma panema ja taolise närukaela lihtsalt maha jätma.Kui naine aga arvab,et ta on samasugune kalts ja ei vääri enamat,siis olgu lahke ja jäägu koos oma truudusetu mehe ja tolle armukesega igavesti maid jagama.
 
keegiuus 27. veebruar 2002, kl 16.12
noh jah nali naljaks kulla kohtunik!
väheke jah otsused julmad ja minu arvates kuuluvad edasikaebamisele....
Minu ettepanek :
kõik said oma karistuse juba kätte - nimelt süümpiinad! Need on kõige kohutavamad, kui piinled süümekates ja ei tea mida otsustada.Kurb aga nii ta on... Olgem ikka eelkõige mõtlevad ja andestavad, arvan, et siis ei tekiks ka selliseid olukordi...
Rasberry - minu arvamus, et just selline nõudmiste esitamine oma mehele viibki selle mehe armukese juurde, armuke ju ei nõua alguses midagi, nad lihtsalt naudivad sellist kohustustevaba elu jne..blablablaaa seda on siin palju jahutud...:-)))
Ei saa siin öelda, et keegi rohkem või vähem süüdi või süütu. Laps aga on ju väike imetilluke olevus, kes ei saa otsustada, kas teda treib valmis mees oma naisega või armukesega, tema peab saama samuti eluõiguse ja kasutab oma võimalust siia ilma tulla.
Laps ju teadlikult ei löö nende inimeste elusid sassi, ikka need samad inimesed ise tuues ohvriks selle süüdimatu olevuse.
 
RR 27. veebruar 2002, kl 16.12
Kõik räägivad muudkui mehest, armukesest, petetud naisest ja sündimata lapsest- üht, teist või kolmandat õigustades.
Aga on ju olemas ka abielu-aegsed lapsed! Neist pole siin mitte sõnagi olnud, kedagi pole huvitanud nende käekäik. Milles nemad süüdi peaksid olema?
 
Tess 27. veebruar 2002, kl 16.13
Raspberry
Sorry, tundub nagu oleksid 6-aastane.Mis asja see öö tuleb kogu aeg pärast päeva...eksole
Kui sa pole sellel mõelnud, siis last teha saab ainult kahekesi.
Laps ei tule ise, ta eostatakse. Inimene mõtle peaga, mitte primitiivselt emotsioonidega.

keegiuus
Uhkuse osas sinuga samal arvamusel.
Aga sellisel naisel, kel sellised mõtted ja sõnad, küll südames midagi olla ei saa, olgu ta ego kuitahes haavatud. Ma ei saa aru, miks on mees tema(ja mõnede arvajate) jaoks abitum kui veel sündimata titt?
 
väikeMy 27. veebruar 2002, kl 16.16
mina arvan, et kui naine on üldse nõus nii vastikule mehele andeks andam, siis see täitku kõik tingimused. armuke on ise süüdi, et rasedaks jäi, nii et helpigu nüüd ise see supp... ainult et sellest lapsest, kui ta kunagi sündima peaks, on küll kahju. tema ju ei ole süüdi, et sünnib armukesele...
 
raspberry 27. veebruar 2002, kl 16.16
aga siis ongi lahe: mingu ja elagu mônusasti. ma tahaks ikka meest, kes mind hoiab. kôrvalehüppest niipalju, et elus juhtu nii môndagi, aga olgu nii lahke ja klaaigu ära.

ma arvan, et abielulastel poleks ka jagatud issi ja pooliku pere üle hea meel. osalt nende pärast nôuaks ka mehelt, et tema nôuaks oma armukeselt, jne.
 
keegiuus 27. veebruar 2002, kl 16.19
jah, muideks just tahtsin sama küsimuse esitada!
See nüüd oleneb just nende laste vanematest, kui hästi halvasti nad suudavad andestada ja endasse sulgeda tahtmine ikka ja jälle meelde tuletada naisel mehele ehk laste isale liiderlikkust ehk võibolla seda ühte korda tagajärgedega. Oma kogemusest tean, et ikka vahest tahaks välja paisata, aga saan alati õigel ajal pidama ja hiljem näen ja tunnen, et õieti tegin, et ei paisanud.Raske on see teema...oleneb laste vanusest jne.
 
ka 27. veebruar 2002, kl 16.21
Naist ei saa süüdistada, et mees mingit vaest, üksikut töökaaslast "lohutas".Lapse armukesele tegi mees ja mees ka peab vastutama kui armuke otsustab lapse sünnitada.
To:Feliks - selleks, et nakatuda AIDSI ei pea kuuluma riski rühma. Mind hoiab meheletruu olema armastus, kuid kui peaks kunagi kiusatust tundma siis mõtlen sellele, et kummiga seks ei ole nii mõnus kui ilma ja ilma kummita ei julge ning olen ikka mehele truu. Lihtne juuu.;-))
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!