Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Feministi nurgake
abieluväline laps
 
Reede 27. veebruar 2002, kl 16.21
See "kohtunik" (kell 15.55) taandagu ennast kiiresti, pealegi pole ta arvestanud eespool juba ära toodud vandemeeste (st naiste) otsust.
Armuke sünnitab, lapsest kasvab armas ja kena inimene, kes kunagi kannatab omad kannatused. Mõnes muus kohas lohutate te siin lapse emmesid, et küllap nad leiavad veel kellegi, nii ka tema.
Naine elab oma mehega edasi, sest neil on ju ka lapsed (vist olid, lugu nii pikaks läinud, ei mäleta enam algust) - keegi veel pole meelde tuletanud, et ka nemad pole milleski süüdi ja tahavad issiga olla.
Naine ei nõua teise naise käest aborti! Ta nö andestab, kuid EI UNUSTA (karjudes).
Mees - on paar aastakest kena ja vagur, aga mis edasi saab, ei tea.
Kes seni paar oli, jääb paariks edasi, lahendab mured, kasvab veel enam kokku või jääb lugu vinduma ja - lahku.
Ja seda kõike on tõesti sadu kordi olnud.
 
emmeliine 27. veebruar 2002, kl 16.26
Hästi naljakas on siin alguses see jutt, et armuke ajas ligi ja rääkis oma õnnetust elust ja nö võrgutas mehe ära. Et oli aktiivsem pool. See on täpselt see jutt, mida mehed pärast oma naistele räägivad ja need uskuda tahavad. Mul oli aga selline juhus, et sõbranna sõimas ka mingit naist oma mehe töö juurest, et see lööb ta mehele külge. Et viimasel ajal mees õhtuti kaua tööl, teevad koos selle naisega mingit projekti jne.
Töökaaslane jälle rääkis, et ta õel igavene jama oma mehega, et töö juures üks õnnetu abielumees, kellel naine nõid, tahab oma muresid kurta. Et õde siis vahel istubki sellega õhtul baaris, joob klaasi veini ja kuulab. Aga õe mees pahane.
Niimoodi nad kumbki mulle paar kuud rääkisid. Siis ükskord tuli jutu sees välja asutuse nimi, kus töökaaslase õde töötab, ja osutus, et sõbranna mehe väidetav armuke, kes talle hirmasasti ligi litsub, ja töökaaslase õde, kes heast südamest kolleegi muresid kuulab, on sama isik.
Ma loodan, et kui minu mees peaks mind kunagi petma, ei hakka ta mulle mingit sellist haledat ila ajama, et teda justkui poolest saadik ära on vägistatud. Tahaks oma mehest ikka lugu pidada ka siis, kui suhe juba läbi. Muidu mõtle, et sellise haleda kotiga elasin mitu aastat koos!
 
Feliks 27. veebruar 2002, kl 16.27
Ka: krt ma ei räägi aidsist vaid abordist! Pane nad kaaluvihtidele. Ma väidan et abort on suurem sotsiaalne probleem kui aids..eriti veel, kui aids ei ole probleem (mul üpole põhjust arvata, et nendel inimestel, kellest siin juttu on, oleksid HIV viiruse või mu usuguhaiguse kandjad)
 
tt 27. veebruar 2002, kl 16.32
Siin jahujate seas peamiselt need,kes ise armukeste rollis,pole normaalne pidada oigeks teguviisi armukese koha pealt.Senikaua panete siin plaa-plaa-plaa,kui oma mees ükskord sama teatega koju tuleb.Esiteks leidke omale mehed,kes teid austaks siis sünnitage lapsed ja siis olete ehk monevorra arenenud ja oskate maailma vaadata ka abielus inimeste vaatevinklist.
 
tigemutt 27. veebruar 2002, kl 16.33
Sinu ema oleks pidanud aborti tegema ja probleeme palju vähem. Mitte et ma armukese poolt oleksin, aga sllised naised nagu sina on vastikud. Mis sa tavalisest mõrvarist parem oled et teise elu üle otsustad????????
 
Huviline 27. veebruar 2002, kl 16.36
Mis osapool sa ise asja juures oled, nn30?
 
fille 27. veebruar 2002, kl 16.37
kõikidest nende asjaosaliste lastest on kohutavalt kahju, sest nende nõmedate vanemate patud saavad nood vaesekesed kõik omale kaela, nende lapsepõlv ei saa olema roosiline. ilmselt hakkavad kunagi oma vanemaid vihkama.
 
nn30 27. veebruar 2002, kl 16.39
TO:huviline
kirjutasin siin eespool juba, et abielupaarile üsna lähedane ja seepärast ei saa kõiki detaile peensusteni siia kirja panna, kuna lugu pole minu oma. Sellest hoolimata on mul valus:(
 
mona 27. veebruar 2002, kl 16.43
Tänapäeval on last võimalik planeerida ja rasedust ära hoida! Selgitagu välja, kes otsustas lapse saada? See ka vastutab.

Abielumeestele: Libudega kasutage kondoomi!
 
ka 27. veebruar 2002, kl 16.46
on mees, on lapsed ka. püüan iga päev areneda. Tegelikult on see naljakas kuidas inimesed teiste jamade peale endast nii välja lähevad. Võõras mure ju ja mis kohtunikud meie siin ikka niiväga oleme.
To:Feliks ,ok olen nõus, et abort on suurem probleem kui AIDS, kuid kaitsmata vahekorda ei õigusta miski ja hea on tõesti loota, et selle loo tegelased ei kuulu riskirühma. Sel juhul oleks sel vaesel sündimata lapsukesel veel üsk probleem, lisaks soovimatusle. Tänaseks siis aidsist enam ei räägi, kuigi soovitaks kõigil selle üle tõsiselt järele mõelda. Ja Feliks krt anna vannu.
 
musike 27. veebruar 2002, kl 16.59
Monale

Olen sinuga täitsa nõus! Kes tahtis last, see vastutab!Lohutuseks meestele: isaduse tuvastamiseks ka kohtu kaudu võib mees (kui ka naine) geneetilisest testist loobuda. Seaduse järgi ei saa keegi sundida sind vereproove tegema.
 
Lilian 27. veebruar 2002, kl 17.01
appi, millised kohtumõistjaid siin leidub.
mök.mök....ja ei oskagi nagu midagi kirjutada. teemapüstitus oli ka nii pealiskaudne, et selle põhjal kedagi hukka mõista või kellegi tegevust heaks kiita kohe ka ei oska- olgu ta siis mees, naine või armuke.
ise näiteks sellisele mehele (teema põhjal) last ei sünnitaks.
 
keegiuus 27. veebruar 2002, kl 17.07
oijah... tegelikult teoretiseerida on justkui mõnus ja teistele omastarust hüva nõu anda, aga ega see ikka nii libedalt praktilises reaalses elus ei lähe.On isegi läbi latud nii üks kui teine etapp ja vaidleks raudslt vastu, et noored alla noh nii 25 tüdrukud ei ole pidanud kuulma kuskil baaris või siis tööl jne. mõne mehe õnnetut pihtimust oma nõiast naisest ja kuidas teda ikka ei mõistta jne. olen ka mina jah sellises eas selle läbi teinud, hiljem aga selgub siiski, et mehel naine super, oli vaja veidi lihtsalt sellist vürtsi. Sel ajal ei saanud aru, kui palju ma tollele perele tegin ja samuti õigustasin kuidas oskasin. Nüüdseks olen ise samas olukorras olnud ja päris värskelt...:-(
Arvan, et oskan hinnata nii mehe kui ka armukese kui ka oma rolli selles kolmurgas - kõik saime haiget, aga selle olime ju ise tekitanud ja õppetund ongi käes - ära tee teistele seda mida sa ei taha, et sulle tehakse...olen seda korduvalt rõhutanud ja püüan ise samuti järgida.Edu teile ja vaatamata ilmale päikest südamesse! Lähen nüüd eksamile!
 
emmeliine 27. veebruar 2002, kl 17.09
Kahju, et sa, nn30, oled siin selle abielupaari esindajana. Tahaks sellele armukesele öelda, et mõelgu ikka kõigepealt enda ja oma sündimata lapse peale. Kui ta on selline üksik ja juba üle 30, võibolla on see laps parim, mis talle juhtuda sai. Ta võiks muidugi olla nii aus ja õiglane, et kasvataks oma lapse ise üles ega kasutaks teda lapse isalt millegi, kas raha või tähelepanu, välja pressimiseks. Mis need mees ja naine oma eluga teevad, vaadaku ise. Mees on siga, kui teise voodisse hüppas, naine st armuke, oli ju vaba ega teinud midagi keelatut. Mehe abikaasast on muidugi kahju, aga ta peab oma andestamises-mitteandestamises iseseisvalt selgusele jõudma, ilma et see sõltuks, kas mõni teine naine peab selle pärast oma lapse prügikasti visata laskma või mitte.
 
Kaitsu 27. veebruar 2002, kl 17.11
No krt.kas vallalisi siis pole enam üldse,et kogu aeg käib üks jama kellegi teise omandiga.MIs teis viga tibid? Vallalistega ju palju lihtsam-alati vaba ja ei mingeid ilgeid jamasi hiljem.Mida te tegelikult taga ajate äkki hoopis ihkate kellegi arvelt enda majanduslikku taset upitada.
 
S. 27. veebruar 2002, kl 17.34
to kaitsu

keegi ei ole kellegi omand.
kõik inimesed on vabad @!#$ keda tahes. Iseasi, mis hinnangu osapooled sellele annavad.
 
Kaitsu 27. veebruar 2002, kl 17.49
to S: seda sa räägid ja tunned seni kui puudub lähedane inimene kellega elu aastaid jagatud!Ei ole keegi nous jagama oma lähedast kellegi teisega.
 
tiia 27. veebruar 2002, kl 18.03
mulle meeldib see rasberry lähenemine, kuigi kõik teda siin sõimama kipuvad, siis tegelikult on minu meelest tal õigus, ühe väikse nüansiga: aborti jah ei saa üks võõras naine teiselt võõralt naiselt nõuda. tegelikult ei saa keegi kellegilt, aga kui armuke otsustab sünnitada, siis on see tema valik ja ta peab suutma selle lapse üksi üles kasvatama, sest mulle tundub ikkagi kahtlane see, et see laps üldse tekkis. kirume siin kõik meest kaitsmata vahekorra pärast, ja õigusega kirume, sest olgu peale, mees on ehk nii nõrk olevus, et annab ahvatlustele järgi (sest ta on mees noh), aga no siis mõelgu ikka niipalju, et kasutaks kaitsevahndeid, st tagajärgede peale tuleb mõelda igal juhul (olgu see siis soovimatu rasedus või suguhaigus). ja võib olla ta ka mõtles, aga ehk on siin tegemist sellise olukorraga, et naine st armuke väitis, et võtab rasestumisvastaseid tablette, ja võib-olla mehel polnud seekord kondoomi kaasas ja teades, et naine hoolitseb kõige eest, oli ikkagi vahekorras. aga armuke, nagu selgub, on sellises õrnas bioloogilises eas, ja saab aru, et tal oleks suurepärane võimalus olukorda ära kasutada ja oma soovid täide viia. ja kui siin öeldi, et soovimatu laps, siis ilmselt mõeldi seda, et mehele soovimatu, sest kui see armukesele soovimatu laps oleks, no küll ta siis oleks hoolega kaitsevahendeid kasutanud. järelikult ikka ei olnud niiväga soovimatu. ma kaldun ka pigem arvama, et ju siin veidi seda mõtet on, et armuke tahtis end selle mehega rohkem siduda ja laps on ju väga hea põhjus. mis puutub abielunaisesse, siis kõike muud võib ta tõesti nõuda, aga mitte aborditegemist võõralt naiselt. sest mees käitus alatult oma naise suhtes, ja kui ta tahab ikka oma naist tagasi, siis karistuseks mängigu naise reeglite järgi. karistuseks sellepärast, et ta tegi ju haiget oma naisele, ja seega peab ikka mingi karistuse saama.
ilmselt saan nüüd mina ka sellise kommentaari pärast sõimata, aga see on minu arvamus.
 
S. 27. veebruar 2002, kl 18.06
kaitsu,

mul on lähedane inimene, kellega aastaid elu jagatud. mina teda kinni ei hoia. kui läheb kedagi teist k..., siis mingu. lihtsalt pärast seda ta enam minuga ei k... kunagi. ja seda ta teab.

elu sees ma ei peaks teda enda omaks. omanditunne tapab suhte- ja ülemäärane omanditunne naiste poolt võib olla ka põhjuseks, miks mehed ennast vahel teiste naistega lõbustavad.
 
mõte 27. veebruar 2002, kl 18.16
aga siis oled sa S lihtsalt silmakirjalik ju?!
pole sa nii kõikelubav tuhkagi.
 
Kaitsu 27. veebruar 2002, kl 18.41
Ära pillu sönu:peale seda ei ke...i ta enam minuga .Sa pole selles sit.olnud seega ei tea sa ka reaktsiooni.Tavaliselt on ikka nii ähvardajad jäävadki nendeks.
 
raspberry 27. veebruar 2002, kl 22.44
tiia: ei, ma ei môelnudki armukeselt nôuda. mina esitan oma nôudmised-tingimused mehele (kes, nagu siin ohtralt kinnitatud on, on ju ka osaline) ning see on mehe asi, mis vahenditega ta seda armukesele kommunikeerib. eeldusel, et ta mind tagasi tahab, jne. sel abielunaisel on isegi pikk kannatus ja usaldus olnud. kui nii palju koos oldud tolle armukesega, küll see mees siis teab, kuidas asjad tema jaoks käima peavad ja teeb oma otsuse.

aga muidu lapse "tekkimise" jutuga jumala nôus. tundub loogiline.
 
Marina 27. veebruar 2002, kl 22.59
Tiiuga 100% nõus.
´Ma arvan,et armukese käik on külmalt kaalutletud ja arvatavasti jõuka abielumehe(nn.raha) endale saamise eesmärgil.
Millegipärast vaestele meestele keegi ei kipu lapsi sünnitama.
Siin on tegemist suhtega viimane võimalus-tibilik maailmavaade (st.kellegi arvelt enda maj.olukorda parandada, mõtlemata teistele ,kellele haiget tehakse).
Tibil on mõtekas teha abort ja uus töökoht otsida.
 
lihtsalt keegi 27. veebruar 2002, kl 23.42
OK,mees pettis,tunnistas eksimust,tahab perega kokku jääda(mulle jäi selline mulje).Selge see,et naine on shokis,sest neil ka ju peres lapsed kasvamas ja alati tuleb püüda säilitada seda,mida veel säilitada on ja annab(peret ja oma lastele isa).Naise abordinõudega pole ma ka nõus.Laps oli soovimatu kindlasti mehe jaoks.Tema on praegu kõige kehvemas olukorras(moraalselt ja emotsionaalselt).Armukese motiividest pole aru saanud-see rasedus võib ju olla ka tal planeeritud kui bioloogiline kell tiksub.Mis tal ikka kaotada-kui ta tahtiski seda last saada,siis on ta ju õnnega koos!Ja äkki saab veel mehegi pealekaube kui oma naine ta välja viskab.Kus see mees ikka mujale läheb kui oma uue lapse juurde,pealegi kui teda sinna nii väga nõuti!Aga kui ka armukesele tuli see rasedus ootamatult(arvan siinjuures,et selliseid ootamatuid rasedusi on kogenud suur osa naisi),siis tuleb tal ikka lapse eostanud mehega asjad selgeks rääkida.Abort on yks moodus,kuidas soovimatust lapsest vabaneda ja seda on ka kasutanud iga teine naine ma arvan(kahju küll,aga soovimatul lapsel pole õiget elu,seda enam kui vanematel puuduvad võimalused ).Tuleb tõele näkku vaadata ja käituda täiskasvanutena,siin ei saa parastada ja oletada,mis juhus see juhus ja lahendused leiavad asjaosalised ise kindlasti.Elu näitab,kas nad ka oma valikutega ka rahule jäävad.Mina ei parasta kedagi,kuid väga kahju on mehe olemasolevatest lastest,kes on vastu oma tahtmist sellesse sõtta kistud.
 
Feliks 28. veebruar 2002, kl 08.04
Hääd kommijad....lugesin kõik need kommid läbi ..ja kujutasin ennast ette ühe asjaosalise rollis...et olen peksa saand ja olen ise kah sihukese jaa sees et.....seda mis tehtud naljalt enam ei heasta..haavd hinges ja sant olla....ja nüüd see jama siin kah veel. Kari võõraid inimesi jagavad oma oletusi ja süüdistusi tuginedes tühise seletuse peale, keegi (k.a. Nn30 nime all peituv keegi) ei tea ühtegi nüanssi...aga muudkui kõik kaagutavad ja kaagutavad.
Ja selles kompotis leian mina, et kõikse suurem patustaja on autor , kes teiste mure rahva ette tõi. Ma väga loodan, et see lugu on välja mõeldud ja on toodud kui teemaarendus suhtetreeninguks.
 
nn30 28. veebruar 2002, kl 08.31
To:Feliks
Ilusat hommikut Sulle ja kõigile!
See nn30 nime alla peituv teab küll nüansse aga lihtsalt teatud põhjustel ei saa siia kõike kirja panna.
Ja loomulikult oli see mõeldud kui teemaarendus, kahjuks aga tõsielust võetud :(
 
jaan 28. veebruar 2002, kl 11.55
Muide, kyyniliselt ytlen, et abielumehel on isegi vedanud, maxab lapse kinni (saate isegi aru) vallalised mehed selliseid vigu lubada ei v6i.
 
dee 28. veebruar 2002, kl 12.38
Rasperry, aga kas sul ei oleks vastik elada koos selle mehega, teades, millised jamad ja probleemid on olnud? Kas sa ei hakkaks teda põlgama?
 
raspberry 28. veebruar 2002, kl 21.09
to dee:

maybe. aga tegelt on elus ju alati probleeme, väiksemaid ja suuremaid. ma arvan, et see pole kôige hullem, mis juhtuda vôib.
sôltub mehe käitumisest täiesti, aga kui ta on aastaid minu armas abikaas olnud, eks ma siis midagi pea tas ikka leidma....
 
Kristi 08. märts 2002, kl 07.06
No ma ei tea-tänapäeva tingimustes seksida kellegi abielumehega ilma kummita ja rasedaks jääda...Tundub,et tegemist on olnud kellegi v ä g a süüdimatu naisterahvaga.Olen ka vallasema aga "oma Lollusega"sain siiski verinoorelt hakkama ja oma poisiga...aga mõeldes võimalusele ka abielumehelt hiv saada(pole ainult pedede ja vallaliste probleem!) või üleüldse magada kellegiga ilma kummita,teades,et see keegi magab samal ajal kellegi kolmandaga...Üsna vastik ju.Ja muud kaitsevahendid ja antibeebipillid on ju ka olemas.Lugu lõhnab vägisi selle järele,et see armuke on abielumeest lihtsalt spermadoonorina ära kasutanud...
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!