Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
Kas 60-aastane naine on vanainimene? Mis arvate?
 
viimasele lissukesele arulagedalt 19. mai 2014, kl 08.59
Aga proovi vahelduseks siis veidi neid kõige kallimaid kõrgeid kingi ka, siis märkad, et need on ka mugavad ja ei pea nendega sugugi komberdama:D
Ja kullakene, 50sed naised ongi veel atraktiivsed, mu üle 70ne ema on ka veel atraktiivne ja see ei tähenda sugugi seda, et mina või teised meeleheitle noorte meeste tähelepanu püüame või end neile kaela riputame. Noored mehed käituvad meiega kui vanemate daamidega ja mulle see sobib. Aga sinusse need noored mehed suhtuvad ilmselt kui vanamutti (ära nüüd pahaks pane):D
 
tead 19. mai 2014, kl 11.01
minu dementne äi, kes on 82 aastat vana, üritab nädalas vähemalt korra kõigile tõestada, et näeb 20 aastat noorem välja. kui telekast näidatakse mingit artisti, kes on 60, siis tema mainib alati, et näeb sama hea välja, mis siis, et hambaid pole suus ja proteese ei kanna. las kujutab ette, ainuke rõõm veel jäänud ja eks võid sinagi endale ette kujutada, mida tahad ja unistada, millest tahad, kes sullegi seda keelata saab.
ei huvita mind noored kutid, pidagu mind kelleks tahavad. olen vana ja julgen endale seda ka tunnistada, mis siis.
 
arulage - ei tea 19. mai 2014, kl 12.44
Sina loed minu postitustest välja, et mulle on hirmus oluline, mida TEISED minust arvavad. No ei ole. Ja mul ükskõik, kuivana ma välja näen. Ma pole siin poole sõnagagi maininud, et ma noorem paistan:D
Aga mu hing on noor ja ma julgen elada. Sina oled endale juba mulla ammu peale kraapinud ja oled vihane nende peale, kes seda teinud ei ole.
 
blablablaa 19. mai 2014, kl 19.02
pole mina endale mingit mulda peale kraapinud, olen kirjutanud, et olen vana ja naudin oma vanadust. ei huvita mind enam noorte tegemised, mul on teised huvid ja kellelegi meeldimine ei huvita ka mitte.
õpi lugema.

sina siin kujutad ette, et kui pole kõrgeid kontsi ja noori mehi, siis ongi elu läbi ja muudkui korrutad nagu papagoi, et madalad kontsad kõlbavad vaid surnuaiale minekuks.
sa ei kujuta ettegi, et võib olla vanemaid ja targemaid naisi, kellele mingid kontsad ei paku enam mitte midagi. see kõik on olnud, kogetud, nähtud ning mitte üks kord, aga vahepeal on õnneks areng ka toimunud. loomulikult mitte kõigil, mõni ongi lihtsalt ilus ja loll surmani. ja lipp talle pihku ning trumm kaela, las ajab oma kõrgetel kontstel noori mehi taga ja kujutab ette et näeb välja nagu 35 ka 70selt.
 
arulage bla bla bla-le 19. mai 2014, kl 21.46
:D :D :D
su kirjutistest kumab pigem tige dementsus läbi kui vanadus ja tarkus :D
Mis sa jaurad nendest noortest meestest nii palju? Mis meelel see keele või? :D Ma pole kuskil poole sõnagagi rääkinud, et minu elusisuks on noori mehi noolida :D
aga noh, soovolinik plaksutab sinu elufilosoofia üle ainult käsi, et mingist vanusest on naisel sobilik areneda sootuks olendiks:D
 
aff 25. mai 2014, kl 15.44
Oi, kuidas mind intrigeerivad sellised vaidlused.

Huvitav, kas mõni ennast nooreks pidav kuuekümbine on kunagi lugenud vene klassikat? Lugege, see on põnev.
Naist peeti vanaks juba 45selt. Aa, muideks balzaci iga oli ju 27-28. Mis nüüd siis muutunud on? Eluiga on pikem, kuid seda pikendatakse ju vanaduse arvelt, noorust pikendada kahjuks ei osata. Nagu ütleb minu ämm - elu on lühike, kuid vanadus on kole pikk. Ehk võta sellelt kenalt kuuekümneselt naiselt ära kunsthambad ja pese maha juuksevärv ja veendu ise, milline noor kaunitar sulle vastu vaatama jääb, eksole. Nahast ma parem ei räägigi ja ega tegelt ei tahagi kuuekümnest keegi ilma riieteta näha, silmailu see ei paku peale vbl mõne hälbega inimese kellelegi. Hirmsasti muidugi üritatakse teha plastikat ja näiteid oi kui palju, mis sellest püha üritusest välja on tulnud. Gurtshenko silmad olid peaaegu kinni ja Stallone ema ning Donatella Versace on enda arust ilusad noored kaunitarid, aga... keda nad petavad? Ainult ennast.

Mis puutub Aunastesse, siis jah, on kena vanem naine, kes mainis viimases Margna - Jõekalda saates, et kannab tänaval vanainimesele kohased madalaid jalanõusid ja Victoria Beckhamiga elutarga naisena võistlema ei hakka.

Nii et on küll 60-aastane naine vana, ainult suremiseks on veel noor.
 
58 26. mai 2014, kl 10.51
kelle jaoks vana kelle jaoks noor, see on suhteline ja sõltuv ütleja enda vanusest.20 aastase jaoks vana aga 80 aastase jaoks noor
 
ang 26. mai 2014, kl 18.45
Masendavad ellusuhtumised osadel, aga õnneks ei pea nad teisi inimesi häirima. :D Kes soovib end vanana tunda, tundku, ei saa keelata.
 
rmp 27. mai 2014, kl 08.18
Kuidas ma saan 60-selt vana olla, kui olen töökohuslane? Pensionile saan alles 63-selt. Kui vana, siis ikka pensioniealine. Ise tunnen ennast küll noorena, aina lippan ringi, tegemisi on palju. Millegipärast on noored saamatud ja väsinud- neid tuleb aidata. Magatakse poole päevani(minul on kahju ilusat päeva maha magada)ja muud ei kuule, kui et tahame puhata jne.
Kuigi aastaid 60, ei ole aega vana olla.
 
troll 27. mai 2014, kl 13.46
Vanainimene...? Nalja teed? 60 aastane naine on vanamutt!
 
ei saa aru 27. mai 2014, kl 17.06
millegipärast arvatakse, et vana on see, kes enam liigutadagi ei jaksa.
 
näiteks 27. mai 2014, kl 20.43
60 aastane inimene on vana õppimaks baletti professionaalsel tasemel.
 
vana 27. mai 2014, kl 21.02
ega vana ja liikumatu pole sünonüümid.
see, et inimene tööl käib ja pamperseid ei kanna ei tee teda veel automaatselt nooreks.
ja ikkagi väga paljudeks asjadeks on 60nene vana nii nagu liiga noor on paljudeks asjadeks noor.
 
nii. 29. mai 2014, kl 11.13
Ootaks huviga tagasisidet, kuidas elu muutus nüüd peale seda, kui saite teada, et olete vana?
 
roosipõõsas 29. mai 2014, kl 11.35
väga lihtne
ühel ilusal päeval sain aru, et ma ei taha enam eriti olla noorte seltskonnas, sest jutt ööklubidest ja tantsupidudest või joomingutest ei huvita enam üldse. ei põe õnneks arengupeetust.
ka sai maha jäetud joomine ja suitsetamine, sest tervis pole enam see, ei saa selliseid noorte inimeste naudinguid omale lubada. ka süüa ei saa enam seda, mida noorena ja koguseid tuleb piirata.
mehel enam eriti ei vunka, kuid kuna armastus pole kusagile kadunud, siis välja teda vahetama ka ei hakka. ja kes seda vananevat naist nii väga tahakski. noorena võis muidugi selle pärast lahutada.
nii et seks jäi elust välja ja see on suur muutus, millega leppima peab.
enam ei saa teha palju käsitööd ega nii palju lugeda kui noorena, sest silmad ei kannata suurt koormust. see on jälle see, millega leppima peab.
avastasin, et töö imeb enamus energiast ja rohkemaks pole eriti enam jaksu ega energiat. noorena sai töölt tulles tehtud veel koristus, söögid, tegeleda lastega, põigata läbi sõbranna juurest, minna jooksma, tegelema spordiga. nüüd on ainuke unistus peale tööd nautida vaikust ja rahu horisontaalis olles.

veel midagi? võin jätkata.
 
nii 29. mai 2014, kl 12.42
Aga kui jõuab veel peale tööd minna trenni ja silmad on korras ja mees on noorem ning seksivärk on veel väga tore, siis mis ikkagi muutub sellest, kui keegi siin väidab, et olete vana?
 
roosipõõsas 29. mai 2014, kl 13.26
ei saa su küsimusest aru.
see, millest ma kirjutasin ongi vanadus. see ongi see, mis eristab vana inimest noorest.
et tervis ei ole enam see, mis noorel
et tuleb juurde elutarkus
et energiat ei ole enam nii palju kui noorel
et välimus ei ole enam nagu noorel


mida sul veel vaja on?
 
nii 29. mai 2014, kl 13.31
aga kui 60 aastaselt on siiski energiat ja tervis on korras, kas siis on 60ne noor või?
 
roosipõõsas 29. mai 2014, kl 13.56
tead sa kedagi, kes teab kedagi, kellel 60selt on samasugune tervis nagu noorel, kusagilt pole midagi kulunud ja kes selles vanuses ei tarvita ühtegi tabletti või toidulisandit, mis aitab vana ainevahetust?
või samasugune energia?
või välimus nagu 25sel?
mis lollid küsimused.
 
nii 29. mai 2014, kl 16.16
Tean küll päris mitut inimest, kes 60selt ei tarvita ühtki tabletti ega toidulisandit, isegi vanemaid kui 60seid tean. Ja tean ka noori, kes tarvitavad nii tablette kui toidulisandeid. Ja välimuse osas, naeratus ja särav silm teevad igas vanuses inimese ilusaks. Milleks on vaja end kogu aeg kellegiga võrrelda? 25sedki on kas ilusad ning hoolitsetud või räämas ja koledad.
Energia osas sama teema, vitaalseid vanu inimesi on küll ja küll ja vaevu jalgu järgi vedavaid noori samuti.
Et vanadus ei ole haigus.
 
viimasele 29. mai 2014, kl 17.51
ja siis ongi tegusad ja terved vanainimesed.
noored nad ju ikka ei ole.
aru ma ei saa, mida annab see musta valgeks rääkimine?
 
seda ka 29. mai 2014, kl 17.59
et mitte üks vanem inimene ei tule sulle oma hädasid kurtma.
ei tule sulle kaebama, kuidas põlved valutavad vihmase ilmaga ja ei tule sulle kurtma, et seksi enam ei ole, et mehel on eesnäärmega häda. see kõik on niivõrd delikaatne.
nii et ära kujuta ette, et 60selt pole kellelgi vana inimese probleeme. ja kui on, siis see on pigem erand, mitte reegel. pooltel eestlastel on mingi puue.
 
nii 30. mai 2014, kl 08.39
Tundub, et need elust tüdinud 60 aastased siin olid samasugused juba neljakümpiselt ja võib olla isegi nooremalt. Enamus hädasid algab inimese enda suhtumisest.
 
eeee 30. mai 2014, kl 17.21
Kust sa välja lugesid, et need 60 aastased siin on elust tüdinenud?

Ise olen 60+, kõik elu veel ees, läksin ülikooli haridust omandama, kirurgiks õppima, ligi seitsmekümneselt peaks kutse omandatud olema. Tahtsin õppelaenu võtta, millegipärast ei antud, eluasemelaenu ka mitte, mis nad seal pangas on kõik lollakad või. Lapsi tahan tulevikus vähemalt 5 veel sünnitada. Meestega on natike jama, need on selles vanuses juba pooled surnud, seeeest noori mehi jalaga segada, need on ju eriti meelad minuvanuste peale. Ilusa valge kleidi valisin juba abiellumiseks välja, täielik unelm.
 
aaaaa 31. mai 2014, kl 12.16
Jah, mis elu see 60+ ikka on, läheks poodi, ostaks saia, aga ega palju enam pole jäänud, mis sest saiast enam, söön leiba parem, saia söögu noored. Lähen hoopis apteeki, äkki näen mõnda noort meest seal lapsele köharohtu ostmas, nii ilus oleks vaadata, tänaval tormavad nad kiiresti mööda, et ma ei jõua peadki pöörata, kui nad juba kadunud on. Teeks veel midagi, aga ma ei mäleta mida...ah jaa, keeraks raadio sisse, aga milleks jälle, las noored kuulvad, vanal inimesel pole enam sobilik mingi tilu liluga tegeleda. Lähen parem künnan paar kartulivagu ja niidan kogu tänava majadel muru ära, ega mul midagi muud teha pole, kinno ja teatrisse mind enam sisse ei lasta, ööklubist ma ei räägigi, neil ei pidanud enam reanimobiili autoga lepingut olema, et ma olen turvarisk seal, lennukis sama moodi. Aga delfi foorum, no siin võib veel omasuguste seas olla, kuigi mõni mimm käib närvidele. Arvab, et elu peale 60 on veel võimalik. Mingi pervert selline, ma võtan prillid ära, siis õnneks ei näe, mida nad kirjutavad...
 
seda et 31. mai 2014, kl 13.38
ilusad naised nagu Kersti Toots ja Siiri Leinatamm, Reet Linna jäeti nooremate pärast maha, ei tea miks küll ometi?
ja ei tea, kes see loll küll oli, kes lõi sellise laulu:
noorus on iiiilus aeeeg, noooorus ei tuleeeee iiial taaagaaasiiiii...............
vanadus ju kordades etem kui noorus. mis siis, et kliimaksist higimull koguaeg otsaees, südameklopid ja kuumahood võtavad silme eest mustaks, aga kui veeta ööd ööklubides, päevad tööl, teha oma elu 24/7 tegusaks, siis ei pane neid tähelegi. sellise tambiga võib ehk paar viilakat saia ka suhu visata, ei võtagi kohe 15 kilo juurde.
ahjaa, ööklubis peab südamest käima, varsti 65 turjal, siis oma pinsiga sinna enam ei lähe, siis jääb vaid järele reisimine.
 
vana kana 31. mai 2014, kl 14.00
Nagu ma aru saan vaidlevad siin vanad noortega.
Kuulge noored, saage enne 60 ja siis tulge ja rääkige edasi. Milleks vaielda teemal, millest midagi ei tea. Veel parem, siis tulge foorumisse 50+. Millegipärast ju tehti foorum 50+, kas see mõtlema ei pane või? Noortele eraldi ja vanematele eraldi.
 
xxxxl 01. juuni 2014, kl 21.44
Sõltub, kelle jaoks, kahekümnesele jah, kaheksakümnesele alles laps.
 
lissu 07. juuni 2014, kl 20.56
njahh
sa nagu kohe teaksid ja tunneksid seda dementset vanameest ja meie kollektiivi, et inimesi, keda sa kunagi näinud pole, magedaks nimetada.
ksukil pole öeldud, et noored ei suhtle vanadega. aga vana inimsega peaks olema HUVITAV suhelda, sest vanem inimene on eeldatavasti ka elukogenud ja tark, kellelt noorel on midagi õppida. aga, kui vanur käitub nagu totakas kloun, kustub ta esile vaid kaastunnet ja haledust.
kui inimene ei käitu väärikalt, kui inimese käitumine ei vasta vanusele, siis on tegemist väikese puudega. ei saa oodata, et 50-60aastane käituks ja räägiks samamoodi, kui 15aastane. kui ta nii käitub, siis on ta väikest viisi uhhuuu, eks ole?
ma ei saa aru inimstest, kes häbenevad oma vanust, ei julge tõele silma vaadata, teesklevad noor olemist.
see näitab vaid ebakindlust ja komplekse.
kusjuures minu aastad on juba tiksunud üle 50 ning ma julgen endale tunnistada, et olen jõudnud elu teise poolde.
njahhil näib aga probleeme olevat. arvatavasti kavatseb njahh veel 60piselt ulmades elada ning kujtada ette, et on 25:))

arulage
kuidas puutuvad kontsakingad vanadusse? arvad, et kui olen 50-60, siis peaksin hakkama riides käima nagu kihnu Virve või?
sa võid omale või kolm paari kontsi alla panna ja mini selga ajada, ega see sind selle pärast veel nooremaks ei muuda:))
lihtsalt oled kontsades ja minis vanaeit ja kogu lugu. ja mina olen uhkusega vana. komplekse õnneks ei põe.
 
lissu 07. juuni 2014, kl 20.59
eeeee
väga hästi öeldud.
vaatan, et meil on õnneks pool delfit selliseid "tegusaid" inimesi täis:)
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!