Logi Sisse

Teata kohatust postitusest - moderaator@delfi.ee
Shovinisti nurgake
Kas 60-aastane naine on vanainimene? Mis arvate?
 
aff 20. oktoober 2016, kl 11.43
Kole, kui number pole mingi näitaja.

Terve mu noorus oligi üks suur pidu. Õnneks kasvasin ma sellest välja, aga mõnele mu tolleaegsele peokaaslasele jäigi see latiks, millest enam ei üle ega ümber pole tänapäevani saanudki ja on kohalik maskott igal peol, igal matusel kadunuke ja peigmees pulmas või kuidas see nüüd täpselt käis.

Nii ka iga muu asjaga. Kõik ammendab ennast, kasvad välja, kuna arened edasi. A vbl seniilsus ongi välja mõeldud selleks, et muidu tekiks tüdimus ja tülgastus, aga nii oled jälle lapsemeelne ja üritad surma eest iga hinna eest jalga lasta. Keksides, pidutsedes, lõbutsedes, spaatades jne.
 
affile 22. oktoober 2016, kl 06.27
On inimesi, kes käituvad vanusepõhiselt ja teevad kõike seda, mida nendevanused tegema peaks ning on inimesi, kes käituvad eelkõige vastavalt oma isiksusele. Näiteks ei pidutse nooruses valimatult, sest neile ei meeldi igasugune peomuusika või ööklubi; ei seksi ega käi kohtamas lihtsalt seepärast, et nendevanuste seas on see popp; on lapsena vastutustundlikud ja mõtlikud, sest nende iseloom on selline. Kui sina ehitad oma identiteedi vanusele üles, siis on sinu jaoks tõesti 60-70aastaselt nooruslik olemine reaalsusest põgenemine, aga oma vanust alati ebaoluliseks pidava inimese jaoks mitte. Isegi "lapsik" käitumine seostub temale sellega, milline oli tema lapsena, mitte stereotüüp.
 
hmm 22. oktoober 2016, kl 06.38
18aastane näeb tunduvalt vähem 30 välja, kui näiteks 90ndatel. Vaata saadet "Reisile sinuga".
Enamik mäletab lihtsalt erandeid. 18-22 näeb sageli täielik laps välja. Isegi, kui sina tutvud pidevalt 18aastastega, kes on 30aastase välimusega, siis tõenäoliselt küsid vanust ainult nende käest, kes võiksid täisealised olla. Ei küsi ju 15aastase välimusega breketitega nohiku või 13aastase pailapse käest tema vanust, sest nemad sind ei huvita, sest pole täispedo. Kuigi nad võivad olla üle 20.
Ja kui mõelda, keda noortest üldse tutvumiskohtades näeb, näiteks klubis, peol, siis need on varaküpsed noored. Paar kiire kasvuga tüdrukut koolis käivad, aga nad näevad ka teistest omavanustest vanemad välja. Julgelt 80%ga tüdrukutest sa kokku ei puutugi, kui just kooli juures luuramas ei käi (aga ma eeldan, et ei ole pedo ja ei käi).
Inimesed märkavad ikka erandeid, et oh, see 40aastane näeb välja 25 ja teine 18aastane tundub vanem, kui see 35aastane hipster. Sellepärast mäletadki, et see on haruldane.

sexihexi Kirjutas:
-------------------------------------------------------
> Saage aru, elu on kümne aasta võrra edasi nihkunud
> . Praegused 60-sed on varasemate aastate 50-sed. S
> ee kehtib vaid üle keskea kohta, mitte tiinekatele
> . Nemad näevad küll vanemad oma vanuse kohta, 18a
> võib vabalt välja näha nagu 30. See on sellezt, et
> nad on haritumad, küpsevD varem.
 
aff 22. oktoober 2016, kl 11.10
affile
Jah, vanus on minu jaoks oluline. Oli aeg, see oli ilmselt keskeakriis, kui mul oli väga kahju, et ma pole enam noor ja loll, kuid see on mööda läinud. Mulle meeldib olla üle viiekümbine. Väga meeldib. Rohkem kui noor olemine. Vbl sellepärast meeldibki, et pole veel ära tüüdanud see uus elustiil, et ma pole olnud noor vana inimene.
 
affile 27. oktoober 2016, kl 09.43
Sa ei saanud mu poindile pihta, mõtlesin seda, et mõni inimene käitub vastavalt isiksusele, mitte vanusele. Sellise jaoks ei ole võimalik käituda 50selt nagu 20sena, sest vanus ei ole tema jaoks kategooria. Muidugi on väga elementaarsed tunnused igas vanuses, aga need on minimaalsed.
 
aff 27. oktoober 2016, kl 11.33
affile
Midagi eeldame eale lähtudes ikkagi. Noorele on ühed kriteeriumid ja vanemale inimesele teised. Kui vanem inimene nendele kriteeriumitele ei vasta, vaid on seal kusagil noorte maailmas kinni, siis peame me teda alaarenenuks. Muidugi, omasuguste hulgas jääb ta tegijaks.(kõik ei arene) Sama eeldame me ka noorelt. Eeldame, et ta on hea välimusega, mitte mutistunud, rõõmsameelne, tegija jne, jne. Sealt tulebki see võrdlus, et mõni on 30selt vanem kui teine 60selt. Nii, et probleem on mõlematpidi.

Kribasingi, et uus etapp elus tuleb sellest, et vanusega oled arenenud edasi ja tore on. Eeldame ikkagi, et vanem inimene on noorest tõsisem, targem, elukogenum. Elukogemus ja ka sellest tulenev tarkus, on asi, mis keeruta nii või naapidi, ainult vanusega seotud.
 
elus on teisiti 28. oktoober 2016, kl 06.16
Loomulikult tundub 60 kõigile vana, eriti siis, kui tööle uusi töötajaid otsitakse. Vaatan oma praeguses töökohas, üle 40 kedagi tööle ei võeta, olevat vanad. Aga siis võetakse need 25-30 aastased tööle, kes läheb dekreetpuhkusele, kes on pidevalt väikese lapsega haiguslehel. Ja neid pidevalt asendama pean ikka mina, 60 aastane, siis kõlban küll. Aga kui uut tööd otsin, siis ei kõlba, vana
 
maniila 29. oktoober 2016, kl 16.01
see on täieline Eesti Vabariik! 90-ndate alguses oli üle 30-a. naine töölevõtmiseks kõlbmatu. see varakapitalism ei ole meist siiani veel lahti lasknud. tõsi, vanuse poolest on 10 a. armu antud. ei saa see riik varakapitalismist üle ega ümber, kahjuks.
Lisa postitus
Autor:
Sinu e-posti aadress:

Selleks, et lisada oma postitusele pilt, video või pildialbum, kopeeri postituse väljale pildi, video või albumi aadress.

Näiteks:
  • http://pilt.delfi.ee/picture/2715753/
  • http://video.delfi.ee/video/vRze7Wd9/ või http://www.youtube.com/watch?v=KF0i_TyTtyQ
  • http://pilt.delfi.ee/album/170457/
Pane tähele! Lingid on aktiivsed ehk klikitavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes! Lisada saab vaid Delfi Pildi fotosid või albumeid ning Delfi Video või Youtube'i videoid! Fotod, galeriid või videod on nähtavad ainult sisse loginud kasutajate postitustes!
Lisa postitusele link, pilt või video!